Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miben lehet E412 (guar gumi)? fórum

Miben lehet E412 (guar gumi)? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Magdi8
2008. ápr. 22. 23:15
Sajnos nagyon sokmindenben. A joghurtban, ketchupban, üdítőkben, jégkrémekben, cukorkákban, stb. Szóval szinte mindenben.
53. daroki
2007. aug. 25. 18:42
Én ma azt olvastam,hogy az E412-es adalékkal a világon semmi baj nincsen.Csak a szennyezet tételek okoznak problémát,ezeknek a vizsgálatát folyamatosan végzik és az érintett tételeket folyamatosan kivonják a forgalomból.Az origon egy doktornőtől lehetett kérdezni a guargumiról,érdemes elolvasni.
52. 4c35511f0b (válaszként erre: 51. - 98b468bba8)
2007. aug. 25. 12:01
VAn egy lista, rengeteg kajában van. Kérdés melyik rossz s melyik nem, mert hallgatnak.
2007. aug. 25. 11:56
Mikor megláttam ezt a kérdést rögtön rohantam a hűtőhöz.Hál' Istennek nem találtam semmiben... De valamilyen dráva tejről hallottam...
2007. aug. 25. 11:11
Lassan azt írhatnánk, miben nincs?
2007. aug. 25. 07:00
Füh, köszi, remélem neked van igazad, az utóbbi hetekben az egy éves babám megevett vagy 20 krémtúrót
48. daroki (válaszként erre: 47. - Ce91523917)
2007. aug. 24. 22:22
Nekem a legutóbbi infóm,hogy bevizsgálták a terméket és negatív lett az eredmény.
2007. aug. 24. 19:38
Fél füllel hallottam, ki tud konkrétat a következőről?: Magyarországi krémtúróban dioxin van. Jól hallottam, és ha igen, akkor az a Millis krémtúró?
46. 4c35511f0b (válaszként erre: 45. - Rozália)
2007. aug. 23. 07:55
azt írják is a hivatalos listán tételesen melyikben van (nagyon sokban)
2007. aug. 23. 07:54
A múltkor vettem egy 1 kg-os dobozos jégkrémet,abban is volt.
2007. aug. 23. 07:50
elég nagy lett a csend e téren,,,
43. LoLiNa
2007. aug. 18. 13:27
coca cola és termékei, olympos üditők pl
2007. aug. 10. 21:53
Azt hiszem, ezzel a linkkel nem lehet gond: [link]
41. Deja Vu (válaszként erre: 15. - Tim20)
2007. aug. 10. 21:02
Én rábukkantam egy oldalra, ahol fel van sorolva, hogy miben van, de be lehet ide linkelni?
2007. aug. 10. 18:38

Van az un. cimketörvény. De nem tudom, konkrétan melyik az. És azt is csak gyanítom, ill. úgy rémlik, hogy bizonyos százalék alatti mennyiséget már fel sem kell tüntetni az összetevők között.


(És így terjed a pletyka)


Ezt csak gondoltaébresztőnek írtam, hátha valakinek előbukkan valami a tudatalattijából :)

Nekem nem jön több.

2007. aug. 10. 15:26
Én már nem tudom mit egyek. Kezdek mindentől félni. Vajon melyik lesz a következő? Elég gáz. Semmit nem tudtam erről a kutyagumiról, viszont találtam egy jó kis oldalt, ahonnan azért már ki lehet olvasni pár infót. Akit érdekel kukkantson be: [link]
2007. aug. 10. 14:40

Megnéztem és nincs egyiken sem feltüntetve semmi és igazából ezért is érdeklődtem.

Olyan rossz, hogy az ember megpróbál "egészségesen " táplálkozni és kiderül, hogy azzal is csak a mérget viszi be a szervezetébe.

szomorú hogy ilyen előfordulhat

37. 'szti (válaszként erre: 36. - Kokuszdió)
2007. aug. 10. 13:23

nézd meg az apróbetűs részt a cimkéjén, ott elvileg szerepel, ha van benne


én azon tűnődtem, hogy amire csak azt írják, hogy állományjavítót tartalmaz, az nem lehet-e mondjuk E412, mivel ezt a funkciót látja el...

2007. aug. 10. 11:00

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a natur D. aktiviában és a fetasajtban, továbbá hogy minden sonkában van -e E412?

Ha valaki tudna tájékoztatást aadni örülnék. Előre is köszi.

35. d@nu (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2007. aug. 10. 10:53

Látod ez is igaz, én ezért szoktam mondani, hogy amit eső ér, az már nem lehet bio. Sajnos. :(((


Emellett figyelmen kívül hagyjuk azt is, hogy nem kizárólag a táplálékokkal mérgezzük magunkat, hanem már a samponunkkal, a fogkrémünkkel, a testápolónkkal... is. Kimegyünk az utcára, a levegő is szennyezett. Sajnos a mai világban, a mi társadalmunkban nincs módunkban tökéletesen egészségesen élni, ez a dioxinszennyezés fel lett fújva, de az autókat senki nem tiltja be...

34. emagdi (válaszként erre: 33. - D@nu)
2007. aug. 10. 10:38

ha mindent magadnak termelsz, akkor is szennyezett már a talaj, a levegő, az eső.... :(((

valamint a szomszéd is átpermetezhet a te kertedbe (nem direkt, csak ha rossz felé fúj a szél)... szóval kivédeni semmit sem lehet sajna ma már:((( esszük a sok mérget, így, vagy úgy...

33. d@nu
2007. aug. 10. 10:16

"A guar-gumi nem azonos a guaranával


Az Indiából feltehetően több országba importált, határérték feletti mennyiségben dioxint tartalmazó guar-gumi a sajtó számos híradásába tévesen guaranaként jelent meg. E két, élelmiszeriparban használt anyagról az alábbiakban olvashatnak rövid összefoglalót.


A guar gumit (E 412) az indiai szubkontinensen őshonos Cyamopsis tetragonoloba nevű (magyar nevén Guar mézga) hüvelyes cserjéből nyerik, amelyben tápanyag és vízraktározó szerepet tölt be. A guar-gumit, egységes szerkezete és könnyen zselésedő tulajdonsága miatt az élelmiszeripar állományjavítóként és stabilizátorként használja szószok, jégkrémek, sörbetek, illetve pékáruk és tésztafélék, porok, stb. készítésénél. Finomított formája a guar-liszt.


Ezzel szemben a guarana a Paullinia cupana nevű kúszónövény tisztított magja, melynek fő összetevője a guaranine, ami kémiailag azonos a koffeinnel. A növény maga az Amazonas esőerdeinek egyes elszigetelt foltjaiban honos kúszó cserjeféle. A borsószem nagyságú magot szárítás után porrá őrlik. Az élelmiszeripar a kereskedelemben előforduló guaranát főleg ízesítőként használja, többek között italokban. Hosszantartó hatása, szemben a kávé rövid hatásfokával a koffein csersavakkal való komplex kémiai kötéseinek tudható be.


A jelenlegi híradásokban szereplő, dioxinos szennyeződés miatt vizsgálatok a guar-gumira, és nem a guaranára vonatkoznak. Megfelelő tisztaság, szennyeződésmentesség esetén a fentiek közül egyik anyag sem ártalmas az egészségre."

forrás: www.mebih.gov.hu



Mellesleg engem még mindig az érdekelne leginkább, miért nem hallunk arról, mikor került forgalomba a szennyezett szállítmány? Vagy le vagyok maradva? Erről tud valaki? Ha mondjuk az elmúlt hónapban, akkor a tavaly gyártott jégkrémet talán nem kellene kidobni, csak azért, mert egy természetes eredetű adalékanyagot tartalmaz.


Mellesleg egyetértek Lonival, nem tudjuk, mikor mit eszünk, a legjobb az lenne, ha a kicsi kertünkben termesztenénk a kukoricánkat, amivel a csirkéinket etetnénk. Esetleg egy fél tábla búzamezű, hogy meglegyen a mindennapi kenyerünk... Na ez az, amit nem tudunk kivitelezni és ezért lenyelünk egy csomó mindent, amit nem kellene.

Az, hogy ez a guargumi szállítmány most kiderült, valószínűleg valakinek az érdeke, hiszen lássuk be, nem elhanyagolható, hogy a bevizsgálást minden cégnek saját kontójára kell elvégezni nem is kevés pénzért...

32. Loni
2007. aug. 8. 18:45

VIGYÁZAT!!! VAN/LEHET MAgyarországon is fertőzött guargumi!!

Az érinett termék: Túróvarázs Sárgabarackos és a Krémes duó Sárgabarackos



Alapos a gyanú, hogy Magyarországra is szállítottak abból a Csehországból származó sárgabaracklekvárból, amely a határérték felett tartalmazhat dioxint a termékben lévő guargumi adalék miatt – jelentette be Süth Miklós országos főállatorvos.


Elmondta: jelenleg a magyar állategészségügyi hatóság úgynevezett visszaellenőrzést tart a guargumi-ügy kivizsgálása kapcsán, a vállalkozások bejelentései alapján ellenőrzik azokat az élelmiszermintákat, amelyeket a cégek eljuttattak a vizsgáló laboratóriumba.


Az ellenőrzések folyamán szerdán alapos gyanú merült fel azzal kapcsolatban, hogy Magyarországra is szállítottak abból a Csehországból származó sárgabaracklekvárból, amely a határérték felett tartalmazhat dioxint a termékben lévő guargumi adalék miatt.


Erről Magyarországon a Friesland Hungária tette meg az úgynevezett önbejelentést, ami arra vonatkozik, hogy a cég Túróvarázs Sárgabarackos és a Krémes duó Sárgabarackos termékébe kerül ebből a baracklekvárból. Mivel a cég a szóban forgó lekvárt használja fel e termékei előállításához, és tudomása van arról, hogy a Csehországból Magyarországra szállított lekvár dioxinnal szennyezett lehet, így bejelentést tett a magyar élelmiszerbiztonságért felelős hatóságnak. A hatósági kivizsgálás most van folyamatban - tájékoztatott az országos főállatorvos.


Süth Miklós hozzátette: amennyiben a gyanú beigazolódik, úgy a cég intézkedik az érintett termékek boltokból való visszahívásáról, illetve az idáig legyártott tételeket sem fogja forgalomba hozni a vizsgálat lezárultáig. A főállatorvos szerint a vizsgálat rövid időn belül lezárulhat.


A szakértők jelenleg 13 tételt vizsgálnak, amit a Friesland Hungária állított elő, és a szóban forgó sárgabaracklekvárt tartalmazó tételek száma hét. Ez utóbbi tételek ellenőrzését kezdeményezte értelemszerűen a cég - mondta az országos főállatorvos. (MTI)

31. Loni (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2007. aug. 8. 15:39

És ami még elgondolkodtató: megint csak a jéghegy csúcsát látjuk. Én pl életemben sem gondoltam volna, hogy szinte mindenben van guargumi. De ez csak egy dolog. Hányszor lehetett már olyan eset, hogy valamiféle szennyeződés ért akár guárgumit, akár más anyagot. Vagy mit eszik az a disznó/csirka stb., amit azután megvásárolunk.


Kicsit más téma, de ez is elgondolkodtató. Volt egy felmérés arról, hogy mi is van a csapvízben. Kiderült, hogy pl az natibiotikumok egy részét és a fogamzásgátlók egy részét nem tudják kiszűrni. Nem nagy dózis, de folyamatosan kapod. :(

30. emagdi (válaszként erre: 29. - Loni)
2007. aug. 8. 15:33
ettől tartok én is:(((((
29. Loni (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2007. aug. 8. 15:32
No igen. Valaki biztos jó üzletet csinál abból, hogy a nyakán marad készletet jó áron eladja, esetleg fű alatt. És ki tudja, hol és hogyan találkozol vele legközelebb...
28. emagdi
2007. aug. 8. 15:31
a bolti cuccokban még csak csak kiszűrhető, de a készételekben (étterem) bármi lehet... sőt, gyanítom, hogy a leggázosabb termékek végülis ilyen helyeken kötnek ki:((
27. Loni
2007. aug. 8. 15:27

Ja, és tutira tudom, hogy a banánzselés csokikban is van guargumi. Néhány hónapja ezen "vidámkodtunk", hogy milyen finom, de vajon mi van benne. Hát... sokminden.

úgyhogy szerintem a zselés csokikat, cukrokt is érdemes megnézni.

26. Loni
2007. aug. 8. 15:22

A www.kukabuvar.hu oldalon (ez a Hulladék Munkaszövetség egyik oldala) fent van egy lista.

Az oldal nehezen jön be. Próbálkozzatok.

Idemásolnám, de pontos terméknévvel és gyártóval szerepelnek a termékek. És nem akarok Hoxáéknak jogi gondokat.

De áttanulmányozva a listát:

guargumi van a levesporok egy részében, a majonézek egy csoportjában. Ezt ki kell írnom - a norbisban is van. (Hoxa, ha ezért jogilag valaki bepanaszol, vállalom a felelősséget)

Szóval: sok húskészítmányben és felvágottban, pl az egyik nagyáruház saját termékeiben. Egyes kenyerekben, pizzalapokban, sokmagos zsömikban, vajkrémekben, körözöttekben, a már általatok is írt gyümölcsjoghuróokban, tejbrizsekben, tejitalokban, túrókrémekben és szinte valamennyi túrórudifajtában (a gyerekek miatt vigyázzatok!!!), egyes üdítőkben, és szinte valamennyi jégkrémben (itt is a gyerekek miatt vigyázzatok nagyon!).

2007. aug. 8. 15:06
Én tegnap vettem egy ARO márkájú dobozos csokoládé jégkrémet a páromnak, abban is volt E 412.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook