Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottátok, hogy a Vigantol csepp egy részét kivonták a forgalomból, tegnapi hatállyal? fórum

Hallottátok, hogy a Vigantol csepp egy részét kivonták a forgalomból, tegnapi hatállyal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. okt. 7. 10:06
Undorító ez az ország! Most éppen arra kényszerítenek, hogy születésüktől fogva mérgezzük a gyermekeinket??? Még hogy nem mérgező! Akárcsak a vörösiszap, ugye??
2010. okt. 7. 09:35

Bár amúgy a miénk nem büdös, gondolom az szennyezett csak ami büdös is, azért kivettem a pipettát a fehér kupakból ki lehet húzni,majd egy fóliával együtt zártam vissza, így nem oldódik a pipetta műanyagából semmi, szárazra töröltem és csak a cseppentésnél teszem bele :) Meg lehet mindent oldani. Nekem nincs módom kicserélni,mert németországban vagyunk. De viszont én szeretem adni a fiamnak,erősödjön csak a csontja.


Azért elküldtem a védőnőmnek a számokat!

szép napot minden anyucinak

91. @IviBaba@ (válaszként erre: 86. - D8908b786a)
2010. okt. 7. 09:20
biztosan nem fogják bevallani :)
2010. okt. 7. 09:19

Sziasztok!


Most olvasom a fórumot... Hát ez csúcs! Vajon miért nem értesítenek bennünket, a védőnőket, orvosokat, gyógyszertárat? Az elöbb felhívtam a védőnőt, itt még nem is hallottak róla, de köszönik az infót és utánanéznek. No comment...

Hogy ne durranjon el az agyam! A mienk is a listán van... Már egy fél üveggel belepumpóltam egy 3 hós babába...

89. d8908b786a (válaszként erre: 88. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 7. 09:14

Én pont lexarom az árát, nekem az a bajom, hogy nem tudok elmenni a gyerekorvoshoz a receptért, mert ma nincs egészséges rendelés. A betegre nem viszem el, és most nem tudom hirtelen senkire rábízni a babámat. A gyerekorvos azt mondta, hogy ha nincs akkor ír fel valami tabit amit heti 2x kell adni.


Ja a gyógyszertárban a nőci közölte, hogy délután menjek mert akkor lesz bent a főnök. Vajon miért? Ő majd közli, hogy nem tudják kicserélni, vagy mit?

2010. okt. 7. 08:45

Nem hiszem, hogy a régebbiekkel probléma volt, szerintem ezt a mostanában gyártottaknál fedezték fel. Én most megyek másikat íratni, plusz viszem a kinyomtatott határozatot a gyerekorvosunknak, aki persze nem tud az egészről semmit.


A blokk nincs meg, de nem is érdekel, hogy visszaadják-e az árát. Legyenek vele boldogok...

87. 4a04e04193 (válaszként erre: 86. - D8908b786a)
2010. okt. 7. 08:43
Én is felhívtam a védőnőmet,de ilyenről nem is hallott....
2010. okt. 7. 08:27
Felhívtam a gyógyszertárat! Fogalmuk sem volt róla, hogy kivonták...
2010. okt. 7. 08:22

szerintem minden anyuci másolja be a számokat a naplójába hogy az olvasói is lássák!


Egyszerűen kiakadtam,hogy a gyógyszertárakat nem érdekelte ez -biztosan tudtak a bevont sorszámokról és mégis eladták!!!Ehhez pofa kell!!!!!

84. andi6020 (válaszként erre: 18. - Szilvita)
2010. okt. 7. 08:15
Miért lenne gond? Az EU szerint a vörös iszap sem szerepel a veszélyes anyagok között! No komment!
2010. okt. 7. 08:15
ez gusztustalan......ennyire fontos a pénz hihetetlen....nekem is a bevont sorszám ott van az üvgen. szerintem másik pipetával fogom adni...
2010. okt. 7. 08:13

2010,09,09-i dátummal vitte ezt fel valaki a netre, minket miért nem értesítettek a gyermekorvosok által?:



Szülők vigyázat!

A Vigantol szennyeződést tartalmaz!


A Merck cég által gyártott Vigantol nevű cseppfolyós gyógyszert, melyet akár az ön gyerekének is felírhatott az orvos, a gyártó visszavonja a forgalomból.


A GYÓGYKÉSZÍTMÉNY KELLEMETLENÜL BÜDÖS ÉS NEM ÍZLIK A GYEREKNEK



Több szülő ugyanis arra panaszkodott, hogy a szóban forgó gyógyszer szennyezett anyagot tartalmaz, kellemetlenül büdös és a gyereknek nem ízlik.


A Merck cég Vigantol gtt por 10 ml cseppjei D vitamín tartalmúak, melyeket a gyerekorvos szokványosan ír elő csonterősödés és csontnövekedés serkentésére. „Preventív kisegítő gyógyszerként írják elő születéstől kétéves korig”, magyarázta Katarína Šimovičová gyakorló gyerekorvos.


Az Állami Közegészségügyi Intézet elrendelte a gyógyszer azonnali visszavonását, a legtöbb gyógyszertárban már nem található.


"Miután cégünk nyolc panaszt kapott Németországból, elrendeltük a gyógycseppek visszavonását. A szóban forgó bűzlő szennyeződést a vinilciklohexén okozhatta, mely a cseppentő gumigömböcskével való érintkezéskor feloldódhat”, mondta Ján Gavenčiak a Merck KGAA Darmstadt cég szlovákiai képviselője.


"Bár a páciens egészségére nem veszélyes, a cég megelőző célzattal vonta be a gyógykészítményt”, egészítette ki Ján Gavenčiak

81. homern
2010. okt. 7. 08:10

Az enyém is rajta van a listán:S

Ha mindig állítva tároltam,akkor elvileg nem kerülhetett olaj a gumi részbe,szóval kioldódni és az olajba kerülni sem tudott.Vagy ez hülyeség?

Még jó hogy elég ritkán adtam,mert a pépjei tele vannak ezzel a vitaminnal.Remélem ez is olyan "idegen anyag",hogy jó sok gumirészt kellene közvetlenül elrágcsálnia ahhoz,hogy bármi baja legyen tőle..

2010. okt. 7. 07:57
jajj bocs a nagy betűért:(
2010. okt. 7. 07:57

NEKÜNK IS A 6595802 VAN:(

MÁR MAJDNEM ELKOPOTT:(

78. babli (válaszként erre: 77. - Fenyvesik)
2010. okt. 7. 07:49
sziasztok,én is innen tudtam meg s viszem is vissza a patikába igaz blokk nélkül,de visszaviszem!
2010. okt. 7. 07:43
Én nem is hallottam a tv-ből róla.Ha nem lennék itt a fórumon,nem tudom,honnan tudtam volna meg!
76. 4a04e04193 (válaszként erre: 75. - Fenyvesik)
2010. okt. 7. 07:32
Köszönöm a választ,már utánaolvastam bővebben.Borzasztó,hogy ilyen előfordulhat!
2010. okt. 7. 07:27

Szerintem nem véletlen a készlethiány.

Valószínű,hogy bevonták ezeket a gyártási számú cseppeket,és csak ezek voltak készleten.

74. 4a04e04193 (válaszként erre: 11. - Suzanne7)
2010. okt. 7. 07:20

Sziasztok!


Most olvasom csak,hogy mi a helyzet a Vigantol cseppel!Ezek gyártási számú olajak lettek visszavonva?Mert nekünk az egyik szám egyezik!

Tegnap volt itt a védőnőnk,és Ő azt mondta,hogy készlethiány van a patikában cseppből!!??

2010. okt. 7. 07:17

Szupeeer:(

Azt irja a határozat h ezek nem kerültek itthon forgalomban..nem a nagy francot:(((

Télről maradt egy majd teli és most vettem egy újat..mind a 2 rajta van a listán...faca

bele se gondolok h amit megettünk már egy üveggel,tuti rajta volt.

72. Orsy27
2010. okt. 7. 06:56
Mi a 2. üveggel vettünk tegnap Bp-en, Párom talált egy patikában Vigantolt, a régit megnéztem, és hál'Istennek nincs a listán.
2010. okt. 7. 06:55

Hihetetlen!Én 1 éve adom!És milyen jó véleményeket mondott róla a védőnő+ a doki néni,és még azt is kielemezték,ha nem adom,akkor a csontjai.......

csak az nem tudtam,ha adom,akkor csinálok rosszat.

Ez felháborító.Lehet,hogy ekkora mennyiségben nem okoz bajt,de az ördög nem alszik!

70. kevian
2010. okt. 7. 06:52
Én még tavasszal kiváltottam és közte van a listán felsoroltak között. Remélem visszaveszik. Nem adom neki tovább! Majd nézek olyan kaját, amiben sok a D-vitamin és kész.
69. fenyvesik (válaszként erre: 15. - Márti86)
2010. okt. 7. 06:39
A miénk is közte van!
2010. okt. 7. 06:12

Bakker, nekem van itthon 2 is, s mindkettőnek a száma rajta van a listán. Az egyiket múlt hónapban vettem. Blokk persze nincs meg...

Azért bemegyek a gyógyszertárba, meg a dokinőnek javaslatot teszek, hogy vegye figyelembe ezt a határozatot, s próbáljon mást helyette felírni...


Érdekes módon:

itt Győrben a gyerekorvosnő 3 éves korig ősszel-télen javasolja a beadását.

A közeli faluban az ismerősömnek (akinek 2 héttel idősebb a fia az enyémnél) csak 1 éves koráig kellett adni, és tovább nem.

2010. okt. 7. 05:57
Atya úr ISten. Az én lányom 20 hónapos. A tavasz óta már nem kap D vitamint. És megnéztem az üveget, mert még nem dobtam ki, és rajta van a sorozatszám. ÉS ezt már több, mint egy éve vettem, és majdnem az egész el van fogyva belőle. Komolyan mondom, most valakinek nagyon meg tudnám szorongatni a torkát.
66. suzanne7 (válaszként erre: 64. - 5819723512)
2010. okt. 6. 23:55

Mi sem adattuk be...

Mi mikor 2 hósan megjártuk a kórházat akkor ott az egy hét alatt elkapta a kislányom,és akkor mondta a doki az ellen véleményét az oltással kapcs.-ban.

65. costarika (válaszként erre: 60. - 5819723512)
2010. okt. 6. 23:54
Az, de holnap olyan kedvesen fogok a hölggyel elbeszélgetni, hogy remélem magába néz kicsit. Tudnám a hülye gesztenyéjét a fejéhez vágni. Mert ő tudta. Megnézte és egy pillanatig visszakozott, én meg nem kapcsoltam, csak éreztem, hogy valami nem stimmel.
64. 5819723512 (válaszként erre: 62. - Suzanne7)
2010. okt. 6. 23:52
Mi is sokat gondolkoztunk rajta kikértünk több vélemény, de a kezdeti igen beadatjuk-ból nem adatjuk be lett :S
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook