Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tankönyvtámogatás igénylésénél mikor szoktak visszajelezni az iskolából, hogy kapunk-e? fórum

Tankönyvtámogatás igénylésénél mikor szoktak visszajelezni az iskolából, hogy kapunk-e? (tudásbázis kérdés)


2. gtoa (válaszként erre: 1. - 43b8d0cd13)
2010. okt. 8. 13:14

Sajnos nem kapsz ingyen tankönyvet. És nem az iskola dönti el, hanem a rendelet.Csak az a gyermeked veheti igénybe, aki után az emelt csp-t kapod. Ez nem "szegénység függő" - sajnos,az alábbi rendelet szabályozza (iskolában dolgozom)


Közoktatási intézményekben tankönyvek vásárlásához igénybe vehető támogatásról a tankönyvpiac rendjéről szóló 2001. évi XXXVII. törvény 8. § (4) bekezdése az alábbiak szerint rendelkezik:

„Az iskolai tankönyvrendelésnek biztosítania kell, hogy – az iskolától történő tankönyv-kölcsönzés, napköziben, tanulószobában elhelyezett tankönyvek igénybevétele, használt tankönyvek biztosítása, illetőleg tankönyvek megvásárlásához nyújtott pénzbeli támogatás útján – a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő minden olyan tanuló részére, aki

a) tartósan beteg,

b) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos,

c) pszichés fejlődés zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott (pl. dyslexia, dysgraphia, dyscalculia, mutizmus, kóros hyperkinetikus vagy kóros aktivitászavar),

d) három- vagy többgyermekes családban él,

e) nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosult,

f) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül”


Remélem segítettem, hogy ne várd hiába a válaszukat, egyébként ha ingyen járna nem kellett volna kifizetned, hanem ingyenesen megkapta volna még tanév elején.

Próbált az Önkormányzattól rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kérni - az jövedelemfüggő. - akkor kaphatsz ingyenes tankönyvet és 50 -%os étkezést is a részére.

2010. okt. 7. 09:13
Az iskolás lányom hugával gyesen vagyok asztma miatt,még emelt családit kapunk,semmi mást.Igényeltem a tank.támogatást leadtam párom fizetési papírját,nem érjük el fejenként a 39000ft körüli nettó összeget.Az iskola dönti el kapunk e a költségvetésükből vmennyit vissza.Muszáj adniuk vmit????vagy mondhatják már úgyis kiperkáltuk nagynehezen,nem adnak semmit?????mindig mindenhol azzal jönnek ha a tesó a tartós beteg akkor nem járnak a támogatások,MIÉRT AZ NEM UGYANAZ A KACSAFOSNYI GYES?????AKKOR NINCSENEK KIADÁSOK????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook