Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a Collamin kollagén építő tablettáról? Van mellékhatása? fórum

Mit lehet tudni a Collamin kollagén építő tablettáról? Van mellékhatása? (tudásbázis kérdés)


16. olahl
2011. ápr. 30. 21:07
Itt egy link olvassátok el a cikket [link]
15. olahl
2011. ápr. 30. 20:55
Szerintetek az egyszerű Horváth Rozi zselatin az mi? Egy kefirbe belekeverni és megenni.Nincs benne szoja sem.
14. kori54
2011. márc. 7. 16:14

Tegnap megnéztem mit tartalmaz a kollagén kapszulám:

szójaolajat! Hát köszi, én többet nem kérek belőle :(

2011. jan. 19. 21:42
Egyetek bőrt, körömpörköltet, szárnyat, csirkelábat. Még jól is laktok vele.
2009. ápr. 14. 12:10

Sziasztok!Mai világban sokat hallani a kollagén kapszulákról, de érdemes lenne utána nézni mit is eszünk meg étrend kiegészítő néven.Nem mindegy hogy szintetikus vagy természetes a tablettánk.

Az emberi kollagén láncolata 20 féle aminosavból áll. Ezeknek csupán kis része termelődik az emberi szervezet által, a legnagyobb részét a táplálékunk által kell bevinnünk a szervezetünkbe. Diéták során ezek gyakran kimaradnak, vagy ha jelen is vannak sokat veszítenek értékükből, amikor hőkezelésen mennek keresztül.

Mindenkinek Jó egészséget kívánok!

11. katharinablum (válaszként erre: 10. - D'or)
2008. ápr. 25. 14:08
Hello! Tudnal segiteni abban, hogy hol lehet hozzajutni ilyen laza kotoszovet elleni termekekhez? Mi a nevuk, hol lehet kapni? Koszi
10. d'or (válaszként erre: 9. - 'szti)
2008. márc. 24. 13:25
szio ,en gyogymasszor es termeszetgyogyasz vagyok.Belsoleg a sziliceum tartalmu novenyeket tudom ajanlani,de van folyadek is ,amit gyogynvenyboltba lehet kapni .+kulsoleg pedig izraeli collagen ampullat hasznalok feszesitesre, ha erdekel meg mas info irjal nyugodtan, OK?
9. 'szti (válaszként erre: 8. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 20. 17:32

gyenge kötőszövetet, gondolom örököltem

pl. nem vagyok elhízva, mégis van narancsbőröm, kidudorodó visszereim, (ilyesmi tünetek jelzik tudtommal)

8. 0565efa6e6 (válaszként erre: 7. - 'szti)
2007. ápr. 20. 17:17

Szia, Szti!

Jelenlegi tudásom szerint átverés (amiket leírtam, természetesen ellenőriztem az Orvosi biokémia c. könyvben).


Mit értesz laza kötőszövet alatt?

7. 'szti (válaszként erre: 6. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 20. 16:47

szóval azt mondod, hogy ez a bogyó nem segít a kollagén építésben? kár. nekem nagyon laza a kötőszövetállományom, gondoltam hátha ezzel jobb lesz

egyelőre nem vettem, gondoltam kicsit körbejárom előbb a témát

6. 0565efa6e6 (válaszként erre: 4. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 20. 16:13
Annyit tennék még hozzá, hogy a kívülről bevitt OH-Pro és OH-Lys nem hasznosítható a kollagén felépítésére (mivel ezek az aminosavak - prolin és lizin - a kollagén előanyagán alakulnak át OH-s változatokká).
2007. márc. 25. 20:16
A csontritkulásra vonatkozókat úgy értem, hogy ez nem fogja megakadályozni a folyamatot, más jellegű (zárójelben írtam, hogy mi segít megakadályozni).
2007. márc. 25. 20:09

Szisztok! Ez átb*szás, már elnézést...

A reklámszöveget olvasva nem tudom, sírjak-e, vagy nevessek. Tulajdonképpen mocskos dolog kihasználni azt - és ez nem az egyetlen ilyen eset -, hogy a fogyasztók nem rendelkeznek biokémiai-táplálkozási ismeretekkel...


Fehérje a húsban, tejtermékekben meg sok más dologban is van, meg tudjuk emészteni rendesen (nincs szükség előre lebontott, aminosavakra hidrolizált fehérjére, mint a Collaminban), és a OH-Pro és a OH-Lys (hidroxiprolin és hidroxilizin, a kötőszövetben nagy mennyiségben előforduló aminosav) a szervezetnek nem esszenciális, prolinból és lizinből elő tudja állítani (lizint viszont mindenképp táplálékból kell magunkhoz venni!)(ehhez viszont C-vitamin szükséges, ha az nincs, csak hibás, gyenge kollagén képződik, lásd C-vitamin-hiányban vérző íny).

Ugyan a csontokban is van kollagén, de csontritkulást ezzel megakadályozni elég merész vállalkozás...(fontos: megfelelő [1 000 mg] kalciumbevitel, mozgás, túl savas italok fogyasztásának alacsony szinten tartása)


Hogy az idővel csökken e ennek az aminosavnak a szintézise, az nem valószínű (ha így lenne, valószínűleg nem ráncos lenne a bőr, hanem könnyen szakadó, mint C-vitamin-hiány esetén).

A ráncosodásért elsősorban a kollagén öregedése, "kiszáradása" (az azt alkotó aminosavak között különböző kötések alakulnak ki, így az vizet veszít, alakja megváltozik, a kollagént normálisan lebontó enzimmel [kolagenáz] szemben ellenállóbb lesz, így nehezebben újul meg).


Remélem, meggyőző voltam, és inkább másra költitek a pénzeteket.

3. 'szti (válaszként erre: 2. - Trixy72)
2006. márc. 28. 15:39
Igen, innen tudok én is róla. De ez a reklámozó cikk, negatívumot nem fognak mondani.
2006. márc. 28. 15:35

A High-Care tudósai hosszú kutatómunkájának eredménye a Collamin táplálék-kiegészítő tabletta. Amely dr. Balogh György bőrgyógyász, kozmetológus véleménye szerint a legjobb „belső" védekezés a ráncok, a bőr öregedése és a csontritkulás ellen.

„A Collamin azokat az építőanyagokat tartalmazza, amelyre a szervezetnek szüksége van ahhoz, hogy a bőr feszességéért felelős kollagén termelődjön. A készítmény azért különleges, mert a benne lévő aminosavak megegyeznek azzal a fehérjével, amelyik a bőr, a csontok és az izületek számára fontos.

Ezért ajánlott azoknak, akik:

- szeretnék a bőrük feszességét sokáig megőrizni,

- cellulitjuk van,

- vagy éppen változó korban, vagy azon túl vannak.

Mert a Collamin nemcsak a kötőszövetet erősíti, hanem a csontokat, izületeket is.

Vagyis a csontritkulás és az öregedés elleni legfőbb fegyver. Naponta 3x2 szem ajánlott, a 1 doboz tartalma 1 hónapig elegendő."

2006. márc. 25. 14:47
Hallottatok már a Collamin kollagén építő tablettáról? Van mellékhatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook