Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menjen iskolába vagy fogjuk vissza? fórum

Menjen iskolába vagy fogjuk vissza? (beszélgetős fórum)


1 2
15. trapiti (válaszként erre: 11. - Martin3)
2010. okt. 8. 22:10

Sziasztok!

Igaz, az én lányom még csak 3 éves, tehát messze még az iskola. Én azt kérdezném, mégis hogyan oldod meg, hogy "ne tanítsd meg a betükre"?

Az én 3 évesem 2 évesen kezdte kérdezgetni a betüket, mostanra mindet ismeri, és a legújabb játéka hogy rajzolgatni próbálja öket, néha egész sikeresen. A számokkal ugyanez a helyzet, nemcsak megszámol dolgokat, hanem 10-es számkörben összead-kivon, ezt sem tanítottam sosem, egyszerüen csak a kérdéseire válaszoltam. Visszafogni csak úgy tudnám, ha nem adnék neki papírt-ceruzát, nem válaszolnék a kérdéseire és verseket-dalokat sem hallgatna, mert azokból is "túl sok" olyat tud, ami majd nagy ovis-kis iskolás korban lenne idszerü. Ráadásul októberi, tehát mindenképp 7 évesen megy iskolába. Elképzelésem nincsen, hogy mi lesz velünk elsöben, de nem is tudom és nem is akarom visszafogni...

14. martin3 (válaszként erre: 12. - Novehaki)
2010. okt. 8. 22:06

akkor meg ne erőltesd, ráér 1 év múlva is menni majd...

az enyém meg iskolaelőkészítőbe jár, na nem a tanulás miatt, egyszerűen azért, hogy megismerje a leendő tanítónénijét és a kis osztálytársait, hogy szeptemberben ne legyen majd neki minden olyan új, és ne érezze magát egyedül. Addigra már a fél osztályt ismerni fogja, sokkal hamarabb el fogja tudni fogadni az iskolai légkört.

13. Detti05 (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2010. okt. 8. 22:03

A nagylányom januári a nagy fiam márciusi,mindegyik vissza lett tartva és nem bántuk meg nagyon sokat fejlődtek,szellemileg és fizikailag is a ráadás egy évben.Mivel a fiam most első osztályos,így látom a különbséget a 6 illetve 7 évesek között.Mint ahogy már írták előttem kevés a 6 éves első osztályos ami nem véletlen,elég érettnek kell lennie a gyereknek,hogy a mai iskolai követelményeknek megfeleljen.Iszonyú ahogy haladnak és igazából segíteni sem tudunk neki itthon,mert mi nem úgy magyarázzuk neki a feladatokat mint ahogy a tanító nénik.

A 6 évesekről annyit,hogy vannak kivételek,de a mi osztályunkban sorra sírtak a 3. naptól,hogy ők nem akarnak suliba menni vigye az anyukájuk az oviba.Persze hozzászoktak a sulihoz,de szegény anyukáknak a szíve szakadt meg a gyerek szenvedését látva.

Szerintem nagyon jót tesz a gyerekeknek a plusz óvodai év.

2010. okt. 8. 22:02
mindnyájatoknak köszi a választ, lánykám az iskolát nem várja mivel én is suliba járok és nagyon nem szereti mikor nem vagyok itthon, amúgy nagyon érdeklődő és könnyen tanul, de még az ovisulira sem tudom rábeszélni, iskolába nem akarom adni de az ovisulit megpróbáltalnám vele hátha egy kicsit közelebb kerül az iskolához
2010. okt. 8. 21:34

na én is tanítóként szólnék hozzá, bár nem értek mindenben egyet az előttem szólóval, előre is bocsi neki!

az én kislányom márciusi, most nagycsoportos, tehát mi is ebben a témában vagyunk "érdekeltek".

szerintem ez abszolút gyerekfüggő!!! Ha a szülő(és persze ovi, tanácsadó stb) úgy látja iskolaérett, akkor menjen, ha viszont nem, akkor ne menjen, sőt, ha iskolaérettnek mondják, de pl a szülő nem akarja, hát ne menjen.

de pl az én kislányom már most mehetne, pedig most még csak 5,5éves, úgy kell visszafognom, hogy ne tanulja meg a betűket, stb(férjem kérdezi is, miért nem tanítom meg, ha ennyire érdekli, erre én: és akkor mit csinál majd a suliban?) szóval ő teljesen iskolaérett, már most várja a sulit, és hol van az előírva, hogyha iskolába megyünk, akkor aztán vége a gyerekkornak? ez csak tanító és iskola kérdése...inkább jó tanítót probáljon mindenki kifogni, akinek a gyerek az első, és játszva is lehet tanulni(mondjuk aláírom, hogy ez a felfogás sok tanítóból hiányzik sajnos)

Lényeg: ha a gyerek is menni szeretne, érdeklődik iránta, és abszolút iskolaérett, akkor menjen, ha pedig jobb neki még egy 1 várakozás legyen úgy, akkor sem fog lemaradni semmiről..

10. megryan (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2010. okt. 8. 20:07

Tanítóként írom le a véleményem:

a mai iskolai osztályok 70-80 %-a 7. évét betöltött gyerek, és csak 4-5 gyerek osztályonként aki 6 éves.

Ők egy évvel kevesebbet rajzoltak, szaladtak, mozogtak, egy évvel kevesebbet voltak gyerekek.


Az iskolai hajtás sajnos nagy: végigülni 5x45 percet, egéd, egy óra levegő, napközis tanulás, 4-kor haza, szülővel (jó esetben kellene) átkukkantani mit is vettek és megy-e, utána 1 óra játék, majd vacsi, fürdés, fekvés. És a körből nincs kiszállás.

5 barátnőm adta be tanácsom ellenére 6 évesen a május előtti gyerekét, ebből 4 megbánta, de már késő. Az első év ismétlése sokkal nagyobb kudarc a gyereknek (bárhivatalosan nem bukás) mintha még egy évet óvodában marad.


Természetesen ELVÉTVE vannak olyan gyerekek, akik 6,5 évesen teljesen és minden szempontból érettek a sulira:

- szívesen végigüli a 45 percet

- a keze finommotorikája alkalmas a fél cm x fél cm-es kockába írásra (ekkora a matekfüzet rácsa)

- fizikailag elég erős hozzá, nem bóbiskol a 4. óra végén délben


Azt a plusz egy évet soha nem kaphatja vissza. Az hogy az oviban (nálunk) 2-4 órát vannak naponta levegőn, semmivel nem pótolható. Az óvónőkkel pedig meg lehet beszélni, hogy a foglalkozásokon a korának megfelelő feladatokat kapjon hogy ne unatkozzon.

Kisfiam márciusi, mehetett volna most suliba, de ha sokat fizetnének sem venném el tőle ezt a gondtalan egy évet még.

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - 91c956613e)
2010. okt. 8. 20:02
Nem hát! Sőt! Nyernek egy évet! :-))
2010. okt. 8. 20:00
Nyújtsd meg a gyermekkorát,nem marad le semmiről.
2010. okt. 8. 19:56

Ha jól tudom ilyen esetben, ha a szülő kéri, akkor nem kell iskolába menni a gyereknek.

Ez teljsen a a nagykislányotoktól függ.

Nekem a gyerekeim mind ősziek, mind "évvesztesek", az elsőnél még gondolkodtam, hogy az akori szabályok szerint (20 éve) menjen iskolába,mert volt erre lehetőség, de szerencsésre nem így döntöttünk. A másik három meg ment a kitaposott úton.

2010. okt. 8. 19:55
Jobb, ha még egy évet jár óvodába. Rengeteget jelent az egy év maradás.
2010. okt. 8. 19:52
Június 19-ei a lányom. Iskolaérettnek nyilvánították az oviban. Én kértem hadd maradjon. A családsegítőbe irányítottak. Ott is elengedték suliba. Én mégis "visszafogtam" Nem bántam meg. Semmiről nem maradt le,gyönyörű 17 éves lány lett és úgy érzem semmit nem ártottam neki. Sőt! 1 évvel tovább lehetett GYEREK!
2010. okt. 8. 19:52
Nekem mindkét gyerekem februári, és mégis mindkettővel halasztottunk egy évet. Életem egyik legjobb döntése volt.
3. gerna (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2010. okt. 8. 19:51
Június 1. után születettek NEM lesznek iskolakötelesek. Az iskolaérettség pedig nem egyenlő az életkorral.
2010. okt. 8. 19:51
Ez nem csak a korától függ..ha iskola érett hagy menjen, ha nem, akkor ne. Ilyen egyszerű.
2010. okt. 8. 19:49

A legnagyobbik "kislányunk" májusban lesz 6 éves, elvileg mennie kellene iskolába.

Arra lennék kíváncsi hogy ti visszafogjátok, az év első 5 hónapjában született gyermekeiteket vagy mennek iskolába?


(mert ugye akik június 1. után születtek azok visszafoghatóak, elvileg előtte iskolaérett)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook