Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallottátok, hogy a Vigantol csepp egy részét kivonták a forgalomból, tegnapi hatállyal? fórum

Hallottátok, hogy a Vigantol csepp egy részét kivonták a forgalomból, tegnapi hatállyal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. okt. 7. 11:58
Érdemes nézni más D vitamin készítményt ami tuti nem káros...
122. Christineee (válaszként erre: 119. - Pen80)
2010. okt. 7. 11:57

Nekem is hétfőn jön a gyerekorvos.

2 hetente jön. Én is bízok benne. De írva is van, hogy nem okoz kárt annyira elenyésző a mintában talált, és az se biztos hogy a hazaiakban találni.

Nos a gyógyszerészetben a lobbi hatalmas méreteket ölt! Ez nem kétség!


Ezért érdemes tényleg utánanézni dolgoknak, itthon azért elég szigorúak a szabályok sok téren.

Tavaly is túl aggódták a H1N1-t. Abba senki nem gondol bele mennyi ember hal meg minden évben a sima influenza miatt, tavaly se mondták....


Na mindegy. A lényeg hogy érdemes mindennek utámajárni.

121. Pen80 (válaszként erre: 120. - Horvathrekusi)
2010. okt. 7. 11:46

azért én nem vagyok meggyőződve arról, hogy az tuti nem káros...

de én is kiviszem a babát :)

2010. okt. 7. 11:35

Én is hívtam a védőnőt. Nem tud semmit.

Felfüggesztem a csepp használatát, amíg nem derül ki több a dologról.

Kint gyönyörűen süt a nap... ott a D-vitamin, az biztosan nem káros!

:)

119. Pen80 (válaszként erre: 117. - Christineee)
2010. okt. 7. 11:35
szerintem ez megint a gyógyszerlobbi. mint az algo-nál meg tavaly meg százezer más esetben. most nincs járvány, másból kell megélni. illetve óriási hasznot termelni. kb tizedannyi megfázásos cucc fogyhat, mint tavaly ilyenkor. így túl nagy lenne az idei visszaesés a tavalyhoz képest. :) Én megbízom a dokiban (nekem is ő volt az orvosom) nem parázok, várok hétfőig, akkor megmondja mi van.
2010. okt. 7. 11:33

ezelőtt is volt pipettás?

és mit lehet csinálni a kivont olajjal? visszaveszik és ingyen kicserélik, bárhol, a használtat is?

2010. okt. 7. 11:31

Az én védőnőm is csak annyit tudott hogy nem lehet kapni, hiánycikk, de azt nem hogy betiltották volna. Tőlem tudta meg. Most konzultálni fog a dokikkal!


Azt mondta nem lehet baj mert 20 éve ezt kapják a kicsik, de ez nem vígasztal...

116. babli (válaszként erre: 107. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 7. 11:31
akkor patika válogatja,mindegy...
115. Pen80 (válaszként erre: 113. - 1eb84e4bad)
2010. okt. 7. 11:26
én adom neki tovább
2010. okt. 7. 11:25

Én is hívtam a védőnőt :)

Erre mondja, hogy nem is értette, hogy sorban mondják nekik az anyukák, hogy nem lehet kapni nyáron. Nem kaptak még tájékoztatást róla.

Beszéltem a dokival ő is értetlenül nézett nem is halott róla.


Persze lehet, hogy felfújják, meg nagyobb a füstje minta a lángja, de ha csak 1 gyereknél is történik valami (ne legyen így) amit erre a dologra rá lehet húzni, akkor azért ki a felelős?


Nagy pénzek mozognak a gyógyszeriparban, megy a lobby...a kisembereknek meg tök mindegy mit adnak...nincs jól ez így :(

2010. okt. 7. 11:23

vagyis, nem lesz tőle baja a gyereknek.

igaz?

2010. okt. 7. 11:20
Pont ugyanezt olvastam ma reggel az Ogyi oldalán...
111. Pen80 (válaszként erre: 108. - Emi75)
2010. okt. 7. 11:14
Na, így már értem.
110. emi75
2010. okt. 7. 11:14

Sziasztok! én írtam az Ogyi-nak, és ezt a választ kaptam:


A Vigantol 20000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek kivonásával feltett kérdésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy az Országos Gyógyszerészeti Intézet OGYI/39207-5/2010 iktatószámú – a Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek egyes tételeinek kivonásáról szóló - határozata a tegnapi napon kijavításra került, mivel az indokolás megfogalmazása félreérthető volt.


A Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek (OGYI-T-1608/01) készítmény egyes gyártási tételeiben - amely tételek Magyarországon nem kerültek forgalomba - nyomnyi mennyiségű, a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki, amely azonban nem jelent egészségügyi kockázatot.


Mivel ez a minőségi probléma fennállhat a határozatban felsorolt gyártási tételek esetében is - amelyek Magyarországon forgalomba kerültek -, ezért elővigyázatosságból, figyelembe véve a leginkább érintett korcsoportot is, rendelte el az OGYI a kivonást.



A kijavított határozatot honlapunkon is megjelentettük, és az alábbi linken olvasható:

[link]


Hangsúlyozzuk, hogy a minőségi eltérés egészségügyi kockázatot nem jelent, ezért a felhasználóknál lévő egységek tovább alkalmazhatók.



Üdvözlettel:


dr. Gara Annamária

109. emi75
2010. okt. 7. 11:14
Vigantol - új info az OGYI - tól
108. emi75
2010. okt. 7. 11:12

Sziasztok! én írtam az Ogyi-nak, és ezt a választ kaptam:


A Vigantol 20000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek kivonásával feltett kérdésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy az Országos Gyógyszerészeti Intézet OGYI/39207-5/2010 iktatószámú – a Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek egyes tételeinek kivonásáról szóló - határozata a tegnapi napon kijavításra került, mivel az indokolás megfogalmazása félreérthető volt.


A Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek (OGYI-T-1608/01) készítmény egyes gyártási tételeiben - amely tételek Magyarországon nem kerültek forgalomba - nyomnyi mennyiségű, a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki, amely azonban nem jelent egészségügyi kockázatot.


Mivel ez a minőségi probléma fennállhat a határozatban felsorolt gyártási tételek esetében is - amelyek Magyarországon forgalomba kerültek -, ezért elővigyázatosságból, figyelembe véve a leginkább érintett korcsoportot is, rendelte el az OGYI a kivonást.



A kijavított határozatot honlapunkon is megjelentettük, és az alábbi linken olvasható:

[link]


Hangsúlyozzuk, hogy a minőségi eltérés egészségügyi kockázatot nem jelent, ezért a felhasználóknál lévő egységek tovább alkalmazhatók.



Üdvözlettel:


dr. Gara Annamária

2010. okt. 7. 11:02
Elvittem a gyerekorvosunknak a kinyomtatott rendeletet, és visszavittem a gyógyszertárba a cseppeket, kaptam helyette nem pipettásat, egy szó nélkül.
2010. okt. 7. 10:59
A miénk is rajta van, és az én védőnőm sem hallotta még, azt mondta, visszahív.
105. babli
2010. okt. 7. 10:56
én visszavittem a patikába s néztek rám bután,h honnan tudok róla,csak annyit mondtak,h selejt nem kaptam se pénzt se újat...
2010. okt. 7. 10:51
A mienk is listán van:(
103. Pen80 (válaszként erre: 99. - Ec2a8deb7c)
2010. okt. 7. 10:47
Szerintem régen se volt ilyen, senkinek nem lesz semmi baja.
102. Pen80 (válaszként erre: 100. - Kingi7)
2010. okt. 7. 10:45
elővigyázatosságból vonják ki. olyat én nem olvastam, hogy itt elővigyázatosságból nem került forgalomba.
101. Pen80 (válaszként erre: 100. - Kingi7)
2010. okt. 7. 10:44
Szerintem elég erősen pánikkeltés gyanús - mármint hogy itt beszéljük meg, mi nagyon hozzáértők :) Én azt gondolom, hogyha annyira gáz lenne, lehet, hogy kussolnának előttünk, de tuti tudnának róla a háziorvosok mind. Egyelőre alig van, aki tud róla. Őket hivatalosan még nem tájékoztatták.
100. kingi7
2010. okt. 7. 10:41

2 dolgot nem értek,


1.Hogyan oldódhat ki a gumiból az anyag, ha a csepp nem is érintkezik vele?


2. Írja, hogy Magyarországon nem kerültek forgalomba ELŐVIGYÁZATOSSÁGBÓL... Külföldre jó a selejt? Ha külföldre került, akkor hogyan sikerült FÉL éve itthon megvennem?


Ilyenkor most mi van? vagy csak pánik?

2010. okt. 7. 10:38
A mi gyógyszerészünk már kapott papírt, szerinte nincs olyan amit ne kellene visszaküldeniük, tehát nem tudnak helyette adni másikat. A gyerekorvosunk erre azt mondta, addig ne adjunk semmit a babáknak. Csak nem tudom mi van ha hónapokig nem lesz helyette semmi!?
98. Pen80 (válaszként erre: 93. - Zsuzsa79)
2010. okt. 7. 10:27
Az újinfluenzával meg az volt a baj, hogy felfújták. De a magyaroknak semmi se jó.
97. Pen80
2010. okt. 7. 10:25
Az előbb beszéltem a háziorvossal, nem kaptak erről semmit még. De hétvégén lesz valami kongresszusuk, azt mondta, hétfőn hívjam vissza, akkor többet tud mondani. Azt is mondta, ha nagyon aggódom, addig ne adjak a lányomnak. De azt mondta ne parázzak.
2010. okt. 7. 10:13
most hívtam a védőnőt és azt mondták irattasunk másikat!
95. ancsyangel (válaszként erre: 11. - Suzanne7)
2010. okt. 7. 10:07
sziasztok a miénk is a listán van :S akkor most ne adjam neki???
2010. okt. 7. 10:06
Nálunk sem tud senki semmit, védőnő, gyerekorvos, gyógyszertár sem. Pontosabban tőlem már igen. Tegnap este fogyott el az üveg Vigantol-unk ami persze szerepel a listában, és az új üvegcsénk is.:(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook