Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudja valaki hol kaphatok laktózmentes termékeket és mennyiért? fórum

Tudja valaki hol kaphatok laktózmentes termékeket és mennyiért? (tudásbázis kérdés)


28. beba89
2015. júl. 17. 14:54
Lamucat érdekes, amit mondasz. Úgy tudom, hogy a laktózérzékenyeknél pl a joghurt, sajt, túró kevésbé okoz problémát, mert kevesebb laktóz van benne. És a tünetek sem egyformák mindenkinél, mert nem egyforma mennyiségű laktáz van bennünk. Én eléggé szeretem a tejet, sokat is iszok, én ezért szedem a rágótabit ilyenkor.
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Dd4fac34d4)
2015. júl. 10. 14:54

a laktózérzékeny nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, komoly emésztési panaszai vannak tőle


Te csak nem szereted a tej szagát. Ennyi. Én se szeretem. De a joghurtot, sajtot, túrót, egyebeket fogyasztom

2015. júl. 10. 14:50

Én a múlt héten a LIDL-ben láttam laktózmentes tejfölt.

Egyébként nem tudom, mit jelent pontosan a laktózérzékenység! Én például a tejnek a szagától is ki tudom hányni, amit aznap megettem, nemhogy megigyam, és ez így van gyerekkorom óta. Viszont minden más savanyú, illetve erjesztett tejterméket, joghurtot, sajtot, túrót rengeteget eszem, és imádom őket. Hogy van ez?

25. beba89
2015. júl. 10. 12:05
Pont így vagyok vele én is! Vannak dolgok, amiket egyszerűen szeret az e,ber és nem akar lemondani róluk. Én millandjoyt szedek és nekem tök jól bevált! Próbáld ki!
2015. jún. 12. 17:16
Köszi, eddig így is volt, de valahogy az ilyen laktózmentes megoldások nekem annyira nem jönnek be. Van, hogy drgábbak és nem is ízlenek. De hallottam, hogy vannak olyan megoldások, amit étkezés előtt használva, utána ehetünk-ihatunk tejeset és nem lesznek panaszok. Ismertek ilyeneket? Kipróbálnám!
23. csgybzs (válaszként erre: 22. - Katona Bence)
2015. jún. 4. 20:53

Nyilván nem véletlenül vagy laktózérzékeny...

Egyél vizes alapú fagyikat, dobozosban, tölcséresben és pálcikásban is rengeteg fajta van.

Akár növényi tejből készülteket is kipróbálhatsz, kókusztej, mandulatej, stb...

2015. jún. 4. 19:11
Sziasztok! Rólam néhány hónapja derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok, és unom már, hogy állandóan laktózmentes recepteket kell keresgélnem! Nem ehetek azt, amit szeretnék. Ráadásul fagyifüggő vagyok, és itt a nyár! Tudtok valamit javasolni, hogy ehessek tejes dolgokat, de ne legyenek panaszaim? Köszi előre is!
2015. ápr. 24. 13:22
tescoban is kapható laktózmentes joghurt, tejföl, tej, sajt, stb
2015. ápr. 24. 11:40

Nahát, épp most akartam ilyen kérdést kiírni :D

Nálunk tegnap lett diagnosztizálva és most keresgélem a recepteket.

19. Kálbá (válaszként erre: 18. - Tomka1)
2011. jún. 1. 08:31

szia


kicsit későn olvastam a leveled. Nem hiszem hogy azért lett hasmenésed, mert laktózmentes terméket ettél. Ez max akkor lehet ha tejérzékeny vagy, mert ebben a tejfehértje épp úgy benne van mint más tejtermékekben.


üdv K

18. tomka1
2011. máj. 24. 15:29

Sziasztok!


Akinek nincs laktózallergiája és először fogyaszt pl. laktózmentes tejfölt lehet tőle hasmenése? Én tegnap vettem egy ilyen laktózmentes tejfölt mert nem volt más és kellett a tejföl majonézhez és miután megettem kb 20 perc múlva híg székletem volt. Pedig nekem inkább kemény szokott lenni és nem is tudok mindennap nagywc-zni. Szerencsére csak egyszer volt, remélem már nem lesz, nem is merek most semmit enni, csak iszok. Lehetséges, hogy ettől volt vagy valami vírus? De a közérzetem jó meg étvágytalan sem vagyok, semmi panaszom nincs.


Üdv:Zsu

2011. jan. 13. 11:32
A naszálytej termékek nagyon jók, a férjem is laktózérzékeny, és bevált.
2011. jan. 12. 20:56

Szia!

Nemtudom sikerült-e október óta előrébb jutnod. Ha igen, akkor ezt a linket ajánlom segítségül azoknak, akik informálódni jöttek az oldalra.

Rólam nemrégen derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok. Azóta keresgélek, kutakodok. Sajnos csak a laktózmentes termékeken van feltüntetve, hogy fogyaszthatjuk, a többi termék 10%-án jelölik, hogy tartalmaz, 30%-ról hallottad, hogy tartalmaz, a maradék pedig kérdőjel. Üdv.Ildi


[link]

15. Kálbá (válaszként erre: 14. - Eb11a53b33)
2010. okt. 13. 15:24

szia


nem kaptunk semmilyen listát:(

neked van ilyened? ha igen átküldöd????


köszi K

14. eb11a53b33 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2010. okt. 8. 07:51

Szia


Ez diétát kíván, mi már nyolcadik éve csináljuk és nem nehéz.

A gasztroenterológusod nem adott listát a tiltott ételekről, mint pl párizsi, zöldborsó, virsli és ilyenek?

2010. okt. 7. 22:25

Kasmír a kasmíriaké, tej meg a kisbocié.

Van abban rosszabb is mint a laktóz.....

[link]

(jó étvágyat hozzá)

2010. okt. 6. 19:01

Szia!

Nagyobb bevásárló központokban,de szerintem jobb kis boltokban is lehet már kapni!:)

11. fdóri
2010. okt. 6. 17:26
Szia! Lidl-ben is van. Nem dragabb sokkal mint a normal... 20-30 ft-tal. Csak tejtermekek vannak...
2010. okt. 6. 16:22
köszönöm szépen, a risztejről azt hallottam hogy 7-800 ft nál vannak:S
2010. okt. 6. 15:48

Mizo 399,

Magic Milk 389

Montice 416 Ft.

Spáros 1,5%-os 226Ft

Tartós 1,8%-os 265 Ft.


De szerintem megkóstolhatjátok a rizstejet, ilyeneket is, bár azok biztos drágábbak

2010. okt. 6. 15:34
esetleg árakat is tud valaki hogy kb mennyi?
2010. okt. 6. 15:31
nekem a spáros vált be árban eddig a legjobban...
2010. okt. 6. 15:27
igen kaptunk, de azt nem kapkodhatja be minden nap és eddig nagy tejfogyasztó volt napi akár fél-1 litert is megivott, nem szeretném erről leszoktatni ha tudok olyat venni amit ihat és még esetleg meg is fizethető
5. Marjann (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2010. okt. 6. 15:25

Interspárban, Tescoban van tej, tejföl, joghurt, túrórudi, sokszor túró is. A spárnak van sajátmárkása, a tejet próbáltuk olcsó és jó. Egyébként a Magicmilk termékek is bejönnek, meg a Mizo tej.

De ha látta orvos, akkor gondolom kaptatok laktáz enzimet, amivel kis mennyiségben akár sima tejtermékeket is ehet. (recept nélkül is kapni amúgy ilyeneket)

2010. okt. 6. 15:24
igen én is így vagyok, csak gondoltam több szem többetr lát és nem kell mindent vágig járni hogy megtudjam az árakat:)
2010. okt. 6. 15:24
Nem tudom mennyiért, de a sparban mindenféle cucc van, tejtől a tejszínen át a túró rudiig.
2. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2010. okt. 6. 15:23

Szia!

Vannak ilyen boltok, amik csak ilyen termékeket árulnak. Valamint a nagyobb multiknál is lehet még találni. Elég drágák, de ha nincs más választás....

Rita

2010. okt. 6. 15:21

sziasztok


Most tudtuk meg hogy a kislányom laktózfelszívodási zavara van. Tudtok segíteni hogy hol kaphatok laktozmentes termékeket és mennyiért?

segítségeteket előre is köszi

K

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook