Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek egy ismerősömnek, aki jogi tanácsokat várna fórum

Segítsetek egy ismerősömnek, aki jogi tanácsokat várna (beszélgetős fórum)

10. dalya
2010. okt. 16. 13:45
Na hátha valaki.
2010. okt. 14. 11:03
Még mindig várom hátha valakinek van valami használható jó tanácsa.:)
8. gne2
2010. okt. 13. 16:48

[link]


Regisztráljatok be, és írjátok be a fórumba a kérdéseteket. Mindig van, aki segít. Sok sikert! :)

2010. okt. 13. 16:20
Az ügyvéd szerint van esélyűn meg nyerni a pert, és ott maradni.Tanácstalan vagyok. Keresem a megoldást.
2010. okt. 13. 16:09
szerintem az lesz hogy nem raknak ki mivel fizetitek de ha ö vissza akar menni és ugy hogy ti menjetek el onnan akkor sajnos lehet kiraknak mert a törvények mellete szolnak.
2010. okt. 13. 16:08

hát esélyetek van rá így az biztos csak ami a törvényeket illeti akkor is az neki kedvez sajnos.

De mivel van bizonyítékotok és ezt majd bemutatjátok igy vagy utasítani fogják hogy fizessen bele és akkor kiraknak titeket vagy pedig ez miatt öt elutasítják nem raknak ki de ö bármikor vissza mehet amikor csak szeretne.

4. dalya (válaszként erre: 2. - Aida22)
2010. okt. 13. 15:49

Szia aida22.

Van egy fogadott ügyvédünk és ő azt mondta, hogy nyerhető a per, mert a haszonélvező nem tartózkodik az ingatlanban valamint mivel minden számla az ő nevén van és mi fizetünk internetes banki utalással ezért esélyünk van rá és azt mondta, hogy a költségek egy részébe neki is bele kellene szállni.

Így mi a véleményed?

Köszönöm a gyors választ.

2010. okt. 13. 15:42
Magyarországon sajnos haszonélvezeti jog erősebb mint tulajdon jog fordulj sürgősen jogászhoz.
2010. okt. 13. 15:38
a tulajdonos te vagy meg a testvéred viszont neki haszonélvezeti joga van amég ö meg nem hal addig én úgy tudom hogy igen kitehet titeket.aztán majd utánna ti vissza kapjátok a ti neveteken marad meg titeket terhel minden de ö lakhat benne ameddig szeretne de el nem veheti.
2010. okt. 13. 15:36

Segítsetek egy ismerősömnek aki szegénykém jogi tanácsokat várna.Át adom a klaviatúrát írja ő le.

Sziasztok Ági vagyok. Édesanyám és apám 1986 - ban vásároltak egy ingatlant ami papíron édesanyám tulajdona volt apámnak holtig tartó haszonélvezet van rajta. Édesanyám 2003 novemberében meghalt nem készült semmilyen végrendelet és féltestvérem aki anyukám első házasságából született és én fele-fele arányban tulajdonosok lettünk. Most apám bíróság által ki szeretne tenni az ingatlanból azzal a címszóval hogy nem használjuk rendeltetés szerűen az ingatlant. Valóban megteheti ezt velem és a férjemmel? Mind a ketten oda vagyunk állandóra bejelentve illetve mi fizetjük az ingatlan költségeit is ő nem is tartózkodik az ingatlanban, de hazajár az állatait megetetni és a földet művelni. Segítségeteket előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook