Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adhatok a cicának Normaflort, ha hányt? fórum

Adhatok a cicának Normaflort, ha hányt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. márc. 19. 06:59

Na, egy kis "macskológia", hátha valakinek egyszer hasznára lesz.


A cicám a múlt hét végén hányni kezdett, félig emésztett ételt, mindent. Ment a hasa, nem ivott, enni már én nem mertem adni neki semmit. Amúgy Whiskason él, nem olcsó konzerven, valaki írta az egyik kommentben, hogy attól lehet. Lázas volt, véreset pisilt. Sírt az almos dobozban, és fogyott majdnem két kilót (4,7-re)

Telefon az állatorvosnak (szombat), nos, a tanácsok:


1. Itassam fecskendővel, ha kell, erővel is, naponta többször, amíg nem iszik magától.

2. Diétáztassam, adjak neki natúr főtt csirkemellet és főtt répát, ha megeszi (végül banán lett)

3. Kenegessem a popsiját Neogranormonnal, arra az esetre, ha a híg széklet kimarta volna.


Nos, cicus három napig csirkemellet evett, apró kockára vágva, kézből, kínálásra, mert néha felkelni sem volt kedve. A hányás megszűnt, a hasmenés is. Két napig kellett fecskendővel itatni, a harmadik napon elkezdett inni. Akkor már kicsit kunyerált a parizeremből, amikor ettem. Ez jó jel volt. Negyedik napon kezdett kicsit követelőzni a tányérjánál, akkortól két napig a Whiskast felesben kevertem neki a főtt csirkemellel, utána óvatosan, kis adagokkal visszaálltunk a rendes macskaeledelre. Most, egy hét elteltével 6,5 kg, élénk, eszik, "füvezik" (lakásban tartott cica).


Hátha valakinek egyszer (sose legyen!) szüksége lenne gyors terápiára.

2010. okt. 12. 13:13

"fogadd el azt, ha valaki másképp gondolja, és nem úgy, mint te"


Ez úgy általában nem megy neki,bár már tanácsolták egy páran.(Még biztos fogják)Dehát még elég fiatal is,na...

93. emagdi (válaszként erre: 92. - Emagdi)
2010. okt. 11. 19:10
de ez már elég távol van a cicák normaflore fogyasztásának témájától :D (a seggtörlés lehet az egyetlen távoli kapcsolódási pont:)
92. emagdi (válaszként erre: 91. - Pirosalma)
2010. okt. 11. 19:08

oké, ez rendben van, csak közben fogadd el azt, ha valaki másképp gondolja, és nem úgy, mint te:))

ha másért nem, akkor csak azért, mert lehet, hogy még te magad is meggondolod majd magad, sosem tudhatod :D


(amúgy gondolatokkal segget törölni elég hasznos lehet némely esetben :D :D :D... ha másért nem, akkor azért, mert nagyon vicces, ha az ember elképzeli:D)

91. Pirosalma (válaszként erre: 89. - Emagdi)
2010. okt. 11. 18:35
Volt egy idő, amíg így gondolkodtam. De aztán arra jutottam, hogy nem szabad a világot túlrelativizálni, mert ezzel pont az ítéletalkotás lényege, funkciója vész el. Mindig kell valamekkora (esettől függő nagyságú) esélyt hagyni a tévedésre, de kellenek határozott elvek és ítéletek, különben az ember a fotelfilozófus szintjére süllyed le, és a gondolataival kb. a seggét törölheti ki.
90. Mayahh
2010. okt. 11. 18:29

Nos,hogy miből alakult ki ez az egész:


Az egyik fórumozó úgy adott gyógyszert a macskájának,hogy fogalma sem volt arról,hogy ezzel árthat-e,majd közölte,hogy a humán gyógyszereket is állatokon tesztelik.

Erre én annyi írtam,hogy meg is nézheti azokat a szerencsétleneket,hogy mi lesz velük,utalva arra,hogy baja is lehetett volna a cicájának,nem szabad eszetlenül,bármit beadni egy állatnak,amit otthon,a saját gyógyszereink között találunk,mert árthatunk vele.

Szóval még mindig nem értem,hogy mi a gond?

89. emagdi (válaszként erre: 87. - Pirosalma)
2010. okt. 11. 18:18

ehhez csak annyit, hogy nincsenek örök igazságok, és van úgy, hogy az ember később megváltoztatja a véleményét:))

(most függetlenül a konkrét témától, általánosságban mondom)


szóval szerintem óvatosan kell bánni az "ítélkezéssel". de legalábbis jó, ha az ember el tudja fogadni, hogy mások esetleg másképp vélekednek valamiről. mert sosem lehet tudni, hogy végül "kinek van igaza", ha egyáltalán van "igazság".

88. Mayahh (válaszként erre: 87. - Pirosalma)
2010. okt. 11. 18:17

Az egy dolog,hogy a mindennapokban ítélkezel mások fölött(bár szerintem ezt is érdekes,főleg,ha idegenekkel teszed),de hogy egy fórumon,arctalanul,arctalanokkal,akikről semmit nem tudsz...?Ehhez inkább nem fűznék semmit!

Szakmailag mit tartok helyesnek és mit nem,ezt sem te fogod eldönteni!Ez egy fórum,nem a munkahelyed,tehát itt nekem ne beszélj szakmai kötelességről,mert köze nincs hozzá!


Én nem azt mondtam,hogy azért káérosak az állatokra,mert...félreértetted.


Kinek,mi a tévedés?Számodra úgy látom,minden olyan dolog,vélemény tévedés,amit te másképp látsz.Ez szűk látókörüségre utal.Néha nem ártana elfogadnod,hogy sokan másképp látnak bizonyos dolgokat,mint te.

87. Pirosalma (válaszként erre: 86. - Mayahh)
2010. okt. 11. 18:02

"És mi jogon ítélkezel te bárki felett is!"


Mondd, te melyik dimenzióban élsz? Arról mondok véleményt, azt ítélek meg saját mértékem szerint, akihez épp kedvem szottyan. Ha belegondolsz, nap mint nap ezt tesszük. Ha nem ítélnénk meg cselekedeteket, embereket, eszméket és még ki tudja, mit, élni sem tudnánk. Az embernek muszáj elválasztani a vélt jót a vélt rossztól, akár a szakmailag hibás állítást a korrekttől. Én is csak ezt teszem.

És amikor te felróvod, hogy miért kísérletezünk állatokon, akkor nekem jogom és szakmai kötelességem is, hogy az állatkísérletek humánbiológiai jelentőségére fölhívjam a figyelmedet, ha már neked magadtól, végzett orvosként ez nem jutott eszedbe. (Ehhez kivételesen nem fűzök kommentárt.)


Olyan jól belejöttünk a beszélgetésbe, hogy mondok még valamit: szakmailag téves állítás az, hogy az emberi gyógyszerek azért károsak az állatokra, mert az állatokon végzett gyógyszerkísérletek során az állatok meghaltak/megbetegedtek.

(Ti. egy egy emberre káros szer állatokra is káros lehet.)


Szerinted ha az állatkísérletek ellen, és az emberkísérletek mellett kampányolnál, akkor ünnepelt sztár lennél? Nem hinném.


Az ilyen tévedésekre föl fogom hívni a figyelmet, akár tetszik, akár nem.


(Ha félreértés történt, és helytelen állítást olvastam ki a hozzászólásaidból, mert ez is megeshet, akkor szólj!)

86. Mayahh (válaszként erre: 85. - Pirosalma)
2010. okt. 11. 17:26

És mi jogon ítélkezel te bárki felett is!

No!Megnéztem én is!Elég sok olyat találtam,amiben kikérik a fórumozók azt,ahogy beszélsz velük!

85. Pirosalma (válaszként erre: 79. - Mayahh)
2010. okt. 11. 17:14
Nézd! Ha én valakit megítélek, akkor nem két hozzászólás alapján fogom tenni. Ezért megnéztem az egyéb topikokba írott hozzászólásaidat.
84. 06bfdda89d (válaszként erre: 83. - Mayahh)
2010. okt. 11. 15:39
Szia!:)
83. Mayahh (válaszként erre: 82. - 06bfdda89d)
2010. okt. 11. 15:38
Nem,nem állatdoki vagyok.:),de offolni sem fogok,nekem nem szokásom!Tényleg szia!
82. 06bfdda89d (válaszként erre: 81. - Mayahh)
2010. okt. 11. 15:35

Ja,bocs...

Persze,szabadságod van arra,hogy beszélgess akivel akarsz,most én ettől nem fogok egész éjszaka sírni,de...nekem meg szabadságom van arra,hogy az ihlessen meg,ami...Szóval érted...

Még mindig nem válaszoltál a kérdésre,ami nem nekem kellemetlen...Vagy...Valójában te akkor állatorvos vagy igaz?Ez esetben bocs,hiszen nem az emberi élet megmentésére esküdtél fel,a kérdés tárgytalan!Még egyszer bocs,ezt benéztem...

81. Mayahh (válaszként erre: 80. - 06bfdda89d)
2010. okt. 11. 15:30

Rengeteg fórumozó tudja,hogy imád kötekedni,sokan rá is szóltak már emiatt!

Te nem úgyanúgy gondolkozol,hanem bólogatsz arra,amit mond,hisz csak ehhez szóltál hozzá,pedig a téma nem ez!


Nem fogok olyan dolgokról beszélgetni veled sem,amiben mások a nézeteink,én nem azért vagyok itt!Aviszontlátásra!:)

80. 06bfdda89d (válaszként erre: 79. - Mayahh)
2010. okt. 11. 15:23

:D

Már értem.Ahogy te írsz,az a korrekt,ahogy ő,az a kötekedés.Vili!

Amúgy nem nyalizok,csupán úgyanúgy gondolkodok.

Viszont nem válaszoltál a kérdésemre...;)

79. Mayahh (válaszként erre: 78. - 06bfdda89d)
2010. okt. 11. 15:17
Mindenki látja,hogy nem volt korrekt,semmi köze mások dolgaihoz!Nyalod itt a hátsóját!:D
78. 06bfdda89d (válaszként erre: 73. - Mayahh)
2010. okt. 11. 15:08
Jelen esetre szerintem ez nem igaz...Lehet érdemes lenne definiálni a "kötekedni" kifejezést.Szerintem korrektul írt.
77. 06bfdda89d (válaszként erre: 65. - Mayahh)
2010. okt. 11. 15:07

Ma már nem használnak kutyákat kísérletre,de...

Számoltad már hány diabéteszes van a világon?

Nyílván neked is elmondták az inzulin történetét a sok áldozat-kutyussal valahol ott a 2.évfolyam környékén...

Nos: hány inzulinfüggő embernek kellett volna meghalnia mind a mai napig,csak mert nem lenne inzulin,mert mondjuk akkor nem tesztelik újra és újra,hogy sikeres-e a "kutyulmányuk"(bocs,azok a próbálkozások kb.ennek minősülnek)???

Az inzulint sok-sok kutyus életének is köszönhetjük.És emiatt sok cukorbeteg gyermek anyukának nem kellett elbúcsúznia a gyermekétől...

Erről mi a véleményed?

76. Mayahh (válaszként erre: 75. - Pirosalma)
2010. okt. 10. 21:01
Más dolgaihoz semmi közöd!Ne ám már,hogy kérdőrevonj egy számodra idegent!Kutakodsz itt azután,hogy ki,mit,hova írt!Nevetséges amit csinálsz!
75. Pirosalma (válaszként erre: 73. - Mayahh)
2010. okt. 10. 20:57

"Mi közöd neked ahhoz,hogy ki milyen fórumba,mit ír?Ki vagy te?Mit képzelsz magadról?Vegyél vissza,kötekszel csak mindenkivel!"


Hogy egy klasszikust - természetesen szó szerint - idézzek válaszul:

"Ha megengeded úgy reagálok, ahogy szeretnék!"

2010. okt. 10. 20:53

Szia

semmi olyat-kivéve Algópirin,azt kap a diszpláziás rottweilerem-ne adj állatkának amit ember szed

Ők másképpen működnek

ha hány vidd el orvoshoz, vagy csak hívj fel egy állatklinikát,orvost.sokszor be se kell menni mert telefonon keresztül is el tudja mondani a doki hogy mit tehetsz.nyugodtan fordulj hozzájuk,ezért vannak

remélem picit segítettem

szia Dia

73. Mayahh (válaszként erre: 72. - Pirosalma)
2010. okt. 10. 20:50

1 Neked nem is akarok!

2 Mi közöd neked ahhoz,hogy ki milyen fórumba,mit ír?Ki vagy te?Mit képzelsz magadról?Vegyél vissza,kötekszel csak mindenkivel!

72. Pirosalma (válaszként erre: 71. - Mayahh)
2010. okt. 10. 20:48

Megengedem, de sajnálom, ha egy orvos nem tud érdemi választ adni.

Mondjuk, a "Kercselics Imrénél járt már valaki?" fórumban írottak alapján nem csodálkozom.

71. Mayahh (válaszként erre: 70. - Pirosalma)
2010. okt. 10. 20:18
Ha megengeded úgy reagálok,ahogy szeretnék!
70. Pirosalma (válaszként erre: 68. - Mayahh)
2010. okt. 10. 20:16

Egy orvostól többet várnék egy "Gratulálok!"-nál.

Érdemi válasz?

69. Kamillka (válaszként erre: 62. - 9e8664b644)
2010. okt. 10. 20:12

:-)Neked viszont jól jönne 1 bogyó úgy látom:P


Ez nem az én okosságom, vagy kitalációm, könnyen utána lehet nézni bárhol.


Te azt csinálsz a saját macskáddal amit csak akarsz, de nem biztos, hogy ez a követendő.


Tök jó, hogy itt rajtad kívül mindenki hülye, aki nem a saját gyógyszereivel kezd állatgyógyításba;)

68. Mayahh (válaszként erre: 67. - Pirosalma)
2010. okt. 10. 20:12
Gratulálok!
67. Pirosalma (válaszként erre: 65. - Mayahh)
2010. okt. 10. 19:51
Orvosként nyilvánvalóan tudod, hogy lehetnek káros hatásaik a gyógyszerjelölt anyagoknak. Jobb lenne, ha az emberek pusztulnának az állatok helyett? A "szerencsétlen kis állatok" azért vannak ilyen esetekben, hogy az emberek betegségét kezelni lehessen.
66. Mayahh (válaszként erre: 37. - 9e8664b644)
2010. okt. 10. 18:53

Ezt nevezik zsákbamacskának:D

Meg is ölhetted volna,de szerencséd volt,semmi több!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook