Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud vki hatásos diétát? PCOS vagyok fórum

Tud vki hatásos diétát? PCOS vagyok (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 2. 09:33
Köszönöm a sok okosságot!!!!! :-)
22. 34618de8f7 (válaszként erre: 21. - Fe9e12ede0)
2010. okt. 31. 13:00

igen, sajnos az altalanos dietetikai ajanlasok 50-60 szazalek szenhidratot ajanlanak minden mindenkinek.

a paleo jo, de nem mindenkinek. nem vagyunk egyformak, ezt sokan elfelejtik..., ami az egyiknek orvossag, a masiknak mereg...

vannak olyan eljarasok (tobb is), amivel meg lehet allapitani, ki, milyen taplalkozasi tipusba tartozik:


Tévhitek a táplálkozásról


- A hatvanas évek közepe óta gondolja szinte mindenki, hogy a a zsírszegény étkezés mindenki számára a legegészségesebb diéta.

35 év tapasztalat és 1700 tanulmány ismerete után tudjuk:

Ez nem mindenkire igaz!!!


- A 70-es évek közepe óta hirdetik a táplálkozástudósok, hogy a szénhidrátgazdag diéta mindenki számára a legegészségesebb. Időközben egyre világosabbá vált:

Ez sem vonatkozik mindenkire!!!


- A 80-as évek közepétől hirdetik az orvosok, hogy a fehérjeszegény diéta egészségesebb mindenki számára. Mára egyre bizonyosabbá válik:

Ez sem feltétlenül van így mindenkinél!


A megoldás az emberek különbőzőségében van! A sablon étrendeket és ajánlásokat nem lehet ráhúzni az emberekre!

21. fe9e12ede0 (válaszként erre: 20. - 34618de8f7)
2010. okt. 30. 23:44

Amíg a dietetika köti ebet a karóhoz (55% CH 15% fehérje, 30% zsír) addig nincs sok mindent megbeszélni való.

Ha abból indulunk ki, hogy a PCOS a hyperinzulinémia következménye, akkor abból kell először kitolatni. Ezért tanulmányt ajánlottam, kiindulási irányt, hogy legyen merre elindulni. Véletlenül sem szeretnék másra rátukmálni étrendet, csak azért, mert nekem piszokul bejön.

A PCOS-es linkbe beleolvastam, ahol szintén az alacsony glikémiás indexű étrend körül forog a téma. Paleo is hasonló alapelveket vall.

2010. okt. 30. 16:16

szia Hanna, a zoldseg es a gyumolcs is a szenhidratokhoz tartozik, ezeket ne hagyd el!

a cukor, illteve a kulonbozo mesterseges edesitoszerek mind karosak az egeszsegre.

illetve meg kellene talalnod a tipusodnak megfelelo taplalkozast. rengeteg - az egészséges étkezéssel kapcsolatos - információ özönlik felénk, sokszor egymásnak teljesen ellentmondó tartalommal.

voltal mar dietetikusnal, akivel at tudod beszelni etkezesi szokasaidat?

fontos, hogy ne egy rád erőszakolt, „testedtől idegen“ diéta lépéseit tartsd, hanem a típusodnak megfelelő ajánlást követve, megtanulj szervezeted igényeivel harmóniában élni.

19. Hanna :-) (válaszként erre: 18. - Fe9e12ede0)
2010. okt. 29. 11:40
Köszönöm, aranyos vagy át nézem :-)
2010. okt. 29. 00:21

Látom, paleo-t még nem ajánlottak. E tanulmány alapján jelentősen javulhat az állapotod:


[link]

17. Hanna :-) (válaszként erre: 16. - Hanna :-))
2010. okt. 24. 13:33
Tényleges.
16. Hanna :-) (válaszként erre: 15. - 204b456479)
2010. okt. 24. 13:33
Ezt még olvasni is szörnyű volt, nemhogy átélni.... :-( Sebaj majd nyerünk a lottón!!!!!! :-) Aztán minden ok lesz, mert lesz pénzünk a tényleged gyógyuláshoz.
2010. okt. 20. 16:33

Ez Magyarország, Én már megszoktam annyi év kórházba, dokihoz járkálás után h pl.agyrázkódással 12 órát ültetnek a váróban és nem hívnak be, vagy októberben kérsz időpontot és márciusra van is szabad hely. Tisztában vagyok ezekkel, szerencsére még megtehetem, hogy magánrendelésre járok és ott is 1 hónap a várakozási idő. Mit tudunk tenni? Semmit, vagy van pénz, vagy nincs normális ellátás...ahogy a főnököm mondaná: akinek nem tetszik el lehet menni...amihez persze szintén pénz kell...

pl.SZTK-s nőgyógyászhoz Én már be aem teszem a lábam, miután 6 hetes terhesen elküldött kaparásra, meg is kaptam a beutalót, hogy a gyerek nem él...nem mentem el, 1hét múlva élő embrió volt a magándokinál...később fogant...ha akkor elmegyek, megölöm az élő gyereket egy orvos miatt, aki nemtörődöm volt azért, mert nem fizetek neki 10e Ft-ot alkalmanként, lehet ha ez a magánrendelőjében történik, akkor nem utal be abortuszra, hanem megkér h menjek vissza 1hét múlva, meglátjuk mekkorát nőtt...ennyit az "ingyenes" ellátásról

14. Hanna :-) (válaszként erre: 12. - 204b456479)
2010. okt. 18. 18:28
Tudom, :-( De ez szem..ség h fizetem a tb-t & mégsem veszik komolyan a dokik a gyógyitást. Én sem kapok minden 1es ügyfelemtől pénzt a segítség nyujtásomkor. Tudom vannak jattos állások & vannak olyanok ahol én is dolgozom. Ahol nincs semmi. Még is tisztességesen segítséget nyújtok. Főleg úgy nehéz ha van 1gyereked akire havi rendszerességgel komoly kiadások vannak. De majd idővel majdcsak lesz vhogy, kénytelen leszek befeccölni 1-2 magán rendelésbe. :-(
13. kiraanyu (válaszként erre: 12. - 204b456479)
2010. okt. 18. 16:41

Már akinek van rá pénze, azon kívül, h fizeti a hozzájárulást.....

Nekünk nincs, és tényleg, az ingyenes rendelésekbe bele lehet sz@rni.

Bocsi, de ezt érzem és tapasztalom :-((((

2010. okt. 18. 15:39
az biztos, sztk-t, ingyenes rendeléseket felejtsd el, az egészség pénz és nem is kevés...
2010. okt. 17. 13:24
Lehet vmi komolyabb helyre kéne mennem. Ahol tényleg komolyan foglalkoznak a dologgal. :-(
2010. okt. 15. 17:11
Akkor bicaj v a séta...hidd el a kevés mozgás is mozgás több, mint a semmi. Egy sétával is kalóriákat égetsz el. Olyan nincs, hogy mozogsz, diétázol, szeded a gyógyszert és nem fogysz...
9. Hanna :-) (válaszként erre: 8. - 204b456479)
2010. okt. 15. 17:05
A diéta ok, a séta ok (vagy gyors gyaloglás) de nem hiszem h ennyi elég. :-( Csak mert a munkám is elég járkálós & cipekedős & idáig nem láttam változást. Tornázni pedig azért nem igen tudok mert nem akarok hanem a térdeim nem birják (de nem a súlytol, mondom már kislányként se ment a torna a suliba)Porckopás & társai megakadályoznak a mozgásban. Futnom egyenesem tilos, mert hirtelen éri teher a térdem amikor "rázuhanok" futás közben. Max bicaj ott a térd nem terhelődik ott olyan "krémes a mozgása"
2010. okt. 15. 16:56

Gyógyszerrel együtt kell csinálni a diétát, és szigorúan le kell állni a szénhidrátokkal, semmi kenyér, semmi cukor, semmi tészta, semmi rizs, semmi édes gyümölcs, sok hús és zöldség.

Ha fogyni akarsz, akkor mozognod is kell, ha mást nem napi 1 óra séta, ami azért valljuk be nem megterhelő. Az meg h nem megy a mozgás...hozzáállás kérdése, ha nagyon akarsz fogyni, képes vagy mozogni, mint ahogy a szénhidrátokat is elhagyni, ami szintén nem egyszerű, ha édesszájú vagy.

7. Hanna :-) (válaszként erre: 4. - 204b456479)
2010. okt. 15. 16:49
Jah, az endokrinologusom azt mondja h a cukorbetegek diétája & mozgás. A diéta még csak csak megy, de a mozgás... hááát nem az én műfajom. (még sulis koromban sem ment nem most, pedig akkor még vékony voltam)
6. Hanna :-) (válaszként erre: 4. - 204b456479)
2010. okt. 15. 16:47
A szénhidrátot tudom, azt el is hagytam már egy ideje, de semmi... :-(
5. Hanna :-) (válaszként erre: 3. - Arcansas)
2010. okt. 15. 16:46
Köszönöm, aranyos vagy!!! :-)
2010. okt. 15. 16:41

PCO-ra szénhidrátdiéta van gyógyszerrel egybekötve. Általában 160g CH-t vihetsz be egy nap+gyógyszer, és mozgás. Én is PCO-s vagyok, 1hónap alatt leadtam 6kg-t és 2hónap múlva teherbeestem.

De ezt ne itt kérdezd, mert mindenkinek más a jó, egy jó endokrinológushoz kell elmenni, aki megmondja mi a teendő, milyen gyógyszer, milyen diéta, stb...

2010. okt. 15. 16:41

szia!


ez egy nagyon jó kis oldal!

[link]

2010. okt. 15. 16:39
Tudom ez lerágott csont, de nekem mégis fontos lenne. Szeretnék néhány hatásos diétát olvasni. Vagy csak a gyogyszer hatásos?
2010. okt. 15. 16:38
Tud vki hatásos diétát? PCOS vagyok. :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook