Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy aranyos történet... fórum

Egy aranyos történet... (beszélgetős fórum)

2010. okt. 13. 08:55
♥♥
8. 37979960d3 (válaszként erre: 6. - A25b44f6a3)
2010. okt. 13. 08:53
Én is éppen ugyanezt gondoltam. Már én megkaptam ezt a kis történetet régebben emailben és amikor a labdás résznél jártam még azt gondoltam, hogy milyen finom jelzi, hogy add tovább, de hát utána összetört a varázs valóban.
2010. okt. 13. 08:30
már 3 embernek küldtem el
2010. okt. 13. 08:28
Jó történet, kár hogy ezt a továbbküldős baromságot nem törölted ki a végéről, az elrontja a varázsát.
2010. okt. 13. 08:27
megvan el is küldtem
4. russodebby (válaszként erre: 3. - 6cent)
2010. okt. 13. 08:20
másold ki. :)
2010. okt. 13. 08:18
nekm teccik ,de hogy küldjem tovább hogxy ne kelljen le írnom?
2010. okt. 13. 08:15
Megvan a napi jócselekedetem!:D
2010. okt. 13. 08:12

Üdv, ezt a levelt nem azért küldtem el, mert úgy gondolom, hogy "bejönne", de a történet nagyon szép, és aranyos. Csak ezért :D


Pussz


Egy kislány bement a szobájába és a szekrénykéje mélyéről előhúzott egy lekváros üveget. Kiöntötte a padlóra az üvegben lévő érméket, és gondosan számolni kezdte.

Háromszor is megszámolta, mert a végösszegnek nagyon pontosnak kellett lennie.

Nem hibázhatott.

Ezután óvatosan visszatöltötte a pénzérméket az üvegbe, rázárta a tetejét, és kisurrant a hátsó ajtón.

A hat háztömbnyire lévő patikába ment, amelynek ajtaja fölött a nagy vörös Indián Törzsfőnök képe volt látható. Türelmesen várt a patikusra, hogy szentelne rá egy kis figyelmet, de a patikus éppen nagyon el volt foglalva.

Tess - így hívták a kislányt - megcsoszogtatta a lábát a padlón. Semmi.

Megköszörülte a torkát úgy, hogy a legkellemetlenebb hangot adja, amit csak lehet. Ez sem volt sikeres. Végül kivett egy érmét az üvegből és megkocogtatta a pult üvegét. Ez használt!


- És te mit szeretnél? - kérdezte a patikus érezhetően bosszús hangon - éppen a chicagói testvéremmel beszélek, akit már ezer éve nem láttam - tette hozzá a patikus, mint aki választ sem vár a kérdésére.

- Én pedig az én testvéremről szeretnék beszélni veled - mondta Tess a patikuséhoz hasonlóan bosszús hangon. Az öcsém nagyon beteg és egy csodát szeretnék venni neki.

- Tessék? - fordult hozzá a patikus.

- A neve Andrew és valami csúnya dolog nő a fejében, és az Apukám azt mondta, hogy csak egy csoda mentheti meg őt. Hát, tessék mondani, mennyibe kerül egy csoda?

- Kislányom, mi nem árulunk csodákat. Sajnos nem tudok neked segíteni - felelte a patikus, kissé megenyhült tónusban.

- Figyelj, nekem van pénzem, meg tudom fizetni. Ha nem lenne elég, kipótolom. Csak mondd meg mibe kerül!

A patikus testvére, akivel eddig beszélgetett, jólöltözött férfi volt. Lehajolt a kislányhoz és megkérdezte:

- Mondd csak, miféle csodára van az öcsikédnek szüksége?

- Azt nem tudom - válaszolt Tess könnyes szemmel - csak azt tudom, hogy nagyon beteg és Anyu azt mondta, hogy valami operációra volna szüksége. De Apu nem tudja megfizetni, ezért szeretném odaadni az én pénzemet.

- Mennyi pénzed van? - kérdezte a chicagói férfi.

- Egy dollár és tizenegy cent - felelte Tess alig hallhatóan. Ez az összes ami van, de tudok többet is szerezni, ha kell!

- Nahát, milyen csodálatos véletlen - mondta mosolyogva a férfi -, egy dollár és tizenegy cent éppen az a pontos összeg, ami egy kisfiú csodájának az ára.

Egyik kezébe tette a pénzt, a másikkal kézen fogta a kislányt:

- Vezess engem haza hozzátok, szeretném látni az öcsédet és találkozni a szüleiddel. Lássuk, hátha van nálam egy olyan csoda, amit te szeretnél.

A jólöltözött férfi Dr. Carlton Armstrong volt, sebészorvos, aki az idegsebészetre specializálódott.

Ingyen elvégezte az operációt, és nem telt bele sok idő, amire Andrew ismét otthon volt, épen, egészségesen.

Anya és Apa boldogan beszéltek arról az esemény-láncolatról, ami idáig vezetett.

- Ez a műtét egy igazi csoda volt - suttogta Anya -, vajon mennyibe került volna?

Tess mosolygott.

Ő pontosan tudta, mennyibe került a csoda: egy dollárba és tizenegy centbe, no és egy gyermek töretlen hitébe.

Egy csoda nem a természet törvényeitől függ, hanem magasabb törvények működésétől. tegnap


Tudom, hogy továbbadod a labdát! Itt van, dobd hát oda valakinek, aki jelent valamit a számodra! A labda egy kör, illetve gömb, se eleje, se vége.

Együtt tart bennünket, mint a Barátok Körét.

De a legnagyobb kincs számodra látni és érezni azt a barátságot, amiben te részesítesz engem. Ma én dobtam feléd a barátság-labdát. Most rajtad a sor: passzold tovább valakinek, aki a barátod.


Ahogy megkapod ezt a levelet, azonnal küldd tovább legalább 10 személynek, beleértve azt is, aki neked küldte.


Én csak annak küldöm, aki megérdemli!


A legerősebb kívánság volt, amikor a Jóisten kinyitott egy ablakot, meglátott engem és megkérdezett:

- Gyermekem, mi a legnagyobb kívánságod a mai napra?

Én azt válaszoltam:

- Uram, arra kérlek, vigyázz arra, aki olvassa ezt az üzenetet, és a családjára és barátaira is, mert megérdemlik, és nagyon szeretem Őket. Isten szeretete olyan, mint az óceán: a kezdetét láthatod, de a végét nem.


Ez a levél aznap fejti ki hatását, amikor megkapod.

Egyeseknek badarságnak tűnhet, de az, aki nekem küldte, lassan átérezte az üzenetét. Nézzük meg közösen, hogy működik-e.


ANGYALOK IGENIS LÉTEZNEK, de nem mindig van szárnyuk, nem ismerjük fel Őket.

Ezeket a szárny nélküli angyalokat BARÁTOKNAK nevezzük, AMILYEN TE IS VAGY SZÁMOMRA.


Küldd tovább ezt az üzenetet igaz barátaidnak, és ma este 11:11-kor egy jó dolog fog történni Veled, valami, amit már rég hallani szeretnél.


Ez nem vicc, valaki felkeres, vagy felhív, és olyasmit mond el Neked, amit már nagyon vársz.


Kérlek, ne szakítsd meg ezt a láncot, küldd tovább!

Törlés Módosítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook