Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudhatom, hogy egy kozmetikumban vannak-e kőolajszármazékok? Hogyan jelölik ezeket? fórum

Honnan tudhatom, hogy egy kozmetikumban vannak-e kőolajszármazékok? Hogyan jelölik ezeket? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Anthico (válaszként erre: 50. - Sylvia81)
2010. okt. 23. 16:58

Ami finom, az mindig limitált széria :D

Amúgy igen, a grapefruitosra gondoltam a citromos alatt..sárga flakonja van :) Én csak a mandarinosat használom, a többi nem tetszik...hát, ez sem egy dove illat (előtte nagyon dove-os voltam), de ez van :)

50. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - Anthico)
2010. okt. 22. 22:41

Becsszóra nem én vásároltam fel előled az erdei gyümölcsöset! (Semmiben nem szeretem.)

A citromos alatt meg a grapefruitosat érted?

Nekünk mindegyik van itthon: mandarinos, grapefruitos, aloe vera-olivás, thalasso feelinges és a vörösrizses is. Asszem most nincs másmilyen.


Most, hogy írtad ezt a limitált szériát, a habfürdők is olyanok voltak. :S Remélem, nem mindegyik tusfürdő limitált, mert a végén még tisztálkodószer nélkül maradok... :D

49. emagdi (válaszként erre: 48. - Anthico)
2010. okt. 22. 12:54

köszi szépen az infót:)))

csak a magyar dm oldalon kerestem az összetevőket, de lehetett volna annyi eszem, hogy ráguglizok, mielőtt dolgoztatlak :D


de nagyon köszönöm, hogy beírtad !!! :D

2010. okt. 22. 11:44

Közben megtaláltam a másik általam néha használt sampon összetevőit is a neten:


[link]

47. Anthico (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2010. okt. 22. 11:42

Az aloe vera-hibiszkusos sampon összetevői:


aqua, sodium coc-sulfate, lauryl glucoside, glycerin, cocamidopropyl betaine, lauroyl sarcosine, aloe barbadensis gel, hibiscus sabdariffa extract, hydroxpropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, rosa damascena distillate alcohol, parfum, citral, limonene, linalool, geraniol, citronellol, farnesol

(ha valamit elírtam volna, bocsi:D)

46. Anthico (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2010. okt. 22. 11:35

:D

Én, mikor elkezdtem alverdet használni, akkor volt kapható olyan tusfürdő, ami isteni erdei gyümölcs illatú volt. Teljesen megszerettem, aztán elfogyott és jött a kopp...limitált széria volt, úgyhogy választanom kellett a menta-csokis, a mandarin-vaníliás, citrom-valamilyen között. Volt még pár, de azoknak nem tetszett az illata. Igazán ezeknek sem :/ De maradt a mandarinos. A citromos érdekes módon néha kimondottan hányás szagot generált a szivaccsal :D

45. emagdi
2010. okt. 21. 18:41

sziasztok! az alverde samponok amúgy tiszták? nem tudom már, régebben néztem, de akkor mintha lett volna benne valami ami miatt nem vettem olyat...

esetleg valaki be tudná másolni az összetételét? tudom, hogy macerás, de jó lenne megnézni, mert ha jól emlékszem, az ára nagyon kedvező :)

előre is köszi :D

44. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - Anthico)
2010. okt. 21. 18:29

Ezek a dilis osztrákok kivonták a forgalomból a habfürdőket, mármint a régi illatúakat. Volt valami rózsás, meg levendulás. Hoztak helyette szilvásat. Büdös töményen!!! Kád vízben már elmegy...

Most voltam otthon, beszabadultam egy dmbe, és vettem a rózsásból hármat. :D Levendulás ott sem volt...

43. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - 75f7468ed2)
2010. okt. 21. 18:26

Bocsi, csak most jutott eszembe, hogy itt is beszélgettem. :D

A Sudocrem a nagyobbiknál nem vált be, a babylove-os jobb volt! Dobtam egy hátast, mikor ezt felfedeztem!

Ami viszont eddig utcahosszal ver minden mást, az egy itteni kenőcs, az a neve, hogy Inotiol. Csak sajna paraffinos. :(

A Sudocremben egyébként van valami cinkvegyület, ami szintén aggályos összetevő AntalVali szerint.

42. Anthico (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2010. okt. 19. 12:34

Hát lassan a mi fürdőszobánkban is csak az alverde feliratot lehet olvasni:

arctisztító tej, arctisztító tonik, sampon, balzsam, tusfürdő, testápoló, kézkrém, ajakír, lábkrém, vadgesztenyés zselé, dezodor :D

41. 75f7468ed2 (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2010. okt. 19. 12:11
Popsikrémnek nekünk (és sok bőrproblémás ismerősömnek) a Sudocrem vált be? Ismered? Gyógyszertárba lehet kapni, és nagyon-nagyon jó, kicsit drága, de alig kell belőle, és tuti védelem!
40. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Anthico)
2010. okt. 19. 12:06

Mindenünk Alverdés, kivétel a fogkrém.

Jah, meg a kisebbikem fürdetője, az meg babylove-os, de az is jó.

Az Alverdének a popsikenőcsével viszont nem vagyok túl elégedett, mert nem tapad rendesen a bőrre, nagyon hamar szétkenődik a peluson. Így nem védi a popsit, viszont rontja a pelus nedvszívását. Viszont a kezemre nagyon jó! :D

Szóval abból is babylove-so lesz.

39. 75f7468ed2 (válaszként erre: 38. - Anthico)
2010. okt. 19. 12:06

Jó, mert ilyet vettem. Van por púdere is, én ilyet használok, majd ha elfogy a jelenlegi (oriflame, akkor meg is veszem. Nem is drága, 1800 Ft, a többi jóval drágább.

Van többféle alapozója is, csak nem tudtam választani, mert nem szeretem, ha beleül a pórusokba, mert akkor még jobban látszik,és utálom mikor összefogja a ruha nyakát,ezért is szeretem jobban a púdert, mert az nem látszik annyira, és nem ragad tőle az arcom. Viszont vettem Alverde színezett hidratáló krémet, ez nagyon bejön, színt is ad, és nem látszik úgy, mint az alapozók.

38. Anthico (válaszként erre: 37. - 75f7468ed2)
2010. okt. 19. 11:47
Igen, megfizethető és natur.
37. 75f7468ed2 (válaszként erre: 36. - Anthico)
2010. okt. 19. 09:20
Az Alverde-re gondolsz?
36. Anthico (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2010. okt. 19. 08:22
Nos igen.Én ha ÖKO-Testre hagyatkozom, csak "sehr gut"-osat vagyok hajlandó megvenni. Szerencsére viszont a dm-nek van egy naturkozmetikai családja, aminek a termékei javarészt megkapták a BDIH emblémát (gondolom, mindegyik biztonságos, hiszen nem hiszem, h pont a balzsam gyártásánál kevernének bele valami rosszat :D).
35. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Anthico)
2010. okt. 18. 23:16

Az a bajom az ÖKO-testtel, hogy láttam már olyan terméket, amire ráírták, hogy GUT, aztán meg ott figyelt benne a paraffinolaj...

A BDIH viszont sokkal szigorúbb, tényleg csak natúrkozmetikum kaphatja a minősítésüket.

34. f758a7200f (válaszként erre: 33. - 75f7468ed2)
2010. okt. 15. 17:08
A kozmetikusnál is amikor masszíroznak, először krémet, utána meg vizet adnak hozzá folyamatosan a kezükkel, ne tudd meg, mennyi vizet fel tud szívni így a bőr:) Mintha kicserélték volna. Igen, ha nagyon könnyű krémről van szó, akkor tényleg kicsit le is "mosod" ezzel a masszírozgatással, de a te krémed, azt mondtad, kicsit nehéz. Te érzed, hogy milyen a bőr utána, próbáld ki a vizes megoldást is, rontani nem rontasz rajta (esetleg picit időigényesebb)
33. 75f7468ed2 (válaszként erre: 32. - F758a7200f)
2010. okt. 15. 17:02

Hullák? Uhh, tényleg? Pedig tök jó volt.


Igen, erről a vízzel keverésről már hallottam, csak olyasmit is, hogy nem mindegy, a krém vízben-olaj, vagy olajban-víz (vagy valami ilyesmi), mert a kettő közül az egyiknek nem jó, ha vizezik, de már nem emlékszem, melyiknek. Valami olyasmi miatt, hogy a hatóanyagok nem tudnak beszívódni.

32. f758a7200f (válaszként erre: 31. - 75f7468ed2)
2010. okt. 15. 13:26

Aha, olaz olyan összetevőt tartalmazott amit a hullák tartósítására is használnak (komoly):OOOO


Igen, az emulziók nagyon jók a vízhiányos bőrre. Próbáld ki, hogy a krémet, ha nagyon nehéznek érzed, csak fele mennyiséget mint amennyit szoktál, egy nagyon pici vízzel a kezedben összekeverni és így feltenni, finoman masszírozni amíg fel nem szívódik:)

31. 75f7468ed2 (válaszként erre: 29. - F758a7200f)
2010. okt. 15. 13:17

Köszi!

Nem a kedvencem a Vichy, csak használtam egy ideig, de semmivel sem volt jobb, mint más, olcsóbb kozmetikum.

Alverdét veszek, abban állítólag nincsenek ezek a káros anyagok.

Vagyis már vettem, de lehet, hogy rosszat.

A nappali krémem hidratáló mattító (Aqua 3:1 perle, ennek meg is örültem, de olyan fura érzés az arcomon,mintha nagyon bevonná, pedig alig teszek rá.

Amit éjszakára vettem, nem kimondottan éjszakai, de mivel zsírosabb, este kenem az arcomra. Ez a homoktövises ránctalanító emulzió. ebből is nagyon kevés kell, de elég ragadós érzést ad, nappalra nem lenne jó.

Holnap majd jobban megnézem, találok-e valami jót.

Azt tudom, hogy valószínűleg vízhiányos a bőröm, csak hiába használtam az erre való termékeket, nem igazán lett jobb. Sok ilyen krém után is húzódott.

Használok arctejet, tonikot is, egy ideje a Soliteint, de majd Alverdét veszek ebből is, amint elfogy.


Egyébként régen, ami jó krém volt nekem, az a Oil of olaz volt, de már évek óta nincs. Valahol azt olvastam, betiltották, valami káros összetevő miatt. Ez nagyon jó, könnyű, vizes krém volt. Ilyesmi kellene most is.

2010. okt. 15. 13:10
Utolsó tanács: ne tegyél alapozót, a hidratáló fölé tehetsz csak egy vékony réteg KŐPÚDERT, kompakt púdert, semmi zsír ne legyen benne. Ecsettel (aminek a szőrét hetente szappannal kimosod, és megszárítod). Ez megóvja a bőrödet a kosztól, a kőpúder, vagy porpúder (alapozó nélkül ám!) megül a pórusok tetején és nem hagyja, hogy a kosz a pórusokba kerüljön, ezután minden este lelkiismeretesen arclemosó tejjel lemosod, így lejön a púder és a púderre tapadt kosz, és a pórusaid viszont érintetlenek maradnak, és tiszták:) Az arclemosó tejet vízzel kéne mindig lemosni ha lehet, ne hagyd rajta. A tonikot csak ezután
29. f758a7200f (válaszként erre: 28. - 75f7468ed2)
2010. okt. 15. 13:00

Azért mert a bőröd vízhiányos. Ezért is húzódik, majd, víz hiányában, zsírral próbálja bepótolni a vízhiányt, ezért kis idő múlva zsírosan fénylik.


A megoldás, hogy szappan helyett arclemosó tej (mert kíméletesebben tisztít, nem oldja ki azt a maradék kis vizet is a bőrödből). Ezután tonik (alkoholmentes, de a ph-ja legyen 5.5 és 6.5 között, ez nagyon fontos).


Utána egy könnyű hidratálókrém kell, ami ugye ne tartalmazzon paraffint, ne legyen túl zsíros, de jól hidratáljon. Én a vegyes bőrre való krémek között keresgélnék, és olvasd el az összetevőket.


Ezen kívül nagyon fontos, hogy hetente egyszer-kétszer csinálj egy bőrradírozást, és utána egy tisztítómaszkot (ezután tonikkal zár, és hidratáló) mert pont a vízhiány miatt is, a bőr hámrétege kiszárad és nehezebben jut el a krém oda ahova kell.


Ne vegyél zsíros bőrre való krémet, sem szárazra, hanem vegyesre, vagy normálra. Azért zsírosodik, mert víz kell neki. Viszont a száraz bőrre valók egyben zsírozzák is. Ez neked nem kell, csak hidratálás. Ha a kedvenc márkád a vichy akkor válassz egy alkoholmentes tonikot, arclemosó tejet minden bőrtípusra, és egy snassz kis hidratálókrémet ami vegyes bőrre, vagy normál bőrre való (de azt hiszem, valamennyi paraffin a vichy-sekben is van)

28. 75f7468ed2 (válaszként erre: 27. - F758a7200f)
2010. okt. 15. 10:32

Na, így már értem, miért húzódik?

Nekem olyan az arcbőröm, hogy ha nem kenem be, nagyon húzódik, de ennek ellenére kis idő múlva mégis elkezd zsírosodni, tehát ha végighúzom az ujjam, érzem, hogy zsíros, de mégis nagyon húzódik.

Ez már hosszú évek óta így van. Ha bekenem, jobb.

Viszont nehéz megfelelő krémet találnom, mert ha száraz bőrre veszem, zsírosít, fénylik, ha zsírosra akkor az szárít, és továbbra is húzódik.

Gondolom a megoldás a vízhiányos bőrre való, hát elég sok krémet kipróbáltam már az évek alatt, a Vichyt is, hátha jó lesz, mégis gyógyszertári cucc, de attól sem volt sokkal jobb.

Szóval ha bekrémezem, kicsit akkor is húzódik.

27. f758a7200f (válaszként erre: 22. - 75f7468ed2)
2010. okt. 15. 09:12

Azért van mert a paraffin-olajat a bőr nem tudja beszívni, megül a felszínen (úgy mint a kőolaj a tengeren, egy filmet képez) ezért bent tartja a vizet a bőrben, tehát a bőr nem szárad ki, de a hatás csak addig tart, míg a krém fent van. Ha szappanos dolgokkal, tusfürdővel lemosod, utána a bőr védtelen, és húzódik (ezért kell állandóan ismételni a krémezést)


Viszont egy natúr növényi eredetű olaj, vagy zsiradék tényleg beszívódik a bőrbe, mert rokon anyag, ezzel nemcsak akkor tartja bent a vizet a bőrben amíg rajta van, hanem utána is. Ezért elég kevesebb is belőle, és nem ül meg a bőr felszínén, hanem jó része felszívódik. Ha utána akár tusfürdővel le is mosod, egy része már a bőrödet táplálta, ami nem biztos, hogy húzódni fog rögtön a zuhi után, mert ellenállóbb, nem annyira védtelen.


Észrevetted már, hogy ha egy paraffint tartalmazó krémet, sokat, sokáig masszírozol, előbb-utóbb pár perc múlva ilyen kis csomók lesznek a bőrön? Ez a jele, hogy nem tudja beszívni a bőr.

26. f758a7200f (válaszként erre: 21. - 75f7468ed2)
2010. okt. 15. 08:59
:DDDD Kő(ásvány)-olaj...
2010. okt. 14. 23:55

Megoldás:

Keress natur- vagy biokozmetikumokat. Vannak spec termékcsaládok, amik megbízhatóak. Boltokban keresd a BDIH emblémát vagy az ÖKO-Test "gut" vagy "sehr gut" jelzéseit. Bár én személy szerint a BDIH-t jobban preferálom (összetevőket összehasonlítva).

Biokozmetikumok drágábbak, de ha minőségiek, akkor minden fillért megérnek. :)

2010. okt. 14. 22:21

"De akkor ha ennyire káros, nem engedélyeznék, nem?"

Cigit is lehet kapni :)

Valamelyik krémben még bivalysperma is van. Bocs ez gusztustalan de igaz.

23. Burkuska (válaszként erre: 22. - 75f7468ed2)
2010. okt. 14. 21:48

"De akkor ha ennyire káros, nem engedélyeznék, nem?"


99%-a az előállított termékeknek káros! Legyen az élelmiszer vagy kozmetikum. Miért engedélyezik? Üzlet.Ipar.

2010. okt. 14. 20:51

Hát elég durva, hogy még a babacuccokba is beleteszik.

De akkor ha ennyire káros, nem engedélyeznék, nem?


Egy ismerősöm mondta, hogy a kozmetikusa azt mondta neki, a kozmetikumokban, arckrémekben lévő ilyen káros anyagok miatt húzódik az arcbőr, ha nem krémezi be. A DM-es Alverdét ajánlotta, állítólag abban nincs, ki is próbálta, és tényleg jó, nem húzódik akkor sem, ha nem krémezi be.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook