Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy miért fájhat jobban a második szülés az elsőnél? fórum

Tudja valaki, hogy miért fájhat jobban a második szülés az elsőnél? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. szept. 3. 11:06
Nekem egyforma volt mind a kettő. Szerintem ez sok mindentől függ, alkat, hormonok stb.
39. pzm3 (válaszként erre: 1. - Evicaka)
2015. aug. 31. 13:42

Nekem a második sokkal fájdalmasabb volt mint az első,pedig azt hittem ez lehetetlen!

Sokkal intenzívebb volt.Nem olyan szép lassan erősödtek a fájások,hanem egyből nagyon fájt,a végefele meg azt hittem ezt nem fogom kibírni.Férjem is csak csodálozott,mert az elsőnél bár az is durva volt,egy hang nélkül végigcsináltam,de a másodiknál bizony már volt jajgatás.

2015. aug. 30. 21:03
Nekem inkább lazább volt a második. Rövidebb és kevesebb fájdalommal. Szerintem teljesen véletlenszerű hogy melyik mennyire fáj. Nem függ attól, hogy hányadik szülés.
37. 33a18261e8 (válaszként erre: 36. - SophieAnne)
2015. aug. 30. 19:59
Nekem sem ,míg az elsővel 14 órát vajúdtam,a második fél óra alatt megszületett. Nagyságrenddel könnyebb volt.
2015. aug. 30. 18:42
Nekem nem fájt jobban. Sőt könnyebb volt.
2015. aug. 30. 17:33

Ez teljesen egyénfüggő, sőt, ha lehet mondani, sok minden közre játszik abban, menniyre fáj a szülés, pl a melletted lévő személyzet, a kórház légköre, bármi. Négy gyerkőcöm van, akik mind simán születtek. Az első három infúziós segítséggel, mert hiába voltam teljesen kinyílva, a drágáim nem akartak kibújni, egy palacknyi segítség kelett , hogy jobb belátásra térjenek. Mikor a nagyedik gyrkőcöt vártam, abban a hitben, hogy ő lesz az utolsó, folyamatosan azt hajtogattam: infúzió nélkül akarok szülni, nem akarom hogy fájjon, legyek gyorsan túl rajta...

Eredmény: Zsófi olyan gyorsan és fájdalommnetesen jött, hogy konkrétan a három perces "fájásoknál" döbbentem rá, hogy ezek azok a kis görcsök. Otthon született meg, és az infúzióhoz képest abszolút nem fájt, egy erős havi görcsnél nem volt rosszabb. Azért írtam, hogy egyénfüggő, mert mire az infúziós segítséggel való szüléseknél kezdtem nehezen viselni, már a tolófájások jöttek, egyszóval baromira szerencsés vagyok, hogy nekem ilyen jól vette a fájdalmat lent a szervezetem. (A fogorvos más tészta, ott ezerszer alacsonyabb a fájdalom küszöböm, ordítok is rendesen, akár milyen szégyen ez.) Azt mondom, ha mindenki olyan könnyn viselné, mint én, sokkal több gyereket mernének vállalni. Most várjuk az ötödik babónkat, és attól vagyok berezelve, hogy Februárban nem érünk időben a kórházba, és megint itthon szülök meg, mert nem veszem fel a fájásokat...

34. Lili74
2010. okt. 19. 20:22
Hát jól betojtam az olvasottaktól. Nekem 15 éve 3 óra alatt megvolt a fiam, kibírható fájdalmakkal. Most viszont be vagyok tojva nagyon, bár már késő 35 hetesen :))
33. zsana0
2010. okt. 19. 18:57
Én reggel 5-este 11 ig vajudtam ,16 éve.Most 20 hetes vagyok ,de nagyon félek hogy jobban fog fájni.Sokaktól hallottam hogy jobban fáj,de könnyebben megvan.
2010. okt. 19. 17:28
én amásodik szülésnél amíg nem kaptam meg az oxitocint vigyorogtam. utána roadtul felgyorsultak az események és a fájások. máfél órával az infúzió után meg lett a pici
2010. okt. 19. 14:16

Sziasztok!

Húha!

Én 22 hetes vagyok, iszonyatosan be vagyok tojva a szüléstől, mert ha ez jobban fáj, mint az első akkor belehalok:(A kisfiam most 2 éves 1 hónapos.Lehet , hogy kérek érzéstelenítőt:..

30. wanda8
2010. okt. 19. 14:07
Sziasztok!Én azt tudom elmondani,hogy az első szülésem kb 3 óráig tartott és szünet nélküli fájdalmaim voltak.A második szülésnél viszont enyhe ritka fájdalmaim voltak,olyan mint mikor menstruációkor kicsit görcsölök.Aztán fél óra alatt kint volt a baba burokrepesztéssel,de ekkor már sokkal intenzívebben fájt mint az elsőnél.Viszont nagyon gyors volT!!!!
29. Momo71
2010. okt. 19. 14:00

Sziasztok!

Én hármat szültem spontán.Az első 4 kg-os baba burokrepesztéssel 3,5 óra, irdatlan fájdalommal szünetek nélkül.A második 3,3 kg-os baba 4,5 óra, tök más mint az első és szerintem nem volt fájdalmasabb, mert itt voltak szünetek a fájások közt. A harmadik baba 4,05 kg-os mindössze 40 perc alatt és mondhatni fájás nélkül.Persze az elsőnél csak 20 éves voltam, a másodiknál már 25. Szerintem nekem ez is közrejátszott abban hogy nehezen viseltem az elsőnél a fájásokat.Azt szokták mondani, hogy minden szülés más, és szerintem ez tökéletesen igaz is.A szoptatásnál a méhösszehúzódások viszont tényleg erősebbek, a harmadiknál a vajúdásnál nem éreztem olyan erős összehúzódást, mint szopizásnál.Szóval kitartást és egyáltalán nem biztos, hogy fájdalmasabb lesz.

28. Szamó (válaszként erre: 12. - Erika84)
2010. okt. 17. 20:26

Így van! Különben nem írtam volna :)


Gerincbe érzéstelenítettek, aminek utóhatásaként rettentően remegtem órákon át, aztán kb. 3. napon kibírhatatlan fejgörcsöm lett, infúziót kaptam 2 napig, nem engedtek haza.


DE!


Mikor felkelhettem szinte rögtön mentem zuhanyozni, nem szédültem, nem volt hányingerem. A hasam sem fájt annyira, mint az elsőnél..... Vérezni is alig véreztem, mire hazajöttünk szinte el is múlt, de még sokáig pecsételgettem......

2010. okt. 16. 11:29
nekem csak az jutott eszembe ahogy a másodikat szültem: te úristen el is felejtettem hogy ez ennyire fáj! szerintem nem fájt jobban mint az első szülésem és rövidebb volt. az első 12órát tartott, a második másfél óra volt összesen. üdv. kati
2010. okt. 15. 22:13
Ha igaz, hogy jobban fáj a második szülés, akkor lehet tényleg belehaltam volna a másodikba...?
25. gatto4 (válaszként erre: 1. - Evicaka)
2010. okt. 15. 22:08

Szia!

Ez most nekem is nagyon aktuális, van egy 19 hós kisfiam és most vagyok 34 hetes. Én is kíváncsi leszek, nekem azt mondta a védőnő, hogy valószínű gyorsabb, de fájdalmasabb szülés lesz.

Azért is érdekes, mert a kisfiam megszületését az oxitocin-terheléses vizsgálat indította be, szóval tele voltam nyomva rendesen és így is baromira fájt és így is csak 5 óra volt az egész, nemtom ha a második simán beindul, mire számítsak. Ha ennél nem is lesz rövidebb, nem bánom, de az első is baromira fájt, csak annál ne fájjon jobban :(

2010. okt. 15. 17:18
Bocs, még egyszer elolvastam, szóval császár is volt, akkor nem tudom, nem érvényes az előző hsz-em:S de azért így is sok sikert:)
23. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Evicaka)
2010. okt. 15. 17:17

Ha a baba ugyanakkora, és a szülés körülményei is hasonlóak, nem hinném hogy jobban fáj. Inkább az, hogy a tested már emlékszik rá, mit kell tenned, ezért picit gyorsabb is lehet, és ugyanazt a fájdalmat rövidebb időbe besűrítve... De még ez sem biztos (nekem a második sokkal könnyebben ment, baba is kisebb volt).


A méh összehúzódása az már igen, az minden szülésnél jobban fáj, szoptatás közben a sokadik szülések után szó szerint hasfájást, görcsölést is érzel, erre gondoltál? Maga a szülés lehet más és más, attól függően, hogy vannak-e komplikációk.


Bocs, nem akartalak elriasztani, sőt, ha csak 2,5 év különbség van a kettő között, az azt is jelenti, hogy a csontok még nem tértek vissza az első után sem, ezért nagyon meglehet, hogy könnyebb is lesz a második:))) Sok sikert

2010. okt. 15. 17:14
Nagyon sok minden függ a helytől, és a nővérektől.
2010. okt. 15. 17:13
én császár után nem kaptam semmit. Másnap szóltak, hogy ha nagyon fáj, hoznak fájdalomcsillapítót.
2010. okt. 15. 17:12
Kaptam, pedig nem volt se dokim, se szülésznőm, egyszerűen szerencsém volt.
19. bettike2007 (válaszként erre: 17. - Annamarya77)
2010. okt. 15. 17:11
Én sem kaptam csak a hasmra jégzsákot
2010. okt. 15. 17:10
Köszi, majd megkérdezem. De nem emlékszem, hogy a szobatársaim kaptak volna...
2010. okt. 15. 17:07
Első után kaptam jeget a gátsebemre, nagyon jó volt. Ha olyan helyen szülsz biztos adnak.
2010. okt. 15. 17:06
Lehet jobban fáj mert nekem indított szülésem volt délben 4kor kaptam oxit onnantól fájt de kibírtam érzéstelenítő,fájdalomcsillapító nélkül 3.5órát vajúdtam és simán megvolt a lányom,lehet a 2ik rosszabb lesz majd!
2010. okt. 15. 17:05
Köszi. Hát gondolom én nem tudok majd rögtön ülni, mert az első ugye császáros volt. Három órában én is kiegyeznék.
2010. okt. 15. 17:04
Nekem egy év van a két pici között, második szülés rosszabb volt, de sokkal rövidebb is. Először 10 óra volt, másodszor majdnem három óra. De a második után rögtön tudtam ülni, és észre se vettem, hogy már három ujjnyira tágultam. Sok sikert!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 15. 17:03
Nekünk egy hónap híján 2,5 év lesz a 2 gyerek között, ha most kihordom végig (még 1 hónap). Nem lehet, hogy csak elfelejted mennyire fájt az első és azért mondod, hogy a második rosszabb? Ja és nekem is 3 perces fájásokkal indult az első szülésem.
12. erika84 (válaszként erre: 11. - Szamó)
2010. okt. 15. 17:03
Komolyan hamarabb talpra álltál császár után? Hát ezt sem hallottam még senkitől, de örülök neki, hogy leírtad, mert nekem annyi rémtörténetet meséltek... A szülésem nehéz volt, de gyönyörű. Soha nem fogom elfelejteni azt a boldogságot, mikor a kislányomat megpillantottam :)
11. Szamó
2010. okt. 15. 16:59

Szia!


Első szülésemnél 12 órát vajúdtam, oxitocin, burok repesztés...... végül császár.

Második már programozott császár volt. Sokkal nehezebben viseltem az érzéstelenítés utóhatásait, viszont könnyebben talpra álltam...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook