Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házilag gyártott arcmaszkok, pakolások, krémek - Miből, hogyan csináljátok? fórum

Házilag gyártott arcmaszkok, pakolások, krémek - Miből, hogyan csináljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. aug. 7. 07:33
Frissel szelt uborkakarikák a szemre, homlokra, száj-szegletbe, állra. Utána hidratáló-krém.
15. opium (válaszként erre: 13. - Era69h)
2007. aug. 6. 21:47
Ez jól hangzik. Köszi.
14. opium (válaszként erre: 12. - Kedveske)
2007. aug. 6. 21:47
Ezért mondtam, hogy lehetőleg szakmabeli véleménye érdekelne. Ami valakinek bevált, lehet másnak bajt okoz. Hiába jók az alapanyagok, ha pont nem arra van szüksége a bőrödnek. Én sem merek akármit magamra kenni. :)
13. era69h
2007. aug. 6. 21:31

Arc/testradír:

tengeri só (2-3 evőkkanállal elég az egész testre), annyi tej, hogy sűrű maradjon, néhány csepp olívaolaj.

Nagyon jó, érdemes kipróbálni!

2007. aug. 6. 21:08
Én egyszer gyártottam, egy újságban olvasott házi maszkot, ami mézes alapú volt. Hát olyan furunkulusok lettek a fejemen, mint 10 pattanásos kamaszlánynak együttvéve. Azóta, semmiféle házi trutymót nem kenek a fejemre. Egyébként nem vagyok allergiás semmire, és a bőröm sem érzékeny. Csak óvatosan csajok!
2007. aug. 6. 20:35
Köszi a tippeket. Amugy engem is érdekelne amit opium ír, az a mélytisztító dolog :)
10. opium
2007. aug. 6. 18:01

Ez engem is érdekelne, és még az is, hogy milyen természetes alapanyagú (házi) készítmények tisztítják az arc pórusait (mélytisztítás).

Gondolom nem mindegy milyen típusú arcbőre van az embernek.

Nem általánosságok érdekelnek, azokat ismerem. Egy tapasztalatokon alapuló, profi véleményére lenne szükségem. :)

2007. aug. 6. 17:57
Eredeti, házi tejet öntesz a hajadra, megvárod amig kifolyik belőle, aztán kiöblíted, vagy megmosod.
2007. aug. 6. 17:56

Tápláló pakolás száraz bőrre

Pépesítsünk össze egy őszibarackot, majd keverjünk bele 2-3 evőkanál mézet. Vigyük fel az arcunkra, és tíz perc múlva langyos vízzel mossuk le. Frissíti, táplálja a száraz bőrt.


Ez se lehet rossz!!

2007. aug. 6. 17:55

Mézes-túrós arcmaszk

Melegítsünk fel két evőkanál mézet, hogy folyékony állagú legyen, majd keverjünk hozzá két evőkanál túrót. Vigyük fel a masszát az arcunkra, majd negyedóra elteltével mossuk le langyos vízzel. Ne lepődjünk meg, ha elgyötört bőrünk hirtelen bársonyosan puha lesz.


Eddig nem próbáltam csak most kerestem rá de szerintem ez tuti jó, még van 1 pár lehet beírom!!

2007. aug. 6. 17:55
Arcra: méz, tojás sárgája, élesztő, kis olaj bőrtől függően.
2007. aug. 6. 17:53
Mondjuk hajra: méz, tojás sárgája, extra szűz oliva olaj (most így hirtelen, de még ezt-azt ha valakinek van ötlete bele lehet rakni).
2007. aug. 6. 17:42
Nem feltétlenül, máshol is érdekel :)
2007. aug. 6. 17:42
Csak arcra?
2007. aug. 6. 17:23
Sziasztok!! Kiváncsi lennék hogy miből lehet jó kis arcpakolásokat készíteni, amik hidratálják de nem zsírosítják az arcbőrt!! Aki szokott csinálni annak várom az ötleteit :)
2007. aug. 6. 17:21
Házilag gyártott arcmaszkok, pakolások, krémek!! Ti miből, hogyan csináljátok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook