Herpesz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. febr. 11. 12:06

Sajnos évek óta dohányzom.Herpesz van az alsó ajkamon,most is.Mindig ki jön,ha ideges vok,ha húst eszem,és ha le van gyengülve az immunom.szedtem telviran gyógyszert,de arra már immunis vok.

Segítsen vki.El vok keseredve.

2010. febr. 5. 18:20
Nálam a bevált módszer: Virolex krém ahogy elkezd kijönni a herpsze, utána pedig felváltva propolisz tinktúra és Virolex. A sebes időszakba pedig aloevera levél levével szoktam kenni, és körömvirágkrémmel. Max 3-4 nap, és el is múlik. A pirosság egy hétig megmaradt a helyén, de az már eltüntethető:)
2010. jan. 17. 15:13

Orvos és egy kémikus tanácsára kezdtem el tiszta c-vitamint, azaz ascorbin savat szedni, ez naponta 1 mg. Persze hagyok néha szünetet is! Ezt a körzeti orvos írja ki, ebben nincs se vivőanyag, se színezék, és kb. 450,-Ft! emellett ezüst ékszert is viselek. Karácsony előtt le kellett tennem a karkötőt, 3 héten keresztül nem tudtam a h-től megszabadulni. Néhány nappal ezelőtt vettem egyet, 2 nap után volt-nincs!

Sajnos a herpesz vírus benne van a szervezetünkben, és ha az érzékeny rá, akkor nekünk annyi, legyen az erős nap, mens vagy éppen egy sírós nap. Az ezüst vírusölő.

A szervezetünk immunrendszerének folyamatos erősítésére van szükség szinte egy életen keresztül! Még a mézzel való ápolás is jó, de megszabadulni nem tudunk tőle. Ez van :-(

2009. júl. 17. 11:47
Sziasztok! Én amióta csak eszemet tudom mindig volt herpeszem, így visszagondolva egy "kedves" rokonnak köszönhetően. Rengeteg dolgot kipróbáltam már, nem sok sikerrel. Zoviraxot használtam nagyon sokáig, de az utóbbi időben nem vált be, inkább még rondább lett tőle. Próbálkoztam Vectavirrel, az sem ért túl sokat. A tapaszról pedig csak annyit, hogy ha ügyesen fel tudjátok tenni, valamennyit takar, de nem gyógyult tőle hamarabb. Szedtem Lizint is, de ugyanúgy kijött tőle. Most Epavirt szedek+Richtofit géllel kenegetem. Bár szerintem mindegy mit csinálok így is úgy is kijön, és annyi idő alatt gyógyul meg, amennyi alatt akar.
2009. ápr. 26. 11:02
Tudtok abban segíteni, hogy ha már kijött a herpesz és már kezd is száradni lassan akkor hogyan lehetne meggyorsítani a gyógyulást, lehetőleg hegek nélkül? Mert ilyenkor van az, ha beleakadok véletlenül, egyből bevérzik és utána nagyon sebes. Köszönöm annak, aki segít!
2009. márc. 30. 22:15

sziasztok, eddig "csak félévente,évente szenvedtem e "kórságtól", most viszont mióta szedem a fogamzásgátlót 2hónapja (yasminellét) azóta alig h elmúlik kijön a másik.. nemtudom h az influenzámra fogjam,vagy lehet e köze a fogamzásgátlónak mindehhez..

zoviraxal kenegetem,,, viszont nemolyan erősen tör elő mint félévente,, hanem egymás után (múlik -előjön)megjelenik kis "pukli" bekenem és nagyvonalakban kezd lapulni,, nade azért sajog,viszket eléggé..

38. danama (válaszként erre: 36. - Bettien)
2009. márc. 9. 09:36
nekem is sokszor jött ki, és elmentem egy homeopatiás dokihoz, kaptam bogyót és azóta nem jött ki .-)
2008. dec. 28. 21:04
Az igazság az, hogy elég egyszer bekerülnie a vírusnak a szervezetbe, az első adandó alkalommal, amikor az immunrendszer maga alatt van, előjön.
2008. dec. 28. 21:01
Nekem sajnos majdnem minden második héten van herpeszem. Fogalmam sincs, hogy mitől lehet, hiszen az immunrendszeremmel minden rendben van, járok sajátvér injekcióra, vitaminokat szedek és nem stresszelek. A barátom nyelvében van egy orvosi fémből készült piercing, lehet, hogy arra vagyok allergiás? Egyébként szerintem a legjobb módszer ha a kezdeteknél, mikor még kicsi a hólyag, félbevágott fokhagyma gerezdet kell rányomni, majd amilyen sűrűn csak lehet 70 %os alkohollal ecsetelni, hogy minél hamarabb leszáradjon.
35. colos_
2008. dec. 16. 16:12
ugye nem nagy baj, ha a richtofit krémet az előírt 3-4 alkalom helyett 10-15-ször használom egy nap? :) végülis gyógynövényes... csak nem esik le a szám a helyéről, igaz? :)
34. gigy1
2008. aug. 27. 13:23

Sziasztok

voltam olyan szerencsétlen, hogy aug. 20-án jött ki a herpeszem, amikor persze gygyszretár sem volt nyitva, ráadásul nyaralás alatt. szóval a herpesz csak nőtt-nőtt egy napig 2 nagyobb és két pici jött ki egymás mellett. zovirax-ot vettem másnap, és elég jól kezeli, csak anyukám kidobta a krém leírásait, elvileg 4 napig ajánlott, én 5-6 napig biztos használtam, szerintetek használhatom esetleg tovább is???

33. adri25
2008. aug. 9. 18:46
Én amióta az eszemet tudom mindig volt herpeszem. Ha valaki után iszom ,vagy eszem rögtön kijön. Szóval ezt mellőzöm. Én a Zovirax krémet használom nekem bevált.
32. G.
2008. aug. 9. 08:12

Én is iszonyat sokat,hosszú évek óta küzdök a herpesszel.Most valami oknál fogva havonta kijön az orromon.Kenetem én mindenféle csodaszerrel,méregdrága krémektől a kiskutyasz...rig mindennel.Ami nagyon bevállt:kézfertőtlenitő.

Kórházból hoztam abból amit a nővérek használnak.MIvel van virucid hatása is,ezért a herpeszre is kitűnő.Abban a stádiumában ahol elcsíped a fertőzést megállitja,leszáritja a seb pedig Sudocremmel,Neogranormonnal,vagy bármilyen hámképzővel 1-2 nap alatt eltűnik.

Próbáljátok ki!

Jobbulást mindenkinek!

31. Heni80
2008. jún. 28. 16:02

Sziasztok!

Évekig nekem is gondom volt az ajakherpesszel. Gyakorlailag volt olyan, hogy non-stop hetekig szenvedtem tőle. Alig múlt el az egyik, kijött a másik. Regnegeteg mindent kipróbáltam semmi nem használt. Végül egy Antiherpesz nevezetű teakeverék segített. A teakeveréket már meg lehet rendelni az interneten is. A mindenkilapján kell rákeresni az Antiherpeszre. És ott megtaláljátok, ha érdekel titeket. Nekem ez vált be, évek hosszú sora után végre jól érzem magam. Remélem tudtam segíteni. Ez az én személyes tapasztalatom volt.

2008. jún. 26. 17:19
Sziasztok!Már 5 hónapja nem jött ki az a fránya herpesz!(előtte minimum havonta)Béres cseppet és C vitamint szedek kb 1 éve.Januárban is akkor jött ki,mikor egy időre abbahagytam az előzőek szedését.Szerintem érdemes kipróbálni,mert erősödik az immunrendszer és így nem tud támadni a herpesz!Üdv
2008. jún. 21. 23:10
Én is herpeszes vagyok sajnos.Már legalább 15 éve.A legelső alkalommal mikor kijött, az okos orvos nem tudta ,mi is ez. Érdekes.! Már én is próbáltam mindenféle krémet,sprayt.Igazán már nem is tudom,melyik is vált be,mert én olyan türelmetlen vagyok,azt akarom mindig,hogy azonnal múljon el.Az a rossz,hogy emberekkel dolgozok és olyan rossz,mikor állandóan a herpeszem bámulják.Egyszer kaptam oxycort sprayt,ez elég jól szárít,de nagyon keserű.Most legutóbb egy gyógyszerész kitalálta,hogy recept nélkül nem ad nekem oxycortot ,így kaptam helyette octenisept-et.Ez nem keserű és szárít.Kipróbáltam még a fogkrémet is . Hatásos.Próbáljátok ki ezeket,mert tényleg jók.
2008. jan. 28. 19:52
Sziasztok!A fiamnak gyakrankijön a herpesz a száján.Lehetséges hogy ez belső szervi problém?
27. puhika
2008. jan. 27. 14:54

Sziasztok!

Nekem évente kb kétszer szokott herpeszem lenni.Amikor már érzem, hogy viszket a szám, bekenem teafaolajjal, az nagyon hamar leszárítja.

26. Deszty
2008. jan. 27. 10:08
Hello! nekem eddig a Richtofit vált be,szerintem ez legjobb!De mikor már érzem hogy jönni fog az is segíthet ha jegeljük,egy hűsiti és csillaptja az égető érzést!
25. Orsy27
2008. jan. 4. 07:44

Sziasztok!


Nekem évente kétszer a számon szokott kijönni valami herpesz-féleség, kipróbáltam a Zovirax-ot, de szerintem az nagyon szárít. Most akadtam rá viszont a Compeed nevű tapaszra, ami láthatatlanná teszi a herpeszt, ill. hamar begyógyítja. Nekem most 3 napig tartott az egész. Nem szárította a számat, nem viszketett, nem terjedt tovább ez a betegség. Nem olcsó mulatság a Compeed, de szerintem megéri!

2008. jan. 1. 17:55

Sziasztok,

Nekem mindig az orromon jön ki, kb 2-3 éve, szörnyű :-(.

NEkem a Richtofit herpesz elleni gél vált be a legjobban, két-három nap alatt elmúlik. De sajnos jön a következő :-(

2007. dec. 31. 20:25

Sziasztok,

Én kb 20 éve kinlódok a herpesszel. Egy időben mikor kijött szedtem az Isop. nevű gyóyszert, napi 6-8 tablettát. Nem sokat segített, ugyanígy az Epavir sem. Krémek közül a Telviránt használom, ugyanaz mint a Zovirax, de sokkal könnyebb felvinni az ajkamra. Igaz mostanában inkább az orromon jelentkezik, és nagyon tud fájni, krémezni nem nagyon lehet. Arról nem is beszélve, hogy az első orrtörlésnél lejön az egész.

2007. aug. 26. 19:21

Ismeri valaki az Isoprinosine-t?

Várom nagyon a tapasztalatokat a privát üzenetekbe.

Köszi

21. emily (válaszként erre: 20. - ML)
2007. aug. 24. 22:26
Nekem meg mostanában az államon jön ki és már megőrülök tőle! Mindenki azt hiszi, hogy elkapaartam a pattanásaim... :-(((
20. ML
2007. aug. 22. 15:14

Szerintem a szájzugban lehet hogy nem is herpesz ami előjön, hanem valami más, de a Zovirax arra is jó.

Én ugyanis a herpesztől szoktam szenvedni (soha még nem volt szájzugban), az nehezen múlik, a fiamnak pedig a szájzugban jön elő, mint ahogy írtad is herpesz szerű, neki 1-2 nap és megszűnik a kenőcstől.

2007. aug. 21. 14:49
Telviran tabletta és krém. Orvos írja fel.
18. ager-62 (válaszként erre: 16. - Swordgirl)
2007. aug. 10. 21:43
És ezt csak ugy lehet kapni?Gyógysz.tárban vagy herbáriában,vagy hol?És mégis kb. mennyi?Üdv.
2007. aug. 10. 12:20
napi 2-3000 mg C-vitamint ajánlok és Zovirax kencsőtöt.
2007. aug. 10. 11:08

Sziasztok, nekem ajánlottak egy gyógyszert, mindegy, leírom, de mert még nem használtam, mert vírusirtó, nagyon drága, és nem tudom a mellékhatásait, úgyhogy nem mertem még kipróbálni se...

Hátha valaki meri, de nem tudok beszámolni róla, egészségügyi dolgozó ajánlotta egyébként, és TELVIRAN a neve. Nem nagyon segítettem, de hátha bejönne valakinek.

üdv

15. Csibe78 (válaszként erre: 13. - Ager-62)
2007. aug. 10. 11:02
Persze, nem titok! De inkább priviben :O
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook