Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek volt toxoplazmózisa? Milyen volt a lefolyása, hogyan kezelték? fórum

Kinek volt toxoplazmózisa? Milyen volt a lefolyása, hogyan kezelték? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 14. 10:48
én is átestem ezen.az influenzához nagyon hasonló tünetei vannak,némi hasmenéssel is járhat.de egyébként szinte észre se veszi az ember amikor ezen átesik.a kezelése nem indokolt.maximum a heveny tüneteket tudják enyhíteni.a fertőzés lezajlása után immunissá válik az adott személy.abban az esetben kell / ez a mai protokoll,kb 10 éve ez az elfogadott /kezelni gyógyszeresen /antibiotikum / ha terhes vagy szoptatós kismamáról van szó.én ezt egy infektológustól tudom így :)
2012. ápr. 23. 22:32

Nekem most is van 17 éves srác vagyok.

A szememet támadta meg a toxoplasma és a toxocara fertőzés ( nem biztos, hogy jól írtam le) a bal szemembe történt mind ez és azóta nincs éleslátásom csak homályosan látok.

Ez 2 éve történt és most megint előjött.

2011. márc. 2. 08:11

Én átestem rajta, mert a terheség elején kimutatták, hogy már voltam beteg tőle, de hogy mikor, azt nem tudom, mert semmi jele nem volt.

Van akinél nincs tünete.

5. Gaby76 (válaszként erre: 3. - B4c06bc553)
2010. okt. 14. 11:34
az izuleti fajdalmak 6 hete kezdődtek. az influenzam meg vasarnap. :-) És tudom, hogy kezelni fogjak, mert mondta a körzeti orvos. Csak amig nem mulik el az influenzam, addig nem mehetek vissza a szakorvoshoz. Hidd el, hogy kezelik. Ha izuleti fajdalmaid vannak tőle és nem birsz jarni, akkor kezelik
4. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - B4c06bc553)
2010. okt. 14. 11:09
Nem kezelik, mert ezáltal, hogy megfertőződtél, ezáltal védett lettél ellene. Nem kell vele foglalkozni, csak akkor ha most vagy állapotos.
2010. okt. 14. 11:06
Nagyon sok embernek van ilyen fertőzése, de semmilyen tünetekkel nem jár. Az izületeid és az izomfájdalmaid az influenzától vannak, nem a toxoplazmózistól. Akkor van gond, ha éppen terhes vagy, mert a magzatnál előfordulhat károsodás.
2010. okt. 14. 11:03
Éppen ma kaptam kézhez a véredeményeimet. Toxoplazmózisom van. Itületi és izomfájdalmakkal, fáradtsággal fordultam az orvoshoz. Sajnos nem lehet rögtön kezelni, mert közben influenzás lettem, most azt kell kikezelni :-) Érdekelne, hogy akinek volt, milyen tünetei voltak és mennyi ideig tartott kikezelni és hogyan?
2010. okt. 14. 11:01
Kinek volt toxoplazmózisa? Milyen volt a lefolyása, hogyan kezelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook