Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nagyon hatásos diétás recepteket tanácsokat szeretnék fórum

Nagyon hatásos diétás recepteket tanácsokat szeretnék (beszélgetős fórum)


27. febr13nika (válaszként erre: 23. - Mira0512)
2010. okt. 7. 19:03

hát köszönöm a bíztatást


holnap kezdem

26. Mira0512 (válaszként erre: 25. - B4c2d9392f)
2010. okt. 7. 17:04

Ez így igaz. :)A kenyerét én is veszem pl. általában (mostanában nem), vettem már lisztjét, tésztáját, stb., no meg én is ettem már sütijét, de azt is csak mértékkel lehet, fajtája és nagysága függvénye, de olyan 12 g ch van kb. egyben. Tehát végül is jó, hogy vannak a termékei, de olyannal még nem találkoztam, amit mértéktelenül lehetne enni. És pl. a túró rudijában több a ch, mint a danoneban. Az ő lisztjében is van búzaliszt, és még sorolhatnám. Szerintem 20 kg-nál egészen biztosan hatásos egy az egyben a módszere, de az utolsó 5-nél már kételkedek. De ez is egyén függvénye, hogy kinek mi az utolsó 5. Ki, mennyire akar lemenni ahhoz, hogy jól érezze magát a bőrében.

No, és azért attól is óva intek mindenkit, hogy a termékei csapdájába essen, mert tényleg nem biztos, hogy fogyni fog a csupa u1-es kajától. (Én is híztam szépen, mikor ebédre u1-es kajákat rendeltem. :( )

És igen, nagyon sok élelmiszer norbisítható, sőt, atkinsesíthető. :) Ajánlok Nektek egy nagyon jó blogot, egy kedves hoxás társunk, gloomy blogját. Szerintem szuperek a receptjei. Úgyis recepteket is kért babyboy. :)


[link]

25. b4c2d9392f (válaszként erre: 23. - Mira0512)
2010. okt. 7. 16:52
Nagyon igazad van és szerintem mindent meg lehet szokni, ami nem jár embertelen lemondásokkal. Norbinak ez a nagy előnye, h elég engedékeny, de az ő termékei nélkül is működik a módszere (talán azok nélkül jobban is), minden kiváltható, norbisítható :)
24. b4c2d9392f (válaszként erre: 21. - *babyboy*)
2010. okt. 7. 16:47
A norbi diéta jó szerintem, csak az a buktatója, h attól, h valami egyes kódú, még nem szabad óriás adagokat enni. Én amúgy tisztelem a munkásságát, és elismerem a módszerét, de a péksüteményeit szerintem nagyon mértékkel fogyaszd, mert szerintem hízlalnak (én legalábbis híztam, mikor elkezdtem megengedni magamnak őket, kalóriára pl. ugyanannyi, mint egy sima péksüti...). A zsírtartalommal sem nagyon törődtek, egy-két süti csak úgy tocsog az olajban, és az összetevők között szerepel a sima fehér búzaliszt is, szóval óvatosan bánj vele.
2010. okt. 7. 16:43

Falcngate, köszönöm. :)

Matsek, amit Te összefoglaltál, az naoon az atkins. :) Vagy dukan, vagy s.b., és talán még a norbit is ide sorolhatjuk, hiszen ezek mind az atkinsre épülnek. :) Teljesen egyetértek. Sokan félreértelmezik az egészet a bevezető szakasz (2 hét) 20 g-os időszakával. Pedig az csak egy rövid szakasz, ami beindítja a dolgokat, elveszi az éhséged, és meghozza az erődet azáltal, hogy a többségnél nagyon szépen megindul a fogyás - eleinte persze víz formájában.


Wenta, gratulálok! :)Az utolsó pár kiló mindenkinél gáz. Tényleg csak mozgással és hús+zöldség, tojás,sajt kombóval megy le. De utána lehet szépen emelgetni a ch-t, és játszani az egyéni határodon belül. Nekem is vannak vétkes étkezéseim, leginkább nyáron, de utána rögtön vissza is tudok állni. Persze ez nem könnyű, mert ch ch-t vonz ugye. Én is küzdök épp a kilókkal ismét, mert épp leszokok a cigiről, ami ugye azzal jár, hogy lelassul az anyagcseréd, vagy éppen a szervezeted eddig a bevitt energiád 1/3-át a mérgekkel való harcra fordította,most meg nincs mire, kinek melyik verzió a szimpatikusabb. A lényeg, hogy nekem most híznom kéne, de ellensúlyozom jelenleg 20g-al és sporttal, így egy helyben toporgok legalább. :S Tulajdonképpen első sorban rengeteg víz van most rajtam. Dúlnak az erők bennem. :)


Aki le akar fogyni, mindenféleképpen életmód váltásra van szüksége. No, persze az elején én sem hittem, hogy életmódot változtatok. A végére viszont rájöttem, hogy de bizony. Az olyan elrettentően is hangzik, hogy úúú életmódváltás. Mi lesz a régi kis szokásaimmal? Ha valaki sikeres, úgyis rájön, hogy neki inkább az kell. :) És ez automatikusan be is következik. :)


Én saját magam részére istenítem az atkins-t, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy csak ez a jó. Nekem nem vált be más. És én anno nagyon örültem, hogy erre rátaláltam. De mindenkinek meg kell találnia azt a diétát ami számára hosszú távon tartható. Ami olyan élelmiszereket vagy tilt, amik a lehető legkisebb lemondással járnak. Olyan nincs, hogy egyáltalán nem szenvedünk meg elején...A hangsúly a hosszú távon van, mert ha nem így gondolkodik az ember, nagyon könnyen jojózni kezd.


Huh, bocsi, hogy hosszú voltam. :(


Babyboy, akármelyiket is választod, nagyon sok sikert és erőt kívánok hozzá! :)

22. b4c2d9392f (válaszként erre: 20. - Falcngate)
2010. okt. 7. 16:42
Futni szoktál?
2010. okt. 7. 15:48

Mindenkinek köszönöm


Igazából a Norbi diétára nagyon kíváncsi vagyok!

vagyis mindegyikre

MOST NAGYON ELSZÁNT ÉS HATÁROZOTT VAGYOK

20. falcngate (válaszként erre: 19. - B4c2d9392f)
2010. okt. 7. 15:47
Nem, nincs pulzus mérőm, simán odateszem két ujjam a nyaki ütőérhez, mérem 10 mp-ig, aztán felszorzom. Ezzel belövöm a tempót. Mivel tartományban kell maradni, nem konkrét pulzusszámon, így nagy eséllyel nem lassulok/gyorsulok annyit, h kilépjek belőle.
19. b4c2d9392f (válaszként erre: 18. - Falcngate)
2010. okt. 7. 14:44

Látom nagyon penge vagy a témában :-)))

Én kb 1/2 éve kattantam rá a dologra, jó sok mindent lehet olvasni a neten.

Erről a pulzustartományos dologról viszont nem sokat tudok, meg nincs is pulzusmérőm, de tervezem, h beszerzek egyet. Neked van?

18. falcngate (válaszként erre: 16. - B4c2d9392f)
2010. okt. 7. 14:12

De jól összeszedted!:)


Annyival egészíteném ki, h a fél óra séta legyen aerob tartományban, az egyáltalán nem megerőltető és a leghatásosabban égeti a zsírt!:) Kalkulátorral könnyen kiszámítható, h ez kinek mennyi. Nekem 120-as pulzus, ergó gyorsgyaloglás, kellemesen levezetem vele a stresszt.:)

17. falcngate (válaszként erre: 14. - Mira0512)
2010. okt. 7. 14:10
Wow gratulálok!:) Én amúgy úgy értettem, h a szénhidrát abszolút megvonása a gond, ez így rendben van!:)
2010. okt. 7. 14:02

Szerintem abban mindenki, aki kicsit is tájékozódott a témában egyetért, hogy csak a teljes életmódváltás a hatásos hosszú távon.

Minden olyan diéta, életmód, ami normálisnak tűnik nekem, megegyezik a következőkben:

-finomliszt, cukor kiiktatása

-teljes kiőrlésű liszt minimálisra szorítása

-szénhidrátból csak lassan felszívódó (Pl zab)

-gyümölcsök a gyümölcscukor miatt mértékkel

-zöldségekből bármennyi (kiv. krumpli, kukorica, bab)

-sok folyadék (zöldtea, citromos víz, ásványvíz)

-alacsony zsírtartalmú tejtermékek és husok (csirke, hal)

-olajos magok mértékkel

-alkohol kiiktatása, vagy kevés száraz vörösbor

-mozgás (inkább keveset rendszeresen, mint sokat kampányszerűen) - egészen kicsivel is lehet kezdeni pl napi 1/2 óra séta



Szerintem ha ezt a pár alapelvet betartja valaki, nem hibázhat, és biztos, hogy fogyni fog. Könnyebb jóllakottan fogyni, mint az adagokat megfelezni, és folyton szenvedni az éhségtől. Gondolj bele, fél adag rántotthús kalória/zsír/ch tartalmát milyen hasznosan is fel lehetne használni úgy, hogy sokkal nagyobb, laktatóbb,. egészségesebb adag kajához juss.


Remélem adtam hasznos tippeket, sok kitartást kívánk!

15. Wenta (válaszként erre: 14. - Mira0512)
2010. okt. 7. 13:34
Én is atkissel fogytam 22kg. Most 2-3 kg kellene mínuszba, de nem tudok olyan kevés ch-t, hogy foggyak, csak akkor fogyok ha hús és saláta a menüm ha csak egy kevés ch emelés megy megáll a fogyi.
2010. okt. 7. 12:53
Februárban lesz 7 éve, hogy atkins szerint élek. Akkor 20 kg-ot fogytam vele. Csak a legelején a cél a ketózis. Később egyáltalán nincs teljes ch megvonás. A véreredményeim tökéletesek, köszönöm szépen! És az agyam is teljesen jól működik! :)
2010. okt. 7. 12:45

Az Atkins az u.n. ketodiétára hajaz, ami a teljes szénhidrátmegvonás és veszélyes hosszú távon. Rontja pl. az agyműködést, én tapasztaltam is.:) Epilepsziás betegeket gyógyítottak ezzel amúgy....

A Norbi szerintem jobb, szénhidrát kell, különben egy idő után leáll a fogyás, plusz a mozgáshoz se lesz elég energiád.

2010. okt. 7. 12:41
Norbi a diétáját egy az egyben az atkinsre, azaz a szénhidrátszegény étrendre építette, de engedékenyebb. A 20-25 kg nagy részétől valóban nagyon szépen meg tudsz szabadulni vele. Az utolsó pár kg viszont nehézkes lesz vele.
2010. okt. 7. 12:38
Akkor meg is állapíthatjuk, hogy mindannyian kevesebbet ettetek, azzal, hogy odafigyeltetek a bevételre. Minden diétának a lényege a megszabott bevitel mennyisége.
2010. okt. 7. 12:36
A Norbi tényleg jó, ő ért hozzá, a biológiai hátterét a dolognak! :)
9. adel07 (válaszként erre: 7. - Iviiiiii)
2010. okt. 7. 12:32

Én is ajánlom norbit.

4hónap alatt -20kg.

2010. okt. 7. 12:31

Szió,

amit én javaslok, tudatos tápanyagbevitel úgy,h semmiből ne szenvedj hiányt, plussz szintén tudatos mozgás.

Napi 84 g szénhidrát, mozgástól függően 120-168 g fehérje, zsiradéknak lenmagolaj, olivaolaj. Mindez 5-6 étkezésre. Ezen kívül 3-4 liter víz, 1,5 liter zöldtea. Minden negyedik nap 168-ra emelt szénhidrát 1 nap erejéig.

Mozgásnak heti 4-5 nap aerob mozgás, heti 2-3 nap súlyzós edzés, vagy aerobik.

Fokozatosan érdemes átállni erre, de tuti hatásos és egészséges.

A zsírból fogyás kulcsa a gyors anyagcsere és hasznos tápanyagbevitel, elvileg így mindkettő megvan.:)

Persze mindenkinél kicsit más módszer a jó, de a biológiát nem lehet meghazudtolni, ennek működnie kell.:)

Én idáig 13 kg-ot fogytam így, még 2 van hátra.

2010. okt. 7. 12:29
Én azt tudom, hogy nem találkoztam még egyetlen olyan emberrel sem, aki norbizott és nem fogyott :)
2010. okt. 7. 12:22

Nem kell hozzá semmiféle divatos diéta.Nincs olyan, ami ne okozna hiánybetegséget. Utána pedig nem tudod tartani sem a súlyodat, sem ugyan azt a diétát.

Ami jónak mondható: fele annyi bevitel, és több mozgás.ez első körben nem jelenti a napi 5 km futást.

Mindig picit többet változtatni. Pl. egy megállót legyalogolsz, és ezt növeled. Minden változás fogyást eredményez.

Az étkezésben mindenre, értsd mindenre szüksége van a szervezetnek. Szénhidrátra is, pl.az agynak.

Hidd el kevesebbet eszel, többet mozogsz és megindul a fogyás.

5. beus78 (válaszként erre: 1. - *babyboy*)
2010. okt. 7. 12:20
szia! ajánlom figyelmedbe a paleolit-táplálkozást! Igaz teljes életmódváltás kell hozzá, de szerintem hosszú távon ez a megoldás, fogyikkal csak jojózni fogsz, tapasztalatból mondom...
2010. okt. 7. 12:17
Ha a szénhidrátmentest választod, az én naplóm elejében benne vannak az atkinses alapelvek a könyvből. Neked kell rájönnöd, hogy mi a hatásos, és hosszú távon, életen keresztül tartható. Rengeteg féle diéta létezik, át kell őket rágnod, és eldöntened, hogy melyiket tudod tartani.
2010. okt. 7. 11:40
Ehhez hosszútávú terv kell, és fontos, hogy nem szabad túl keveset sem enni, mert az inkább árt, mint használ. A naplómban találtok étrendeket, ha a kalória alapján történő fogyást választjátok.
2010. okt. 7. 11:37
ilyet én is
2010. okt. 7. 11:28

Kb.:20-25 kg-tól szeretnék megszabadulni.ez a minimum.163 cm vagyok

84 kg

de az álom és a régi súlyom akarom visszakapni 54 kg voltam 5.5 éve

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook