Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Újra érettségizni szeretnék tárgyakból, mi a módja? fórum

Újra érettségizni szeretnék tárgyakból, mi a módja? (tudásbázis kérdés)

23. 06bfdda89d (válaszként erre: 22. - Szöszipanna)
2010. okt. 16. 09:37
Szia ne aggódj!Az esti suli laza.Azt akkor is el fogja végezni,ha nem akarja...Hidd el,tudom jól,hogy ez bizony így megy ott.Elég,ha aktív tag és átengedik,átrugdossák,stb...Csak legyen aktív!Ennyi.Nem baj,ha nem éri el a kezdő órákat,nem így értem.Hol jár?Ha akarod privizzünk és bővebben is mesélek.Így nem akarom,hátha illetékes olvassa és szigorítani akar...:DDD
22. szöszipanna (válaszként erre: 21. - Nikike1988)
2010. okt. 15. 13:54
Biztosan. Épp a párom jár estire. Még csak 1. nap volt, a többire nem tudott menni mert dolgozott. Mondjuk tényleg nem értjük, hogy hogy lehet egy estinek 14.30kor kezdődnie. Hát nem tudom mi lesz így vele, mert sokat kell pótolni azért. Remélem lassan megoldódik és menni tud majd!
2010. okt. 12. 15:29

sziasztok.

Én estin fogok érettségizni.az első 2évet megcsináltam most már majdnem 2éve.. a 3.at most folytatom estin de már eltelt egy hónap...Jövőhéten kezdek

Szerintetek van esélyem pótolni?

20. 06bfdda89d (válaszként erre: 16. - Alann)
2010. okt. 12. 13:09

Hű Alann...kitettél magadért...:D


Köszi csajok mindenkinek ez így jól hangzik.

Fér még a fejembe egy kis "tudomány",szóval lehet párhuzamos sulit kezdek,azért kérdeztem.De még meglátom.Bár nagyon valószínű...:)

19. alann (válaszként erre: 18. - 79e4e6154d)
2010. okt. 12. 12:36
Javaslom, nézz utána az OKÉV honlapján. Ott is lehet kérdezni, Ők biztosan pontos választ tudnak adni a kérdésedre.
18. 79e4e6154d (válaszként erre: 16. - Alann)
2010. okt. 12. 07:58
És ha valaki emelt szinten is szeretne? Az is 17.000 vagy az több? Nekem így alakulna: matek középszint, töri emelt szint. Az 2*17.000?
2010. okt. 11. 16:59
:D
16. alann
2010. okt. 11. 16:40

Jelentkezés

2010. január 11.

1. Korábban érettségiztem. Milyen vizsgatárgyakból és hol jelentkezhetek érettségi vizsgára?

Ha rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (5) bekezdése alapján az érettségi bizonyítvány megszerzését követően bármilyen vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidőszakban bármelyik szinten tehet érettségi vizsgát.

Ha Ön rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, és nem áll tanulói jogviszonyban egyetlen középiskolával sem, a 2008. május-júniusi vizsgaidőszakban érettségi vizsgára 2008. február 15-éig személyesen vagy postai úton jelentkezhet az Oktatási Hivatal (továbbiakban OH) területileg illetékes regionális igazgatóságánál, illetve személyesen az adott vizsgatárgyból vizsgát szervező középiskolában. Azt viszont tudnia kell, hogy a középiskolák nem kötelesek a velük tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók jelentkezését fogadni.

Ha az OH-nál jelentkezik érettségi vizsgára, az érettségi vizsgáját az OH szervezi meg.. (Az érettségi vizsga helyszínéről és pontos időpontjáról is az OH értesíti a vizsgázókat.) Az OH területileg illetékes regionális igazgatóságainak elérhetősége megtalálható az www.oktatasihivatal.gov.hu/címeink honlapon.

A postai út esetében a jelentkezési lap letölthető az www.oktatasihivatal.gov.hu honlapról, ezt kell a kitöltés után a szükséges mellékletekkel együtt postán megküldeni az OH területileg illetékes regionális igazgatóságának. (A mellékletek listája a kitöltési útmutatóban szerepel.)

Ha személyesen jelentkezik az érettségi vizsgára, az OH területileg illetékes regionális igazgatóságán fog jelentkezési lapot kapni.

Ha Ön rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, és nem áll tanulói jogviszonyban egyetlen középiskolával sem, az érettségi vizsgák vizsgadíj kötelesek.

A 2010. május-júniusi vizsgaidőszakban az OH által szervezett érettségi vizsgák esetében az érvényes vizsgadíjak a következők:

■egy vizsgarészből álló vizsgatárgyak esetében 12.000 forint,

■több vizsgarészből álló vizsgatárgyak esetében 17.000 forint,

■az idegen nyelv, informatika, informatikai alapismeretek és testnevelés vizsgatárgyak esetében 22.000 forint a vizsgadíj.

Ha középiskolában nyújtja be a jelentkezését, a középszintű érettségi vizsga esetében a jelentkezését fogadó intézmény eltérhet ettől az összegtől. Emelt szinten minden esetben ennyi a vizsgadíj.

Ha személyesen jelentkezik érettségi vizsgára, az OH regionális igazgatóságán fog csekket kapni, ezen kell a vizsgadíjat befizetni valamelyik postahivatalban. Ha postai úton nyújtja be a jelentkezését, a jelentkezési lap kitöltési útmutatójában található számlaszámra kell befizetni a vizsgadíjat.

Fontos, hogy a felsőoktatási intézményekbe történő jelentkezés határideje szintén február 15-e, és az külön jelentkezési lapokkal történik. Tehát ha egy adott vizsgatárgyból újra szeretne érettségi vizsgát tenni, az érettségi vizsgára külön jelentkeznie kell, vagyis a két jelentkezés nem "váltja ki" vagy "helyettesíti" egymást.

Felhívom a figyelmét a jelentkezési határidők betartására, a határidőn túl benyújtott vizsgajelentkezéseket nem lehet elfogadni.

15. szöszipanna (válaszként erre: 13. - F98502dd0b)
2010. okt. 11. 15:46

Nekem tavaly előtt jó lett 94%. Erre az idén is mentem másikből, de az csak 76 lett, lehet az idén megpróbálom még egyszer hátha jobb lesz.

Vagy másik tantárgyból.

Van annyi, hogy csak lestem. Művészeti meg ilyenekből is rengetek.

14. szöszipanna (válaszként erre: 8. - F98502dd0b)
2010. okt. 11. 15:45

Nem. Aki rendesen érettségizik, annak ugye a suli szervezi, fizet. Ők gondoskodnak a biztossgáról, elnökről. Vagy aki ugye estire jár vagy levelezőre, annak is a tanfolyamot szervező csinálja.

Aki egyénileg akar érettségizni, az csakis az Oktatási Hivatalnál tud jelentkezni. Én becsattogtam az összes papírommal, bizi, érettségi, diploma. Elmondtam mit szeretnék és 10 perc alatt végeztem is. De volt ott olyan is pl. idén, aki tavaly érettségizett, de most emeltet szeretett volna. Ennyi.

Tételek fenn vannak a honlapon időben, és a régebbi érettségik is.

13. f98502dd0b (válaszként erre: 11. - Szöszipanna)
2010. okt. 11. 15:43
Akkor jó,lehet én is megpróbálom mégegyszer. :-D
12. szöszipanna (válaszként erre: 9. - 06bfdda89d)
2010. okt. 11. 15:42
Asszem 21E az emelt, de nem bizti. Ha csak szóbeli van akkor a fele. De nem olcsó mulatság, főleg az ünnepek után februárban. :(
11. szöszipanna (válaszként erre: 10. - F98502dd0b)
2010. okt. 11. 15:41
Nem veszik el az érettségidet, ez nem olyan mint a jogsinál a kresz. Ha nem lesz jobb akkor ennyi. Én is jártam így.
10. f98502dd0b (válaszként erre: 7. - Szöszipanna)
2010. okt. 11. 15:39
Na erre én is kivi voltam,hogy mi van,ha megbukok. és mi van,ha javítani akarok a jegyemen,de nem lesz jobb,akkor mit írnak be?
9. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - Szöszipanna)
2010. okt. 11. 15:38
Igen...érintene,de...EZ RENGETEGBE KERÜL ÉS NEKEM EMELTSZINT KÉNE,JÓISTEN...Szóval akkor arra a linkre...ok...Köszi nagyon mindenkinek!!!:D
8. f98502dd0b (válaszként erre: 6. - Szöszipanna)
2010. okt. 11. 15:38
Sztem csak azoknak van így,akik a régi rendszerbe csinálták az érettségit. én már az első érettségit is a mostani rendszerbe csináltam.
2010. okt. 11. 15:36
Ha megbuksz, megbuksz. Ha jó az eredmény akkor tudod a tovább tanuláshoz küldeni a nyári határidőig, ha meg nem, akkor a polcra rakod a tanusítványt. Nekem ilyen is olyan is van. :D Csak sok pénz, mert ugye februárban kell a tovább tanulásit is feladni, ha érint ez téged.
2010. okt. 11. 15:35

Küldik a papírt időben, hogy mikor és hol lesz. A lakhelyed szerinti legközelebbit adják. Nagyon rendesek.

A volt iskoládnál csak akkor tudsz jelentkezni, ha ott van estis, vagy levelező osztály, mert a 18 évesekkel nem raknak össze, mert ugye azt az iskola szervezi, nem a hivatal.

2010. okt. 11. 15:34

Én már két éve ezt csinálom. Február 15ig kell érettségire jeletnkezni. most 17E volt, középszintű szóbeli+írásbeli 1 tantárgyból.

w w w . oh.gov.hu megtalálod a hozzád leközelebbi hivatlat. Kitöltitek a papírt, befizeted a csekket és ennyi. Ők nagyjából már tudják mikor és hol lesz az érettségi, de az újra érettségizőknek egy teljesen bizottságot csinálnak, és nem olyan szigorúak mint a 18 évesekkel.

2010. okt. 11. 15:32
naháát!! ez lehetséges??? én is én is!!!
3. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - F98502dd0b)
2010. okt. 11. 15:32
Nem jó...ott azt a tárgyat nem tanítják...:(
2. f98502dd0b (válaszként erre: 1. - 06bfdda89d)
2010. okt. 11. 15:31
Bemész a volt sulidba,és elmondod miből szeretnél érettségizni,ők meg elmondják,hogy mikor add le a jelentkezésedet. :-)
2010. okt. 11. 15:25
Szóval...szeretnék egyes tárgyakból újra érettségizni,mert jobb eredményre hajtanék,illetve szeretnék olyan tárgyból érettségizni,amiből eddig nem tettem.Tudja valaki,hogy mi az útja-módja?Előre is nagyon köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook