Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon sokat bukik a babám. Tudtok valami jó megoldást a csökkentésére? fórum

Nagyon sokat bukik a babám. Tudtok valami jó megoldást a csökkentésére? (tudásbázis kérdés)


24. Liza13
2010. okt. 18. 18:14
Köszi mindenkinek a bíztatást és a válaszokat! :)
2010. okt. 17. 13:25
Szia!Az én kisfiam is rengeteget bukott,refluxot állapítottak meg nála.Nutritont írtak fel,amitől csak rosszabb lett a helyzet,besűrűsödött a nyála,kis híján megfulladt szegény.Nálunk nem vált be sajnos.Megemeltük az ágy végét,sokáig büfiztettem,állandóan karban volt,nem mertem letenni.Aztán szép lassan elmaradtak a bukások,kb.10 hónapos korára.Ki fogja nőni,ne aggódj.
22. Venezuela (válaszként erre: 1. - Liza13)
2010. okt. 17. 09:52
Mindenképp szólj a dokinak,mert lehet gyomorszűkűlete van!!Nem árt kivizsgálni!!!
21. Kincsek (válaszként erre: 20. - Liza13)
2010. okt. 17. 09:10
Kívánom hogy használjon! Nekünk az sem vált be, igaz sokat szopott, de próbálgattuk az orvos által felírt tápszereket.
20. Liza13
2010. okt. 17. 09:03
Beszéltem a védőnővel, most kaptunk AR-es tápszert, kíváncsi vagyok hogy használni fog-e.
2010. okt. 17. 08:55

Losec port kaptunk rá, savcsökkentő. De nem használt. Nálunk olyan komoly gondot jelentett, hogy a súlya elmarad és a növekedése is. Mindent kipróbáltunk, 6 hónapig vizsgálgatták, böködték és semmit nem értek el vele. Csak az én idegeim mentek tönkre. Még a babakocsiban se maradt meg, utazni se lehetett vele. Csak sírt és sírt...


Végül abbahagyta a hányást, de csak miután elmúlt 1 éves. Amit tudok tanácsolni, hogy sokszor keveset egyen a kicsi. Állítólag jó a fejrész megemelése is a kiságyban, csak Ő köztünk aludt.

2010. okt. 17. 08:50
Más tápszer kell...sűrűbb!!Akkor elmúlik!!
17. Kincsek (válaszként erre: 14. - Liza13)
2010. okt. 17. 08:50
Mi 1 évig kűzdöttünk ezzel, amitől a kicsi aludni se aludt át egyetlen éjjelt sem. Még ma is marja a sav, ma is felébred rengetegszer és üvölt.
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Liza13)
2010. okt. 17. 08:48
Mi másfajta tápszert kaptunk és helyrejött.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Liza13)
2010. okt. 17. 08:25
Az én fiam is ilyen volt. (Ma már 20 éves.) Elég sokat aggódtam, mivel a bukások miatt többször meg is akart fulladni. Fektethettem én hasra, hátra, oldalra, bárhogy... Kb. fél éves korára nőtte ki.
14. Liza13 (válaszként erre: 13. - Anya_csak_egy_van)
2010. okt. 13. 18:25

Szia! Nem a hízással van a gond, hanem a bukással. Egy nap rengetegszer kell átöltöztetnem, és hidd el nem lusta vagyok mosni, csak most hogy már pl sárgarépát is eszik, elég kellemetlen hogy mondjuk viszem valahová,és 5 perc alatt narancssárga a ruhája. :)

Egyébként szoktam büfiztetni, úgyhogy nem hiszem hogy az a gond.

13. Anya_csak_egy_van (válaszként erre: 12. - Liza13)
2010. okt. 13. 17:21

Egy hónap alatt majdnem 70 dekát hízott, mi ezzel a gond?


A kisbabák gyomra más formájú, mint a felnőtteké, nem jön ki magától a bennszorult levegő. Lehet, hogy nem mondok újat, ha ezeket már mind tudod, és csinálod, akkor sorry, ha nem akkor viszont már mától így csináld:


minden evés után kötelező, de ha nagyon mohón eszik, és sok levegőt nyel, akkor evés közben is szükséges lehet az alapos büfiztetés. A karodra veszed, és függőleges helyzetben a mellkasodnak támasztva tartod, a fejecskéje nagyjából a válladnak fekszik ilyenkor. Praktikus egy pelust tenni a válladra, hogy ha visszajön egy kis étel, ne a ruhádat kelljen mosni. Lehet a kis hátát simogatni körbe-körbe, icipicit, nagyon gyengéden két ujjal megpaskolni, közben barátságosan duruzsolni neki, ez segíti a büfit, és meg is nyugtatja a babát. Addig kell így tartani, lehet közben vele sétálgatni is, ameddig legalább 2-3 nagy, göndör büfi ki nem jön. Csak ez után szabad lefektetni.


Alaposan meg kell tehát büfiztetni, és ha felügyelet alatt van, akkor sokat feküdjön hason, még a háta és a nyaka is erősödni fog, ha a fejecskéjét emelgeti, erős törzsizmokkal még a felülés, a felállás és a járás is könnyebb lesz.

12. Liza13
2010. okt. 13. 12:40
Sziasztok! Hízni éppen a minimumot sikerül. Múlt hónapban 660-at, most két hét alatt 300-at hízott. Mostmár lassan elkezdjük a hozzátáplálást, abban bízom hátha jobb lesz majd akkor. Azért majd beszélek a védőnővel is. :)
2010. okt. 13. 09:14

Ha a súlya szépen gyarapodik,akkor nincs ok az aggodalomra.

Az én kisfiam minden praktika ellenére bukott rengeteget,,szinte a napi életminőségünket teljesen tönkretette, de szépen nőtt a súly.

Még a pépeset is képes volt.

Majd 8 hónaposan hipp hopp eltűnt egyik napról a másikra.

Kitartás!Ha nővekszik és jókedvű akkor nincs gond.

Ha nem akkor irány a doki.

10. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Liza13)
2010. okt. 13. 08:47

Először beszélj a gyerekorvossal!

Ha sugárba bukik, vagy olyan erősen, hogy beterít mindent az baj, de ha evés után, az emelgetéstől, kapálódzástól bukik, az nem feltétlen jelent bajt. Csökkenni fog a bukás,ha már szilárdabb ételt is fog enni.

2010. okt. 12. 20:33

Igazából kb 2 hónapja fokozódott valamennyit ez a bukás dolog, mióta sokat kapálózik. :) Gondolom ez lehet a baj.

Erre az AR-es dologra én is gondoltam, csak sok helyen olvastam, hogy szorulást okozott a piciknek. Azt meg nem szeretném.

A védőnőnek már említettem, de nem igazán foglalkozott a dologgal, de majd a sarkamra állok. :D

2010. okt. 12. 20:23
Nem refluxos a kicsid? Egyik ismerősömnél is ez volt a baj. Evés előtt a kicsinek adnak be valami szert, utána etetnek és ez nagyon szépen beállt nekik. Mostmár nem bukik annyit. Dokinak mindenképpen mutasd meg!
2010. okt. 12. 20:23
Mindenképp beszélj az orvosoddal előtte,mert lehet hogy tényleg csak egy tápszerváltás elég AR-es -re.Büfi és fektetés az viszont mehet magadtól is!
6. kovan (válaszként erre: 3. - Liza13)
2010. okt. 12. 20:20

Szia!


Nutriton sűrítővel!Sokat büfiztesd és fektesd lejtőztetve(hordozó nem jó!!)kiságy feji végét emeld meg.

5. Bekomi (válaszként erre: 3. - Liza13)
2010. okt. 12. 20:20
szerintem mond meg a gyerekdokinak, és ír fel antirefluxos tápszert
2010. okt. 12. 20:19

az enyémnek hónapokig visszajött sugárban, szint vissza fejlődött, nem zárt rendesen a gyomra.

kaptunk rá más tápszert, de attól is visszajött, egészen addig , amig darabosat nem evett:-(((

2010. okt. 12. 20:18
Kisfiam 3 és fél hónapos, és elég sokat bukik. Tudtok esetleg jó praktikákat, hogy kevesebbet bukjon? Hallottam arról hogy valaki sűríti a tápszert. Ezt hogy kell? Vagy valami jó tipp?
2. Bekomi (válaszként erre: 1. - Liza13)
2010. okt. 12. 20:18
mennyi idős?
2010. okt. 12. 20:17
Nagyon sokat bukik a babám. Tudtok valami jó megoldást a csökkentésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook