Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mennyi idő alatt térül meg egy B és egy C kategóriás háztartási készülék közötti, kb 30.000 Ft árkülönbözet?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Egyéb hobbi&otthon témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

10. Sylvia812010-10-07 13:57
Na igen.
De gondolj bele: megy a tévé, rádió, ha nem, akkor is készenlétben van. Van hűtő, mosúgép, szárító, mikro, esetleg még a tűzhely és a sütő is elektromos, töltöd a telefont, esetleg van világítós órátok is, meg még a jó ég tudja...
Sok kicsi sajna ebben is sokra megy. :S
(válasz Ildoszanyu 9. hozzászólására)

9. Ildoszanyu2010-10-07 13:53
Elmélkedek azon is, hogy minden háztartási készülékünk, beleértve a klímát is , A kategóriás, mégis nyáron, mikor orrba szájba ment a klíma, fizettünk 15 E-t, télen meg olyan 10 körül. Mi lenne, ha minden B-C-s lenne?! Nem készült valahol a világban ilyen felmérés, mekkora a különbség egy energiatakarékos és egy "pazarló " háztartás között? ( igaz, most azért is ennyi a számla, mert itthon vagyok gyed-en a kicsivel, minden nap főzés, villanyt is csak többet használunk, meg most is megy a számítógép ...)

8. Ildoszanyu2010-10-07 13:50
Ja, ja, ha annyi pénzem lenne, mint amennyi nincs, én is harcos greenpeace aktivista lennék :-)))

De köszi a tippet, ezt meg fogom nézni.
(válasz puritan 7. hozzászólására)

7. puritan2010-10-07 13:48
mosógépnél és szárítógépnél azt is nézd, hogy súlyautomatikás egy energiatakarékos gép, ami annyit tesz, hogy érzékeli a ruha mennyiségét és ehhez mérten adagolja illetve melegíti a vizet, ezzel is energiát spórol meg...meg hát ugye a Föld :)
(válasz Ildoszanyu 1. hozzászólására)

6. Ildoszanyu2010-10-07 13:44
Ugye-ugye, én is ezt mondom. Meg ráadásul most böngészem itt a műszaki adatokat, és egyszerűen nem fogom fel, hogy miért éves energiafogyasztást adnak meg egyiknél, míg a másiknál ciklusra bontva adják meg. Hát hogy lehet azt összehasonlítani ?! Meg honnan tudják, hogy én mennyit használom évente? Adja meg ciklusra bontva mind, 'oszt jó napot!

5. globus2010-10-07 13:41
Szia!
Ezt így konkrétan nem tudom, de egy háztartásigép eladó ismerősöm szerint az energiatakarékos készülékek sosem hozzák be azt az összeget, amit elkérnek értük. Azzal indokolta, hogy a ma gyártott gépek már nem működnek olyan sokáig, mint a tizen-huszonéve készítettek.

4. Sylvia812010-10-07 13:38
Jah, de akkor azt is írd meg, kérlek, mennyi egy kW áram. :D

3. Sylvia812010-10-07 13:37
Mi is most állunk vásárlás előtt. :)
Én abból indulok ki, hogy pl. egy A-s 1,93at fogyaszt, egy B-s meg 3,2t. Azért az markáns különbség.
De ha megírod, kiszámolom neked én is. :)

2. Sylvia812010-10-07 13:35
Szia!
Szerintem érdemesebb megvenni a Bt.
Mennyi a fogyasztása a két készüléknek pontosan?

1. Ildoszanyu2010-10-07 13:34
Szárítógépet vennék, az A kilőve, ebben a háztartási géptípusban horror drága. Viszont a b és a C között kb 30.000 Ft van. Számolok, osztok, szorzok, nem jutok semmire. Érdemes egyáltalán a B-st venni, szerintem legalább 5 év, mire "hasznot hoz" vagyis megtérül az árkülönbség. Vagy nem?