Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? fórum

Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. okt. 18. 22:44
sziasztok.Köszönöm,hogy észrevettetek.higgyétek el én is mindent megpróbáltam,mi is csak délig voltunk oviba,elmeséltem Neki,hogy Apa is ,Mamák is mindenki körülöttünk dolgozik,ráadásul sokkal tovább mint Ő,A társaiért is később mennek a szüleik,mi már 1/2 12re ott voltunk érte,és a délután csak az övé,velünk tölti,nagyon szereti a gyerekeket,barátai is vannak a csoportba,mégse tudott felszabadult lenni.imádja a hugit,nagyon elvannak együtt,ha játszótérre megyünk is csak egymással akarnak játszani.Óvónénivel szinte napi rendszerességgel,beszéltünk,Lánykámról,mert ők is látták rajta,hogy feszeng,egész délelőtt sír-ők is azt mondták nem nekem szólnak a reggeli sírások.Hamar búcsúztunk,hogy ne sokáig kínozzam még azzal is.Az ablakból mindig azt láttam,hogy sírdogál,se óvónéne,se dadus néni nem foglalkozik vele.Kicsi faluba lakunk,kerestünk másik ovit,de nem vették be,sok a gyerek,Gyerekpszihológus,és a házi gyerekorvos javasolta,maradjon itthon,mert nem csak lelkileg,de fizikailag is megbetegszik.1hete van itthon.még mindig nem tudom jól tettem-e,majd jövőre kiderül.Akkor már a hugink is megy talán támasza lesz,még ha külön csoportba is lesznek.Még egyszer nagyon köszönöm,hogy írtatok
93. benvik (válaszként erre: 91. - Zsada77)
2011. okt. 17. 15:34
Szia! Nekem is 4,5 éves a lányom. Idén kezdte az ovit, de ebéd után hazahozom. Itthon vagyok még az öccsével. Az én lányom is nagyon anyás, viszont én keményen beviszem reggel az oviba, mert ennyi idősen igenis szükség van már a szocializációra, és hogy a saját korosztályával legyen. Eleinte volt tiltakozás, meg sírdogálás, de kitartottam, elmagyaráztam neki, hogy neki az a munkahelye és kész. Arról nem beszélve, hogy mivel ebben az évben betölti az 5. életévét, tanköteles is. Tehát itt nem játék, ha nem viszem, igazolatlan hiányzás, gyámhatóság stb. Megértette, járt egy hétig úgy, hogy már nem sírt, de túl nagy kedv sem volt. Ma meg már szinte futott az ovi felé, mert ott vannak a barátai, akikkel játszhat. Jó, persze nekem ez könnyebb, mivel szociálpedagógus vagyok, tanultam bőven gyermeklélektant stb., nyílván a saját gyerekeimen is tudom alkalmazni, de sokkal könnyebb a gyereknek is, ha a szülő részéről azt érzi, hogy ő teljesen biztos abbna, hogy neki az oviban a helye.
92. Full Up! (válaszként erre: 91. - Zsada77)
2011. okt. 17. 10:42

Szia! Én is kisebbikkel itthon vagyok még, a 3 évesem most kezdte az ovit. Nálunk a fő probléma az alvás (itthon is később aludt el mindig), úgyhogy én most azt csinálom egy darabig alvás előtt érte megyek.. Így egész jól bírja.

Szerintem a lányod - mind írod 4,5 éves - elég nagy már ahhoz, hogy közösségbe járjon. Nálunk pont ez volt a baj, hogy fiamat már egyszerűen nem tudtam úgy lekötni, igényli a gyerekek társaságát. Kicsi lányom mellett viszont teljesen visszafejlődik: csúnyán eszik, cumizza az ujját (előtte sose csinálta!) Nekünk az ovi ilyen szempontból most nagyon kell..

Sokat kellene vele beszélgetni, esetleg az ovispszichológussal (ha van ilyen) beszélgetni, hogy tudnál neki segíteni, hogy túljusson ezen.

2011. okt. 12. 22:40
sziasztok.előzmény:4,5éves kislányom több mint 1éve jár oviba,nem sikerült beszoknunk,reggelente órákat sír,van,hogy az oviban is szinte egész nap,nyáriszünet után ,hogy újrakezdtük,minden éjjel bepisil.ovónéni szerint nagyon anyás,én meg túlreagálom a dolgokat.Családba van gyerekpszihológus,szerinte Violám teljesen normális felszabadult kislány,kicsit zárkózott,azt javasolta míg a Hugival itthon vagyok(még 1 év)addig Őt se vigyem oviba,gyemekorvosnak is ez a véleménye.2napja nem voltunk,nem is pisilt be.szerintetek is jól teszem ha nem viszem?Ha tesó is megy,együtt járnak talán könnyebben veszi az akadályt
90. panka§ (válaszként erre: 89. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 16:47

Cinizmusod Ananké megint érezhető....nem fenyegetőzik senki, csupán óvoda orvost szeretnénk keríteni az óvónőkkel egyetértésben, hogy leírjam érthetően is...Szülői értekezleten 2 éve folyamatosan téma ez nálunk, mind a szülők-mind az óvónők részéről, de mint látszik, hatástalan..

Az immunerősítők összes fajtáján szinte túl vagyunk, eddig nem sok eredménnyel.

Elhoztam most a lányom az oviból, 10 gyerekkel ma kevesebben voltak, mint tegnap, és 1 gyerköcöt hőemelkedéssel vittek be reggel, aki délben lázas lett...illően még reggel ezt közölte is az óvónővel, hogy hőemelkedése van..erről beszélek, kedves Ananké!

89. 36f04c14f7 (válaszként erre: 88. - Full Up!)
2011. okt. 11. 14:40

Szia!

Hasonlóan oldottam/oldom meg én is: vitaminokkal, Béres-cseppel. Kiscsoportban sokat voltak betegek, később már kevésbé. Érdekes, hogy a kisebbik gyerekem sokkal kevesebbet betegeskedett mint a nagy, ő már edzettem ment oviba. Mi a himlőt is oviban szedtük össze, sőt még én is elkaptam. Társadalomban élünk, alkalmazkodnunk kell egymáshoz mivel mindig lesz egy-két szülő aki különböző okokból viszi a gyereket akár taknyos, akár nem. Szerintem ilyenkor szülőértekezleten fel kell állni és elmondani mi a gond, beszélni kell egymással, nem kommunista módszerekkel, jelentgetésekkel fenyegetőzni.

88. Full Up! (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 13:50

Sziasztok!


Olvasgatlak itt benneteket. Mi október elején kezdtük a kiscsoportot. Pillanatnyilag 9 fő van (folyamatos a feltöltés, dec-re lesz meg a 24 fő). Csak azt akartam mondani, hogy nekünk a doktornéni javasolta a rybomunil granulátumot (immunerősítő), és nagyon bevált. Ma a fiammal együtt összesen 3 gyerek volt a csoportban. Nem nagyon hittem idáig ezekben a "csodaszerekben", de azt látom működik. Egyébként nagyon könnyen összeszed ő is mindenféle nyavalyát, elég ha ránéz vki, és már beteg.. Mielőtt megkezdtük az ovit, én érdeklődtem a lehetőségek felől (kistesó van itthon, nagyon nem hiányozna nekünk semmi nyavalya), most tehát ezt szedjük, remélem nem lesz nálunk is ez a felállás, hogy 2 hét ovi, 2 hét itthonlét..


Nálunk az ovónők nagyon aranyosak, segítenek a piciknek, jó hogy most még kevesen is vannak. Az óvodavezetőnő megmondta, hogy nem tud mit kezdeni, ha betegen visznek oda gyereket. Ő a szülő és a gyerekorvos lelkiismeretére bízza a dolgot, ők NEM BÍRÁLHATJÁK FELÜL a gyerekorvos határozatát. Úgyhogy ördögi kör..

87. tündér74 (válaszként erre: 81. - Jozsi.38)
2011. okt. 11. 13:44
Talán azért is kap el egymás után mindenféle fertőzést a kisgyerek (nem a tiédre gondolok, csak úgy általában:), mert még igazán ki sem gyógyult az egyik betegségből, elviszik oviba és máris elkapott egy másik fertőzést. Így sajnos az immunrendszer is egyre gyengébb lesz.:(
86. 36f04c14f7 (válaszként erre: 83. - Panka§)
2011. okt. 11. 13:25
Akkor elég súlyos kommunikációs és memória zavarban szenvedsz, legalább olvad vissza magad ;) Nem foglalkozom tovább veled.
85. tündér74 (válaszként erre: 76. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 13:06
Szerencsére azért vannak még ovik, ahol nem így mennek a dolgok:)
2011. okt. 11. 12:29
A gyermekek immunrendszere nem a sorozatos kötőhártya gyulladástól, és tüszős mandula gyulladástól erősödik....ez egy nagy butaság.
2011. okt. 11. 12:25

Ananké!

Sajnos, a te primitívséged mutatkozik meg most, hiszen én senkire nem támadtam rá, nem állítottam rólad, hogy betegen viszed a gyerekeidet. Sajnálom, hogy így felhúztad magad...

Ez az én meglátásom, nem kell hogy egyetértsünk.

2011. okt. 11. 11:46
Ja, és megnézem melyik óvónő támogat abban, hogy jelentgesd az óvodát az ÁNTSZ-nél, pont erre vágynak...
2011. okt. 11. 11:43
pedig panka mindenhol így van, a kis óvodákban is. 3hétig kínlódtam legnagyobbnak mire elmúlt a náthája, a két kicsi még benne van nyakig. elviszem ahogy köhögni, taknyosodni kezd, kiíratom, hogy ne legyen ott, 1hét ovi után előjön újra még durvábban és elmúlik, aztán kezdődik előlről egy másik bacival.így szerez védettséget a gyerek immunrendszere, tetszik vagy sem
80. 36f04c14f7 (válaszként erre: 77. - Panka§)
2011. okt. 11. 11:38

Kedves Panka§!

Először is: én soha nem viszem a gyerekem betegen az oviba! Kikérem magamnak az "ilyen anyukák hozzáállása miatt van probléma" kifejezésedet! Kicsit vegyél vissza a nagy képedből!

Mivel már összesen 9 éve járom az óvodákat, azt a tapasztalatot írtam le, hidd el láttam már hasonló harcinaskodót, ugyanakkor láttam a végkifejletet is.

Mindig az a válasz, hogy a szülőnek dolgozni kell, nincs pénz, a gyerekre nincs kinek vigyáznia és továbbra is menni fog ami eddig, ennyit próbáltam mondani. Elég primitív vagy, hogy rögtön támadsz, sokat elárul rólad!

2011. okt. 11. 11:11
Ja és még annyi, hogy esetemben, engem támogatnának az óvónők, mert nekik is elegük van ebből,így nem félek, hogy a gyerekeimet bármilyen megkülönböztetés érné. Ha mégis, netán, engem sem kell félteni....:)
2011. okt. 11. 11:09
Azt kellene megérteni, hogy a fertőzések nem feltétlenül velejárója egy közösségnek, nem kell szemethunyni felette, mert igen is kezelhető lenne a dolog, ha változna az ilyen szülök hozzáállása.
77. panka§ (válaszként erre: 76. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 11:04

Kedves Ananké!

Nem akarlak megbántani, de pont az ilyen anyukák miatt van baj az óvodákban, mivel "jajjj mindenhol így van ez" címszóval legyintenek a problémákra, és elbagatelizálják, hogy úgysem lehet tenni ez ellen.

Nem azt mondom, hogy meg akarom szüntetni-mert ez lehetetlen-de nálunk különösen jelen vannak a fertőzések, és lehet pont az ilyen anyukák hozzáállása miatt.

76. 36f04c14f7 (válaszként erre: 70. - Panka§)
2011. okt. 11. 10:58
Nekem 3 gyerekem van, ismerős vagyok már óvodákban és sajnos azt kell mondanom, hogy mindenütt így megy ez. Hiába jelented fel őket, nem lesz változás és még a te gyereked fogja húzni a rövidebbet ha kiderül, hogy te voltál.
2011. okt. 11. 10:54
Köszönöm mindenkinek, asszem a mai napom levélírással fog telni.
74. benvik (válaszként erre: 73. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 10:51
Abba inkább bele sem szeretnék gondolni, mert akkor hiába tanköteles már a lányom, egész évre kiiratom... Eddig mondjuk pont ezek miatt nem is járt. Nem hiányzott semmi ilyen finomság a kistesónak sem....
73. 36f04c14f7 (válaszként erre: 69. - Benvik)
2011. okt. 11. 10:48
A féreg rosszabb volt nekem. Rettenetesen írózom a férgektől, fújjj meg brrrr. Adott az orvos gyógyszert az egész családnak, mert ugye nem lehetett tudni, hogy hazahozta-e a gyerek. Rettenetesen ki voltam akadva, már a hisztéria szélén álltam, gyerekkorom óta félek a férgektől. Megettem több gerezd fokhagymát is, a gyerekeket is megtömtem. Mindenkinek átellenőriztem a kakiját, hála az égnek nem volt senkiben semmi, de komolyan mondom maga volt a pokol az a pár nap. Mai napig nem kell bejelenteni az óvodának ha férges a gyerek, rettenetes, bármikor előfordulhat!
72. benvik (válaszként erre: 70. - Panka§)
2011. okt. 11. 10:47
ANTSZ, önkormányzat jegyzője, vezető ovónő, körzeti gyerekorvos, védőnő. Mindnek lehet írni szép kis levelet, és a végére odaírni, hogy még kiknek küldted el. És mivel tudják, hogy nem csak ők kapták, elkezdenek intézkedni, nehogy valamelyik elővegye őket, hogy miért nem csináltak eddig semmit.
71. B.Marcell (válaszként erre: 70. - Panka§)
2011. okt. 11. 10:44
ANTSZ!!!!!
2011. okt. 11. 10:43
Tulajdonképpen nekem olyan hozzászólásra lenne szükségem, aki nem megkérdőjelezi a fennálló problémákat, hanem érdemben tudna segíteni hogy ilyen esetben hova, kihez, lehet fordulni, vagy éppen náluk hogy működik ez a dolog...köszönöm.
69. benvik (válaszként erre: 66. - 36f04c14f7)
2011. okt. 11. 10:40
Én a tetütől félek a legjobban:-(((( Már én is gondolkoztam, hogy igen is minden vasárnap ilyennel mosom meg a gyerek haját. Hosszú szőke haja van, rémálom lenne belőle szedegetni:-(((((
68. B.Marcell (válaszként erre: 61. - Panka§)
2011. okt. 11. 10:40
nem lassan,en meg ma jelentenem!!!!nem ertelek benneteket anyak,nincs semmi ami megallithat(na)engem ha anya lennek,a parom nem ilyen ,mint az atlag!az nem cicazik,azt kell mondanom meg jo,hogy ilyen nagyszaju,magaert kiallos anyat valasztottam anno.nem nez O semmit ilyen esetben,csak csinalja a dolgat!!!!
67. benvik (válaszként erre: 65. - B.Marcell)
2011. okt. 11. 10:38
Itt nem szólnak ha úgy viszem a gyereket:-( A doki azt mondta, hogy azért nem viszik hozzá ennyivel a gyereket, mert akkor ugye szülőnek táppénzre kell mennie, és ezért utána meg kivágják a munkahelyéről:-((((( Ez sajnos így is van. Jövőre a gyerekek szerintem sokat lesznek a nagyinál:-((((
66. 36f04c14f7 (válaszként erre: 63. - Benvik)
2011. okt. 11. 10:37

Á, nálunk tetvesen hoztak egy gyereket az oviba... Kb. egy hét múlva tudtuk meg, hogy az óvónő tud róla, de ekkor már több gyerek is fertőzött lett. Azt mondta az óvónő, hogy nem lehet tetű miatt kitiltani az oviból a gyereket... Mivel akkor dolgoztam nem tudtam megoldani a felügyeletet vinnem kellett a lányom, de mondtam neki, hogy tartsa a távolságot a tetűhordozótól és vettem tetűmegelőző sampont (jó drága volt) azzal mosta meg minden este a haját, emellett még át is böngésztem a frizuráját.

De egyszer volt egy bélférges gyerek is, az nagyanyja szólta el magát az öltözőben. Na akkor pánikot kaptam és rohantam a háziorvoshoz.

65. B.Marcell (válaszként erre: 63. - Benvik)
2011. okt. 11. 10:34
utana meg az van ha viszed,a masik anyuka szolna meg,h trehany vagy es betegen megy a gyereked az oviba!!!maradjon csak otthon,amondo vagyok!es mi kimondottan utaljuk az olyan fajta orvost aki igy reagal a dolgokra.az en parom meg cirkuszt is kepes csinalni a rendelobe,ha nem veszik komolyan a kereset,es igaza is van!a gyerek a mienk,majd mi tudjuk mit mikor hogyan
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook