Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan irthatók ki a csigák az akváriumból? fórum

Hogyan irthatók ki a csigák az akváriumból? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 19. 17:05
marvany suger?
2012. szept. 2. 22:48
Ja ez a csiga írtó tabi sem vált be:S
2012. szept. 2. 22:46
Sziasztok, nekünk is sok a csigánk, kicsi picik normál házúak, és rentgetegen vannak. Vettünk nekik csiga csapdát, de nem győzzük bele venni a kajcsit nekik. Mire egy adagto kiszedünk már megnő a következő. Volt egy éves nagytakarításunk mikor a kavicsokat is mindent átfőztem teljesen új növényeket raktam bele, táppal nekik meg teljesen felújítottam. S egy idő után jelentek meg ezek a pici csigák. Amik nagyon undik és már borzasztó hogy mindent minden növényt megesznek megettek. Nem akarok újakat rakni bele amíg nem írjtuk ki őket hiszen mindent felfalnak. Viszont egy másik fajta csigánk is ilyen lapos a házunk mármint hátrafelé kuszo inkább elég szépek...bár ők is nagyon sokan vannak.:S Nincs ötelte valakinek hogyan tudnánk kiírtani őket? Ajánlottak egy boltba csiga evő halakat de mivel 60 literes az akvárium vagy 7000 ft lett volna bele pár hal annyit nem akartam költeni rá. Most találtam a neten olyat hogy csiga evő csiga ismeritek működhet? Mi lehet ez a másik fajta csiga aminek ilyen csecsás a háza? Ha tudtok segítsetek, köszi Enci
2008. jún. 1. 13:49
okésssss
2008. máj. 31. 21:21

Csigaevő hal:Botia Macracantha.

Képet találsz róla a :www.otlet.eoldal.hu/fotoalbum/diszhalak/halak/69 oldalon.

2008. máj. 30. 18:47
milyen hal?
2008. máj. 30. 12:17
Vettünk egy csigaevő halat, 1 hét alatt kipusztította az összes csigát.Fekete -piros kereszben csíkos.
50. cicaanya (válaszként erre: 49. - Emily)
2008. máj. 30. 09:29

????????????????????????????

nem szoktam se vaterázni se teszveszezni!

csak hát ha kell valakinek,de már elfogytak amugy is!!

49. emily
2008. máj. 29. 20:53
Cicaanya! Megkérlek, hogy ezt a fórumot, ne Vateraként használd! Köszi!
48. cicaanya (válaszként erre: 26. - Cikicakk)
2008. febr. 25. 09:36
:D most olvastam még csak vissza:D nem megoldható
2008. febr. 25. 09:34

de viszon van 1000ft nagyra növö ancikáim ,még kicsik de vihetőek, még van 10db-om

az is ha valakit érdekkel írjon!(algaevő tapadós)

2008. febr. 25. 09:33

kinek kell tornyos csigusz adok egy marokkal :) cserébe guppiér,vagy mollyiért,de csak hétvégén és sajnos csak ujpesten az üzletemben tudom a cserét megoldani,és adok egy kis mohát is;)ajándékba!

már milyen molly vagy guppit elfogadok (3cm-től felnőttig)

ha valakit érdekkel,privit írjon ;)

45. Henie
2008. jan. 22. 10:44

Ezek is ilyen csikos halak voltak..

A novenyek nekem akkor nem maradnak meg ha nem kozvetlen lampa alatt vannak. Az en akvariumom csak 20 l, de amikor nem a feny ala tettem a novenyeket mind kihalt.. Miota kozepre ultettem meg olyan nagyok lettek hogy mar ritkitani kell allandoan mert nem latszanak a halak:D

Mondjuk tettem bele ilyen novenytaplalo zold lottyot is, de tenyleg a feny a lenyeg nekik! Legalabbis nalam.

Az aranyhal sajna nalam nem fer el, mert 20 l-es akvarium kicsi neki:( Pedig en is nagyon szeretnek, de hova..

Azert koszi!:)

2008. jan. 21. 21:16

Szia.Nálunk amikor hazahoztuk az aranyhalat az összeset megette.Nem maradt egy szem se,pedig rengeteg volt.

És az aranyhal is életbe maradt.Meg is lepődtünk.:)

43. Hela123 (válaszként erre: 41. - Henie)
2008. jan. 21. 15:51

Csigairtószert próbáltál?

A Sera nem rossz, nekem annyi volt a gondom vele, hogy hosszadalmas a használata, sokáig kell hatni hagyni, majd vizet cserélni, és a petéket nem öli meg, csak a kifejlett scigákat.

42. Hela123 (válaszként erre: 40. - Henie)
2008. jan. 21. 15:48

Ezek milyen csigaevök voltak?

Az öves díszcsíkok fehér alapon fekete csíkosak, nálam senkit sem bántanak, a szumátrai díszmárnáimhoz tökéletesen passzolnak, mert ök is csíkosak. Mióta megvannak, a többi csíkos tölük leste el, hogyan kell az aljzatban kotorni...

Nekem a növények a nagy gondom, semmelyik sem marad meg.

Àllítólag egy nagyobb akvárium fenntartása könnyebb, jobban beáll az egyensúly, ti mit gondoltok?

Az enyém csak 60l, szért gyakran kell pucolni, és külös levegöztetöt sem tehetek bele.

41. Henie (válaszként erre: 39. - F290b382c2)
2008. jan. 3. 08:49

En nagyon szivesen neked adok parat, eleg csak 1 db is es ugy elszaporodik par het alatt, hogy ellepik az akvariumod.. en nem birom kiirtani, de hetente szedek ki 30-40 db csigat..

Hova valosi vagy? Nem mondom hogy postan feladom oket, mert azt lehet nem elnek tul:D:D Baaar ezek mindent kibirnak..:D

40. Henie (válaszként erre: 38. - Hela123)
2008. jan. 3. 08:47
Hat en eyszer hoztam 2 db csigaevot, de az egy dolog, hogy undoritoan neztek ki es egyaltalan nem illett az akvariumba, meg raadasul idegbeteg hulyek voltak, folyamatosan bantottak a tobbieket, mindezek felett 1 db csigat sem ettek meg, sot, kinyirtak 3 halamat, majd ugy dontottem, hogy a wcben jobb helyuk lesz...
2007. dec. 25. 10:13
Én nagyon végyom már mióta vizicsigára.Nem lehetne megoldani,hogy ne öld meg őket,hanem én neveljem őket?Kérlek jelentkezz!!!Hanna-Panka
38. Hela123 (válaszként erre: 37. - Henie)
2007. dec. 12. 09:32
Ha belefér az akváriumba, vegyél csigaevöket, engem mindig megnyyugtatással tölt el, ha látom, hogy eszik a csigákat :-)
37. Henie
2007. dec. 12. 04:24
Jelentem, hogy a kifozos modszer nem jott be:( Hiaba foztem ki, valoszinuleg a novenyt nem tudtam annyra letakaritani vagy a levegoztetoben maradhatott 1-2 pete.. Es most ismet csigainvazio van:(
2007. dec. 10. 13:04
Nekem 1 csigám van. Már kb. 1 éve ő van, és nincs több :) Nem tudom, hogy csinálom. Lehet, hogy azért nincs belőle több, mert a fekete teleszkópszemű aranyhalaim megeszik a petéket? :)
35. Hela123 (válaszként erre: 34. - Emily)
2007. dec. 10. 09:35
Hello, akkor én meg kipróbálom a Sera tápot :-) A halból min. 2-t vegyél, mert egyedül nem tartható. :-)
34. emily (válaszként erre: 31. - Hela123)
2007. dec. 9. 19:07
Szia! Én Sera flore plus tápot használok, és nagyon jó. (Mármint amikor a csigák nem zabálják fel a növényt... :-DDD ) Asszem kipróbálom ezt a halat, amit írtál! :-)
33. Hela123 (válaszként erre: 32. - NOA)
2007. dec. 9. 17:37
Igen, öves díszcsík = Botia macracantha.
32. NOA
2007. dec. 9. 12:26
Bocia halat kell betenni az az összes csigát kiszedi.Fekete, sárga csikos hal, turkál a kaviscs aljában és kiszedi a csigákat.
2007. dec. 9. 11:21

Nekem beváltak az öves díszcsíkok, a szájukon lévö kis csápokkal megfogják és megeszik a csigákat.

Viszont nálam a növények nem maradnak meg - mit ajánlatok, milyen igénytelen, strapabíró növényt?

Vagy: használtok növénytápot? Milyet?

Nálam elnyúlnak, elvékonyodik és szétmállik a levelük...

2007. nov. 22. 20:31
Csigaevő hallal, vagy csigaölő szerrel
29. krizsanevi (válaszként erre: 23. - Henie)
2007. nov. 16. 16:32
Válassz olyan növényt, amit nem szeretnek. (nekünk is olyan van de nem tudom mi a neve, majd megkérdezem a férjem)
28. emily
2007. nov. 7. 16:37
Cikicakk! A zárójeles nem Neked szólt! :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook