Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás trombózis terhesség alatt.... fórum

Mélyvénás trombózis terhesség alatt.... (beszélgetős fórum)


2012. jan. 12. 09:59
?
8. briell (válaszként erre: 5. - Pöttyi)
2010. okt. 9. 06:26
Huh... hát este nekem is az jutott eszembe, hogy pld a bokámon lévő érrészt át sem nézte, pedig éppen onnan indul a fájdalom... ott kellett volna észnél lennem és szólni neki. A hátsó lábszárat sem nagyon nézte át. :S Ez csak olyan "na ez a vizsgálat is megvolt" Nem tudom mit csináljak...
7. briell (válaszként erre: 4. - Martin3)
2010. okt. 9. 06:23
SZIA, bocsi már este nem maradtam a gépnél.. nincs viszerem.
2010. okt. 8. 22:04

Brutál...

nekem szülés után 4 hétre totál kijött a viszér, pedig már a kórházban is fájdalomra panaszkodtam...

de nem volt mit tenni egyedül voltam napi 16 órát a picivel

...

fáslival a lábamon üldögéltem a padon, mert már itthon sem bírtam lenni...

2010. okt. 8. 22:00

Ne hagyd magad!

Nekem az első császár után alakult ki mélyvénás trombozisom és mindenki azt mondta hogy haluzok mikor görcsölt folyamatosan a lábam. Csak az volt a bibi hogy mind a kettőben éreztem már úgy fájt a lábam. Azután 5 nap múltán kiengedtek a klinikáról, persze alig tudtam menni. Otthon már a kádba se bírtam bemászni és felhívtuk a háziorvosomat aki már mondta hogy mi a helyzet de azért hívjuk ki az ügyeletet és semmiképp se sétáljak. Ki jött az ügyelet, éjfélre bekerültem mentővel, mert NE álljak fel, majd nálam is jött a doppler, és mikor már lekapcsolta volna a doki a gépet vette észre, hogy az egyik kis izomszálat ellátó "jelentéktelennek" tűnő vénámban bújt el a kis rohadék!

Utána már kaptam rendes kezelést. Minden tanoncot hozzám küldtek, mert még nem találkoztak olyannal mint én. Csak azt nem tudtam megérteni hogy előtte 5 napig azt hallgattam az egyik klinikán hogy sétáljak folyamatosan, a másikban utána meg egy hétig hogy feküdjek mert még a WC-re se menjek ki.

4. martin3 (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. okt. 8. 21:45
nincs terhességi visszered?
2010. okt. 8. 21:43

Ez az UH lelet:

"Bal oldali alsó végtag mélyvénáit a comb felső részétől a lábszár felső harmadáig vizsgálva spontán áramlás látható. A vénák komprimalhatóak, belőlük légzéssel szinkron Doppler jel nyerhető. A véna tibialis posteriorokban a vénás árams kissé gyengült, de distalis compressio hatására jó áramlásfelerősödés jön létre.

A vénák comprimálhatók.

A Distalis compressiora áramlásfelerősödés jön létre. Vélemény: mélyvénás thrombosis nem észlelhető"

Egyébként éjjel kissé feszül a mellkasom, a szívem "félrever"

Találtam egy cikket, és ez most nyugtalanít... épp az én lábam is bal oldalt dagad és fáj:

[link]

2. mamcili (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. okt. 8. 21:40
nem hagyd annyiban kérj tanácsot orvosodtól vagy menj vissza a dokihoz aki a vizsgálatot végezte mond el neki a félelmeidet... és kérd adjon tanácsot
2010. okt. 8. 21:38

Aki tud, írjon ide tapasztalatáról, stb...

Nekem 3 hete duzzadt és fájdalmas a bal lábam- bokám. Eleinte azt hittem terhességi ödéma, de mindenkitől azt hallottam, nem jó jel, ha csak egy oldalt duzzadt a lábam. Ráadásul 5. terhességem és eddig nem volt ödémám.

Ma elmentem orvoshoz, elküldtek lábszár ér UH-ra, és D-Dimer vizsgálatra...

A Dimer pozitív, az UH negatív, így hazaküldtek. De nyugtalanít, hogy a 0,47 felső határértékű Dimer nekem 1,42 lett, és a nőgyógyász is azt mondta, hogy Ő ezt nem érti. De akkor nem kellene mégis alaposabban kivizsgálni, vagy valami kezelést alkalmazni, hogy nehogy tényleg valami tüdőembóliát vagy hasonlót kapjak szülés közben/után? NYUGTALANÍT A DOLOG...

Tapasztalatokat vagy tanácsokat, esetleg orvosok véleményét kérem. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook