Herpesz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. nov. 6. 23:29

Húú én is havonta küzdök herpesszel.A legutolsó az volt,hogy kb. 4 db herpesz volt a számon.


Én most a propoliszt szedem rendszeresen,napi 2x10 cseppet,tehát tinktúra formában,ez a legjobb.Az elsőt reggel a másodikat este. Külsőleg is kentem a hólyagokra és tök jó hamar leszárította. Úgyhogy belsőleg és külsősleg is próbáljátok ki.

73. 04e95f637a (válaszként erre: 71. - Esőcsepp)
2011. nov. 6. 11:27
uhh, én is így jártam! Erről beszélgettem valakivel itt, másnap már rajtam volt a herpesz! durva.
2011. nov. 6. 09:40
Nekem az ecet is segít,javított sokat a helyzetemen ;)kicsi ecet kicsi víz vattapamaccsal fel viszem a számra ezt megismétlem napi 2-3szor és nem lesz olyan hólyagos.
2011. nov. 3. 08:06

Én csak levelet váltottam valakivel a kezelésről, és már itt éktelenkedik rajtam. :-(((

A fokhagyma csak arra jó, hogy felesleges reményt keltsen, hogy lemarja a számat, és hogy jó büdi legyek tőle. :-(

2011. nov. 2. 14:21
Nekem még mindig a szám sarkában van egy...fene egye meg, már 4x felrepedt. :(
69. Lemonchello (válaszként erre: 68. - Kelime)
2011. nov. 2. 14:20

Szia!

Nagyon szépen köszönöm,amúgy nekem is van itthon telvira krémem de sajnos nekem nem használ mikor érzem hogy viszket a szám be kentem vele tudtam,hogy herpeszem lesz de kb 10perc múlva a szám 2szeresére dagadt és nem javított rajta a krém csak nagyobb lett a szám és a hólyagok.

Remélem a gyógyszer használni fog.Most Fenivir kenőccsel kenem tegnap jött ki a herpeszem és le ment a duzzanat de a hólyagocskák még mindig ott vannak és nagyon kellemetlen hol ég hol pedig viszketnek!!:S borzalmas egy érzés az tuti,én is alig merek ilyenkor ki menni az utcára sőt dolgozni is alig merek be menni ilyenkor.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,és a gyógyszer nevét amint kapok fizut 10.én ki is váltom:)

68. kelime
2011. nov. 1. 15:45

Szia Lemonchello.


Nekem is gyakran volt herpeszem és borzasztóan fájt és nagyon sokára múlt el és az sem mellékes, hogy az utcára is alig mertem kilépni olyan ronda volt a szám. A házi orvosom írta fel a gyógyszert, amit ismerős ajánlott, a neve: TELVIRAN 400 mg, 5000 ft körül van, de garantáltan fél évig nem jön ki a herpesz. Nekem ez nagyon bevált, az elmúlt 5 évben kétszer szedtem be 1-1 dobozzal és lekopogom azóta se jött elő! Van itthon telvirán krémem, ami vény nélkül kapható, és ha úgy érzem hogy ég picit is a szám bekenem vele és minden rendben. Remélem tudtam segíteni!

67. Lemonchello (válaszként erre: 55. - Af4dd29390)
2011. nov. 1. 15:35

Sziasztok!

Lenne 1olyan kérdésem ha valakinek évi 5-6szor van herpesze,és olyan 1hét mire kezd javulni,van olyan antibiotikum amit tudnék erre szedni,hogy ne fájjon vagy akármi?Házi orvos írhat?Előre is köszönöm.

2011. máj. 14. 20:10
Lecsökkentettem az adagot,és így nem vagyok rosszul.de nekem sajna csak ez vált be.szóval nem tudok nagyon válogatni...:(
2011. máj. 13. 11:42

Gondolom nagyon erős lehet az a bogyó!

Mármint úgy értem,hogy mégis csak herpeszre van azt meg valahogy el kell mulasztani vagy ki irtani:)

A második lenne a legjobb:)

De azért aggódom,hogy mellékhatása is van,persze tudom minden gyógyszernek vannak mellékhatásai.

De nem kéne vissza mennetek a dokihoz,hogy ez és ez a panasz?

64. lolita_88 (válaszként erre: 63. - Lemonchello)
2011. máj. 11. 22:59
Nagyon ajánlom a bogyót.a krém az tényleg nem ér semmit(legalábbis nálam),de ez belsőleg van,igazi lórugás :) csak óvatosan kell szedni.nekem a 400 mg-osat írta ki a doki,napi négy szemet.tegnap csak hármat vettem be,de olyan hányingerem volt estére...mondjuk nem tudom,hogy attól-e,de nem volt egy kellemes élmény.úgyhogy csak óvatosan.
2011. máj. 11. 12:42

Szia!

Nem is tudtam,hogy van Telviran bogyó:)

Bár nem tudom,ha a kenőcs nem jött be akkor ez miért válna be de lehet letesztelem majd:)

Eddig 2-szer jött már ki a herpeszem idén:(

62. lolita_88 (válaszként erre: 60. - Lemonchello)
2011. máj. 11. 12:33
A kenőcs nekem sem jött be.de a gyógyszer igen.most csak teafaolajat kenek rá,meg szedem a telviran 400 mg-os bogyót.így jó az összeállítás.múlik,mint a sicc :) végre
2011. máj. 10. 23:42
Akkor legalább tudom,hogy nem vagyok egyedül:)
2011. máj. 10. 15:07

Én is használtam Telviran kenőcsöt de nekem sajnos attól még rosszabb lett a helyzet.

Nagyobb,hólyagosabb:(

Feleslegesen adtam ki érte majdnem 1000.ft-t:(

Amit még olvastam,hogy Frucinar kenőcsöt ajánl,azt nem szabad a herpeszre rá kenni,mert az ekcéma kenőcs,attól még jobban el fog terjedni.

2011. máj. 10. 10:50
Nekem mostmár lassan 1 hónapja folyamatosan van herpeszem,elmúlik egy,kijön helyette három.Én most kezdtem a Telviran kúrát,és mellette Tebamol nevű teafaolajjal kenem a számat.és úgy látszik,hogy használ.mondjuk a T. gyógyszer nem olcsó mulatság,és csak kúraszerűen lehet használni.viszont én minden fellelhető dolgot megvettem már a gyógyszertárban,sajnos egyik sem ért nekem egy fazék babot sem,de ez az ami beválni látszik.
58. Lemonchello (válaszként erre: 57. - Af4dd29390)
2011. ápr. 29. 00:18

Szia.

Hiába veszel be a megengedettnél több c-vitamint a szervezetet úgyis kidobja magából.

Ezért van az,hogy csak 500mg a napi bevitel.

57. af4dd29390 (válaszként erre: 56. - Lemonchello)
2011. ápr. 28. 20:46
Én azt olvastam hogy a C vitaminból több kell ilyenkor, legalább 1000-2000 mg naponta.
56. Lemonchello (válaszként erre: 55. - Af4dd29390)
2011. ápr. 26. 20:00

Sziasztok!


Nekem kb 1évben 5-6szor lesz herpeszem a felső ajkamon de ha van általában nagyon nagy lesz,fáj,viszket,sebesedik,és 1hét el teltével elmúlik.


Tegnap este nagyon elkezdett viszketni a szám,nem értettem,hogy miért?!aztán kb 1óra elteltével éreztem egy kis hólyagot be kentem Fenivir herpesz kenőccsel,gyógyszerész szerint a legjobb-legerősebb!

Szóval bekentem vele és 1óra elteltével még több hólyag lett,és a szám feldagadt.Nem tettem semmit,csak kentem tovább.

Reggel felkeltem és éreztem,hogy alig bírom mozgatni a szám,nem mertem bele nézni a tükörbe de muszáj volt:)

Majd a neten olvastam,hogy sokan dicsérik az ecetes eljárást + 500mg c-vitamin használatát.

És mit is mondjak!!?Bevált,a hólyagok eltűntek a szám vissza húzodott,nem fáj,nem ég,csak viszket,de azt a gyógyulásnak köszönhetem.

Szóval ezt mindenkinek ajánlom.

Egy kis ecet pici vízzel,hogy azért ne marja szét a szádat + vegyél be 500mg c-vitamint és el is fog múlni!!

Sok sikert minden herpesz tag beli társamnak.ne adjuk fel van megoldás ellene.

Sziasztok

Maya

55. af4dd29390 (válaszként erre: 55. - Anna102)
2011. ápr. 26. 17:27
Pattanásra? Na legközelebb én is kipróbálom. Köszi az ötletet.
54. af4dd29390 (válaszként erre: 54. - Anna102)
2011. ápr. 26. 17:26
Hát igen a szoliról egyre több helyen olvasni hogy egészségtelen és hogy nem tesz jót a bőrnek.
53. af4dd29390 (válaszként erre: 52. - Anna102)
2011. ápr. 20. 16:16
A jóga beválik valóban, csak nem a herpeszre. :)
2011. ápr. 11. 20:40
meg a napi öblögetés is beválik, és a jóga is, mint stresszoldó ;)
51. Kittka
2011. márc. 26. 19:18
Sziasztok!!én is nagy herpeszes vagyok..van hogy kéthetente-hetente kijön!pedig elővigyázatos vagyok nagyon, csak szivoszállal iszok és az evőeszközöket is megtörlöm bárhol eszek..Viszont tudom tanácsolni nektek hogy szedjetek immunerősítőt, nekem ez bevált!!!november óta szedem és semmi nincs a számon azóta!!!én Immunotabsot szedek,de a barátnőm is nagy herpeszes neki a doki irt valami erős immunerősítőt..neki is segített!!megelőzésre nagyon jóóó!!!Próbáljátok ki!!
50. anna102 (válaszként erre: 50. - Anna102)
2011. márc. 24. 13:21
jó de most már valaki fejtse már meg nekem, hogy mi ez a feloldódó tapasz??? :D
2011. febr. 28. 21:22
Sziasztok! Megtaláltam végre azt ami nekem végre jól bevált: Compeed tapasz. A múlt héten reggelre kijött a herpesz akkor kentem rá Telviran-t, este vettük meg a tapaszt, rátettem estére és másnap estére már vállalhatóan nézett ki a szám. A 3. napon már túl voltam a durva részen, onnantól Bephanten és 5 nap alatt elfelejthettem a herpeszt:) Segített a tapasz abban hogy ne terjedjen tovább és így nem tudtam véletlen se hozzáérni. Kicsit látszik, de enyhít a kinézetén, enni inni csak keveset amíg fent van, legjobb estére (nekem). Ajánlom bátran, igaz 2650.- volt, 15db-os de én nagyon meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom mindenkinek.
2011. jan. 10. 21:40
Sziasztok!Ami a leghatásosabb:Charlotte Meentzen féle 100%os ausztrál teafaolaj,akkor kell bekenni amikor érzed,hogy kezd kijönni,egesz nap kenjed,nagyon büdi de visszahuzza a gyulladást.Végi kell szedni egy aciclovir tabletta kurát,vényköteles.Kerülni kell az idegességet,stresszt,szolit, napot(vagy la ros posey féle 50faktoros szájbalzsam).. a jó izű evést és a rossz izű evést.
2010. ápr. 10. 12:06
Angel cicc:Menj el bőrgyógyászhoz val színü,h Telviran gyógyszert fog kiírni,ha elmondod a panaszaidat.Szeddj rendszeresen C vitamint.Szoliba ne menj,mert a vírusok imádják a meleget.Inkább jegeld.Mielőbbi gyógyulást és tunetmentességet kívánok.
2010. márc. 12. 08:10
Sziasztok! nekem a héten ismét kijött egy jókora herpesz a számon, nem tudom mitől, nem iszom v eszek senki után nem veszek a számba semmi olyat ami ferzőthet mégis kijön. Ezen a héten lehet azért, mert lebetegedtem. De msotanában azt csinálja a sunyi kis dög, hogy első nap még kicsike úgy néz ki, hogy akkora is marad, nade második nap akkorára feldagad megmég szét is terjed hogy az nem kifejezés. Múltkor a felső ajkam kellős közepén volt és nem tudtam becsukni a számat emiatt. Kipróáltammár mindent fogkrém, arcszesz, Telviran krém, Zoxirax krém, Hevizos krém és semmit nemjavít rajta:( Nekem is van ez a vírus mióta az eszemet tudom, mert régen mindent a számba vettem. Ha valaki tud jó megoldást és nem drága és egyszerű akkor megköszönném ha leírná. Előre is köszi!
2010. febr. 11. 12:25
Mar,csi szerintem ügyelj arra,hogy ne akadj bele semmibe,ha vérzik a herpeszsebed lehet,hogy tovább terjed.Nekem is van és mikor múlik ,sebesedik nem nyúlok hozzá,a körömvirág krém jó a sebek gyógyítására,a hegek sem fognak látszódni.Én 22 vagyok.8 éve van herpeszem állandóan.De szerencsémre a hegek nem látszódnak.Mikor tünetmentes vagyok olyan mintha sosem lett volna.A lényeg,hogy mikor van száradjon.Víz alig érje,szappannal mosd le a krémet,ha be van kenve.A tiszta hólyagra kell újra felvinni a különböző herpeszre való krémeket.Törölgetni nem szabad a hólyagot,csak finoman egy puha ruhával óvatosan hozzáérni,de alig,nehogy kipukkadjon.Mert tovább fertőz.Ha az én módszeremet alkalmazod,szépen vissza fog húzódni,és akkor jöhet a körömvirágkrém.A lényeg,hogy a hólyag ne sérüljön.Remélem beválik.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook