Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiétel vagy saját készitésü étel!? fórum

Bébiétel vagy saját készitésü étel!? (beszélgetős fórum)


1 2
46. pocak25 (válaszként erre: 45. - Tündér74)
2010. okt. 10. 10:06
oké köszönöm. Sokat segitett amit irtatok!
45. tündér74 (válaszként erre: 42. - Pocak25)
2010. okt. 8. 12:44
Azért ha nem szeretnél mindig üveges bébiételt vásárolni, akkor ahogyan mimmo is írta, mirelit termékeket is adhatsz a babádnak.
44. mimmo33 (válaszként erre: 42. - Pocak25)
2010. okt. 8. 11:04

És én is veszem a zöldséget, gyümölcsöt a gyereknek, de csak a szezonálisat.Epret mondjuk még nem ehet, de ha ehetne se vennék, télen, mert az tuti kényszer-érlelt mindenféle vegyszerrel.

A mirelit zöldség, gyümölcs, ugyanolyan jó;)

43. mimmo33 (válaszként erre: 42. - Pocak25)
2010. okt. 8. 11:02
Ne ess pánikba!Amikor én 2 éves voltam az 1978-ban volt;)
2010. okt. 8. 10:58
Ezek szörnyü dolgok amiket irtatok! Azt hiszem maradunk a bébikajánál, mert az biztonságosabb ezek szerint.Azokat biztos bevizsgálják , nem ugy mint a zöldségeket amiket vennék a piacon. Köszönöm mindenkinek, de ez az utolsó pár hozzászólás meggyözött, és már tudom mit tegyek!Köszönöm
41. mimmo33 (válaszként erre: 35. - 9bbc382386)
2010. okt. 8. 09:38

:(

én 2 éves voltam amikor anyukám olyan karalábéból főzött nekem főzeléket, amit úgy adtak el, hogy a permetezés után még a felezési időt sem várták meg:(

Szinte teljesen kiszáradtam.Nem ihattam sokat,mert rögtön kijött belőlem, de a folyadékra szükségem volt.Kórház, infúzió.Aztán 1 hétig fél óránként kaphattam egy evőkanál teát...

Anyuék akkor nyugodtak?! meg amikor elloptam a kiságyról a cumisüveget, és megittam ami benne volt;)

40. mimmo33 (válaszként erre: 37. - Tündér74)
2010. okt. 8. 09:34

Amikor terhes voltam a védőnő aláíratott velem ey papírt, hogy tájékoztatott arról, hogy ezen a környéken magas a nitrit tartalom.

Azt mondta, hogy ha veszek krumplit, répát felpucolva lefagyasztva elrakom, akkor mire a hozzátáplálást elkezdjük,már ehető.

39. klenca
2010. okt. 7. 20:34

saját


de ha nincs kedved, vagy időd tökéletes a bébiétel is

38. 9bbc382386 (válaszként erre: 37. - Tündér74)
2010. okt. 7. 20:14

Mivel utána szültem,így nem gondolkoztam piacon és egyéb helyeken árult termésen...Maradtam a bébiételeknél,és egyéb dobozos termékeknél.

Persze minden szülő jót akar azzal,ha frissen vásárolt zöldségeket ad a gyermeknek,de sajnos hiába ellenőrzött,ha az egy gyermeknek így is sok(műtrágya,permet,vegyszer).

37. tündér74 (válaszként erre: 35. - 9bbc382386)
2010. okt. 7. 19:53

Szegényke!:(

Hát igen, vigyázni kell azokkal a zöldségekkel, amelyeknek magas lehet a nitráttartalma. Sajnos halt már meg gyermek répapürétől is, ezért csecsemőknek csak tápszergyár által gyártott és csomagolt répalevet ill. répapürét szabadna adni.

36. tündér74 (válaszként erre: 25. - Martin3)
2010. okt. 7. 19:31

Nem teljesen vegyszermentes a bébikaja sem, ez tény.

De lényegesen kevesebb van benne, mint azokban a gyümölcsökben/zöldségekben, amiket vásárolunk a hiper-szuper boltokban, piacon, stb.

2010. okt. 7. 18:46

Nem olvastam végig a fórumot,de egy sztorival hozzájárulhatok a döntéshez,vagy véleményekhez.


1992-ben született barátnőm kisfia,majd fél éves korában vett a piacon céklát,főzeléknek.

Miután jóízűen elfogyasztotta a kisfiú,rá nemsokára beszürkült és fulladt,azonnal kórház lett a vége.

A diagnózis : oxigénhiány,ami a cékla magas nitrát-tartalma okozott.Ugye felnőttekre nézve nem lett volna veszélyes,de ilyen picinél igen.

A fiú azóta felnőtt,kisegítő óvoda és iskola lett: mivel sérült :(

34. pocak25 (válaszként erre: 32. - Ylush)
2010. okt. 7. 15:27
Eröltetni semmiképpen nem akarom , de azt hittem hogy jo lenne neki. Amikor a nagyobbik fiam kicsi volt akkor már 3 honapos kortol voltak bébikaják, és el lehetett kezdeni a gyümik adását.
33. pocak25 (válaszként erre: 30. - Martin3)
2010. okt. 7. 15:24
Nem az elsö , van egy 13és 11éves fiam. Ök nem szoptak csak 6 hetes korukig ,mert nem volt elég kitartásom hozzá. Most nagyon szerettem volna ha csak szopizik a babám , de nem ugy alakult sajnos.Nekem azt mondták hogy ne is reménykedjek benne hogy vissza tudom szoktatni a cicire. Mindig probálkoztam , de kevésnek bizonyult ami volt benne, pedig nagyon sokszor ráteszem a cicire. A sulygyarapodásrol meg a védönö is azt mondta hogy 3 honapos kora után már nem fog hizni ilyen mértékben. Amugy a másik 2 gyermekem is ilyen tempoban hizott most megnéztem a kiskönyvükben. Most ök is vékonykák.
32. Ylush
2010. okt. 7. 15:23

Teljesen felesleges még elkezdened a hozzátáplálást. Először amúgyis csak kóstoltatás van, eltellik jó idő, mire kiváltasz majd egy-egy étkezést, rendes hamira.

Kisfiam 7 hónapos, egy étkezést sem váltottunk még ki, naponta 1x kap gyümit, vagy zöldséget, egyszer meg tejpépet.

Amíg van tej nem kell erőltetni a dolgot. És tényleg fura, hogy ilyen mértékű hízás, és anyatej mellett, megsem próbálnak lebeszélni a dologról.

Nekem 3 hónaposan mikor picit megcsappant a tejmennyiségem, illetve lehet, hogy a kisfiam igénye nőtt, akartam kérni tápszert. Akkor nem adtak... hála az égnek, mondván a kereslet, kínálat arány majd beáll. Így is is lett... Igaz, hogy volt 1-2 hét durva hetünk szoptatás tekintetében (ha kellett fél óránként cicin volt), de megérte...


Kitartás, és ne erőltesd, még bőven ráértek!

2010. okt. 7. 15:20
Én a bébikajákban jobban megbízok (illetve fogok,ha megszületik a pici) mert azt jobban ellenőrzik.Ha tudnék csak bio élelmiszereket,zöldséget,gyümit venni,akkor esetleg elkészíteném abból a pár hónapos babámnak.
30. martin3 (válaszként erre: 28. - Pocak25)
2010. okt. 7. 15:18

első baba? vissza kellett volna szoktatnod csak a cicire, nem is értem a gyerekorvos és a védőnő, miért nem ezt ajánlotta. Az anyatej mennyisége úgyis a kereslet-kínálat elvén műkődik, beindult volna az jobban és több lett volna, ha csak cicizik.

Amúgy ne aggódj, a barátnőm sem tudta szopiztatni a kislányát(őt egyáltalán nem) és csak tápszert kapott, nagyon hízott ő is, de ma egy nagyon vékony kislány...szóval nem lesz a későbbi korára kihatással az, hogy most kicsit dundibb az átlagnál...havi 1kg 3 hónapos korig pedig teljesen normális, utána le fog lassulni!

2010. okt. 7. 15:17
Nem akarom eröltetni a hozzátáplálást , csak azt hittem hogy a nagy sulya miatt jobb lenne ha enne mást is.
28. pocak25 (válaszként erre: 25. - Martin3)
2010. okt. 7. 15:14
Amikor megszületett inkubátorban volt az alacsony cukorszintje miatt. Nem tudtam szoptatni napokig , igy nem nagyon indult el a tejem. tápszerrel táplálták az inkubátorban , és nem nnagyon akart szopizni akkor sem amikor kikerült onnan. Ugy jöttünk haza a korházbol hogy irtak fel neki tápszert és azt kapta itthon is, de itthon azért megszerette a cicizést is. Most reggel este és éjjel szopizik, de csak a tápi elött mert nem elég neki amit kiszopizik.
27. encifinci (válaszként erre: 23. - Pocak25)
2010. okt. 7. 15:13

Szia!

Nekem Dani 4kg és 52cm volt:) 4 honaposan 8 kg volt.Szoptatni nem tudtam...a zöldségesből vettem neki sokmindent és csináltam neki a kajcsit,ő sokat evett,ha nem volt időm ,energiám kapott bébiételt az is imádta:)

26. tündér74 (válaszként erre: 21. - Pocak25)
2010. okt. 7. 15:12
Akkor egyértelmű, hogy folytasd csak tovább a szoptatást és a tápszerezést. Ráérsz még adni a babádnak más ételeket is.
25. martin3 (válaszként erre: 23. - Pocak25)
2010. okt. 7. 15:08

de ha van anyatejed, miért adsz neki még tápszert is?

a vegyszermentességet honnan veszik??? ki tudja, mivel permetezték (és mikor legutoljára) azt a zöldésget/gyümit, amit beledarálnak...

24. mimmo33 (válaszként erre: 23. - Pocak25)
2010. okt. 7. 15:06
havi 1 kiló hízás teljesen rendben van, sőt;)szerintem nem kell még étkezést kiváltanod;)
23. pocak25 (válaszként erre: 22. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 15:03
3160g és 50cm. havonta több mint 1 kilokat hizik, és nem is eszik annyit amennyi az adagja. Mondjuk azt nem tudom mennyit szopik. Mindig azt mondja a doki meg a védönő , hogy nem kövér csak jol hasznositja a szervezete a kaját és eért hizik ennyit. Azt mondták hogy le fog állni ez a nagymértékü sulynövekedés.
22. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Pocak25)
2010. okt. 7. 14:56

kizárolag vegyszermentes. ..ebben miért olyan biztos;)

Mennyivel született a babád?

2010. okt. 7. 14:53
Sziasztok! Nem tudom mi lenne a helyes. A védönő csakis a bébikaját emlegeti , mert az kizárolag vegyszermentes. Megtermelni nem tudom igy az kizárva. Abban meg nem hiszek , hogy tényleg bio az amit annak adnak el. Persze az is igaz , hogy a bébiételben is lehetnek olyan anyagok ami nem kellene hogy legyen . Amugy szoptatok is és tápszert is kap a babám. Azt tudom hogy a bébiételre az van ráirva , hogy 4 hónapos kortól , de volt közötetek olyan aki elöbb adta? 3 hós a babám és 7 kiló . Lehet nem hizna ilyen mértékben ha egy -egy étkezést kiváltanánk valamivel. Lehet hogy a tápszer tolja ennyire a sulyát? De nem is eszik annyit amennyit kellene neki.
2010. okt. 7. 14:49

miért akarod már most anyatejen kívül mással is eteni? 6 hós koráig én mindegyiknek csak anyatejcit adtam, 4 babánk van, a legkisebb, most lesz 3 hónapos:) ő sem fog mást kapni, mint anyatejci..

legtöbbször én főztem nekik (igaz saját kertből, szóval tudtam mit eszünk), néha előfordult a bolti is, de ott az apróbetűs rész a lényeg pl: nem tartalmaz tartósítószert...amely mondat csillaggal van jelölve, csak a megfelelő mennyiségen belül..és ha már 3-4x adsz neki naponta, akkor túllépted a megengedett tartósítószer, adalékanyag, színezék stb mértékét?

mondjuk én nagyon műkaja ellenes vagyok, a legnagyobb gyerekünkkel 5,évesen egyszer Pesten voltunk, ahol a mekiben evett sültkrumplit és hambzrgert... életében először...a hamburgerbe beleharapott és közölte de rossz, a sült krumplit is éppenhogy megette (pedig nagyvárosban lakunk, itt is van meki, de soha nem vittem el, pedig kb 5házzal arrébb van..)

a bébiételek minőségi ellenőrzénének szigoráról annyit, hogy nem áll ott mindig az ellenőr, hogy nézze épp mit darálnak bele, hidd el benne van a rohadt gyümi/zöldség épp úgy, mint a mócsingos hús is...

19. 5819723512 (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2010. okt. 7. 14:42
Az a baj, hogy az ember próbálja a legjobbat választani, de nem mindig sikerül, mert nincs elég infó...legyen ez bármi ami babákkal-gyerekkel kapcsolatos :S
18. furcimurci (válaszként erre: 1. - Pocak25)
2010. okt. 7. 14:40
Szerintem az nem mindegy,hogy honnan vásárolod meg a hozzávalókat.Sajnos tényleg sok vegyszerrel kezelik a zöldséget gyümölcsöket.Ha lehet próbáld megbízható helyről beszerezni akkor nem lesz gond. Én is adtam a gyermekeimnek bébiételt de szívesebben főztem nekik mert amit magunk készítünk az valósabb ízű mint ami az üvegbe van.Némelyik tényleg nagyon pocsék ízű! Én mindig megkostoltam mit adok nekik.Jó ha van kész étel kéznél,de a házi ízeket szeresse meg a bébi!
17. mimmo33 (válaszként erre: 15. - Ylush)
2010. okt. 7. 14:38

Szegény:(

De azért ez nem általános.Nyilván ha valakinek ilyen problémája adódik az használja az üveges ételeket, de arra sincs garancia, hogy abban nincs semmi káros:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook