Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos koráig kell a babának K-vitamint (Konakion) adni? fórum

Hány hónapos koráig kell a babának K-vitamint (Konakion) adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 19. 10:09
Nekem szuper védőnőm van, és amikor elkeztük a hozzátáplálást 6 hónapos korban, akkor álltunk le róla.
2008. jún. 19. 09:04
Amég kizárólag szopizik.
46. ALLICS
2008. jún. 19. 08:59
Csak amíg anyatejet kap,mert a tejben nincs K vitamin.
2008. jún. 19. 01:31
Pfuu.Sajnálom hogy ilyeneket kell írnotok ide. De legalább van hol megbeszélnetek. Azt hiszem jó ez az internet.. Én védőnőnek tanulok és sajnálattal, és elkeseredve olvasom a soraitokat az orvosok és védőnők 'nemtudásáról', és nemtörődömségéről..Elszomorító.Igyekszem jobb lenni.
2008. máj. 29. 17:08

A konakiont csak addig kell adni ameddig a baba csak

anya tejet kap!!!

43. Csiga78 (válaszként erre: 42. - Csiga78)
2007. dec. 18. 08:48

Bocsánat,bocsánat,bocsánat nem tudok olvasni.

Összekevertem a Vigantollal.


Fél éves koráig,mert amikor megkezdődik a hozzátáplálás(ha 4 hónapos koránál kezdődik akkor addig)és akkor már fedezi a bevitt étel.

2007. dec. 18. 08:47
Nekem az orvos azt mondta,hoyg 3 éves koráig:)))
41. cilus
2007. nov. 26. 09:58
Kizárólag addig kell adni mig anyatejes a baba.Ha már vegyes tápláláson van akkor nem.
40. win (válaszként erre: 35. - Timike81)
2007. okt. 10. 08:51

Szerintem összekevered a D-vitaminnal. Azt kell adni 1 éves korig folyamatosan, akkor a nyári hónapokban lehet szünetet tartani.

A K-vitamint csak addig kell adni, amíg kizárólag anyatejet kap a baba.

Nekem anno azt mondta a gyerekdoki, hogy bármilyen kis mennyiségű egyéb táplálék esetén már elhagyható a K-vitamin.

39. 754c7e07c3 (válaszként erre: 35. - Timike81)
2007. okt. 9. 15:45
Nem kell tovább adni.
2007. okt. 9. 15:08
Addig kell neki adni amig csak szopik.
37. DODICA (válaszként erre: 35. - Timike81)
2007. okt. 9. 13:39
Nyugodtan abbahagyhatod!
36. LoLiNa
2007. okt. 9. 13:27
amint anyatejen kívül mást is kap, nem kell neki adni, tudtommal
2007. okt. 9. 12:45

Az én kislányom ma 5 hónapos. Szopizik, de már el kezdtem adni egy kis gyümölcsöt is. Szeretném megkérdezni, hogy a K-vitamint meddig kell neki adni?

Sajnos, a védőnőm olyan szédült, hogy nagyon nem bízok benne! Ő azt mondta, hogy már nem kell.

Télen sem kell adni?

2007. szept. 19. 21:22
Ja s ezt csak azért gondolom mert tanultam,sajnos nekem nem volt tejem nem tudtam szoptatni....SAJNOS
2007. szept. 19. 21:21
Amíg szopizik a babuci nem?
32. kszilvi (válaszként erre: 28. - Teleki_2007)
2007. szept. 19. 21:20
Így, ahogy írod!
31. kszilvi (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2007. szept. 19. 21:19

:-DDDDDDDDDDDDDDDD

Én detto ezt hittem!!!

2007. szept. 19. 17:09
Ezt szerintem az orvosnak kell eldöntení,minden gyerek,minden eset más.A lányomnak 1 éves koráig kellett,Ő koraszülött volt.
2007. szept. 8. 08:27

Csak addig kell adni, amíg anyatejes a baba.

Utána már nem kell, ez tuti.

2007. szept. 5. 20:22
A K-vitamin nem korfüggő.Addig kell adni heti egy ampullát a babának amíg nincs hozzátáplálás és csak anyatejet eszik.Az én nagyobbik fiam csak néhányszor kapott mert ő nem igen tudott szopizni.Amikortól tápszert kapott onnantól már nem kellett neki adni.A kissebbik fiam 5 és fél hónapig csak szopott így ő addig kapta aheti egy ampulla K-vitamint.
27. Kedveske (válaszként erre: 24. - Nikice)
2007. szept. 2. 10:59
Mi K-vitaminos anyukák, szívesen látunk téged is, és drukkolunk, hogy Neked is ilyen dilmmád legyen:)
26. dus
2007. szept. 2. 10:13

Sziasztok.


Az én kisfima 4 hónapos, heti 1 amlullát kapott 2 hónaps koráig,de már nem adom neki+ a D vitamint.

A nagyobbik fiam 6 éves, vele csak a Vigantol volt, semmi más! Nem is tudom van-e jelentősége adni! Régen szerintem nem is volt ilyen! Ez tényleg csak lobbi. Az anyatejben benne kell lennie mindennek, hisz az anya mindent eszik! De ez a saját véleményem!

25. Dorka29 (válaszként erre: 11. - DODICA)
2007. aug. 31. 22:08

Nem vagyok meglepvel, bár rálátásom nincs a dologra, de:

Vácon kezdtem adagolni a Konakion-t a lányomnak, ahol úgy kellett adni, hogy az első 5 héten heti egy ampullát. Aztán nem, illetve most, a 4. hónapban kellett volna szedni még egy "menetet".

Közben elköltöztünk, itt folyamatosan kell adni a gyereknek hetente egy ampullát addig, amíg szopik. Párom szerint is tök marhaság, de én inkább beadom, ki tudja.. A kislányom vagy nem érzi, vagy nem érdekli, hogy milyen förtelmes az íze (megkóstook mindent, mielőtt beadom neki), mert nem igazán reagálja le,nem fintorog, bár ha nem vagyunk elég ügyesek, akkor kitolja a nyelvével. Úgy szoktuk beadni, hogy én tartom a száját, a párom pedig zutty, leönti a torkán.

A terhesség alatt én sem szedtem semmit, az ég adta világon semmi bajom nem volt. vasat nem is ellenőriztek, és a váci dokim meg nem írt fel alapból vasat, mint sok helyen szokták. Sőt, még folsavat sem írt fel -kikérdezte, hogyan étekezem,és úgy gondoltam, hogy nincs rá szükség.(de azért azt vettem és szedtem az első trimeszterben,mert elég sok galibát okozhatott volna; vas viszont volt megfelelő mennyiség a kajában, olyan formában, ami könnyen felszívódik)

24. Nikice (válaszként erre: 23. - DODICA)
2007. aug. 28. 09:14
Nagyon sok dologban szinte az én gondolataimat írtad le! De az az igazság, hogyha az orvosom most segít rajtam, bizony én is félistenként tekintek rá. (meddőként kezelnek)És egyrs inkább hiszem, hogy az életben semmi sem történik véletlenül. Mikor 20 évesen bejelentettem, hogy terhes vagyok, mindenki támadott minket. Most meg 6 év elteltével várjuk a csodát. Hát nem kétszínű a világ? Mégis csak tudta a sors, hogy nekem akkor szűlnöm kell!Viszont amíg a lelkemet nem teszik rendbe, addig nem sok esélyt látok rá. Ezt pedig orvosok nem fogják megtenni...más utat kell keresnünk...legyen az hit, természetgyógyász, bármi.Hűű, ez már nem ebbe a topicba illik, hagyom a k-vitaminos anyukákat kibontakozni! :)
23. DODICA (válaszként erre: 22. - Nikice)
2007. aug. 28. 09:05

:))


Nem mondtam, hogy nem hiszek a nyugati orvoslásban, de túlságosan nagyra tartják már magukat az orvosok.(Mondom, köztük nőttem fel, s persze tisztelet a kivételnek, de a többség bizony "félistent" játszik) :( Megvan a jó oldala, a kellő fejlettsége, de számomra hiányzik belőle az ember tisztelete, elfogadása, az iránta érzett alázat. Mintha gépek lennénk.... Ehhez viszonyítva "más" gyógymódok sokkal inkább az összképet, az embert, mint egészet, testi ÉS lelki együttest veszik figyelembe. Nekem ez szimpibb. :)


A természet csodájában, az emberben (működésében) pedig mindenekelőtt képes lettem hinni, s bizony úgy gondolom, mindennek megvan a maga oka... Így én nem is adtam a Konakiont. :))

22. Nikice (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. aug. 28. 07:03
Hűű, irigyellek a "lehetőségeid " miatt, de lehet hogy csak nem vagy lusta (mint sajnos én), és utánanézel, milyen más megoldás létezik egy-egy bajra. Sajnos, én még mindig jobban hiszek a nyugati orvoslásban, de nagyon igyekszem nyitni a természetgyógyászat felé. A kisfiam időtlen idők óta nem kapott "köpetetőket" (két évig betegség előtt, után...minig, ha szól, hogy fáj a torka...) mostmár jó ideje méz, és friss citrom. Másnapra kutya baja (nem akkor ha már lázas, meg ugat!!)Tényleg elgondolkodtataó, amit írtál. Talán a természet tényleg nem véletlenül hagyta ki a tejciből a vitamint, ekkorát nem bakizna! :)
21. Kedveske (válaszként erre: 20. - DODICA)
2007. aug. 9. 19:30

:DDDD

Ó, most egy világ omlott bennem össze! Azt gondoltam, végre itt, egy GYES-en lévő, apuka, akinek napi tapsztalatai, ötletei vannak a gyerekekkel kapcsolatba. Erre tessék, Te is "csak" egy nő vagy:)))))

20. DODICA
2007. aug. 9. 16:01

Na igen. :))))


Már annyira megszoktam, meg annyi poén sül ki ebből, hogy maradok nő a férfi mögé bújva! :)))


Kedves Kedveske, most már remélem érthető. :)) Van még ezen a portálon pár 'férfi', aki valójában nő! :))


Kismama meg 3x is voltam! ;)

19. win (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. aug. 9. 15:46
HIhi, még mindig ffi vagy az adatlapon? :DDDDDDDDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook