Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhnyakrák elleni védőoltás "akciósan"?! fórum

Méhnyakrák elleni védőoltás "akciósan"?! (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 15. 09:21

Egyszerűen mond meg, hogy nem akarod beadatni és kész.Majd beadják másnak.

Egyébként meg nem méhnyakrák elleni vakcina, hanem hpv vírus elleni oltás.Ettől még lehet méhnyakrákja valakinek 40-50 évesen vagy hamarabb :(

Nem csak a hpv okozhat rákos elváltozást, de ezt a cikk jól leírja.

2014. okt. 15. 09:17
34. felhőjáró (válaszként erre: 33. - Eszter7676)
2014. okt. 15. 09:16
2014. okt. 13. 21:16
Sziasztok.én most állok 13 éves lányommal a védőoltás elött.hát...megigényeltem.szept15óta persze csak a rosszakat olvasom róla.elötte meg dícsérték :-S .tudja e vki,hogy vissza lehet e mondani???sürgős lenni-a héten kapják meg.
2014. okt. 13. 21:11
Bocsánat,természetesen VISSZAMONDANI szeretném,csak lemaradt a lényeg :-S hogy tudom a bejegyzésemet javítani???
2011. szept. 27. 09:00
Jelenleg tud-e valaki olyan lehetőséget, ahol nagytételben /kb. 100-120 db/ lehet vásárolni méhnyakrák elleni védőoltó anyagot?
2010. nov. 26. 19:22
jav:prevenció
29. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - Somaeszter)
2010. nov. 26. 19:21
Szia!Most nézem csak,hogy milyen jó témát indítottál.Bár kihegyezted egy témára a címben,ez a hsz-d általánosít és egyben felbuzdít engem arra,hogy reagáljak,hiszen a probléma az én leendő szakmámban hatványozott.Ami abszolút felháborít engem az egész rendszerben,hozzáállásban az az,hogy az állam nem képes belátni a (bármilyen) prenvenció költség-hatékonyságát.Azt,hogy olcsóbb a betegségeket/szövődményeket megelőzni,sem mint aztán gyógyítgatni azt,amit el is lehetett volna kerülni...Elképesztő!:O
28. viva70
2010. okt. 8. 20:23
Az én lányom megkapta a Silgardot kb. 1,5-2 évvel ezelőtt. Mellékhatása nem volt. Hogy mi lesz évek múltán..., majd kiderül... Remélem jól döntöttünk.
27. b99048cdfc (válaszként erre: 25. - Somaeszter)
2010. okt. 8. 19:58

Szia!!


Priviben megírod melyiket nem ajánlod? Én is felháborítónak tartom ezt,hogy a szegényebb réteg rossz anyának tartatik,mert nem tesz meg mindent a gyerekéért. Én a saját szomszédasszonyommal jártam így ,mikor ő beoltatta a családot a H1n1 -ellen. És kifejtette nekem, ha meg tudja tenni hogy megelőzzön valamit,akkor élni kell vele. Csak azt nem mondta miből:O((Ja utánna lebetegedett az egész családja.

26. Panni58 (válaszként erre: 24. - Somaeszter)
2010. okt. 8. 19:39

Persze, nem is neked kell ezt tudni, de más sem tudja még.

Én rossz alany vagyok egyébként is, sugárterápiát sem fogadnék el soha, mert ismerem a folyamatot (mint sugárbiológiát), meg a mellékhatásait is...

25. somaeszter (válaszként erre: 22. - Tótágas)
2010. okt. 8. 19:37

Na ez az!!!! (Az én halk véleményem az, hogy ez az oltás jó... de van olyan oltás is, nem nevesítem, amit nem ajánlok senkinek...) Ha jó a védőoltás, hasznos, miért nem támogatják?!

Egyetértek azzal is, hogy a hülye reklámokkal inkább csak hergelik az embereket. Kevés a milliomos kis hazánkban. A keményen dolgozó, estére elfáradó családanya/apa a tv-t nézve még inkább kellemetlenül érzi magát, hogy ő dolgozik és mégsincs pénze ilyenre. Azt reklámoznák már egyszer végre, hogy nesztek, ingyenes, éljünk tovább rák nélkül...!

24. somaeszter (válaszként erre: 20. - Csabi4)
2010. okt. 8. 19:32

Hála Istennek ezt az oltást nem engedték be Magyarországra! Idehaza 2 oltás van (nevesítve: Cervarix és Silgard), ezekről hivatalos cikkekben még nem olvastam hasonlót.

Abban egyetértek, hogy egy oltásnak később is előjöhetnek mellékhatásai, az emberek bizalmatlanok. Mérlegelni kell, a haszon-veszély arányt. (Pl. mifelénk egy családban meghalt egy hozzátartozó méhnyakrákban, a rokon kislányt beoltatták.) Nem tudok mit mondani arra, hogy mi lesz 20 év múlva...

23. Panni58 (válaszként erre: 20. - Csabi4)
2010. okt. 8. 19:24

na, ebben megtaláltam: "...HPV ellen (HPV rL1 6 11 16 18 VLP, élesztő)

A HPV 17-et például nem látom benne, ami azt jelenti nekem, mint laikusnak, hogy az ellen nem véd...

Én ezzel még úgy vagyok, mint a látásjavító műtétekkel: nem tudjuk, milyen következménye lesz 20-30-40 év múlva. Igaz, környezetemben már nincs is olyan korú lány, akinek javasolt a védőoltás beadása.

2010. okt. 8. 19:19

Én nem tudom,hogy ez az oltás hasznos-e vagy haszontalan?

DE...rettentőmódon irritál,hogy különböző adókon naponta 25szörvégig kell hallgatnom amint milliókat kereső CELEBANYÚKÁK lekiismeretfurdalást keltenek más mamákban,hogy aki nem adatja be(vagyonokért!) a lányának az rossz anya!!!(???)

Hasonló a ROTA(sose hallottam róla azelőtt) vírus elleni kampány is!

Valahogy szkeptikus a nép az influ.kampányok óta!!

És akinek rezsifizetés után alig marad még ételre......vagy a kamaszlánynak cipőre..az érezze magát rossz gonosz anyának!

Ha ennyire veszélyes betegségek és sokba kerül a gyógyításuk a TB-nek,AKKOR MIÉRT NEM INGYENES?????

21. somaeszter (válaszként erre: 17. - Panni58)
2010. okt. 8. 19:16
A leggyakrabban rákot okozó típusok ellen véd az oltás, ezek vannak jelen a megbetegedések kb. 80%-ában (...irodalmi adatok), az egyik kongresszuson a nőgyógyász azt mondta, hogy közel 90-95 %-os védettséget ad, és ami ellen nem véd, az jóindulatú szemölcsöket okoz csupán. Szerintem valahol a kettő adat között van az igazság. Igen magas arányban véd, de persze lehet 1-2 kivétel :(
20. csabi4
2010. okt. 8. 19:14
19. 9bbc382386 (válaszként erre: 16. - Somaeszter)
2010. okt. 8. 19:11

Nem tudjuk mit hozhat ez hpv elleni védőoltás,hisz teljesen új dologról van szó.

Így nem tudhatjuk mi lesz a gyerekeinkkel ha eltelik 10-20 év.

Beleugrani ismét egy gyógyszeripari üzletbe ,ráadásul nem a magunk bőrét a vásárra vinni...hát nekem nem szimpatikus.

Ettől függetlenül mindenki úgy dönt,ahogy akar.

18. somaeszter (válaszként erre: 15. - Bige)
2010. okt. 8. 19:11
Hirtelen nem tudom az árakat :/ Sima vérkép 1-2000 Ft, erre emlékszem... Vírus serologia (kimutatás vérből) sok-ezer Ft lehet. Utána fogok nézni!
2010. okt. 8. 19:10
én nem vagyok orvos, de azt tudom, hogy a védőoltás csak négy féle hpv ellen véd, és ennél sokkal több van. azt is tudom, hogy a hpv 16-18 a tumorvírusok, azaz ezek okozzák leggyakrabban a rákot. de azt például nem tudom, melyik 4 ellen szól a védőoltás... ezt is jó lenne tudni.
16. somaeszter (válaszként erre: 12. - 9bbc382386)
2010. okt. 8. 19:09

Ha valaki HPV pozitív és(!) beteg lesz, akkor sokkal kisebb az esélye a teherbeesésnek. A vírus miatt akár műtétre is sor kerülhet, ami rontja a terhesség kihordásának az esélyét.

(de.. humán papilloma vírus /=HPV/ hordozó nő képes egészséges babát szülni...)

A lényeg, hogy szerintem a HPV fertőzés inkább meddővé tehet, mintsem a védőoltás - józan paraszti ésszel végiggondolva.

15. bige
2010. okt. 8. 19:08
..és ha nem, akkor mennyibe kerül?
2010. okt. 8. 19:04
Lehet az OEP terhére (azaz ingyenesen) kérni a laborvizsgálatot, amennyiben fertőzésgyanú fennáll... ennek eldöntése - tehát hogy indokolt-e a labor....- csupán az orvos hozzáállásától függ. Legegyszerűbb nőgyógyászt megkérni rá.
13. bige (válaszként erre: 9. - Somaeszter)
2010. okt. 8. 18:58
ezt a vérvizsgálatot lehet ingyen kérni?
2010. okt. 8. 18:57
Úgy tudom a későbbiekben nagy a meddőség kockázata,ezért is vannak ellene,ahogy én is.
2010. okt. 8. 18:57

Sziasztok !

Mi kb 1 éve jelentkeztünk. Akkor 20.000FT/db-ja.

Sajnos nálunk sem ingyenes.

Semmi mellék hatása nem volt,és remélem nem is lesz.

2010. okt. 8. 18:50
Én már pár lányt beoltottam, nem lett senkinek semmi baja... Ti milyen rosszat tapasztaltatok? Komolyan érdekelne!
2010. okt. 8. 18:49

Csak a 13-19 éves lányoknak jár olcsóbban a vakcina, a többieknek teljesárú. A házi(gyermek)orvosnál kell egy regisztrációs lapot leadni, ha kéred az oltást. Ezt a háziorvos rögzíti, megírja a receptet, és innestől más teendőd nincs. Havonta 1 oltás jár, nem egyszerre kell fizetni, hanem egyesével (havonta 15.900 Ft-ot) a gyógyszerfutárnak, aki kiviszi házhoz hűtőtáskában az oltóanyagot. A háziorvos a rendelőben adja be.

A legbiztosabb védettséget a sexuális életet még nem élt lányok kapnak, de aki már nem szűz, az még lehet HPV negatív. Azaz fiatal, keveset szexelő lányok is lehetnek így védettek. Annak eldöntésére, hogy van-e értelme oltani egy vérvizsgálatot (vérvételt) lehet csináltatni, a vérből kiderül, hogy már feltőzött-e valaki a vírussal.

8. jujus (válaszként erre: 5. - E61ee7c124)
2010. okt. 8. 18:48
sajna nekem is rossz infóm van róla a közvetlen környezetemben történt dolog miatt-ha kötelező lenne sem adatnám be!
2010. okt. 8. 18:44
engem mindenképp érdekelne mivel volt már 16 HPV vírusom(de elvileg elmúlt)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook