Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Belső feszültség fórum

Belső feszültség (beszélgetős fórum)


2016. jan. 10. 22:13
Átmenetileg segít egy séta. Kimozdulni, más ingerek érnek. Lassan, ráérősen, figyelve minden apróságra. Ismerősre rámosolyogni. De mikor túl mélyen voltam, orvosi segítség kellett. Kaptam ugyan gyógyszert is, de a legnagyobb segítség egy kérdése volt: Másképp tenne, ha újra kezdené? Akkor döbbentem rá, örülnöm kellene annak a sok jónak, ami körülvesz. Minden nap főzök. Ritkán van, hogy kedvvel. Sokszor feszülten és bevallom, utálom a konyhát. Viszont a saját jóízű főztömről nem mondanék le. Inkább szenvedek kicsit, nem fenékig tejfel az élet! Talán egyszer eljutok oda is, hogy ne okozzon stresszt. Próbálom magamnak megmagyarázni, miért is jó: van miből, van kiknek, stb. Tehát a motiváció adott. Talán sokáig volt kevés az időm rá, így alakult ki.
12. MZsanett (válaszként erre: 1. - 0762a43a94)
2016. jan. 10. 21:47
Nekem az segíteni szokott, ha sikerül megfogalmazni, hogy mi a bajom. Ha egy démonnak nevet adsz, elveszti a hatalmát:)
2016. jan. 10. 21:29

Mert nem a mában élsz.


Miért cipeled a holnap terhét?

2016. jan. 10. 21:23
Elfojtás.
9. 9ee282a420 (válaszként erre: 8. - 235ecfad88)
2010. okt. 16. 16:51
A negatív stressz, az mindig felesleges, mert nem visz előre. Sőt!
2010. okt. 16. 16:41

Sziasztok

Én a feszültséget olvasással napló írással(Hoxa,füzet itthon)oldom de nem mindig sikerül.Arra már rájöttem hogy néha feleslegesen stresszelek.Utólag derül ki hogy hiábavaló volt,persze ez kinek hogy.

7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2010. okt. 10. 17:24

Igen, ezt gondolom,mert a másik topikban már láttam az okot.

Mindenkinek szüksége van vitaminokra, ásványi anyagokra.

Ha valaki kimondottan stresszes, akkor már kevés az ételben lévő mindenféle jó. Ilyenkor már meg kell venni a kiegészítést.

A gyógyszer nem pótolja a hiányzó anyagokat. Még a kicsi gyerekeken is észrevenni, egészséges ételeket esznek-e? Megváltozik a viselkedés.

Én ezt a saját családomban is tapasztalom időnként... ( magamon is :( )

6. Evawitch (válaszként erre: 5. - F64f0d9a69)
2010. okt. 10. 17:07
Nekem semmilyen tevékenység nem mulasztja el, pedig járok konditerembe is.
2010. okt. 10. 17:01

Szerintem mindenkinek meg kellene tanulni a stresszt kezelni.

Erre jó mindenféle mozgás, sport, zene. Kinek mi a szimpatikus.

A feszültségtől meg kell szabadulni.

Rengeteg nagyon jó készítmény is van, de a séta, a mozgás ingyenes.

2010. okt. 10. 16:57

A gyöngyfűzés szerintem magnyugtató lehet.

Én a kertben szeretek szöszmötölni, az is szuper.

De lehet olyan gyógynövény készítményeket is kapni, ami szintén segít.

2010. okt. 10. 16:54

Először is meg kell keresni a feszültség okát: valami bánt, idegesít? Beszéljétek meg valakivel... Vagy írjatok naplót. Írjátok ki magatokból a "feszültséget". Lehet titkosat is: nekem is van!:) Néha terápiás naplónak nevezem...:P

A másik tippem: próbáljatok valamit ügyködni. Én pl. gyöngyöt fűzök. Sokan a falra másznának tőle, de engem megnyugtat. ...mintha hangyát szedegetnék!:P Csak ez látványosabb!:)

2010. okt. 10. 16:43
Jó lenne nekem is egy megoldás erre!
2010. okt. 10. 16:43

miért van az hogy állandóan belül feszült vagyok?

tud valaki ajánlani valamit ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook