Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Adjunk esélyt gyermekünknek a kineziológiával! fórum

Adjunk esélyt gyermekünknek a kineziológiával! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Adjunk esélyt gyermekünknek a kineziológiával!

1 2
39. andrea balogh (válaszként erre: 35. - Everkita)
2017. jún. 27. 17:28
sya én elkérhetem esetleg a kineziologus számát?
38. szoszilvi81 (válaszként erre: 36. - Everkita)
2010. nov. 15. 17:23
Igen, voltunk kineziológusnál, és pozitívan tudok róla nyilatkozni :). Martin önmagához képest sokat fejlődött, természetesen idő kell neki, de úgy érzem megérte elmenni. A férjem nem hitt benne, de ő is részt vett, érdekes dolgokat mondott a nő, azt hiszem meggyőzte a páromat is. :)
2010. nov. 15. 12:39

Az alkalmazott kineziológia áltudomány.


[link]

36. everkita (válaszként erre: 27. - Szoszilvi81)
2010. nov. 15. 12:33
Szia!Sikerült elmenni kineziológushoz?
35. everkita (válaszként erre: 34. - Krisz 18)
2010. nov. 4. 12:53
Megadom szívesen, de ha nem gond, akkor inkább priviben, az e-mail címedre írnám meg a nevét és az elérhetőségét.Köszi.
34. Krisz 18 (válaszként erre: 33. - Everkita)
2010. nov. 2. 11:15
Nagyon megköszönném az elérhetőséget, egyre inkább érlelődik bennem az elhatározás, h elvégezzem ezt a tanf-ot. Én Bp. mellett lakom, tehát épp a bp-i tanf. az ideális megoldás. Előre is köszi!:)
33. everkita (válaszként erre: 31. - Krisz 18)
2010. nov. 1. 20:59

Szió!

Én budapesti vagyok,itt tudok csak ajánlani oktatót, ha érdekel, priviben elküldöm az elérhetőségét.A kinezt sajnos saját magunkon nem tudjuk alkalmazni(mármint magát az oldást, a korrekciókat viszont végig tudjuk csinálni mi is egyedül), de a családtagjainkon igen, bár ez sokkal nehezebb, mert Mi is sokszor érintettek vagyunk.

32. mamcili (válaszként erre: 31. - Krisz 18)
2010. okt. 28. 22:16
Ezt én is szeretném tudni, amit én tudok az mind könyvek tudása...
2010. okt. 28. 21:55

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy aki otthon van a témában, tudna-e ajánlani olyan szakembert, akihez érdemes elmenni kineziológiai tanfolyamot elvégezni? Mert olyan sokan hirdetik, h kinez. tanf-ot indítanak, de hová érdemes menni, hol kapsz a pénzedért minőségi oktatást, tudásanyagot?

30. mamcili (válaszként erre: 29. - Everkita)
2010. okt. 28. 20:50

Ezek nagyon jók...

Nem is gondoltam volna hogy ez is ide tartozhat :)


Lehet ide naplóba én is felteszek két agyféltekés feladatokat, mert én is tudok párat...

2010. okt. 28. 13:01

sziasztok!

Ami nagyon jó(indián szökdelésnek is hívják)az a középvonal-keresztező módszer. Ez a gyakorlat mindkét agyféltekünket beindítja,jobban tudunk figyelni és megérteni azt, amit mondanak nekünk, koordináltabbak leszünk, jobb lesz a látásunk és ami nagyon fontos kitartóak leszünk.


A bal térdünket a jobb könyökünkkel összeérintjük, ezután a jobb térdünket és a bal könyökünket érintjük össze, amennyire lehet.kb.12 csináljunk meg belőle,mi felnőttek, gyerekeknek elég 6.Majd az azonos oldali térd és könyök összeérintése következik, mindkét oldalon.Ezt is 12x ismételjük meg.Fontos, hogy úgy fejezzük be a gyakorlatot, ahogy elkezdtük,tehát bal térdünket és jobb könyökünket összeérintjük,jobb térdünket bal könyökönkkel összeérintjük.Ügyeljünk arra, hogy lassan, nyugodtan csináljuk és lazán. Ha a gyerekünk nem tudja megcsinálni, akkor fekve is lehet, esetleg valamelyik szülő is segtíhet emelni a kezét és a lábát, egy idő után menni fog állva is. Az én fiam nem tudta megcsinálni állva csak össze vissza, lefektettem és Én csináltam helyette. 1 hónap múlva már állva egyedül végezte el. Minden nap egyszer meg kell csinálni, mert így lesz hatásos!

Remélem érthetően írtam le, de ha nem, nézzetek be a blogomra, ide mindig felrakok valami új infot vagy technikát.

www.utazegeszseghez.blog.hu

Jó gyakorlatozást!!Szép napot!

28. mamcili (válaszként erre: 26. - Everkita)
2010. okt. 27. 22:23
ilyen infókat én is kérnék :)
27. szoszilvi81 (válaszként erre: 26. - Everkita)
2010. okt. 26. 13:22

Szivesen veszem a technikákat, ls a tanácsokat.

Hétvégén talán megyünk a szüleimhez, és eltudunk menni egy kineziológushoz :) .

26. everkita (válaszként erre: 25. - Szoszilvi81)
2010. okt. 26. 12:37

kb. 6 évvel ezelőtt halottam a kineziológiáról. Könyvekből olvastam sok hasznos témát,de egyiket sem tudtam olyan jól használni, mint a tanfolyami anyagot.Ott elmagyarázzák, hogy mit miért kell csinálni, mi mivel van összefüggésben és a könyvekben természetesen nincs olyan jól jeírva, hogy konkrétan mi is a menete(csak azért, hogy minél többen részt vegyenek a tanfolyamon- gondolom én:((.

Vannak olyan módszerek, technikák, amelyeket lehet használni és Te is megtudod csinálni, de egy egész oldást szerintem csak úgy ha megtanítják.Most már én ezzel foglalkozom,ha gondolod írok neked egy-két technikát, amit csinálhattok a gyerkőccel együtt, nagyon hatásos, mi is csináljuk!

25. szoszilvi81 (válaszként erre: 24. - Everkita)
2010. okt. 26. 12:23
Hogyan lehet oldást csinálni, énis tudom vagy kineziológusnak kell ?
24. everkita (válaszként erre: 10. - Szoszilvi81)
2010. okt. 26. 12:05
Lehet alkalmazni a kisfiad esetében is.Nekem is van egy 4 éves fiam és Én szoktam neki oldást csinálni(persze ha engedi és van türelme), de rajtad keresztül is el lehet végezni. A gyermekeknél 5 éves korukig az anyán keresztül is lehet oldani, mert nagyon szoros kötelék van közöttük.Úgyhogy csak bártan próbáljátok ki:))
23. mamcili (válaszként erre: 21. - Szoszilvi81)
2010. okt. 25. 21:56

Hatékony tanulás. . .

Észtekerő. . .

Agytorna. . .


így kezdődnek a könyvek...

amikben benne van.

2010. okt. 25. 21:41
Köszönjük a hozzászólást, de az érdem nem a mienk, hanem a lányunké elsősorban, mert végigcsinálta, és azé, ki megmutatta a helyes utat. Örök hála nekik. 2,5 éve jól van alányunk. Már épp ideje volt, mert kezdtem kikattanni. :-))))))))))))
21. szoszilvi81 (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2010. okt. 25. 19:43
Még nem ismerem a tornát.
20. mamcili (válaszként erre: 10. - Szoszilvi81)
2010. okt. 25. 19:34
próbáld meg a kinezológia tornáját...
19. szoszilvi81 (válaszként erre: 18. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 13:29

Sajnos nagyon messze van nekünk, innen 430 km, a szüleimtől pedig 320 km. :S

Mindenesetre elmentettem a számát, köszönöm az infót, megpróbálok közelebb keresni, ha nem, akkor megkeressük őt.

18. Krisz 18 (válaszként erre: 17. - Szoszilvi81)
2010. okt. 24. 20:55
Szia! Priviben küldök elérhetőséget, egy Dunaújvárosban élő kineziológus, nagyon spéci, és különösen anya-gyerek problémák megoldásában vannak extra sikerei.
17. szoszilvi81 (válaszként erre: 15. - Lendvai mihály)
2010. okt. 19. 10:53
Elolvastam, hihetetlen miken mentetek keresztül. Örülök, hogy minden jól alakult. Le a kalappal a kitartásotokért! Minden jót kívánok!
16. adf2242106 (válaszként erre: 15. - Lendvai mihály)
2010. okt. 19. 09:59

Szia!

Köszi szépen, hogy ajánlottad ezt az oldalt. Nekem nagyon hasznos volt. Úgy gondolom, hogy az amit leírtál, nem csak a ti esetetekben, de valószínű más jellegű betegségek is esetén is alkalmazható.

Örülök neki, hogy túl vagytok rajta és a továbbiakban is jó egészséget kívánok nektek!

2010. okt. 19. 06:50

Sziasztok.


Igaz itt a Férjem nevén vagyok, az ő nevén van a net, így ezt töltöttem ki. Annak idején az idegtől azt sem tudtam, hogy mit hogyan kell csinálni.


Olvassátok el ezt: google/"csoda" vagy utánajárás?


Érdekes, mi is vittük kineziológushoz a lányunkat, habár azt sem tudtam, mit teszek. Én Bács megyében tudok jót, máshol nem. Mi olyat oldottunk meg, amivel az ország professzorai nem tudtak mit kezdeni, és az utolsó pillanatban oldódott meg a dolog. Mikorra megkaptuk az engedélyt a biológiai terápiára, ami valamilyen szinten kemoterápiának minősül, éves szinten 3,5 millió ft, visszavittem az egészséges lányomat. Jó olvasást, és ha kérdés van, írjatok. Üdv: Kata

2010. okt. 18. 18:28
Minden képpen ki fogom próbálni, most már címeim is vannak, csak időnk nincs, pedig akár holnap mennék :(
13. adf2242106 (válaszként erre: 10. - Szoszilvi81)
2010. okt. 18. 13:05

Sajnos kineziológust nem tudok ajánlani, de szerintem érdemes lenne elvinned, mert tényleg nagyon jó és csodákra képes.

Én is elvittem 1x a lányomat és megdöbbentő dolgokat mondott. Mindenképpen próbáld ki, valószínű, hogy többet fog érni, mint a nevelési tanácsadó.

2010. okt. 18. 12:27
Bocs mégsem...felhívtam, de már évek óta nem foglalkozik ezzel.
2010. okt. 15. 20:28

Tudnátok ajánlani JÓ kineziológust Györ/Sopron környékén, vagy borsodban?

Milyen árakra lehet számítani?

2010. okt. 15. 20:25

A cikk felkeltette az érdeklődésemet, kicsi olvasgattam a neten a témában.

Az lenne a kérdésem, hogy egy alig 4 éves esetében is lehet alkalmazni?

Januárban lesz 4 éves a kisfiam, jártunk a helyi nevelési tanácsadóban, ahol nem találják az okát, hogy miért nem beszél, arra gondolnak, hogy valamit sokk-ként élt meg, és emiatt nem beszél. Azt olvastam a kineziologia segít feloldani a "régi" sérelmeket, arra gondoltam ha ez igaz, és tényleg valamilyen sokk érte, akkor talán segíthetne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook