Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem jössz ki a kolléganőkkel... fórum

Ha nem jössz ki a kolléganőkkel... (beszélgetős fórum)

20. 116199a424 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2011. ápr. 26. 12:35

Huuu, ez durva! Sajnalom, hogy ilyen beszolasokat kaptal :-( Biztos nagyon feltekeny lehetett rad a "kedves" kollega, es hat meg is lehetett neki az oka - te sokkal jobb vagy, mint o!!! Bizonyos ertelemben gondolom orom volt az elvalas, masreszt lehet, jobban jart volna a ceg (meg te is), ha tole szabadulnak meg...

Persze, a feltekenyseg nem korfuggo, ezert is zarojelben tettem hozza.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - 116199a424)
2011. ápr. 25. 09:20

De ezt nagyon nehéz megcsinálni. Én szinte képtelen vagyok rá. Pedig már jó néhány évet lehúztam munkával.

Persze nem azt mondom, hogy nincs féltékenység, és a nőkre nagyon is jellemző, hogy azok legyenek a munkahelyeken, hanem azt akartam inkább irni, hogy ez nem az idősebbekre jellemző, hanem azokra, akik erre hajlamosak. És ez kortól független.

Nekem is lett olyan főnököm, aki 13 évvel fiatalabb volt nálam és ennek ellenére közel nem nézett úgy ki, mint én, a kollégák is engem kedveltek jobban, annak ellenére, hogy a lány lehet okosabb volt nálam bizonyos dolgokba, de végülis kicsinált, mert azt gondolta, hogy én versenyzek vele. Pedig a fenéket, csak nem birtam elviselni a beszólásait. Pl. hogy nézhetsz ki igy 40 évesen? Mit szeretnek rajtad a kollégák? Te már nem is vagy nő mégis oda vannak érted. Ezeket nem tudtam elengedni a fülem mellett, igy a kinevezése után meg is vált tőlem. A munkámba pedig nem tudott belekötni.

2011. ápr. 25. 08:57
Szia pulykapipi! :-) Ugy tunik, egy cipoben jarunk... Igenis letezik feltekenyseg a kollegak kozott es nagyon durva tud lenni, ha pont olyan szemely feltekeny rad, aki a felettesed, vagy idosebb nalad, magasabb pozicioban van. A feltekenysegnek lehet 1000 oka, pl.ha csinosabb/fiatalabb vagy az illetonel, magasabb iskolai vegzettseged van, vagy ha eszrevesznek a pasik, foleg ha ne adj' Isten xy-nak pont az almai pasijarol van szo... akkor gaz van!!! En most pont ezen megyek keresztul... Boldog hazassagban elek, nagyon nem erdekel senki kozeledese/flortolgetese, de ennek ellenere az egyik supervisor-omnal (aki egy nalam 2x idosebb holgy) kicsapja a biztositekot, hogy en olyan atkozottul "szerencses" vagyok, pedig egy atlagos ember vagyok, atlagos testalkattal, egyszeruen csak kedves vagyok mindenkivel es van humorerzekem, ami miatt sokan kedvelnek (beleertve a pasi kollegakat). Eppen ezert ez a "kedves" felettesem minden lehetoseget kihasznal, hogy undok legyen velem, foleg a kedvenc pasi kollegaja elott... Egyebkent en is erzekeny vagyok, foleg az igazsagtalansagokra es persze, hogy rosszul esik, ha valaki utalatos veled, de meg kell tanulni tullepni az ilyen dolgokon es nem szemelyes serelemkent megelni oket. Persze ez nem konnyu... Mindenesetre nekem sokat segit, amit anyukam szamtalanszor elmondott az evek soran: NEM CSAK ARRA KELL FIGYELNI, HOGY MIT MONDANAK, HANEM ARRA IS, HOGY KI MONDJA. Marpedig ha egy feltekeny kollegarol van szo, jobb ha egyik fuleden be, a masikon ki. Remelem, tudtam segiteni :-)
2010. okt. 10. 11:42

Az idősebbek is normálisak lennének, persze nem mind, ha a fiatalok is azok lennének. Nem, nem kell nyalni, és igen nem mindenki szimpatikus a másiknak.

Vannak munkahelyek, ahol valóban ilyen emberek dolgoznak, mint amiket leirtok, de az a munkahely elég primitiv lehet. Ez nem életkori sajátosság, épp úgy mint a fiataloké sem, amikor azt hiszik, hogy sz idősebb kolléganőt azért zavarja a munkahelyi pasizás, mert ő már nem tud ilyet csinálni és ezért irigy.

A munkahelyre dolgozni járunk, saját magunknak kell kialakitani a közvetlen kollégákkal és a főnökünkkel a számunkra megfelelő kapcsolatot.

Nem tudom ki, hogy van vele, de engem is zavarna, hogy valamelyik kollégám jól el van a munkahelyén bármivel (pasizás, játék, fecserészés) én meg dolgozok helyette, vagy javitom a hibáit, és ráadásul ő a semmiért kap fizetést én meg egy fizetést kapok ez esetben két munkakör ellátásáért.

2010. okt. 9. 22:26

Nálunk is utálatosak az idősebbek, állandóan azt hangoztatják hogy ők ügyesebbek ha ők nem lennének nemtudnák a fiatalok megcsinálni a munkát úgy ahogy ők mertmár 30-35 éve itt vannak...(Jó nekik hogy ilyen burokban éltek eddig!) Szerintem féltik a valagukat! A főnők néha aztmondja akinek nemtetszik el lehet menni, 3mat hoz helyettük, mire ők hát igen elég szégyen hogy az ő munkályukat 3man tudják csak megcsinálni, pedig nem erről van szó hanem hogy annyian állnak sórba senki sem pótólhatatlan! Nincs semmi összetartás, csak az hogy hogyan tegyél a másik alá! :-(((

Próbálj a kedvükbe járni, kedveskedj (nyalj) sajna manapság ez a módi! :-(

Bár nekem nem megy az ilyen, ne ezért "szeressenek"!

2010. okt. 9. 12:20

Egy munkahelyen sajnos elég nehéz alkalmazkodni a kolleganőkhöz, v.kollegákhoz ez is sokszor szimpátia kérdése az egész, akik meg piszkálódnak azok pedig úgy vannak vele nekik már mindegy hamarosan nyugdíjba mennek. Én azt tanácsolom ne vegye észre őket, ha lehet és nézzen keresztül rajtuk. inkább a munkára kell koncentrálni és nem másra. Manapság nem jótékonysági hivatal egy cég,

már másképpen müködnek. Régebben összetartóak voltak, segítőkészek törödtek egymássl.

Egyszóval a saját pecsenyéjét sütőgeti mindenki és senkisem törödik a másikkal. Ez roppant kellemetlen helyzetet idéz elő. Ilyen helyen dolgozni rettenetes lehet és állandóan azon aggódni, vajon megint mi fog történni. Ez feszültséget idéz elő. Egyfolytában irigységet és féltékenységet idéz elő. Inkább tartsd magad távol tőlük talán majd elfelejtenek téged. Üdv.Ágnes

14. spinneli (válaszként erre: 13. - 489b5f4939)
2010. okt. 9. 12:07

..az így folytatom alatt a munka alatt elkövetett hibáidat kell érteni?

A főnökség hogy áll hozzád?

2010. okt. 9. 10:00

Én igyekszem hibátlanul dolgozni, napokig, hetekig őrlődöm, ha elcseszek valamit :-( (De emberből vagyok, néha becsúszik ez-az, amit nem úgy kellett volna csinálni, mégsem vagyok ott évtizedekje, mint ők). Túl sokat jár a munka a fejemben (EZ kihat a magánéletemre is, nem tudom ellazítani, elengedni magam, csak a Páromra koncentrálni), lehet amiatt is, hogy bolhából elefántot csinálnak, és az évszázad tragédiája történik szerintük, ha valami apróságot hibázok. Legalábbis így adják tovább.

Nekik már nincs "családjuk", egyedül élnek... párjuk sincs, megértem, h rosszul esik nekik, de nem tehetek róla. Próbálom leállítani őket. Amúgy kerekperec megmondták, kiutálnak, ha így folytatom...

2010. okt. 8. 20:54
A munkahelyi flörtökkel pedig nagyon vigyázni kell, mert nagy baj lehet belőle. Ajánlatosabb fölvenni a szerényebb formulát.
11. azagyameldobom (válaszként erre: 1. - 489b5f4939)
2010. okt. 8. 20:44
Szerintem pedig próbálj meg inkább jól és hibátlasnul dolgozni.A pasik helyett koncentrálj a munkádra és lehet,hogy így majd nem köszörülik rajtad a nyelvüket!
10. spinneli (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 20:29

Szerintem nem korfüggő, hogy ki irígy, ki nem...személyiség, meg defektek kérdése.


Ha valaki jól és kreatívan teszi a dolgát, sok baj nem éri...és nem is lesz ideje ilyen fúrkákkal foglalkozni.

2010. okt. 8. 20:24

Nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy irigyek az idősebbek????

Én is voltam fiatal, és én is tatszettem a fiúknak, sőt még most is.

Sosem piszkálnak ezért, mert a munkámmal is foglalkozom, és nem csak foglalkozok, hanem tudom is, és mindenkivel normális vagyok.

Veled van a gond! A munkáddal kellene foglalkozni nem pasizással és ha már megy a meló, akkor lehet mással is foglalkozni.


Spinneli, én is a kislány szerepet szoktam alkalmazni:)

8. 489b5f4939 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2010. okt. 8. 20:16

Van, de nem is akármilyen!

Én nem ártok nekik, nem tehek róla, h tetszem a pasiknak, van Párom, tudják ők is! Imádom, és nem kellene egy sem a kollégák közül. Mégis kitalálta, h én is szerelmes vagyok az egyikbe, mert ő látja, h én hogy viselkedek vele... Ááááá ezek a pasik mindenkinek udvarolnak, akiket egy kicsit is szimpinek talál, úgy hogy feleségük van, majdnem mindnek.

Hogy nézzek át rajtuk? Én olyan kis naiv és nyámnyila vagyok.

7. spinneli (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. okt. 8. 20:06
Én az idősebb kollegáimnál az elején a kislány szerepet veszem fel, az mindig bejön nekik.
6. spinneli (válaszként erre: 4. - 489b5f4939)
2010. okt. 8. 20:06
Ha jól értem, akkor van köztük egy szószóló?
2010. okt. 8. 20:04

Természetes, hogy egy idősebb embernek más már a mentalitása, a gondolkodása, a tapasztalata, világlátása, stb. Ez a jelenség már 40 körül tapasztalható. Fiatalok között is sokat vagyok, de bizony fölmegy a pumpa bennem, amikor látom, hogy beszélnek, viselkednek, fölényesek, lekezelőek, akik még néhány hónappal ezelőttig még az iskolapadban ültek.

Ez persze csak általánosítás. Ahogy a fórumindító is tette.

2010. okt. 8. 20:04

Leégetnek a főnök előtt, meg mindenki előtt és ha pl. hibázok valami kis dologban akkor én nem látom át a feladatomat... és ezt mind jó hangosan és úgy adja elő, mintha én lennék a földkerekség legbaromabb embere.

Ha megvédeném magam, akkor a szavamba vág és elkezdi mondani a saját véleményt, esélyem sincs, h tisztára mossam magam.

Ha felhoznám neki pl. hogy ő is hibázott, akkor rögtön jön azzal, h most NE foglalkozzunk a múlttal bla bla bla..

2010. okt. 8. 19:59

Néha hallgatni bölcs dolog... Nyelni kell, és lesz@rni őket... Ha átnézel rajtuk, az őket fogja majd felidegesíteni, és ők is megfeledkeznek a rosszindulatról...


Nekik lesz fárasztó, ha átnézel rajtuk, és a te lelki világodnak is így sokkal könnyebb lesz...

2. spinneli (válaszként erre: 1. - 489b5f4939)
2010. okt. 8. 19:58
mit csinálnak konkrétan?
2010. okt. 8. 19:56

Fiatal vagyok, csinos és szeretnek a pasik a melóhelyen, de a közvetlen női kolléganők, akiknek pár évük van a nyugdíjig, azok irigyek, féltékenyek rám, és folyton keresztbe tesznek nekem :-(

Mit tegyek? Túlságosan idegesít és szó szerint az idegeimre mennek... Sajna a leszarom kapszulát nem tudom bevenni, érzékeny lélek vagyok!

Tuti nem csak én vagyok ilyen helyzetben! Segítsetek légyszi :-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook