Herpesz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
134. Britta5
2022. dec. 16. 03:00
Sziasztok! Nem rég találtam ezt a fórumot, és lenne pár kérdésem a tapasztaltabbakhoz. Mirigylázam volt (mononucleosis) 5évvel ezelőtt, ami ugyebár egy herpes vírus. Sosem gondoltam volna, de 2hete jelentkezett genitalis herpes. Előtte szédültem és hányingerem volt. Telviran tablettá és kenőcsöt írt fel a doki. Használtam ezüst kolloidot meg Betadine-t is, de egy hete arra keltem hogy bedagadtak az ajkaim és a nyelvem is, így beszaladt velem anyukám az infektológiára (háziorvos tanácsára). Ott antihisztamint adtak, vért vettek de nem találtak semmi olyat ami más kezelést igényelne a Telviran-on kívül. Enyhült a duzzanat, majd mostanra márcsak kis sebek vannak a számon és a nemiszervemen. De amiota bedagadtam azóta gombócot érzek a torkomban, ma meg megint elkezdett dagadni a nyelvem. Okozhatja még a herpes? Azt hittem már javul :( teljesen el vagyok keseredve :(
2022. ápr. 18. 09:26
Sziasztok! A genitális herpesz fertőzheti a szemet? Vagy csak a szájon lévő?
132. Vanillagirl (válaszként erre: 129. - Terranullius)
2022. márc. 18. 23:42

Szia!


Én szedem a lizint és nem elég nekem. És nekem lent van, genitális.


A hidrogén peroxidot hogyan hasznalod?

2022. márc. 18. 23:39

Sziasztok!


Létezik olyan, hogy csak pontszerű, mintha elkapart pici pattanás lenne herpesz, és ez is vállon meg pl könyék hajlatban?


Olyanok, mintha vérvétel utáni tűszúrások lennének.

130. Vivcsy2
2020. máj. 12. 22:12

Segítség!! Soha nem volt herpeszem...EDDIG!! Először jött ki herpesz a nemi szervemen és 5 hetes terhes vagyok...


A doki elküldött vérvetelre hogy kiderítse hogy hsv1 vagy 2...de valoszínüleg 2 mivel a nemi szervemen van...Volt valaki hasonló helyzetben? Mindenhol azt olvasom hogy veszélyes és hogy fejlődési rendellenesseget okoz..már ha nem vetélek el...El kellene vetetnem a babát???Naggyon rémült vagyok...

2019. dec. 5. 23:03

Sziasztok!


Gyerekkorom óta szenvedek a herpesszel, mindent elolvastam a téma kapcsán, voltam immunológusnál, rengeteg pénzt költöttem krémekre, tapaszokra. Totál felesleges, legalábbis nekem, a brutál agresszív herpeszeimmel... Most már, 30 évesen azt hiszem rájöttem, mi aktiválja és mi az, ami szinte rögtön visszahúzza. Megosztom, hátha másnak is használ.


Ami aktiválja nálam:

-stressz

-undor


Amitől 24h alatt nyoma sincs:

-jégkocka

-teafaolaj

-hidrogen peroxid

-lizin C

együttes használata.


!! (vesebetegek óvatosan a lizinnel, max napi 2)


Ezt a folyamatot párszor megismétlem a nap folyamán, lefekvés előtt mindenképp és reggelre rendben van, de azért két napig még bebiztosítom magam ezzel a kombóval.

2019. okt. 7. 21:14

Sziasztok! Aki azt hirdeti, hogy ő a homeopátia segítségével végleg megszünteti, az sajnos nem igaz. Kipróbáltam, de az orvos csak a kikérdezésem után és egy okos gép segítségével állított össze olyan homeopátiás szert, ami egyáltalán nem segített. ( A családom többi tagjának sem ). Viszont sokba került.

Nekem ami jó az a tiszta oregano olaj kicsit higítva, kivül-belül. A gyógyszertári 3%-os hidrogén-peroxidot is alkalmazom. És a lizint használom por formában, belsőleg. Ezek bejöttek, tudom őket ajánlani.

2019. szept. 5. 11:08

Sziasztok!

Pár hónapja volt egy elég nagy herpeszem és sajnos még mindig ott van a nyoma. El fog múlni? Mit érdemes kenni rá?

Köszi

2019. júl. 24. 15:33
Szio!A herpesz ellen a legjobb a Zovirax Duo!Nekem most jött ki a herpeszem 50-éves koromban,előtte sose volt csak kisgyerek koromban azt hiszem.Szóval a Zovirax Duo 10 perc után látszik,hogy hat!
125. Panna5
2019. ápr. 15. 14:07
Hűha, most látom, hogy 2016 óta nem volt hozzászólás. Ez azt jelenti, hogy már nem működik az oldal?
124. Panna5
2019. ápr. 15. 14:04

Kedves fórumozók, új vagyok még itt, és sajnálattal látom, hogy milyen sokan járnak ugyan abban a cipőben mint én. Sajnos bennem a herpes mindkét típusa megvan, ajakherpesz gyerekkortól, genitális 25 éve. Sok mindent kipróbáltam, ami nekem segít az a rendszeres vitamin szedés és a lizin plus, amiben van C-vitamin és zink is. Doki szerint lehet folyamatosan szedni, szünet nélkül, de olvastam valahol, hogy érdemes szüneteket beiktatni, mert a vese hosszú távon nem szereti. Tud ebben valaki véleményt mondani? Kedves Csaba-2, téged külön megkérdezlek, mert úgy tűnik, hogy nagyon járatos vagy a témában. Egészséges táplálkozás, mozgás, lehetőleg stressz mentes életvitel, ugye ezt mind tudjuk, hogy fontos. Igyekszem is betartani, nekem az erős fizikai igénybevétel illetve a stressz szokta aktiválni. Ami érdekes, hogy párommal 25 éve vagyunk együtt és nála, szerencsére semmi jele nincs a fertőzésnek. Ajakherpesz is ha jól emlékszem talán egyszer fordult nála elő a 25 év alatt, de ott lenn, semmi. Ez most szerintetek mit jelent, én nem vagyok vírusürítő, vagy ő nem fogékony rá? Rátaláltam egy klinikára ami úgy hírdeti magát, hogy homeopátiával, izopátiával megszabadít a vírustól, teljesen kigyógyít belőle. Nos, én szkeptikus vagyok, mert ha így lenne az világszenzáció lenne, és szerintem az összes itt fórumozó ott állna sorba és adná egymásnak a kilincset. Szóval, a semmire nincs kedvem pénz kiadni. Van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata, infója? Olvastam itt a kíserlet alatt álló vakcináról. Ennek mennyi esélye van, hogy valaha piacra kerül?

Nagyon köszönöm, minden hozzászólást örömmel veszek. Mindenkinek kívánok minnél több herpes mentes napot. Üdv. mindenkinek

123. Csaba-2
2016. ápr. 24. 07:56

Gyerekek, hová tűntek a legutóbbi hozzászólások?

Itt a legelső 2014.09.02-én van bejegyezve...

Mi lett a legújabbakkal?

2014. szept. 2. 10:45

Sziasztok ! Sürün herpeszes vagyok én is, általában mikor megjön a mensim akkor jön elö valószinu legyengult immunrendszerem is közre játszik....Volt hogy alul felül teli volt kivul a szám... Erre már a herpesz kenöcs semmit nem ért beulröl gyogyszerrel kell már ilyenkor kezelni...


De most találtam valamit ami nekem bevált és nem kell 9-10 ezreket költeni gyogyszerekre krémekre hogy elmuljon.


Elsönek is gyogyszerrel kezdem aminek neve Lizin-C. immunierösitö megállitja a herpesz tovább terjedését,továbbfertözödést. Ezután fulpiszkálora cspegtettem egy kis Teafaolajat ez is nagyon jo virusölö,baktérium ölö és utánna bekentem Richtofit herpesz kenöccsel aminek ára 500-700 ft között mozog gyogynövényes nagyon jó.


Sok mindent probáltam már a 12 ezres herpesz gyogyszert is meg minden nyavaját és 3 hétig szenvedtem a herpesztöl...


De ez a 3 dolog : Belülröl naponta 3x2 Lizin-c

kivulrol: teafaolajjal és Richtofit kenöccsel 3 nap alatt eltunt söt a teafaolajtol már 2 orán beül lappadttak a holyagocskák :)


És sok sok c vitamint kell eztán szedni immun erösödjön.


Remélem tudtam segiteni :) nekem bevált!!


LE A HERPESSZEL :)


Jó gyogyulást mindenkinek <3

121. Mona94
2014. jún. 15. 18:16
Sziasztok én is herpeszes vagyok, és persze mindig a legrosszabbkor jön ki! Már nagyon sok mindent kipróbáltam a fagyasztás és az alkohol mellett nekem a gyömbéres borogatás vállt be! felváltva szoktam használni(jégkocka, alkohol majd a gyömbért rárakom 1-2 percre) egy nap alatt enyhült a herpeszem!nagyon hatásos, mindenkinek csak ajánlani tudom!
120. esőcsepp (válaszként erre: 118. - Lemonchello)
2013. nov. 26. 11:14
Na erre varrjál gombot! Tegnapra nekem is kijött ez a csúfság!!! :-DDD Már csak nevetni tudok rajta. Másodszor fordult elő, hogy benéztem a fórumra, és utána kijött egy. :-/
119. esőcsepp (válaszként erre: 117. - Lemonchello)
2013. nov. 24. 13:54

Szerintem nem a kenőcstől hámlott a szád, én nem kenem semmivel, de nekem is le szokott hámlani. És mindig nagyon ki is szárad. :-( Utálatos dolog ez nagyon, jó lenne, ha kitalálná valaki, hogyan lehet örökre megszabadulni tőle.

Véleményem szerint akkor is átterjedhet máshová, ha nem kened be, de én nem tudom, hogy tudok alvás közben is erre figyelni, de mindig vigyázban alszom ilyenkor. :-D

Az biztos, hogy betegség alatt könnyebben támad, de szerintem akkor már nem sokat segít a vitamin, ha már kijött.

2013. nov. 23. 22:37

Jah,és a másik érdekesség,hogy egyik nap kijött a herpeszem másiknapra meg belázasodtam,fájt a torkom és azóta is beteg vagyok :S De ez tényleg hihetetlen,hogy akkor jön ki ha le van gyengülve az immunrendszer...hiába szedem a vitaminokat úgy tűnik nem jókat szedek :D

C-vitamin tabletta,béres napi 20csepp teában.

De ezt a grapefruti magolajat ki fogok probálni hátha kevesebbszer jön elő vagy nem tudom.Bár lekopogom ez az évem annyira nem volt szörnyű a többi évekhez képest. Évi ilyen 6-7-8-szor jön ki most tartok a 4.-nél kb. Le is kopogom elég is volt belőle.Hát nálunk apukám az egyedüli aki herpeszes nem élünk együtt de milyen érdekes ha neki kijön nekem is vagy fordítva.De neki nem ennyire vészes rá rak egy kis alkoholt másnapra nyoma sincs :S nálam 1hét a gyógyulási idő :(

117. Lemonchello (válaszként erre: 116. - Esőcsepp)
2013. nov. 23. 22:32

Köszi szépen!

Utánna néztem a gyógyszernek bár nem olcsó de ha segít akkor minden pénzt megér legalábbis szerintem :)

Nem kenem 2napja azzal a krémmel amivel eddig kentem (Virolex) és egész szépen le ment a duzzanat a hólyagok is eltüntek. Viszont ami még elég érdekes és amit nem értek az az,hogy múlt hónapban ugye megállapította a dokim,hogy az előző Fenivirben található valamilyen össze tevőre allergiás vagyok és azért dagadt fel a szám.Akkor ez a virolex krém segített de most meg ettől dagadt fel úgy a szám,hogy enni alig tudtam.

Aztán az is milyen érdekes,hogy lehetséges mellékhatásokban ott van benne,hogy 1000 emberből 1-nél lehet hámló mellékhatás és ha ezt észleljük azonnal hagyjuk abba a krém használatát.Konkrétan az egész számról úgy lejött a bőr,hogy az valami hihetetlen,mintha valami pók lennék és levedlettem volna a számat.Nem csúnya nincsen nyoma csak látszik,hogy "új" a bőr mert baba pink színű most a szám....De,hogy lehetek én ilyen béna meg szerecsétlen azt nem tudom...És a másik érdekességa virolex használati útmutatójában az nincs benne,hogy este lefekés előtt ne alkalmazzuk a krémet...(az átterjedés miatt) de utána néztem neten és a netes útmutatóban pedig szerepel?Most akkor mi is van? :D

116. esőcsepp (válaszként erre: 115. - Lemonchello)
2013. nov. 22. 14:20

Valahol olvastam egyszer, hogy akár herpesz stop hatású is lehet az aspirin, ha érzed, hogy ki fog jönni, akkor beveszed, és lehet, hogy ki sem jön. Na én velem ilyen még nem fordult elő, csak egyszer az életben, valahányszor jelét adta, mindig ki is jött. :-( Most háromszor volt egymás után zsinórban, a harmadiknál elkezdtem az Isoprinosint szedni, egy dobozzal beszedtem, azóta(kopp-kopp-kopp) nem volt, illetve egyszer ki akart jönni, de visszahúzódott. Lehet egy próbát megér.

Szerintem nem örökletes, legalább is a kisfiamnak eddig még nem volt. Nekem van, anyukámnak nincs. Unokatesómnak sincs, az anyjának viszont igen. Szóval szerintem ez inkább fertőződés kérdése.

115. Lemonchello (válaszként erre: 114. - Esőcsepp)
2013. nov. 21. 18:02

Aspirint?lehet ki próbálom vagy nem tudom :S néha viszket néha ég az ecettől elő jöttek a hólyagocskák iszonyat sok van belőle és át terjedt az alsó ajkamra is,enni alig tudok :( ez örökletes?nem szeretném ha majd a gyerekeim is ezen mennének át...még az ellenségeimnek sem kívánom komolyan!

Nem merem a krémmel sem kenni... Sálat tekertem a nyakamba és azzal takarom még itthon is :S szörnyű

114. esőcsepp (válaszként erre: 113. - Lemonchello)
2013. nov. 21. 15:07
Nagyon sajnálom, jobbulást Neked! Régebben nekem is feldagadt a szám, függetlenül attól, hogy kentem e valamivel a herpeszt, vagy sem. Mostanában amint megjelenik, rögtön jegelem, illetve veszek be aspirint, azóta legalább nem dagad fel.
2013. nov. 21. 12:44

Hát sziasztok! Ismét vissza tértem...Ma reggelre megint kijött a herpeszem akkora a szám,hogy beszélni alig tudok :S Nagyon fáj hiába éreztem este,hogy kifog jönni mert viszketett a szám hiába kentem be reggelra akkora lett,hogy beszélni alig tudok.Múlthónapban voltam a helyi Dokinál kértem írjon fel nekem valamilyen antibiotikumot ami kifejezetten herpeszre van de nem írt.Helyette felírt egy méreg drága krémet. Abban a hónapban segített de most semmit nem csinál.És még a múlthónapban az is kiderült,hogy az előző krémben (fenivir) volt valami olyan szer amire allergiás vagyok ezért dagad fel ennyire a szám kaptam allergia gyógyszert,hogy addig szedjem ameddig fel van dagadva a szám. De most megint akkora a szám mint múlt hónapban most akkor erre a krémre is allergiás lennék? Virolex 50mg a neve. Múlthónapban segített most meg fel dagadok tőle ez mégis mi? Ecettel borogatom éppen mert más nincs itthon.Vettem be c-vitamint meg más immunerősítőket.Ha valaki kíváncsi miről is beszélek szívesen küldök képet márcsak azért is mert érdekle másnak is ekkora a szája egy rohast herpsztől vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Előre is köszönöm.

Sziasztok!

112. vickcsi
2013. febr. 21. 11:39
Sziasztok! Nekem semmilyen herpesz ellenes krém vagy gyógyszer sem segített. Olvastam sokszor, hogy nem lehet kilyukasztani, hát nekem semmi bajom nem lett tőle, nem terjedt tovább. DE! A lényeg: ha még csak érzem, hogy kezd kijönni, JEGET rá, de nem mindig sikerül időben elkapni. Ilyenkor segít a GRAPEFRUIT MAGOLAJ. Drogériában, és gyógynövényboltban is beszerezhető, egyáltalán nem drága, és akármelyik herpesz fajtára alkalmazható. Az egyik legantiviránsabb készítmény, és természetes. Szóval, a hólyagot kilyukasztom, vattára teszek jó pár csepp grapefruit magolajat, és ráteszem, bár nagyon csíp, ezért sokszor csak nyomkodom rá, és ezzel nyomkodom ki a hólyagból a folyadékot, amíg az összes ki nem jön belőle. Érdemes kipróbálni, és inni is érdemes (talán napi 20 csepp valamilyen innivalóban, de rá van írva), mivel az immunrendszert ez erősíti a leginkább. A mű c-vitaminoktól mindenkit óvva intenék, mert csak 10 %-a vitamin, a többi vivő anyag, amit inkább nem is mondok, hogy miből áll, egy gyógyszerkutató ismerősöm mesélte. Remélem segítettem, mivel az én életemet nagyon megkeserítette, ameddig rá nem találtam erre a csodaszerre.
2013. jan. 28. 21:15
Sziasztok! Elsősorban a herpesznél tényleg az immunrendszer erősítése a legfontosabb. C-vitamin minden mennyiségben. Aztán meg, ahogy olvasom a fórumokat mindenkinek más használ. Én jeges borogatással kezdem, simán egy jégkockát szorítok a herpeszre. Aztán jöhet a Betadine. Természetesen jód érzékenyeknek nem ajánlott!!! Nekem ez az, ami használ. Próbáltam aloe Verát szorítani rá, de nekem csak rosszabb lett a helyzet. Az ecetet nem ajánlom, mert savas hatású és valakinek akár maradandó nyomot is hagyhat a bőrén.
110. 117b1693d0 (válaszként erre: 107. - Lemonchello)
2012. okt. 28. 14:53

Hogy jön ide az antibiotikum, a herpesz vírus (hasonló, mint ami a bárányhimlőt okozza)?


Van rá gyógyszer, többek között a Zovirax. Azt, hogy neked érdemes-e kipróbálni, nyilván a doki fogja mérlegelni (meg te).


Érdemes lenne az immunrendszeredet erősíteni, talán akkor ritkábban jönne elő.

109. JLily
2012. okt. 28. 14:49
Sziasztok! Gyermekkorom óta szenvedek a herpesztől, az évek során kipróbáltam mindent, amit csak lehetett, az orvos által felírt gyógyszerektől a házilag kezelésig mindent! Kikísérleteztem, ami a legjobb és kb. 5 nap alatt elmúlnak tőle a herpeszek (a sebleszáradást is beleértve!). Ez a Lizin-C. Ha már érzem a bizsergést, aznap beveszek belőle 9 kapszulát és másnap már semmit nem érzek és ki sem jön. Viszont ha már kijött (ha nem veszem be időben), ugyanúgy szedem naponta 9-12 kapszulánként. Nézzetek utána, próbáljátok ki. Remélem tudtam valakinek ezzel segíteni!
108. adelusz84 (válaszként erre: 107. - Lemonchello)
2012. okt. 12. 15:23

Szerintem az véletlen,hogy megetted este a propoliszt és másnap előjött a herpesz.Biztos nem attól van,hanem egyszerűen épp akkor jött elő.

Amióta én a propoliszt eszem,sokkal kevesebbszer jön elő.Ha már méhésznél jártál miért nem vettél virágport is.Az természetes vitamin.Én is azt eszem. :-) Hát nem tudom adoki mit tudna kezdeni a helyzettel.Csak antibiotikumot fog felírni,de az sem garancia semmire.

2012. okt. 10. 19:43
Sziasztok!Már írtam korábban is több hónapja,hogy iszonyat herpeszes vagyok:( Tegnap este megint ki jött!Az lenne a kérdésem ha el megyek a háziorvoshoz,vagy bőrgyógyászhoz csinálnak valamilyen vizsgálatot,vagy csak felírnak valamilyen antibiotikumot?! Telviran 400mg?Mert nekem a Telviran krém nem használ,sem a fogkrém,már az ecet sem,propolisz sem:( Vettem egy üveggel egy méhésztől,mert sokan mondták az használ erre este be vettem 1 kanállal másnap reggelre kijött a herpeszem:(
106. Drop
2012. szept. 9. 21:12
Nos nekem azért közben volt egy részleges ételvizsgálatom. Az hogy miért részleges, az most lényegtelen, de ott tényleg mondták a glutént. A doktornő tényleg elmondta, hogy gyulladást okoz a glutén. No de nem részletezem a mondokáját. Az a lényeg, hogy nincs herpeszem.
105. henrybalint (válaszként erre: 101. - 0f7d746ccc)
2012. szept. 9. 08:58

köszönöm Drop, hogy visszaigazolsz, de számomra ez már nem kérdés. Canaharinak pedig egy kis olvasgatni való, mert úgy látom nagy szükség van rá. [link]

attól még, mert fiatalon nincsenek konkrét tüneteid (a herpeszen kivűl) a lisztérzékenységre attól még 50-60 évesen úgyanúgy rákos lehetsz a beleidben. A glutén bélirritációt okoz, ha eldobod az agyad, ha nem. Bélgyulladást kérdés, hogy ez mennyire mutatkozik meg, de a bélbolyhok ugyanúgy korrodálódnak. Szeretem amikor valaki úgy alkot véleményt valamiről, amit ki sem próbált vagy nem olvasott utána. Gondolom filmeket is igy kritizálsz messziről kiabálva a távolból. Maradjunk annyiban, hogy az üzenetem nem a hitetlenkedőknek szól, hanem azoknak akik képesek valamit tenni magukért, a többiek meg kenegessenek továbbra is telviránnal és szedjék a gyógyit. béke veletek

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook