Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sebész segíts!! fórum

Sebész segíts!! (beszélgetős fórum)


13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Cumma1)
2010. okt. 11. 10:21

Háziorvos...tisztelet a kivételnek, de sajnos a legtöbb nem ért semmihez... megállapítja a torokgyulladást, meg a fejfájást:(

Tudom, ahhoz hogy tovább tudj lépni kell vele beszélni, mert ő adja a beutalót, stb.Én ezért mondtam, hogy keres magán rendelést

12. cumma1 (válaszként erre: 11. - Mimmo33)
2010. okt. 11. 09:44

Ezen vagyok, viszont nem egyszerű az orvostársadalom. A háziorvos pénteken a fejemhez vágta, hogy túlaggódom a dolgot.

Azt mondta várjak.

Kérdeztem mire!??

11. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Cumma1)
2010. okt. 11. 08:37

?!

Nem vagyunk orvosok...legalábbis és nem.Viszont addig járnék a dolog után, amíg nem nyugtatnak meg 100%-osan, hogy kell vagy nem kell műteni

10. cumma1 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2010. okt. 8. 21:21
Képzeld nekünk sem váladékozik, de nem értem miért nem műtötték meg!? Én is állandóan betadinozom, lehet ezáltal múlt el a gennyesedés. De érzem a kis lukat a bőr alatt.. rosszul vagyok ettől az egésztől. Nem csinálnak semmit. Jövő héten viszem másik orvoshoz kíváncsi vagyok mit mond
2010. okt. 8. 21:19
Ennyi? Ha tudtok írjatok valami biztatót!
8. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. okt. 7. 15:19

:(

Mire megint időpontot kaptok az egy örökkévalóság lesz:(

Én keresnék egy sebészet magánrendelést.Nem lesz olcsó, de nincs sorban állás, hanem fix időpont.Lehet, hogy holnapra, de lehet hogy még mára;)És lesz egy +orvosi szakvélemyényed

7. martin3 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. okt. 7. 15:02

szia! az én kisfiamnak is ugyanez volt a baja! mi pécsiek vagyunk(nem tudom, te hol laksz?) itt nagyon jó a gyereksebészet. a mi gyereksebészünk azt mondta ez elmúlni magától nem fog (az én kisfiamé nem is váladékozott, hanem azt hittem aranyere van, azzal vittem a dokihoz, hogy ez mi a fene...akkor mondták, hogy ez bizony egy sipoly) Sajna azt előre nem lehet tudni, milyen hosszú, csak műtét alatt derül ki. szerencsére nem volt nagy, kb 2-3cm-es volt a mienk. a sebet nem varrták össze, egy nyílt seb marad a fenekénél, azt nagyon alaposan ki kellett tisztítanom, minden kakilás után, és naponta 3-4x betadinos oldattal kellett leöblítenem, kaptunk egy injekciós izét(tű nélkül)azzal kellett a fenekébe is befecskendezni ezt az oldatot. először nézegettem a sebet, de eléggé ijesztő látvány, így kb 2 hét után, amikor már nem kellett fecskendezni, nem nézegettem...mondta a doki, majd fél év után "vizsgáljam" meg milyen a seb. és addigra szépen kisimult, nem is lehetett látni! most volt 2éves, és semmi problémánk nem volt vele!

szerintem nyugodtan csináltasd meg, azt mondják így jobb, mint megvárni, hogy bajt okozzon!

6. c8d93a7aea (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. okt. 7. 14:03

Szia!Ugyan sebész nem vagyok de ápolónő igen.Szerintem ha a doki úgy látja,hogy gyógyult akkor ne erőltesd a műtétet.

A sipolyok nagy százalékban maguktól gyógyulnak és nem igényelnek beavatkozást.

Sajnos a szervezet bármely részén megjelenhetnek ez ellen nem lehet tenni.

Lehet először úgy látta a doki,hogy szerinte nem gyógyul be de aztán mégiscsak rendbe jött.Örülj neki.

De biztosra a karsz menni szerintem mutasd meg egy másik dokinak de valószínűnek tartom,hogy más sem fogja javasolni a műtétet.Sok szerencsét és jó egészséget Neked és a picinek is!

2010. okt. 7. 14:00
Nálunk a megyei kórházban ami van agyrém, sok a beteg, 1 orvos látja el heti 2 órában a gyereksebészeti munkát, helyettese nincs. Pestre vittük fel a picit. Örültem, hogy nem műtötték meg tegnap, de úgy érzem ez nincs lezárva. Ha megint gennyesedik megint vérvétel, vizeletgyűjtés... sorbaállás órákig. Nameg a stressz. Már egy hónapja készülünk erre a műtétre.
4. arrival (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. okt. 7. 13:59

Vidd el másik dokihoz.

A hoxán nem hiszem, hogy sebészek szaladgálnak.

2010. okt. 7. 13:59

Nagyon sajnálom! :-(

Szerintem nézesd meg még egy szakorvossal, s ha ő sem javasolja a műtétet, akkor természetes dolgokkal - természetgyógyász segítségével - gyorsítsátok a gyógyulási folyamatot.

Szorítok! Remélem, rendbe jön a kisbabád!

2. kiraanyu (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2010. okt. 7. 13:57

Kérd ki egy másik orvos véleményét is. Akár 2-3-ét is.

Én ezt tenném.


Remélem meggyógyul hamar a babád!!

2010. okt. 7. 13:55

Van egy 6 hónapos kisbabám akinek a fenekén van egy sipoly. 1 hónapja voltunk vele orvosnál, ezt írta az ambuláns lapra: végbélnyílás mellett piros, váladékozó, időnkét meggyűlő hólyagszerű elváltozás. A végbélnyílás melletti sipolyjárat spontán gyógyulása nem várható, a járat falai már hámosodtak, gyógyulás csak a járat felhasítása esetén várható.

Előjegyzésre kerültünk okt. 7-re, megvoltak a laborvizsgálatok. Tegnap megnézte az altatóorvos, sebész. Végül tegnap ezt írta az ambuláns lapra: az előző vizsgálat óta váladékozás megszűnt, gennyhólyag nincs, kissé lividebb heg látható, megnyomásra váladék nem ürül. Aktuális műtét nem javasolt.


Mit csináljak? A heg ott a pici fenekén, de ő írta, hogy miután spontán gyógyulás nem várható ezért kell műteni. Ha megint gennyes lenne akkor mennünk kell és megműtik, megint a tortúra....

Azt mondta miután hegesedett nem tudja hol a járat. Vajon ezt lehet ultrahangozni? Mi van ha a járat elkezd a végbél felé nőni, és esetleg áttöri, vagy a gerinc felé?


Mit tegyek??? Várjak esetleg elindult egyfajta öngyógyító folyamat? Mi van ha várok és esetleg egyszercsak kaki jön ki rajta??


Segítsetek mitévő legyek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook