Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tüzfolt a babán!!! fórum

Tüzfolt a babán!!! (beszélgetős fórum)


1 2
53. LucecitaE (válaszként erre: 10. - Pteri)
2014. aug. 6. 10:53

Szia!

Az én 3 hetes kislányomnak is tűzfolt van az arcán. Azt mondták idővel elmúlik, de a hozzászólásokból úgy látom, hogy erre elég kicsi az esély. Érdeklődnék, hogy Te mikor vitted el a babádat erre a kezelésre? Azóta már eltelt pár év, van tapasztalatod. Sikerült elmúlasztani ezzel a technológiával? mennyi idő alatt?

Nagyon megköszönném ha válaszolnál!!

Üdv

Rita

2012. ápr. 25. 22:45

sziasztok!


Engem raniko bátorított sokat, hogy el fog múlni, így elkezdem elhinni Neki. :)


Nekünk 1,5 hetesen jött elő, először sima felületű volt, majd szinte napról napra rondább lett és már a végén olyan volt, mint egy fél szilva nagyságú, és szederjes lilás színű.. utáltam a vetkőztetést azon a karján, fürdetésnél is féltem, hogy megsértem stb.. aztán egyszer csak azt vettem észre (a bal karjának a hajlatában van, olyan volt mintegy nagy néger száj) szóval egyszer csak azt vettem észre, hogy a színe kezd változni, és már piros színű volt, a lilás szín elmúlt, aztán megjelentek benne ilyen fehér foltok a 2. hónapban, aztán pedig elkezdett felszívódni, és sokkal kisebb már a dagadtsága.. és a peremeiről kopik, olyan, mintha egy tintás fotl lenne így kopik.. még most is látszik, aki látja azt mondja, hogy fúj, de én már látom, hogy így is sokkal kisebb és sokkal szebb.. már nem undorító.. lehet évekbe telik majd míg teljesen elkopik, de a remény itt van,és látszik is a javulás. :) meg ahogy ranikó írta, nem azt fogjuk nézni,a hogy növekszik a baba,annyi minden mást produkál, hogy szinte észre sem vesszük azt a kis tűzfoltot. :)


Tehát bátorítok mindenkit, hogy reménykedjen nyugodtan! :) hátha segít plusz a pozítiv gondolkodás.

2010. nov. 27. 20:18
Ja még annyit, hogy a védőnéni kapásból azt mondta, hogy elmúlik, a dokinéni meg hogy nem.
2010. nov. 27. 19:46

Sziasztok!


Az én picúromnak is van 5 tűzfoltaja: jobb szemhéján, homloka közepén, orrocskája alatt, feje hátulján és a tarkóján is (ezek jó nagyok, 200 Ft-os nagyságúak, de legalább takarja a haja).

Most 5 hónapos, és valamennyit már halványodott.

Én is magamat hibáztattam eleinte. Úgy olvastam, hogy valami méhen belüli fertőzés okozza, de nem akarok hülyeséget mondani. Nálam ilyen nem derült ki. Amiket olvastam, az meg nem sokat segít, mert úgy látom, nincs rá recept, van akinek elmúlik, másoknak nem.

Nem idegeskedek, én már észre sem veszem, ha meg nem múlik el és őt zavarni fogja (csúfolják, akármi) majd megnézzük a lézeres kezelést.


Egyébként meg nekem így is ő a legszebb, legcsodálatosabb és boldog, kiegyensúlyozott és ez a lényeg :)

49. raniko (válaszként erre: 48. - Bubuka28)
2010. nov. 12. 21:49

Bocsi hogy csak most reagálok de nem voltam itthon.

Laurának és Evelinnek hívják őket.

Most éppen építkeznek, amíg az be nem fejeződik biztos nem lesz tesó.

A menyem egyébként úgy nyilatkozik amikor nincs velük gond hogy még szeretne tesót,de amikor kiborul tőlük akkor inkább lemond a gyermek áldásról.

Drukkolok neked,biztos nagyon jó anyuka vagy.

48. bubuka28 (válaszként erre: 47. - Raniko)
2010. nov. 6. 14:13

Édesek lehetnek az ikrek!! Hogy hivják Öket?


Szeretnének még babot?


Én már alig várom,hogy leteljen a 18 hónap és akkor jöjjön a kisteso :)

47. raniko (válaszként erre: 46. - Bubuka28)
2010. nov. 1. 12:49

A mi családunkban anyósomnak voltak iker testvérei. A menyem családjában úgy tudni nem voltak ikrek.

Hát,mit mondjak, a frász kitört amikor megtudtam.

Nem azért mert nem akartam hanem köztudott ilyenkor sokkal nagyobb a kockázat minden téren.

Most már sokkal jobb.Egészségesek,szépek,virgoncak,

ma is a fél temetőt be kellett utánuk futni-szégyen szemre-mert meglógtak amíg mi kiraktuk a koszorúkat.

Gratulálok a kisbabádhoz,majd meglátod ahogy nődögél már nem fogsz dolgoktól úgy félni.

Ennyi negatív élmény után nem is csoda hogy sok mindentől frászt kapsz.

46. bubuka28 (válaszként erre: 44. - Raniko)
2010. okt. 31. 17:09

Nálunk is lehet a következö probálkozásra ikrek lesznek.Párom csládjában van iker.Egyik vetélésem (sajna 4 volt) de a legutolsó ikrek lettek volna.És most a kislányomnál is ikrek lettek volna :)


Akkor anyum itthon marad az tuti :)

45. bubuka28 (válaszként erre: 43. - Gne2)
2010. okt. 31. 17:06

Köszönöm,hogy leirtad!!!


Most lemértem a kislányom tüzfoltját és hogyha nöne akkor azonnal megkeresem a professzort!!!

44. raniko (válaszként erre: 42. - Bubuka28)
2010. okt. 29. 22:59

Menyem van és jól kijövünk.Nem mondom hogy néha nincs kanálcsörgés de aki ezt állítja, szerintem nem mond igazat.

Nem akarom elbagatelizálni a dolgot-igenis nehéz velük.Néha mind a kettőnket úgy kiborítanak hogy erősen gondolkodunk beadjuk a kulcsot.De aztán rávigyorognak az emberre és minden meg van bocsátva.Egyébként ismerek olyan hölgyet akinek van egy hétéves kislánya és két négyéves iker csemetéje, egyedül van velük otthon mert a férje és a nagyszülők dolgoznak.Na,az nem semmi.

43. gne2
2010. okt. 28. 12:43

A kisfiamon vannak tűzfoltok és vénás angiomák.


A haemangiomákkal kapcsolatban írtátok a Kelen kórházat. Tasnádi professzor rendel a Heim Pálban is, ott van a legjobb angioma szakrendelés és ez ingyenes. Csak beutalóval lehet menni, és időpontot kell kérni.

A haemangiomák egy része elmúlik, de ha drasztikus növekedésnek indulna valamelyik, akkor gyógyszerrel és kezeléssel meg tudják állítani, akár el is tűnik így!

42. bubuka28 (válaszként erre: 41. - Raniko)
2010. okt. 26. 16:44

Mi is anyumékkal lakunk.Én nagyon örülök mert nagyon nagy segitsék.Meg nem is nagyon tudnánk hova menni.Itt meg elférünk.:)


Ti jól kijöttök?

Az ikrek a lányod gyermekei vagy a menyedé?

41. raniko (válaszként erre: 40. - Bubuka28)
2010. okt. 22. 18:06

Igen, együtt lakunk.Még nem készült el a lakásuk.

Vagy a gyerekek siettek,már nem is tudom.

Most is itt állnak mellettem és bohóckodnak.

Újabb és újabb dolgokat művelnek,tündériek.

Na,azért néha úgy érzem a hajam kihullik.

40. bubuka28 (válaszként erre: 39. - Raniko)
2010. okt. 21. 13:21

Sajnos nekem is császár volt :( Nálunk is ugy volt,hogy ikrek lesznek de sajnos az elején a másik babo nem marad meg.De én igy is nagyon boldog vagyok,hogy Ö itt van velem :D

Már nagyon várom,hogy lehessen kistesoja :)


Ti együtt laktok?

39. raniko (válaszként erre: 38. - Bubuka28)
2010. okt. 19. 13:15

Nem.Császárral és nyolc hónapra.

Most már két évesek és néha úgy érzem ketten a mamájukkal kevesen vagyunk hozzájuk.

38. bubuka28 (válaszként erre: 37. - Raniko)
2010. okt. 18. 20:16

Nagyon kedves vagy köszönöm a biztatást!!!

Iszonyatosan meg vagyok rémülve az tuti :(

Természetes uton születtek a picurok?

37. raniko (válaszként erre: 36. - Bubuka28)
2010. okt. 18. 17:10

Ez egyáltalán nem biztos!!!

Az unokáim ikrek,az egyiknek három is van,a másiknak egy sem.

Hidd el, most csak nagyon meg vagy rémülve mert nincs kellő információd a dologról.Ráadásul még nagyon fiatal a picurod,természetes hogy félsz, mert a legjobbat szeretnéd neki.

Nem akarom elbagatelizálni a dolgot és nem mondom hogy ez semmiség de miután én is utána olvastam,beszéltünk az orvossal már nem volt olyan rémisztő a dolog.

És ma meg néztem a legnagyobb foltot, fele akkora mint volt és a színe is megváltozott.Biztos hogy elmúlik.

Fel a fejjel!!!

36. bubuka28 (válaszként erre: 35. - Raniko)
2010. okt. 18. 13:50

Hát igen,tényleg megnyugtato,hogyha szakember mondja.

Megnyugodnék,hogyha felszivodna nekünk is.

Még csak 5 hetes a lányom de már nagyon szeretnék még egy babát és félö,hogy a másodiknak is lesz tüzfoltja?!:(

35. raniko (válaszként erre: 31. - Bubuka28)
2010. okt. 15. 23:05

Csatlakozom selyemfenyő hozzászólásához.

Nekünk is csak figyelni kell,nem-e nő,nem váltózik-e a színe?

Igazából semmilyen panaszt nem okoz és csak az elején kap frászt az ember mert semmilyen információja nincs róla.

Nekünk is le kellett rajzolni és kb.három hónapig minden este fürdetéskor méricskélték a fiamék nem-e nőtt,azután valahogy elfelejtették és most már nem okoz gondot hogy ott van.Ráadásul,mint említettem szépen szívódik fel.

A saját megnyugtatásod miatt jobb ha látja szakember.Ha az ember hozzáértő szájából hallja hogy nincs baj,jobban megnyugszik!!!

34. bubuka28 (válaszként erre: 32. - Selyemfenyő)
2010. okt. 15. 17:07

Nagyon örülök,hogy Nektek elmult a folt!!!

Annyira reménykedem,hogy nekünk is igy lesz!!


Sajna bennünket se a védönö se a gyerekorvos nem biztatt mert egyik sem nagyon látott ilyet :((

33. pteri (válaszként erre: 24. - Tütter)
2010. okt. 15. 13:44
Nekem a védőnő azt mondta, számoljak be a fejleményekről, mert az ő körzetében még nem kezeltek senkit ilyennel.
2010. okt. 14. 21:54
Az én kislányomnak a lapockája fölött van/volt .Akkor vettük észre amikor hazavittük, rá pár napra . A kórházban nem látszott semmi. Amikor jött a védőnő, meg a gyerekorvos először, akkor mutattam nekik hogy ez az első oltás helye (?). Amikor mondták hogy nem az, én is nagyon megijedtem, de megnyugtattak. A doktornő mondta hogy két éves koráig fel fog szívódni. Csak ne sérüljön meg a folt., és ha gondolom zsír vagy sütőpapíron rajzoljam át a körvonalát hogy mekkora. Most lesz két éves a babám és néha előveszem még a rajzot, mert nincs meg már a tűzfoltja, egy lehelletnyi pici vonalka még látszik. Nem kellett semmivel kennünk, csak vigyázni rá.
31. bubuka28 (válaszként erre: 30. - Raniko)
2010. okt. 14. 20:05

Köszönöm,hogy válaszoltál!

És kapott valami krémet vagy kezelést rá?

Kedden jön hozzám a gyerekorvos és akkor megkérdezem hogyan tovább.

Örülök,hogy pozitiv hireket is olvasok!!!:)

30. raniko (válaszként erre: 26. - Bubuka28)
2010. okt. 14. 17:24

Bocsi!

Azt elfelejtettem leírni hogy minket a gyerekorvos küldött a Heim Pál kórházba.Időpontot kellet kérnünk és maga a vizsgálat 5 percig sem tartott.

Félévente járunk vissza kontrolra.

29. raniko (válaszként erre: 26. - Bubuka28)
2010. okt. 14. 17:10

Szia!

Az egyik a bal vállán van,ez a legnagyobb,olyan 3cm

átmérőjű.Ezen látszik legjobban a változás,már kevésbé emelkedik ki és a színe sem olyan élénk.A másik a hátán van közel a csípőjéhez,ez most köröm nagyságú,szív alakú volt de a szív egyik oldala már felszívódott.A harmadik a hasán van a köldöke mellett, ez a legkisebb,és ez is elvesztette az élénk színét.

Megértem azokat az anyukákat akinek a csemetéjén ilyen van hogy frászt kapnak.Elég rémisztő tud lenni.Mi is azt hittük örökre megmarad.

28. bubuka28 (válaszként erre: 25. - Kisfiamlesz)
2010. okt. 14. 16:40
Remélem én is,hogy elmulik! Bizunk benne!!
27. bubuka28 (válaszként erre: 24. - Tütter)
2010. okt. 14. 16:37

Szia!


Nekem mind a ketten teljesen (gyerekorvos,védönö)

is teljesen mást mondott.Én csak a tapasztalatokat gyüjtöm,hátha megnyugszom kicsit! És nálam se a védönö se a gyerekorvos nem látott még ilyen esetett csak hallott rola!

26. bubuka28 (válaszként erre: 20. - Raniko)
2010. okt. 14. 16:34

Szioka!


Köszönöm,hogy irtál!

Szegénykémnek merre van a tüzfoltja?

Mind a 3 tüzfolt halványodik?

2010. okt. 14. 13:51

Az én 4 hónapos kisfiamnak is a homlokán van, elég nagy, és elég élénk. :(

A védőnő azt mondta, hogy elmúlik 1 éves koráig. De nekem is volt, és még tizenéves koromban is látszódott, ha sírtam, vagy melegem volt. Remélem picurkámnak hamarabb elmúlik.

24. Tütter (válaszként erre: 23. - Clau26)
2010. okt. 14. 12:37
Én azt nem értem, hogy ilyen esetekben miért nem a védőnőt, vagy a gyerekorvost kérdezik meg az anyukák. Nyilván való, hogy ő szakszerű választ tud adni az ilyenekre, hiszen nem egy esetet látott már!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook