Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsíros az arcbőröm fórum

Zsíros az arcbőröm (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíros az arcbőröm

1 2
2011. szept. 23. 15:57
Nekem az segített hogy letettem mindenféle alapozót púdert mindenféle sminket, és minden este meleg vízzel és szappannal /ami nincs illatosítva ezek a régebbiek / átmostam az arcom.Egy hónap mulva rendbejött az arcom,azóta semmi baja,igaz kerülöm is a sminket a bőrömön.Ez 5 éve történt azóta tiszta az arcom.
2009. febr. 16. 20:38
Nekem semmi nem használ. Sem a bőrgyógyász kréme, sem a kozmetikusé, meg a normaderm... Semmi... Nem tudom mit kezdjek vele, mert én 20 vagyok, nem múlik, a fogamzásgátlótól nem lehet az orvos is mondtam olyan alacsony a hormontartalma.
2008. dec. 25. 11:48
Az én legjobb kozmetikumom, amit Ilcsi néni sok sok éve a rádióban elárult.A szivacs. Minden nap alaposan átdörzsölöm zuhanyozásnál az arcomat és a testemet is. Ennél jobb módszert el sem tudok képzelni. Időnként a fürdővízbe sót, almaecetet öntök. De én zuhanyozni szeretek inkább. Az almaecet megöli a baktériumokat és helyreállítja a bőr PH értékét. Annyira tudományosan nem értek hozzá, de a gyakorlatban nagyon jól bevált. Próbáljátok ki bátran! Nekem is van egyszerű testápolókrémem és kész. Ezt használom mindenre, igaz olíva is van benne és imádom...
2008. okt. 16. 09:44
Nekem is zsíros volt a hajam és a bőröm is... és szinte semmi nem segített :( aztán kipróbáltam a a Faith in Nature rozmaring sampont, és már az első használat után észleltem változásokat. Mivel natúr termék (semmi vegyi anyag nincs benne, a forgalmazó a weboldalra kitette a teljes összetevő listát), nincsenek benne anyagok, amik eltömítik a pólusokat és zsírosodást eredményeznek. Az arcomra is elkezdtem ezt a márkát használni (szappan, bőrradír, tonik, krém) és nekem bevált. :) Egy-egy pattim van néha, de az semmi a korábbihoz képest. Ha érdekel hol lehet beszerezni, írj privit.
45. E-noa (válaszként erre: 12. - Zsina)
2008. aug. 12. 11:09

Szia!


Megosztanád velem légyszi, hogy ezt a sószappant hol lehet megvásárolni, milyen márkájú?


Köszi Noa

2008. aug. 9. 13:53
Sziasztok! Az én bőröm is zsíros, mitteszeres! Kb. fél éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését,és valószínűleg ennek hatására is mégtöbb mitteszer lett az arcomon, rengeteg, illetve pirosas volt a bőröm is! Úgyhogy majd megint fogok szedni vmilyen fogamzásgátlót, amit vérvétel útján írnak majd fel nekem! Igazából a fogamzásgátló is segít abban, hogy szeb legyen a bőrőd, de nem ez a csodaszer leginkább! Fontos az, hogy lelkileg tedd tisztába magad, és fogadd el önmagad! Ez is segít nagyon is sokat! Ha nyugodt vagy, akkor harmoniában van a tested a lelkeddel, és ez széppé tehet! Én is elmentem kozmetikushoz, kinyomkodott, és eleinte ideges voltam, hogy hogy nézek ki, undorító vok, és ez lehangolt, meg az egészségnek se tesz jót! Már rájöttem, hogy ha nyugodt vok jobb minden, mert a stressztől is sok pattanásom volt! Meg egy fokon elfogadtam azt, hogy én ezt a bőrtipust képviselem sajan, a zsíros, problémás bőrt! De ezen segíthetsz, hogy jobban érezd magad! Célszerű sűrűn elmenni kozmetikushoz, illetve a bőrödnek megfelelő kozmetikumokat használni! Ez is nagyban segít, mert így kordában tarthatod a bőröd! Nagyon jók az Afrodita kozmetikumok az acnestop, ez kifejezetten erre abőrre van! Én Gigit használok, utána nézhettek neten, hogy milyen kozmetikumok tartoznak ide, nagyon jók! A szappan nélküli szappan, ami azért jó, mert tényleg felszívja a zsírt! Utána meg használok egy hidratálót, amit a kozmetikusom adott, ez is szintén a zsírt szívja fel! Az ilyen zsíros, problámás bőrűeknek célszerű heti 3szor arcradírt is használni! Vannak jó maszkok is, amik szintén a zsirt szívják fel! De már azt is hallottam, hogy ha élesztőt eszel az is segít, vagy az élesztős maszkok, amelyeket otthon készíthesz el, vagy a kígyóuborkaszeletek, és fontos, hogy langyos vízzel moss arcot, ne meleggel! De ez a zsíros hajnál is igaz, hogy ott is a langyos víz a nyerő! Fontos a mozgás is, illetve a méregtelenítés! Tehát összességében a nyugodt lelkiállapot, a megfeleő kozmetikumok, mozgás, és a táplálkozásunk is segíthet abban, hogy kellemesebbé tegye a zsíros, problémás bőrűek életét! ja igen, a citrusfélék is szárítják a bőrt, azok is jók erre a bőrre, és kerülni kell az olajos magvakat,csokit, sós ételeket! Sajan azért ezeket nem mindig tudom én se betartani, mert szeretem a csokit, de azért megosztottam veletek! Ha esetleg van vmi kérdésed, akkor írd meg, hátha tudok segíteni, szívesen teszem! :)
43. CzIldikó (válaszként erre: 42. - Josey)
2008. jún. 26. 00:42

Szia Josey!


Kipróbáltad azóta a sót az arcodra? Segített? Hogy csináltad?

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a sóoldatos illetve sószappanos arcápolásról, úgyhogy bíztatlak. Két legfőbb erénye, hogy töredékébe kerül, mint az ilyen-olyan csodaszerek, és biztos hogy nem rontja tovább a helyzetet!

Nyugodtan kísérletezz vele, teljesen természetes. Sok sikert!

42. josey
2008. jún. 12. 18:48

Sziasztok.

Én sajnos már nem vagyok tini,mégis iszonytosan zsíros,pattanásos és mitesszeres a bőröm.

Mondjam,hogy mindent kipróbáltam??Gondolhatjátok.

12 éves korom óta tart,azaz az eddigi életem majd' 2/3-át már így éltem le:((((

Csak a fogamzásgátló segített,amitől epekövem is lett,hát köszi...A terhesség alatt javult a bőröm állaga,de akkor is volt pár pattanás.

Örülök ennek a só-témának,sosem hallottam,kipróbálom!

Ittam teákat,ettem-nem ettem csokit,ettem-nem ettem ezt meg azt,de ez nem változtatott rajta:(

Ha belegondolok,már milliomos lehetnék abból a pénzből,amit a bőrnormalizálásra költöttem.

30-as vagyok,gyerekem is van már,és lesütött képpel közlekedek,mert tele az arcom csúnya pattanásokkal.Rémálom.

Nekem a hajam is nagyon zsíros,arra nincs vmi szuper tanácsotok?

2008. ápr. 10. 19:47

Sziasztok!

Én egy 13-éves lány vagyok és nekem a pattanásaimmal voltak gondok.De harcda szálltam vele és legyőztem a harc úgy kezdődött h mindenféle terméket kipróbáltam az avontól a gyógyszertári termékekig mindent még a gyógyfüveket is.Nagyon sokszor gondoltam rá hogy békénhagyom és elfogadom ahogy van, de utána ránéztem az osztálytársaimra és nekik szép bababőrük volt.Ezért nem adtam fel.Rájöttem h a pattanás csak egy gennyes váladék ami a zsíros bőrön képződik, de mi lenne ha nem lenne zsíros a bőröm?! Így elkezdtem használni a szappant de úgy h naponta 4-óránként nostam arcot majd elkezdetm tisztulni láttam h ez bevált így csökkenteni kezdtem hetente 5-majd 6-órára végül már reggel este és délben mosok arcot. Nehogy azt hidjétek h addig nemis ismertem a szappant hanem addig csak reggel és este mostam arcot ezt csak azért írom le mert én tudom h milyen egy tini lánynak vagy fiúnak megküzdeni a pattanásokkal és lehet h ez másnak is bejön.

40. Deszty (válaszként erre: 39. - Ferildi)
2007. dec. 12. 22:03

Szia!Nem tudom,de mivel mostanában kezd rendbe jönni a pajzsmirigyem lehetett ez is az oka annó,mert az arcom most elkezdett tisztulni!Ma vettem kátrányszappant,teljesen natural,és erőszakmentes termék!Mit tudtok erről, valóbban jó?Remélem még csak egyszer próbáltam ki,de remélem csak a szaga az egyetlen hátrányos tulajdonsága:)

Köszönöm a válaszokat!

39. Ferildi (válaszként erre: 33. - Deszty)
2007. dec. 8. 19:30
Szia!Én akkor jártam így amikor a fogammal volt valami baj,vagy huzatot kaptam.Nem gyulladhatott be valami ilyesmitől?
38. CzIldikó (válaszként erre: 34. - 27525d0da6)
2007. dec. 7. 13:51

Szia! Igen, jól tudod, az, hogy éppen melyik felületünkön jelennek meg pattanások, pontosan megmutatják, hogy melyik belső szervünk szorul segítségre.

Sajnos ezt feltérképezni nem tudok segíteni, mert nem vagyok benne szakember, de azt tudom, hogy közvetlenül az áll alatt, anyak felső részén valóban nőgyogy. gondokat jeleznek a pattanások.

Szerintem ezt a részt nyugodtan kezd el "besózni", az a tüneteket enyhíti, de a megoldást csak a forrás meggyógyítása jelentheti.


Szerintem egyébként akpresszúrában és spciális masszázsokban jártas szakemberek fel tudják térképezni Neked a probléma gyökerét, és esetleg mindjárt segítséget is adhatnak.


Sok sikert Neked!

37. a66308f214 (válaszként erre: 36. - 27525d0da6)
2007. dec. 7. 08:18
A múltkor láttam egy műsort a Sp.csatornán, és arról bizonyitottak, hogy a csoki semmi ilyen dolgot nem okoz. Én még tényleg nem vettem észre, bár lehet, hogy nagyobb mennyiségűt kellene ahhoz fogyasztani.
2007. dec. 7. 08:09

Ez is közrejátszhat nálam is.Sokat stresszelek,lelkizek,idegesítem magam!

Kihozhatják a fűszeres ételek is,és a csoki.

35. a66308f214 (válaszként erre: 34. - 27525d0da6)
2007. dec. 7. 07:32
Nekem állandóan és csakis az államon vannak "pittyek" és valóban nincs minden rendeben a nőgy.dolgaimmal a második szülésem óta. Akkor jelentkeznek még intenzivebben, ha összeveszünk a párommal. Szóval szerintem felnőttkorban a stressz is okozhat érdekes tüneteket, pl.pattanás. Ja és kamaszkoromban nem voltam pattanásos.
2007. dec. 7. 06:44

Szia!Én is 23 vagyok,és mégis pattanásos.Nekem inkább a nyakamra és oldalt az állcsontomra jönnek.Sajnos már 14 éves korom óta tart a folyamat.A homlokomon kezdődött és szépen lehúzódott most a nyakamra.Pedig fogamzásgátlót is szedek!

Úgy tudom,a pattanások bizonyos helyeken betegségeket,fertőzéseket is jelölhetnek.Pl. ha valakinek csak az állára jön pattanás,az nőgyógyászti betegséget sejtet.Nézesd meg magad bőrgyógyásszal,vagy kozmetológussal.A kamilla jó ötlet,hiszen gyulladáscsökkentő.

Mindnesetre kipróbálhatnád te is a sószappant,rengeteg mindenre és mindenféle bőrtípusra jó: száraz bőr,ekcéma,herpesz,rovarcsípés,pattanások!

33. Deszty
2007. dec. 6. 21:47
Hello!Jók ezek a hozzá szólások,de mégis kérdeznék!A böröm főleg a halántékomnál zsírosodik,pattanásos!Ez kb 2-3 hónapja tart soha nem volt még ilyen a bőrőm,pedig elmúltam már tinédzser!23 vagyok!Nem szeretnék kozmohoz menni mert szerintem az a nyomkodásokkal nyomott hagy a bőrön!Szóval kezdem nem piszkálni,bár az elmúlt pár napban kamillávalé mostam le az arcomnak azt a részét ahol a patik vannak,ja és mellesleg csak a jobb oldalon a ballal semmi gond!Várok minden tanácsot!üdv!
32. CzIldikó (válaszként erre: 31. - 27525d0da6)
2007. dec. 6. 20:42

Én már régóta használok sókristályt az arcomra, de néha még most is érzem, hogy a bedörzsölés után csíp egy kicsit.

Szerintem ez normális, mert nyilván beindul egy csomó kémiai folyamat, ahogy reakcióba lép a bőrrel.

Viszont utána nagyon jó érzés, ahogy leradírozza az elhalt réteget, és pár nap után már érezhető, hogy kezd beállni a bőr természetes pH-ja.

2007. dec. 6. 12:10

Sziasztok!

Tegnap vettem sószappant,és este már ki is próbáltam.Először csípte a bőrömet,de néhány perc múlva elmúlt.Kíváncsian várom a hatást!

30. koa
2007. dec. 3. 11:32
Köszi a tanácsot Czildikó.
29. CzIldikó (válaszként erre: 26. - Koa)
2007. nov. 30. 21:47

Szia Koa!

Nem kell kimondottan sószappant vadásznod. Vegyél darabos természetes kristálysót (csak tuti forrásból, jó minőségűt!), és egy ilyen kr.só darabbal dörzsöld át a vizes arcbőrödet minden nap. Hagyd megszáradni, utána száraz törölközővel finoman dörzsöld le a sószemcséket. Ez jól radíroz, és néhány nap után már érezni fogod, hogy kezd beállni a bőröd Ph-ja.


Amikor már úgy látod, hogy megvan az egyensúly, elég hetente 1-2 alkalommal ismételned ezt, és mindig rendben leszel.


Nekem nagyon bevált! Sok sikert!

28. koa
2007. nov. 29. 13:35
szia Pónika. köszönöm az infot.
2007. nov. 29. 13:22

Ilcsi termékeket ajánlom. Nézd meg a honlapját, ott bőrproblémák szerint vannak csoprtosítva a termékek.

Az én arcommal pl. az ichtiolos folyékony szappan csodákat tett!

26. koa
2007. nov. 29. 11:54
sziasztok. nekem is nagyon zsíros a böröm, és érdekelne hol lehet ilyen szappant beszerezni????
25. tgabi80 (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 14. 08:23
Köszi a tippet, leírnád mikre gondolsz pontosan? A szappant honnan szerezzem be?
24. hajnalok (válaszként erre: 23. - CzIldikó)
2007. nov. 13. 22:12
Hol lehet ezt beszerezni?Mivel az én fiam is ezzel küzd, szívesen kipróbálnánk.
2007. nov. 13. 21:44

Na akkor elmondom Nektek, hogy nekem olyan száraz volt az arcbőröm, hogy krémek nélkül létezni sem tudtam.

Aztán egyszer valaki javasolta a természetes kristálysóval való bedörzsölést. Hittem is, meg nem is, de nem volt veszteni valóm.

És igen! Néhány nap után már éreztem, hogy nem húzódik annyira, aztán egyszer csak beállt a természetes egyensúly. Azóta nem kellenek a krémek, ha néha mégis felkenek valamit, úgy érzem, megfulladok.

Most már a sót is csak ritkán használom, inkább csak a radírozás miatt.

22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Tgabi80)
2007. nov. 13. 16:57

Persze, hogy eskuszol ra, hiszen a nedvesseget belulrol a kulso hamreteg fele vonja a glicerin es mez. A kozmetikusodnak viszont lehetett volna annyi esze, hogy errol lebeszel, ugyanis belulrol szaritod ki a borodet.

Olajokat hasznalj es shea vajat, hatha kepes lesz meg valamennyire mukodni a borod es normalizalni onmagat. Tisztitashoz mondjuk fekete szappant.

2007. nov. 13. 11:08

Sziasztok!

Az én kozmetikusom azt mondta azért zsírosodik a bőröm, mert alapjában véve száraz, és így próbálja pótolni a dolgokat.

Én is a méz&glicerin szappanra esküszöm, és van még egy termékcsalád ami nekem segített.

A lényeg a hidratálás, táplálás, a tisztítás mellett!

2007. nov. 7. 23:31
Jo a tengeri so, bar a holt-tengeri a legjobb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook