Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szokjak le a dohányzásról 2 hét alatt? fórum

Hogyan szokjak le a dohányzásról 2 hét alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
151. laknil
2013. aug. 24. 12:11

végezz légzőgyakorlatokat, ha jön a "roham".


[link]

2013. febr. 20. 20:08
Szerintem is csak akarat kell hozzá.Mindegy ,hogy egy hét ,vagy egy hónap csak el kell dönteni ,és kibírni.A spórolt pénzt pedig nyáron elnyaralni .Nagyon jó érzés én kipróbáltam !
149. csiki85
2013. febr. 20. 10:34
Én nem osztom azt a véleményt, hogy egyik napról a másikra lehet csak letenni. Bár még nem sikerült teljesen leszoknom egyszer sem. Viszont, ha nem fokozatosan hagyod el, hanem hirtelen drasztikus változással akkor depressziós leszel, kedvetlen, túl nagy lesz a hiányérzeted....
2012. nov. 6. 18:19
Akarat erővel és legyél nagyon nagyon elszánt és akkor semmi baj nem lesz :)
2012. aug. 9. 09:01
Sziasztok ! A cigiről 2 perc alatt kell leszokni ,nem két hét alatt . Le kell tenni ,örökre.
146. ea010c7029 (válaszként erre: 145. - 04ff23dd29)
2012. aug. 9. 08:59
Az igazság az utolsó mondatodban van.Az viszont 'csak' akaraterő kérdése...:)
2012. aug. 9. 08:41

Két hét alatt sehogy...:(

Én lassan 3 hónapja nem szívom, de most is sokszor kívánom.

Azt mondják, aki dohányzott, az soha nem szokik le, csak abbahagyja...:(

2011. júl. 25. 19:15
Sziasztok.én lassan 2éve dohányzom,nem sokat hálisten,.de hizni szeretnék és le akarom tenni a cigit.Jövök hozzátok,hátha igy könnyebb.Remélem nem baj.
143. 521011
2011. júl. 5. 19:28
Ahogy én. Tedd le,és kész.Akarni kell. 25 év után letettem.
142. era005 (válaszként erre: 141. - Monyó58)
2011. júl. 3. 21:20
Nem kell két hét a leszokáshoz! Napi egy doboz cigit szívtam el naponta, egyik nap azt mondtam, elég, nem akarok időnap előtt beteg lenni és kidobáltam az összes cigit a táskámból, kocsiból, fiókból ez lassan egy éve. Eszembe sem jut azóta, hogy rágyújtsak. Előtte is próbálkoztam a leszokással, mindig azt mondtam, hogy majd kevesebbet cigizek, hogy fokozatosan hagyom el füstölést, de úgy nem lehet. Fejben dől el minden, hidd el sikerülni fog!!!
2011. júl. 3. 20:56

Sziasztok párom jó pár éve dohányzik.

Kipróbálta az elektromos cigit lassan két hónapja használja, azóta nem vett igazi cigit.

Nagyon bevált, nincs büdös szaga, a kezének sem, és a szájának sem, sokkal kevesebbet használja ezt is. Amikor eszébe jut kettőt hármat beleszív, utána lehet két három órán át nem is jut az eszébe. Apukám még cigizik, és ő is agyal már az e-cigin, és ott voltunk egy hete náluk, akkor megkínálta párom egy szállal. Olyan rosszul lett tőle, hogy el kellett nyomnia egyből. Szerintem beválhat ez a fajta leszokás.

140. lali93
2010. márc. 23. 11:09
szevasztok.énis mostmár lassan 2 éve dohányzom és mostmár kezdek rájönni hogy egyre kevesebbet bír a szervezetem és leakarok szokni.hogyan kezdjem el??
139. Mia 74 (válaszként erre: 135. - Dorry)
2009. okt. 2. 10:34

Nekem is így ment. Teljesen egyetértek! Igaz, nekem kb. 2 nap alatt fogyott el egy doboz cigi, tehát nem nyomtam keményen...

Aki egyébként erős dohányos -többekkel beszéltem erről- mind azt mondta eddig, hogy a fokozatosság nagyon jó, de úgy nem lehet leszokni, csak halogatni az elhatározást.

138. fef02ca393 (válaszként erre: 136. - Dancingqueen)
2009. szept. 3. 21:14

De igen, ez így működik!!!!!!!!!!! Nem nyávogni kell, hanem eldönteni!: élni akar, vagy korán meghalni?! Akarat erő azért, hogy vagy mérget szív/vásárol pénzért, vagy megpróbálja kiheverni az addigi butaságát.


Három gyerekkori ismerősöm ette a cigit. Egyik sincs már meg sajnos. 37, 51 és 52 évesek voltak. A bátyám - már nem tudom pontosan - 30-40 éve egy napon gondolt egyet és eldobta. Ma 73 éves, tudjuk, hogy ez férfiban ma matuzsálem kor! A szomszédom bagózott, elkezdett köpködni, tudjuk milyet ugye?! megvilágosodott, hogy hülye vagyok én?! Amerre állt arra dobta a cigit! Soha többé nem gyújtott rá, ez kb 30 valahány éves korában volt. Ma 65 éves és azóta nem köpköd! Ilyen egyszerű ez, nem siránkozni meg kombinálni kell.


Most jutott eszembe: jelenlegi és gyemekkorom óta jó barátom huszon évesen ment a szomszédos településre, mentős volt. Útközben éppen, hogy csak félre tudott állni a trabijával, annyira rosszul lett, hogy percekig nem tudott magáról. A szivével volt gond, mert kivizsgálták. Ezen eset után soha többé nem gyújtott rá. Ma mindketten 58 évesek vagyunk.


Én "csak" ittam keményen. 1990.dec.17-én úgy döntöttem, már a szilvesztert is csak alkohol nélkül ünnepelem, azóta egy korty szeszt sem ittam.

Ennyire eccerű! :-)

2009. szept. 3. 16:21
Én is szivtam a mezitlábas szimfóniát,1-2 év után rájöttem,hogy nem tesz jót az egészségemnek.Kemény elhatározással letettem,(30 éve)most már rá sem tudok nézni,és a füst is zavar.
136. dancingqueen (válaszként erre: 132. - Inesse)
2008. nov. 19. 12:02
aki soha nem szívott el egy szálat sem, az szerintem ne mondja,hogy "csak le kell tenni,és kész"...nem így működik,hidd el
135. dorry
2008. aug. 5. 21:13

Két hét???Ehhez elég egy nap!

Egy nap eldöntöd, hogy nem dohányzol, és kész! Nem gyújtasz rá többet! Elhatározás kérdése! Ennyi!

Nekem így ment csak!

2008. aug. 5. 21:09
Vagy igen, vagy nem.
133. Imo
2008. júl. 31. 08:28

én dohányoztam

letettem egy nap és azóta nem cigizek, így kell leszokni 2 hét alatt:))

132. Inesse
2008. jún. 2. 20:09

A topik címét illetően pedig szerintem egyszerűen csak el kell dönteni, hogy nem szív az ember többet és tartja magát hozzá.

Bár nem cigiztem, voltak más mániáim, amit talán függőségnek lehet nevezni és csak a szilárd elhatározás és eltökéltség hozott eredményt.

Amikor egy kicsit is engedtem a kísértésnek, akkor hamarosan u.ott tartottm, mint előtte.

131. Inesse (válaszként erre: 130. - Vmágika)
2008. jún. 2. 20:04

Én is utálom a füstöt!

Múltkor egy kisebb koncerten voltam, és persze olyan tele volt a terem, hogy szardíniákként préselődtünk egyáshoz. Állni alig volt hely, folyamatosan lökdöstek minden irányból (az ember inkább arra koncertrált, hogy megtartsa az egyensúlyát) és erre egy libának fogta magát és rágyújtott... Hát gondoltam, ha belenyomja a karomba/ruhámba biztos jól megruházom.

130. vmágika (válaszként erre: 129. - 9c8432d068)
2008. jún. 2. 19:56

Ma is a fedett buszmegállóban rágyújtott egy kicsit sem alkoholista kinézetű hapsi.Erre én álltam fel és mentem ki a napra ebben a hőségben,mert nem akartam szívni a büdös füstjét.Visszanéztem és a haverjával csak összenéztek és megvonták a vállukat.Biztosan én volta a "finnyás kis liba,akinek ha nem tetszik,akkor arrébb lehet állni".Én nem is tudom,hogy a dohányzók milyen jogon gondolják,hogy ránkerőszakolhatják a mérget.Ennél már csak az a durvánbb,mikor zuhogó esőbem kb. 3 hós babával várták a buszt.Mindenki behúzódott a fedett helyre és egy nőnek(!) volt pofája rágyújtani!!!

Tudom,én is szívtam,DE ha vártam is a buszt,akkor arrébálltam,mert én fölfogtam,hogy mást ez valószínű nem akarja szívni.Nem dohányzók társaságában (fedett,zárt helyen) nem gyújtottam rá.És addig sem,amíg valaki be nem fejezte az evést az asztalnál,még ha ő is dohányzott.Persze meg sem fordult a fejemben,hogy esetleg nemdohányzók lakásában rágyújtsak!Hozzánk(anyós)meg ha jön valaki,meg sem kérdezi,hogy szabad-e,már gyújt is rá.Az biztos,hogy nálunk csak egy hamutál lesz és az is az udvaron!

129. 9c8432d068 (válaszként erre: 128. - Vmágika)
2008. jún. 2. 19:31

Nagyon jó lenne,ha sokan olvasnák a mi történetünket,és mielőbb jó útra térnének.

Saját maguknak tennének jót vele,na meg másoknak is.

A cigifüstöt én sem csíptem soha,csak a magamét. Kis önző voltam,nem?

A legboldogabb most a 6 éves kisunokám,aki folyton könyörgött,ne gyújtsak rá,mert ahogy ő mondta,:"mami,meg fogsz halni a cigitől,és én nem szeretném".

Persze,mégsem ez volt az ösztönző nálam,hanem a saját józan elhatározásom,aminek most már nagyon örülök.

128. vmágika (válaszként erre: 127. - 9c8432d068)
2008. jún. 2. 19:11

Egyáltalán nem kívánom.Sőt,undorodok tőle!

Míg a legtöbb embert már csak akkor zavarja a cigiszag,ha már leszokot,nálam ez nem így volt.Engem akkor is zavart a másik füstje,amikor még dohányoztam.Most meg...ne is beszéljünk róla.Sokan észre sem veszik mgukat.:(

Amúgy én is megvetném magmat érte!

127. 9c8432d068 (válaszként erre: 126. - Vmágika)
2008. jún. 2. 19:02

Tehát Te is tudod igazolni azt amit én,hogy akaraterővel mindent el lehet érni.

Gratulálok Neked,és most már biztos,hogy nem is kívánod a cigit.

Azt hiszem,ha eddig eljutottam,már én sem fogok újra rágyújtani.

Megvetném magamat érte.


Most már csak a kilóktól kell megszabadulnunk,és akkor minden rendben lesz.

2008. jún. 2. 18:21

Én 4 évig dohányoztam.18 évesen már napi másfél dobozzal elszívtam.Akkor mondtam azt,hogy inkább most,mint később.Nekirugaszkodtam vagy 10x.Bírtam is fél-egy napig.Aztán összeszedtem minden akaraterőmet és végül sikerült.Ennek pontosan 10 éve.

Persze fölszedtem 20 kilót,most éppen attól próbálok megszabadolni.:)

Marha nehéz volta az első 5 nap,de volt annyi eszem,hogy ha már eljutottam idáig nagy kínok árán,akkor ne adjam föl,ne vesszen kárba a szenvedésem.

125. 9c8432d068 (válaszként erre: 124. - Vmágika)
2008. jún. 2. 18:06

Neked nem sikerült elsőre leszoknod? Mennyi ideig cigiztél?

És most mióta tartod Magadat?

Én 1,5 hónapja első nekifutásra hagytam abba 38 év után.

És még sírnom sem kellett,ki sem borultam.Gondolom,már nem is fogok.

Csak DAGADOK,pedig nem eszem többet,mint korábban,sőt ügyelek magamra.

2008. jún. 2. 17:02

Ahogy én!Hatalmas nagy,addig nem produkált akaraterővel.

Nyugodtan sírj te is,ha már nem bírod,még mindig egészségesebb,mint a cigi!:)

Ó,és kívánom,hogy neked elsőre sikerüljön!

123. 9c8432d068 (válaszként erre: 122. - Ae12cc5be5)
2008. jún. 2. 16:58
Ha lesz sikerélményed,örülnék,ha jeleznéd!!!
122. ae12cc5be5 (válaszként erre: 121. - 9c8432d068)
2008. jún. 2. 16:13

Köszi!

Kipróbálom....és a varázslatos.....majd, csak ne most!

De viccen kívül-kösz a tippet!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook