Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit teszel ha a jo-jó effektus működésbe lép? fórum

Mit teszel ha a jo-jó effektus működésbe lép? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 17. 13:09
vivula, hogy lekaptad a "dr" titulust az adatlapodól:)
16. vivula (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. aug. 15. 18:10
Köszi a tippet!
15. 9778ca1817 (válaszként erre: 13. - Rosewood)
2007. aug. 14. 16:12
Nem konkrétan "ember" doktorra gondoltam, inkább csak arra, hogy aki lediplomázott az lehetne kissé kevésbé meggondoltlan. Hű, ezt szépen írtam:)
14. Loni (válaszként erre: 10. - Vivula)
2007. aug. 14. 15:38

Szerintem először is gondold végig - ésszerű keretek között -, hogy hány kilótól akarsz megszabadulni.

Azután azt gondold végig, miért alakult ki a súly, mik okozták a zsírpárnácskákat.

Ha sokat ülsz (munkahelyen stb), keveset mozogsz, viszont előszeretettel nassolsz, akkor lehet, elegendő csak ezen változtatni. Valóban naponta többször keveset enni. Inkább joghurtot, gyümölcsöt, zöldséget. És a nassokat, cukros üdítőket stb száműzni.

Ha úgy érzed, ez nem lesz elég, mert ennél több felesleg van rajtad, akkor érdemes körülnézni itt a Hoxán, vagy más fogyókúrával foglalkozó oldalakon, és kiválaszatani egy neked tetsző, számodra is vállalható, kiegyensúlyozott táplálkozást biztosító fogyókúrás étrendet.

Én korábban akupunktúra segítségével fogyóztam. Ennek a módszernek az a lényege, hogy akupunktúrás tűk segítségével - amit akupunktúrás doki szúr be - fogyózol. Ahová én jártam, ott a doktornő szúrt olyan pontot, ami az éhségérzetet csökkentette, ami az anyagcserét szabályozta (kevés kajabevitel mellett sem állt le az anyagcsere, a tű becsapta az agyat, ami elkezdte feldolgozni a zsírraktárakat). Emellé orvosi felügyelett mellett kaptunk egy 600 kalóra/napos étrendet (sok zöldség, sovány tejtermék, kevés hús). De ehhez jó dokit kell választani.

Most több okból is átnyergeltem a 90 anpos fogyókúrára. (Doki ajánlotta, és számomra sokat nyomott a latban, hogy nem olyan drága, mint az akupunktúra. Ott egy kúra (1 hónap) 35 ezer Ft volt.) Szóval a 90 napos lényege, hogy első nap fehérjét, második nap keménmyítőt, harmadik nap szénhidrátot, negyedik nap pedig gyümit ehetsz. Ez a négy nap követi egymást mindig. Ja, és reggelire mindig gyümölcs. Ez egészen jól tartható. Lassabb eredményt biztosít, de nem tűnik fel a fogyókúra, mert szinte mindent ehetsz, csak nem mindegy, mikor. Ha ez megtetszik, akkor keresgess hozzá írásokat itt.

Vannak, akik az Atkins-diétát részesítik előnyben - arról is van sok-sok cikk, leírás, receptek. Vannak, akik a level diétára esküsznek. Arról is van egy halom cikk. És még lehetne folytatni a sor pl a Norbi-diétával stb.

Nézz körül, gondold át, mi az, ami neked "fekszik", ami összeegyeztethető a mindennapi életviteleddel stb. Azután vágj bele! De addig is: a koplalást hagyd abba. Inkább többször, de keveset egyél. És ne csüggedj, ha a koplalással leadott kilók most az első időszakban visszajönnek. Most szerintem az a legfonotosabb, hogy az anyagcserét visszaállítsd, megnyugtasd a szervezetedet, hogy nincs gáz, kap enni.


A levegőtől is hízom dologra pedig - ezt most felejtsd el. Ne is állj a mérlegre addig, amíg nem döntöd el, hogy milyen úton indulsz el. Addig pedig csak egyél óvatosan. Sok zöldfélét, gyümölcsöt, sovány húst stb.

13. rosewood (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2007. aug. 14. 15:30
Lehet, hogy jogdoktor. Például, de nem tudom.
12. 9778ca1817 (válaszként erre: 10. - Vivula)
2007. aug. 14. 14:46

Dr.... hmmmm?

Ha tényleg doktor vagy (mint azt az adatlapodon írod), háááát.... Inkább nem írok semmit

11. 9778ca1817 (válaszként erre: 5. - Bocsy)
2007. aug. 14. 14:43

Úgylátszik tényleg sikerült az anyagcserédet lelassítani és a szervezeted éhezés üzemmódba kapcsolt (vagyis amit kap, azt mindjárt rögtön el is raktározza, mert készül az ínségesebb időkre)

Nem kell, hogy megfogadd a tanácsomat, de én mindenesetre azt javasolom, hogy az 1 napra való fogyókúrás adagodat ne 2-szerre, hanem 5-SZÖRRE EDD MEG! (így még a szemed se fog kopogni)

Sok sikert!!:)

10. vivula (válaszként erre: 8. - Loni)
2007. aug. 14. 14:31

dehogy vagyok pasi, lány vagyok.

De kösz a figyelmeztetést.

És van vmi konkrét ötleted, hogy mit sináljak, most úgy érzem, még a levegőtől is hízom, ezért nem merek enni.

9. Loni (válaszként erre: 7. - Vivula)
2007. aug. 14. 14:19

Bocs, most látom, hogy pasi vagy. :))

Szóval: amit leírtam, az oké. Csak a menstruációd nem fog felborulni. :)))

8. Loni (válaszként erre: 7. - Vivula)
2007. aug. 14. 14:18

Ezt ne tedd! Ha a szervezetednek nem adsz kaját, akkor bepánikol, és átáll minimum-működésre. A lehető legkevesebb energiát használja el, hogy ne nagyon kelljen a zsírraktárakhoz nyúlni. Ugyanis fél attól, hogy tartós lesz az az állapot, hogy nem kap kaját. És fél, pánikol. Majd ha jön a kaja, akkor - félve az újabb elvonástól - azt maximálisan feldolgozza. Innen a jo-jo effektus. Emellett egy-egy iylen 5 napos koplalás kikészíti a bélrendszeredet is, az emésztésedet is. Vitaminhiány is kialakulhat. Nem akarlak ijeszgetni, de akár a hormonháztartásod, a menstruációd is felborulhat.

Inkább ne csináld tovább ezt a kúrát. Légyszi....

2007. aug. 14. 13:35

Én néha nem eszem 5 napig sem, ezt csinálom már kb 2 hónapja, de ha eszem pl 2 napig rendesen, azonnal felugrik 3-4 ! kg is. Szóval ez tényleg jo-jo.

Ti mit csináltok ez ellen?

6. Loni (válaszként erre: 5. - Bocsy)
2007. aug. 8. 17:26

Türelem. Türelem, és türelem.

Vissza fog állni a szervezeted. Egy ideig egyél normálisan. Nem adzt mondom, hogy körmös pacalt. Hanem teljesen normálisan, egészségesen. És addig válassz ki magadnak egy olyan módszert, ami nem ilyen drasztikus, ami megenged néhe egy kis nasit is akár. De ne add fel!

5. bocsy (válaszként erre: 4. - Rosewood)
2007. aug. 8. 16:19
Én napjában csak kétszer ettem. Elég radikálisan fogyóztam, aminek meg is lett az eredménye. /legyengülés, szédülés, és még sorolhatnám/ Reggelire gyümölcsöt kockáztam fel /alma, narancs, barack, stb. ami éppen itthon volt/ és azt kevertem bele a joghurtba+még egy puffasztott búzaszelet is belekerült.Ez aztán jól elterített kb. 14 óráig. Aztán ebédre főzelék vagy párolt zöldség, vagy krumlipüré, esetleg újra gyümölcs. Bármi, ami nem hízlal. Megettem a pörköltöt is és a sovány pecsenyét is, de köret és kenyér nélkül és csak keveset. Este már nem ettem, bár kopogott a szemem az éhségtől, de kibírtam. Jó pár hónapig ment ez így. Volt amikor már nem bírtam édesség vagy sós dolgok nélkül, és akkor bűnöztem. Másnap persze böjt.Most újra szeretnék "rendesen" enni, de úgy néz ki, hogy minden fog rajtam...Nem tudom, hogy mennyi idő kell az átálláshoz és mivel tudnám felgyorsítani az anyagcserém.
4. rosewood (válaszként erre: 3. - Bocsy)
2007. aug. 8. 14:06

Türelem.... Az fog segíteni! Komolyan. A szervezetet nem lehet ám becsapni, ha jól ki volt éheztetve, akkor elraktározza a keveset is, ezért vagyok ellene a radikális, nagyon alacsony kalóriával bíró diétáknak, mert lefogyni könnyű, megtartani nehéz!

Te hogyan fogyóztál?

3. bocsy (válaszként erre: 2. - Rosewood)
2007. aug. 8. 06:51
Én most ott tartok, hogy a gyümölcstől és a zöldségtől is hízok. Talán egy méregtelenítés segítene?!
2007. aug. 8. 05:48

Ha működésbe lép, akko valamit elszúrtam, pl. az életmódváltással felhagytam, többet nassoltam, több bűnös dolgot :) ettem, lazultam az edzés terén, vagy hagytam magam a barátnők által sütizni csábulni :P. Másokra fogni sokkkkkkal könnyebb, de a kulcs a kezemben van. :)


Így aztán, nem másra fogom, hanem megrázom magam, éskevés súlyfeleslegnél kapok észbe, pár hét alatt megszabadulok a feleslegtől. Nem szabad hagyni, hogy elszaladjon velünk a ló!


A mínusz 20 után max +-2-3 kg lehet az enegedmény nálam, ha ennél több lenne, befordolnék. Tehát 10 % lazulást megengedek magamnak, többet nem!


Mondhatja valaki, hogy így örök diéta az élet, de aki hízékony, annak bizony számolnia kell azzal, hogy mit ehet és mennyit, vagy bevállalja a kövérséget. Könnyen beszél, aki szerencsés alkat.


Egy időben beletörődtem, hogy a családban mindenkinek széles csípője van apai ágon, én as azt örököltem, nekem is 150cm lesz a csípőm. De mégsem! Elfogadom magam, és csúcsformámban 100cm. (Most 102cm, hajrá! :)

2007. aug. 8. 04:46
Mit teszel ha a jo-jó effektus működésbe lép?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook