Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Becsapni, átvágni! Ez a trendi? fórum

Becsapni, átvágni! Ez a trendi? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Becsapni, átvágni! Ez a trendi?

1 2 3
2010. okt. 27. 20:29

Kaptam egy üzenetet melyből tudomásomra jutott, hogy valaki a cikkem hatására megmenekült annak a bizonyos számítógépes sulinak az átverésétől.

Egy embert sikeresen megmentettem. Ezért már érdemes volt megírni a cikket!

2010. okt. 21. 21:18

Mit tanitanak egy ilyen számitógépes tanfolyamon?

Én lehet nem vagyok tisztában a számitógép kezelésének nehézségeivel, de azt gondolom, hogy ezeknek a tanfolyamoknak semmi értelme. Amit egy ilyen tanfolyamon meg tudnak tanitani, azt otthon egyedül is meg lehet tanulni, a többihez meg egy ilyen tanfolyam kevés.

2010. okt. 21. 20:09

Hát igen ahhoz nagyon értenek,hogy vágják át az embert. Én nem akarom elmesélni,hogy hányszor vágtak át. Csak az a baj az egyik esetben nem csak mi voltunk az "áldozatok". Rajtunk kivül még közel 900 károsult van. Valaki feljelentés tett az ügyben. Ez 2002-ben kezdődött-a per- itélet azota sem született. Azota mi is leveleztünk ez ügyben egy párszor. A válasz az mindig nesze semmi fog meg jól. Nem tudom életemben befejeződik e a per.

Arról nem beszélve,hogy tudnak egyesek hazudni. Természetesen ezzel is átvágnak embereket.

2010. okt. 21. 19:11

A kedves cikkírójának üzenem tisztelettel tényleg

a mai világ becsapásból és átverésből áll. Idézem Juszt Lászlót be hagyják magukat becsapni, átverni megkárosítani. És ilyen dolgokból jelentős hasznot húznak mások hiszékenységéből. Engemet felhívott egy nő nekem mi a véleményem a számítógépről meg hogy jelentkezzünk tanfolyamra elmondtam neki van előnye meg hátránya a nagy része szélhámosság és átverésből áll én visszautasítottam rám ne erőltesse. Még sokszor az is előfordul, ha nincs jelentkező a Munkaügyi Kirendeltségen akkor lefújják magyarul meghiusul. Sosem szabad befőlni nekik és le kell vonni a konzenkvenciát. Szív.Üdv.Ágnes

2010. okt. 19. 14:38

Kedves Csaba doki!


"Mindenki azt kapja, amit érdemel." Ezzel nem tudok egyet érteni, ahogy azzal sem, hogy "Mindennek oka van.". Túl sok ellenpéldát találni rá a közvetlen környezetünkben és a világban is, hogy ez igaz lehessen.

Véleményem szerint, ez túlságosan leegyszerűsítené a világ működését. Még ha tisztában vagyunk magunkkal és körülöttünk folyó dolgokkal, akkor is erősen kétségbe vonom azt, hogy meg tudnánk minden esetben mondani, hogy mi miért történt és mit mi okozott. Túl sok az ismeretlen, a csak a bekövetkezés után bizonyossá váló részlet, amelyek tőlünk és tetteinktől függetlenül törnek be az életünkbe. Szerintem az csak hiú ábránd, hogy csupán abból ahogy cselekszünk és gondolkozunk kiderülhessen az, hogy mit is kapjunk cserébe érte. Úgy gondolom, a világ nem ilyen "Te ez tetted, ezért ezt kapod" értékelés alapján működik. Annál igazságtalanabb (vagy annak tűnik).

60. 235ecfad88 (válaszként erre: 59. - F36e266467)
2010. okt. 18. 19:10
A szeretni őket azt úgy értettem,hogy nem gondolunk rájuk haraggal.Igazad van sokszor mosolygunk már a férjemmel rajtuk hogy ilyenek.Ráadásul nem csak velünk tették amit tettek.Folyamatosan jön az info másoktól.Nincs baj tudom,hogy egyszer őket is eléri az amit megérdemelnek.
59. f36e266467 (válaszként erre: 58. - 235ecfad88)
2010. okt. 18. 16:30

Hú, dereng igen, hogy már egyszer beszéltünk erről.


Hát szeretni őket? Nem tudom. Egyfajta módon persze, de a megbocsájtás azért nem egészen az, hogy mosolygunk, hogy becsaptak. Inkább megmosolyogjuk, hogy ilyenek. Hogy ennyire képesek még.

58. 235ecfad88 (válaszként erre: 57. - F36e266467)
2010. okt. 18. 15:33
Persze ,de amíg rájössz és azt elfogadni na az kemény.Pedig még most se könnyű a helyzet,de alakul pech nélkül és ez a lényeg.Ja és úgy gondolni a "barátokra" közben ,hogy nem haragszunk sőt szeretjük őket csak tévedtünk.Ez se semmi.Ám azóta komolyan jobban alakul a helyzetünk.
57. f36e266467 (válaszként erre: 56. - 235ecfad88)
2010. okt. 18. 12:26

Igen. Jó volt olvasni, amit írtál. Amikor rájövünk, hogy nem elszenvedői vagyunk a dolgoknak és be merjük ismerni, ha hibáztunk, akkor kitisztul jó pár dolog.


:O))

56. 235ecfad88 (válaszként erre: 54. - F36e266467)
2010. okt. 18. 12:20
van benne igazság, mi rájöttünk és azóta lassan de már nem jönnek a pechek sorozata.ettől függetlenül az aggódás még elő jön
2010. okt. 18. 10:59

Tömeg katasztrófáknál azt vallja a karma törvénye, hogy ez a tömegkarma. Aminek az a lényege, hogy azok, akik ilyen katasztrófában közösen vesznek részt, korábbi életükben szintén közösen "vétettek" valamit, pl. háborúztak egymás ellen.


Én nem ebben hiszek. Karmikus adosságot gyerekkorunkban élünk meg, amit ráadásul mi választottunk magunknak még születésünk előtt.


Felnőtt korunkra már nem az előző életünk adosságait törlesztjük, hanem a jelen életünk következményeit kapjuk.

54. f36e266467 (válaszként erre: 44. - Lady Blakeney)
2010. okt. 18. 10:52

Igen. Ezért szép az élet, mert nincs benne véletlen.


Mindennek oka van.


Aki erre rájön, képessé válik a boldogságra, mert nem érzi többet kiszolgáltatva a szerencse és pech elméletének.

53. veledjooo (válaszként erre: 51. - Martin3)
2010. okt. 18. 08:35
... hááát biztos nem emlékeztem rá ... de mondom, nem is hangoztatom senki előtt, marha voltam, béka lenyelve-benyelve (a hitel, amit felvettem rá, az meg majd csak lejár egyszer). :DD
52. 235ecfad88 (válaszként erre: 51. - Martin3)
2010. okt. 18. 06:12
egyetértek!
51. martin3 (válaszként erre: 50. - Veledjooo)
2010. okt. 17. 21:28
na ez is egy aranyszabály: a család az család, az üzlet pedig üzlet, a magánéletet(családot) ne keverd az üzlettel...az csak rosszul sülhet el...te ezt még nem hallottad?
2010. okt. 17. 17:51
Én családtag által lettem kicsit nagyon átvágva... felújítás előtt álltam, illető rokonnak akkor lett építési cége... nah megbíztam gyorsan... 1,5 millám elment, a munka tré... ajajaj, de mennyire... mindenből a legócskább minőség, ... sorolhatnám, de akkor belelovalnám magam a méregbe. Nő vagyok, nem volt mellettem férfi, könnyen átvágott... nem hangoztatom a családban senki előtt, soha szóba nem kerül, ezt a békát benyeltem és tanultam belőle... sokat.
49. a9ac184d01 (válaszként erre: 47. - Lady Blakeney)
2010. okt. 17. 17:45
Értem. Ebben az esetben nincs mit tenni. Mindenesetre a 8 éves már szabad célra is felhasználható lesz.
2010. okt. 17. 17:45

Sziasztok

Visszaolvastalak benneteket.Csaba dokinak igaza van.Azért mert nálunk ez történt.Minket a "barátok"csaptak be,loptak meg,vágtak át nem is kevéssel.Most visszatekintve ezt mind megérdemeltük, mert olyanba vágtunk bele amihez akkor nem értettünk.Csak akkor azt hittük a barátok segítenek és bíztunk bennük.Utólag igen mindenki azt kapja amit megérdemel mi is megérdemeltük.Tudom sokan nem merik ezt beválalni mert mást okolnak.Én ha nem is állunk jól akkor is azt mondom ez mind okkal történt velünk.

Tanulság is akadt benne bőven.

Én a mi helyzetünket így látom.

47. Lady Blakeney (válaszként erre: 46. - A9ac184d01)
2010. okt. 17. 17:06

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet. Erre a lehetőségre közben már a párom is fényt derített. Viszont a következő dolog miatt nem kivitelezhető. Amikor a tavalyi évben meghosszabbításra került a szerződés, a nagynéném kénytelen volt máshonnan pénzt szerezni a felújításra, mert azt nem lehetett már tovább halogatni. Így megcsináltatta a tetőt és a külső falat. Ha most kivenné a pénzt, azt kénytelen lenne a házra költeni, mert ez a szabály, és számlát kell felmutatnia a felhasználásról. Mivel a munka tavaly meglett, így már nem tud számlát szerezni.

46. a9ac184d01 (válaszként erre: 1. - Lady Blakeney)
2010. okt. 17. 16:30
A nagynénéd ügyén tudtok segíteni. Menjen be a bankba, vagy hívja fel a lakáskasszát. 2000 Ft-ért megmódosítják a szerződést ismét 4 évesre, és megkapja a pénzét jó esetben pár héten belül. Igaz, hogy a tavalyi befizetett módosításból adódó különbözetet elbukja, de legalább nem kell várnia még 4 évig.
2010. okt. 17. 16:27

Azért jöttünk ide hogy gyönyörködjünk és élvezzük a Földet.


Ez még gyerekkorunkban érthető volt, hiszen önmagunk voltunk, így nem maradt más hátra mint szeretni, élvezni mindent.


De amikor évekkel folyamatosan fejlődik az emberi lény tudatos (eredetileg tudattalan) tönkretétele akkor olyan szörnyű dolgokat hajtunk végre amiknek következményeivel nem vagyunk tisztában.


Ez a világ már csekély mértékben szól az élvezetről mert egyre erőszakosabb, durvább eszközökkel próbálunk beavatkozni a természet rendjébe.


Ez mára már elég elviselhetetlenné vált.


Hiába vagyunk óriási CSÁSZÁROK, a természet lehetőségei nélkül el vagyunk VESZVE!!!

44. Lady Blakeney (válaszként erre: 37. - F36e266467)
2010. okt. 17. 16:00

"Mindenki azt kapja, amit érdemel."


Ez egy elég kemény kijelentés!

Ezek szerint az a sok ezer ember, akik világszerte meghalnak balesetben, terrortámadás miatt, természeti katasztrófa következtében, vagy ezekből kifolyólag hontalanná vállnak, azok ezt mind megérdemelték???

43. 0375b91648 (válaszként erre: 42. - 746864fbb7)
2010. okt. 17. 13:45

Nem ezt kérdeztem.


Nem támogatod.

42. 746864fbb7 (válaszként erre: 38. - 0375b91648)
2010. okt. 17. 13:23

A jó, az egy relatív fogalom.

Az élet velejáró tényeit el kell fogadni, mert ha nem teszed, akkor álomvilágban élsz és ne csodálkozz, ha pl. rajtad élősködnek.

41. syria (válaszként erre: 22. - Lady Blakeney)
2010. okt. 17. 10:11
És akkor papolnak, hogy figyelmesen kell olvasni. :D
2010. okt. 17. 10:09

Nem csak a kis emberekkel csinálják ezt, hanem mindenkivel. Rengeteg ilyen típusú ember és cég van. Azért, hogy ezek ne történjenek meg, tájékozottnak kell lenni egyszerűen mindenféle témában, különben átvágják az ember fejét. Folyamatosan próbálkoznak, mi is sokat lógunk a telefonon, hogy kiszámláznak nem létező dolgokat, nem annyinak számlázzák ki xy dolog előfizetését, stb. Mindenfélével bepróbálkoznak, de ha tisztában vagy a dolgokkal, akkor felemeled a telefont és elintézed. Van persze, hogy nem egyszer kell telefonálni, de el lehet intézni.

Mielőtt meg bármilyen új szerződésbe belemenne az ember, előtte alaposan utána kell nézni a dolgoknak. Élelmesnek, figyelmesnek kell lenni és akkor nem tudnak kiszúrni az emberrel.

39. 0375b91648 (válaszként erre: 37. - F36e266467)
2010. okt. 17. 09:38
És ezt nap mint nap tapasztaljuk, tanuljuk, éljük..
38. 0375b91648 (válaszként erre: 35. - 746864fbb7)
2010. okt. 17. 09:15

Sziasztok!

Szia Yamba!

De, ugye azért ez szerinted sem jó?

2010. okt. 17. 04:10

Olyat mondok, amit sok ember nem szívesen hal meg:


Mindenki azt kapja, amit érdemel.


Nincsenek véletlenek.


Ez az életben a legkeményebb szabály.


(a gyerekek kivételek. Az más téma)


Az élet egy suli. Sok mindent meg kell tanulni.

2010. okt. 17. 03:47

"Becsapni, átvágni! Ez a trendi?" - csak mosolygok. (senkit nem kinevetek !!)

Bocsi, hogy bemászok ide, de ami nincs rajtad, azt ellopják.

Én matrózként kezdtem (25 körül), most középvezető vagyok egy hajón gépészként. Van kis tapasztalatom.

Becsap valaki? Ilyen kérdést! Mindenki.

Például:

Ha alszom, és fél méteres kőrzetben mozgást észlelek (ott, ahol senkinek nem kéne lennie), akkor ahogy ezt felismerem, elkapom a matató kezét és eltöröm. Így kezdem. Én is és más is.

Utána lehet magyarázkodni.

Az ember egy rabló állat.

A törvényt, a jogot ez a rabló állat találta ki - a maga védelmében.

Mi, tengerészek tudod mennyire foglalkozunk a törvénnyel? Amennyire minket érint és ott meg frankón kijátszuk.

Ez az élet szépsége! Ez az élet játéka.

Megértem a felháborodásotokat az ilyesmi miatt, de élni tudni kell.

Az élet is egy művészet, nem is akár milyen!

Élni, érvényesülni, élvezni az élet adottságait az egy komoly szakma.

Nehogy azt hidd, hogy attól vagy okos, mert iskolába jársz! Ja, meg a templomba. Ez a másik, de erre most nem térek ki.

Áhhh!!

Tanulj és az életet éld a téged érintő területeit megismerve. Na, akkor válsz egyre okosabbá. Tudod, hogy hányszor kell átesned a palánkon?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook