Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teremtés vagy evolúció fórum

Teremtés vagy evolúció (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1377. Nagual
2011. aug. 7. 11:32

A népszerű Ezoterikus Agenda című film folytatásaként, ezen film középpontjában az emberi és az egyetemes tudat áll és rámutat az emberiség által indukált pszichikai betegségre, ami őrült illúziókat kelt, melyek állítólagos legfőbb oka a fájdalom és a szenvedés. Kymatica mélyebbre megy a valóság metafizikai szempontjaiba és összekapcsolja az ősi mítoszokat és történelmet a modern társadalom és a politika módszereivel. Elmagyarázza a sámánizmust, a kettősséget, a DNS mögötti valóságot és a modern tévhiteket. Kymatica egy egyedi film, amely megpróbál rámutatni az alapvető tévhitre, mely szerint az emberiség előtt ma álló problémát a bolygó, a természet és a fajok egyenlőtlensége eredményezte. ;)


Kymatica:


[link]

2011. aug. 1. 18:41
Hadd kérdezzek valamit!Te tudtad,hogy a Tejútrendszerben tetemes mennyiségű vízgőz van?Én nem...:O
1375. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1373. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 18:37
Jó,hát gondold így,mert én nem tudom elmagyarázni.Na,nem gond.:)Amúgy is csak pontosításként írtam.Ha akarod elfogadod,ha akarod nem.Én azért értem,hogy hogy mondja,mert jól ismerem ezt a hozzáállást...;)
1374. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1369. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 18:35
Ezt ne haragudj,de még magyarul sem sikerült értelmeznem.:(
1373. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1372. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 1. 18:29
Én is elolvastam, és valahogy úgy értelmezem, hogy az evolúciót mint tényt, a teremtéstörténetet pedig mint metaforát kezeli, és a mögötte lévő, "nem tudományos" tartalom (képmás, isteni akarat stb.) az, amire axiomaként tekint.
1372. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1368. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 18:23

Remek.:)Akkor én most beidézem az idővonatkozó részt:


"Az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem rektora, Schőner Alfréd rabbi olvasmányai között szerepelt A fajok eredete, és elismerte, hogy a könyv több eleme hívő emberként sokkolta, hozzátette azonban, hogy az egyházaknak szembe kell nézniük a darwini evolúcióelmélettel, amely szerinte ideológiára való tekintet nélkül izgatja a gondolkodó ember fantáziáját.

>>Neológ rabbiként tudomásul veszi az evolúcióelméletet, mint tudományos tényt, de<<

a hittel nem állítja szembe, hiszen „egzakt módon semmilyen hitet nem lehet bizonyítani: ettől hit a hit”.

>>Mélyen hívő emberként – akinek a hit egy fontos életforma – a Mózes első könyvében leírt teremtéstörténetet tartja mérvadónak<<

– mondta a rabbi, és hangsúlyozta:

>>a világképében nagyon fontos, megdönthetetlen

>axióma< <<

, hogy „isten saját szellemi képmására teremtette az embert”, aki alapvetően abban különbözik az állatvilágtól, hogy önálló szellemiséggel rendelkezik, és nemcsak ösztönéletet él.(erről beszéltem neked a múltkor)


Schőner Alfréd hangsúlyozta, a zsidóság vallási rendszerének sokszínűsége megnyilvánul a tudományos elméletekkel szembeni viszonyban is. A darwinizmust a modernkori tudománytörténet egyik érdekes, analizálandó hipotézisének, diszciplínájának tartja, hozzátette azonban, hogy az elmélet bizonyos kulcsszavai – a természetes kiválasztódást, a fajok közötti küzdelmet a túlélésért – „nem kifejezetten építőleg hatottak a későbbi korok történelmére”.(ez,bár tudom,hogy nem fogadod el,de bizony Hitlerre /is/ utal burkoltan...) A darwinizmus viharos utóéletéhez tartozik az is, hogy „drámai, bántó ideológiák beépítették az elmélet bizonyos elemeit a világképükbe”.(nácizmusra,fasizmusra és antiszemitizmusra való utalás)


>><< -kiemelések és zárójeles megjegyzések tőlem!:)Megjegyzem:akár én is írhattam volna ezt.;)


Mondanék valamit neked,már akartam korábban is,most talán passzol: Én a Bibliában nem találom egyértelmű nyomát annak,hogy a teremtés kérdése üdvösségi kérdés lenne!


Nos?Mi a véleményed?


Ha azt kell aláírni,hogy az evolúció tudományosan bizonyítva van,akkor megyek,én is aláírom.Ez nem kérdés.

2011. aug. 1. 12:59

És hogy az mi? A megoldás kulcsa benne rejlik a pár sorban:


"Az Isten belefér egy röpke percbe és mégis végtelen időt betölt. Őt hordozza a testek csöppnyi sejtje - mégis szavára mozdul ég s a föld."

2011. aug. 1. 12:57

Van Nemere Istvánnak egy könyve: Evolúció vagy teremtés


Nagyon izgalmas és elgondolkodtató.

ha jól vettem ki, akkor a kettő között van a megoldás kulcsa..

1369. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1368. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 1. 09:57

További érdekesség: [link]


És az eredeti szöveg:

[link]


A Google-fordítás:

"the principle of all things is the creative reason."


"it is good to be a human person: that's not how the universe expanded, eventually, in a small corner of the cosmos was formed for any case, even some sort of creature, able to reason and groped to find a reason to create or bring it."


"if the man was just such a product of evolution in some random place on the edge of the universe, then his life would be meaningless or even a disorder of nature."


"But no"


"Reason is the beginning, the creative reason, divine. And because Reason is, it has also created the liberty and freedom because you can misuse, there is also that which is against the establishment."

1368. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1366. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 1. 09:51

Hát pl. a MAZSIHISZ oldalán: [link]


A teljes cikk: [link]


(A rabbi keveri a hipotézis és az elmélet szavakat, de ez most mellékes.)

2011. júl. 31. 22:18
hat ezen a teman lehet meg elmelkedni.
1366. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1365. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 31. 22:18
Jó,bár én így kapásból nem tudom hol is kéne,mint írtam.Talán valahol Jeruzsálemben.
1365. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1364. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 31. 22:10
Én ettől az esettől függetlenül úgy tudom, a a zsidó egyház elfogadja az evolúciót (itt megint csak nem az újabb, kis egyházakra kell gondolni). De majd utánanézek.
1364. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1363. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 31. 22:07

Köszönöm a hírt,látod én nem nagyon figyelem.Természetesen 476 rabbi nem a hivatalos álláspont(gondold meg:a világon zsinagógánként van 1,azaz egy rabbi!)ez gondolom tisztasor.Valahogy így lehetne magyarázni a jelenséget:

"A pozitív fejlemények mellett azonban nem szabad elfeledkezni arról, hogy a különböző vallások hívei között is nagyon sok szélsőséges található. Nemrég például Londonban űztek ki a mecsetéből egy imámot és kapott halálos fenyegetéseket azért, mert nyíltan kijelentette, támogatja a darwinista tanokat. A fundamentalista keresztény közösségek is - különösen az Egyesült Államokban - folyamatosan lobbiznak a kreacionizmus tanításáért a természettudományi órák keretében."

A zsidó közösségek között mindig is jellemző volt a "Ki a zsidóbb?" mentalitás,vagyis:olyan,ettől még kisebb volumenű,hétköznapi különbségek is vannak,hogy igazából a hivatalos álláspontért nem is tudom hova kéne menni az esetükben.:) Egy biztos:hivatalosan nem elfogadott az evolúció náluk,vagyis ez így ebben a formában nem kijelenthető.

1363. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1362. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 31. 21:55

Természetesen én csak a hivatalos álláspontot számítom.

[link]

1362. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1360. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 31. 21:44
Egy részről az izraelita hitvallástól elég idegen az evolúció tana,másrészről a light-tól a reform irányzaton át az ortodoxig ott is van minden.De hogy hivatalosan ez elfogadott lenne,azt erősen kétlem...;)Hiszen a Hit gyülekezete maga is nem csak keresztény,hanem zsidó alapokon is nyugszik,zsidó-keresztény kinyilatkoztatáson.
1361. Nagual (válaszként erre: 1358. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 31. 18:44

Ez így van. Természetesen jogos a kérdés is csak nekem volt furcsa..

Ez az az ősok amire a nagyobb vallások is utalnak..

1360. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1349. - D43485a76e)
2011. júl. 31. 18:08

"A teremtés és az evolúció nem zárja ki egymást."


A történelmi egyházak nagy része (pl. katolikus, református, zsidó) elfogadja az evolúciót. Jellemzően az újabban alakult, fundamentalista egyházak (pl. Hit Gyülekezete) nem.


"Soha nem fogjuk megtudni."


Pedig már tudjuk, semmiféle kétség nincs afelől, hogy volt (és van) evolúció. Hogy esetenként pontosan hogyan, milyen lépésekben alakultak ki a különböző fajok, abban vannak kérdések szép számmal. Ugyanígy az élet létrejöttére sincs egyelőre kielégítő tudományos magyarázat.

1359. 79af9b9dcb (válaszként erre: 1357. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 31. 18:04
1358. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1348. - Nagual)
2011. júl. 31. 17:59

Az eddig megismert jelenségek túlnyomó többsége valamilyen ismert oknak az okozata, ez elég alapvetőnek tűnik a világ működésében, ez alapján tehát joggal tesszük föl a kérdést. Természetesen ha minden jelenségnek van oka, akkor ez végtelen oki-okozati láncolathoz vezet.

Lehet persze, hogy van valamiféle ősok, ami közvetve (és közvetlenül) minden okozat oka.

1357. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1345. - 79af9b9dcb)
2011. júl. 31. 17:55

"Jó jó az első mikróba teremtve lett."


Ugyebár, semmi bizonyíték arra, hogy teremtették. És valószínűleg nem is egy mikroba volt az első lépés.


"De aki teremtette az honnan lett."


Jó a kérdés;-)


"Avagy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?"


Filogenetikailag egyértelműen a tojás.


"Jesszusom miket irkálok hiszen hiszek Istenben.:))"


Az evolúció vagy az abiogenezis összeegyeztethető a Bibliával, amennyiben utóbbit kellően metaforikusan értelmezzük.

1356. Nagual (válaszként erre: 1353. - T.Ili)
2011. júl. 31. 00:57

..multiscreenbe természetesen.. :D

A szaglásuk viszont kitűnő csak az ízlésük szar.. :D

Mi a 5-6 7. dimenzió?

1355. t.Ili (válaszként erre: 1354. - Nagual)
2011. júl. 31. 00:38
:)
1354. Nagual (válaszként erre: 1353. - T.Ili)
2011. júl. 31. 00:37
Tényleg? ;)
1353. t.Ili (válaszként erre: 1352. - Nagual)
2011. júl. 31. 00:23

A legyek csak fekete fehérben látnak,és ráadásul fejjel lefelé :)

Nincs a színekhez érzékszervük,mint ahogy az embernek sincs bizonyos dolgokhoz,pl. 5-6 7 dimenzió

1352. Nagual (válaszként erre: 1351. - T.Ili)
2011. júl. 31. 00:20
Meg is lehet mutatni nekik.. ;)
1351. t.Ili (válaszként erre: 1349. - D43485a76e)
2011. júl. 31. 00:16
Mintha a légynek magyaráznánk a színeket:)
1350. Nagual (válaszként erre: 1349. - D43485a76e)
2011. júl. 30. 23:34
Én el tudom képzelni.. ;)
2011. júl. 30. 23:05

1. A teremtés és az evolúció nem zárja ki egymást. (pl. úgy teremtettünk, hogy evolúcióval fejlődjünk ki)

2. Soha nem fogjuk megtudni. Sem a végtelen teret, sem a végtelen időt nem tudja elképzelni és kezelni az ember, azért, mert véges, 3 dimenzióban élő és gondolkodó lény.

Ezt el kell fogadnunk.

1348. Nagual (válaszként erre: 1347. - 79af9b9dcb)
2011. júl. 30. 22:53
Ebben nincs logika.. Illetve van, de materiális és olyan, mintha isten egy lény volna nem pedig transzcendentális.. ;)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook