Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Én és a South Beach fórum

Én és a South Beach (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én és a South Beach

1 2
57. 138bf7d641 (válaszként erre: 56. - Katthy)
2009. máj. 28. 19:05

Szia!


Bocsi, csak most olvastam a válaszod. Nem sértettél meg. Mindenkinek van saját véleménye. A jó kívánságokat köszi. Szia.

56. Katthy
2009. máj. 23. 00:06

Te jó ég, én ebbe inkább nem folynék bele. Nem ismerlek elég jól, hogy konkrét véleményt alkothassak, de nekem már az elég árulkodó volt, hogy számodra a pozitív válasz az "okos" hozzászólás.

Annyit mondhatok, hogy az én meglátásom szerint ez az egész nem a pasidról szól, hanem rólad és az önbecsülésedről (lsd. már a címet is: hogy nevezheted szörnyetegnek magad azért, mert nem akarod mással megosztani a párodat?).

Amíg azt nem rakod helyre, addig mást se fogsz tudni, ezt viszont tapasztalatból mondom. Kívánom, hogy sikerüljön, a gyermekeid érdekében is. Remélem, nem sértettelek meg, nem állt szándékomban, de az őszinteség mindig is fontosabb volt nálam a cukormáznál.

Üdv és minden jót!

55. Katthy
2009. máj. 22. 22:01

Üdv! Sajnálom :( Én mondjuk nem veszem észre, hogy többet költenék kajára, bár rám főznek, az meg kicsit más tészta... az a 13 ropi azért mégis soknak tűnik :O

Amúgy szerintem bármilyen étrenddel le lehet fogyni, ha odafigyelsz a mennyiségre és a tornára, szóval ne add fel, hajrá!

54. 138bf7d641 (válaszként erre: 53. - Katthy)
2009. máj. 22. 18:48

Szia Katthy!


Sajnos nem tudtam belekezdeni a diétába. :(

Rájöttem, hogy egyszerűen nem engedhetem meg a pénztárcámnak. Összeírtam egy listát, és nagyjából kiszámoltam mennyibe kerül, és lemondtam róla. Kb. 13000-ft lett volna egy hétre csak az én élelmem, és akkor még etessem a családot is? Ennyiből be szoktam vásárolni négy személyre egy hétre. Szóval az egészséges életmódot nem a "alja" rétegnek találták ki, aki minimálbérből éli a mindennapjait. Azért nem adom ám fel, majd tornázom, vagy valami. De akkor is leolvasztom magamról a zsírt.

53. Katthy
2009. máj. 6. 23:30

Üdv!


Sajna nem mértem centiket, de lakótársaim és család szerint látványos az eddigi változás. :D

És ha nem parázol rá, hanem csak csinálod, biztos, hogy lesz eredmény, előbb vagy utóbb ;)


Jó éjt!

52. 138bf7d641 (válaszként erre: 51. - Katthy)
2009. máj. 6. 18:54

Szia Katthy!


Na, még pár nap, és bele kezdek a diétába. A kezdő lépéseket már megtettem, hozzászoktattam magam a sok folyadékhoz. Már napi két liter vizet meg bírok inni. Ez nem rossz a napi max fél literhez képest. Aztán szombaton elkezdem. Remélem tényleg használni fog, mert szeretnék végleg leszámolni a felesleges zsírpárnáimmal. Amúgy nálad cm-ben is van látható eredménye? Mert igazából nekem az lenne a fontos, nem annyira a kg. Mindegy, majd kiderül. Szép estét Neked! :)

51. Katthy
2009. máj. 2. 16:34

Hali!

Az SBDnél a glikémiás indexet nézik, nem a kalóriákat, de persze általában átfedi a kettő egymást, és nem a disznózsírnak alacsony a GI-je :)

És úgy tűnik, vagy csak mi SBDzünk, vagy a többiek nem ilyen beszédesek :D A gyorskúrák sajnos népszerűbbek... :(

Itt van néhány táblázat meg infó a kaják GI-jéről (gugli a barátod, ne feledd :DD):

[link]

[link]

[link]

50. 138bf7d641 (válaszként erre: 49. - Katthy)
2009. máj. 2. 13:48

Szia!


Köszi a tippeket. Amúgy nincs valami lista, hogy mi az a maximális határ a szénhidrát-, zsír-, cukor-, és energiatartalomnál, ami még belefér az 1.szakaszba? Csak mert akkor könnyebben eldönteném a termékekről, hogy szabad, vagy nem. Pont azért, amit a joghurtnál mondtál. Rá van írva, hogy 0%, de ha jobban megnézi az ember... Mondtam egyébként a kedvesemnek, hogy készüljön fel, mert a bevásárlások ideje megnő majd az elkövetkező időben, (legalábbis addig, míg megtanulom a dolgokat)mert minden terméket amit magamnak veszek meg kell alaposan vizsgálnom. :) Azt mondta ezzel tisztában van, de majd kárpótolja érte a szépségem. :D

Szóval hajrá! Ha lesz még kérdésem úgyis megkérdezlek. Köszi. hogy ilyen segítőkész vagy. Amúgy ezen a fórumon csak mi vagyunk aktívak?

49. Katthy
2009. máj. 2. 12:24

Nocsak, találtam néhány mintaétrendet, és már az elsőben ott figyel a tejföl :)) Ezek szerint szabad, sőt... ahogy elnézem, én a mostani étvágyammal meg se tudnám enni ezeket a mennyiségeket (persze 1 hónappal ezelőtt még nem jelentett volna gondot :P):


1.

R: tükörtojás 2 tojásból, baconnel, kávé vagy tea

T: zeller 75 g zsírszegény tejfölös túróval

E:Fetával és vágott zöldséggel töltött paprika

U:Egy szelet zsírszegény sajt

V: Fokhagymás párolt hal salátával


2.

R: Gombás omlett mozarellával, kv v. tea

T:nyers zöldség zsírszegény kőrözöttel

E:Grillezett pulykamell zöldséggel

U: 20 szem mogyoró

V: csirkemell sült zöldséggel


3.

R: paradicsomlé,tojás

T:Uborka, zsírszegény sajtkrémmel

E: Borjúszelet salival

U:paradicsom sajttal

Vtöltött gomba csirkemellel és salival

48. Katthy
2009. máj. 2. 12:19

Jó reggelt!


A gyümölcsök gondolom a gyümölcscukor tartalmuk miatt tilosak az elején, szóval a joghurtnál is attól függhet, mennyi cukor van benne - ez különösen a csökkentett zsírtartalmú joghurtoknál fontos, mert ráírják bazinagy betűkkel, h 0% zsír, oldalt meg ott van apró betűvel, hogy 20000 kalória van 100 grammban, mert cukorral pótolták a zsírhiányt.

Szóval szerintem használhatsz nyugodtan, feltéve, ha nemcsak zsírmentes, hanem alacsony kalóriatartalmú is a cucc. A tejfölt nem tudom, rágugliztam, de se magyarul, se angolul nem leltem rá, hogy szabad-e. Magamtól azt mondanám, inkább hanyagold az első szakaszban, végül is csak két hétről van szó.

Nagyon örülök neki, hogy már az agyad is átállt - nagyon okos kis szerv egyébként, csak meg kell mondani neki, hogy mit csináljon, a többit szépen megoldja (ezért kell vigyázni az olyan dolgokkal, hogy "szeretném" meg "most talán sikerül", mert ezt is szó szerint veszi, és aztán persze, hogy nem működik a dolog.)

A South Beachnél szerintem nem a kalória-, hanem a fehérje- és szénhidrátmennyiségen van a hangsúly, szóval ha nem sanyargatod magad feleslegesen, akkor nem leszel éhes (rám csak esténént, 10-11 óra környékén jön a kajálhatnék, de hát olyankor meg úgyse ehetek, tökmindegy, milyen diétát csinálok). Az eleje tényleg kemény lesz, de tapasztalatból mondom, hogy 1-2 hét után megszűnik az édesség utáni vágy (nálam mondjuk most épp visszatért, de nagy és erős Shotokan harcos vagyok :D)

Ha bármi gondod van, írj nyugodtan ide, vagy privit, szivesen segítek :)


Üdv,


Kath

47. 138bf7d641 (válaszként erre: 46. - Katthy)
2009. máj. 1. 21:24

Szia Katthy!


Találtam a diétás receptekkel kapcsolatos fórumot, de sajna oda már 2008 óta nem írtak. Kár, pedig ott beszélgették meg az emberek, mit szabad enni, és mit nem. Te meg tudnád mondani, hogy az első szakaszban lehet -e 0%-os gyümölcsjoghurtot enni, vagy csak natúrt? És az egyik receptben kell tejfölt használni, az lehet 12%-os, vagy inkább helyettesítsem natúr joghurttal? Nem tudom biztosan, hogy tejfölt lehet -e az első két hétben enni. Már alig várom, hogy elkezdhessem, agyban kezdek ráállni a dologra, és lehet, hogy nem hiszed el, de igazán nem is kívánom már azokat, ami most itthon van. Kívánom ellenben nagyon a zöldségeket, minden formában, pedig sosem voltam odáig értük. Mindenem a tészta volt, meg az édességek. Na, még egy hét, és belevágok. Azért kicsit félek is tőle, az éhségtől, meg a zabarohamoktól. De akkor is erős leszek!!! Jó éjszakát!

46. Katthy
2009. ápr. 30. 22:06
Jó éjt!
45. 138bf7d641 (válaszként erre: 44. - Katthy)
2009. ápr. 30. 19:14

köszi a segítséget :)

most megyek, mert le kell fektetnem a fiúkat, meg vár a mosogatás, vasalás... :(

Szép estét! Szia.

44. Katthy
2009. ápr. 30. 19:10
Hát ebben a témában nem igazán vagyok ismerős... csak méregtelenítő teákat ismerem, merhogy a nevükben benne van a sokat sejtető "méregtelenítő" szó :) A tu*bódiétának meg már a nevétől is ráz a hideg. Én tehát maradnék a teánál, de persze rajtad áll, mit választasz. Nézz körül itt meg guglin, mit tanácsolnak.
43. 138bf7d641 (válaszként erre: 42. - Katthy)
2009. ápr. 30. 17:57
Hát, ha minden igaz, jövő hétvégén elkezdem. Aztán minden kiderül. Szerinted mivel tisztítsam ki magam? A turbóódiétánál pl. keserűsóval csinálják, az pár óra alatt mindent kitakarít legalább is a belekből. Vagy méregtelenítő teával?
42. Katthy
2009. ápr. 30. 17:35

Ha figyelsz rá, hogy a bevitt kalóriamennyiség kb 20-25%al alacsonyabb legyen, mint az alapszükségleted (van rá képlet, hogy kell kiszámolni), és mozogsz mellette, nincs az a diéta, ami kudarcot vallana!

Bár úgy tudom, SBD-nél nincs kalóriaszámlálgatás, vagy igen? Még az elején elolvasgattam, mit hogy kell, aztán azóta zsigerből csinálom :D

41. 138bf7d641 (válaszként erre: 39. - Katthy)
2009. ápr. 30. 17:12
Ezt nem értem! Ahogy nézem azt a pár SBD-s receptet, amit találtam, egy csomón kell még változtatni ahhoz, hogy alkalmazható lehessen az első két hétben, pedig az van odaírva mellé, hogy a diéta 1.,2.,3. szakaszában is ehető. Na mindegy, majd megvariálom. Csak attól félek valamit majd rosszul csinálok, és hatástalan lesz a diéta. :(
40. 138bf7d641 (válaszként erre: 39. - Katthy)
2009. ápr. 30. 15:29
Nekem is bőven kijut majd a kísértésből, mert a párom olyan sovány (bármit megehet), a gyerekek meg nem egy nagy evők, hogy nekik főzöm majd a szokásos kajákat, magamnak meg a diétásat... De a szépségért meg kell szenvedni. :( Amúgy most készítem a táblázatot, hogy mit szabad, mit nem, és az alapján állítom majd össze az étrendem.
39. Katthy
2009. ápr. 30. 15:15

Jé, igazad van, répát nem szabad XD Francba. De mint látod, azért csak fogyogatok répával is :P Hát szerintem nem árt előtt valamit csinálni, én speciel három napig vizen éltem, annyira beteg voltam, szóval megvolt a méregtelenítés :DD

És lehet, hogy ez még a betegség utórezgése volt, de az első egy-két hétben teljesen felborult az emésztésem. Hadd ne részletezzem :))

És igazad van, többen könnyebben megy, nekem bőven elég kihívás, hogy a négy lakótársam vígan zabál körülöttem (most is itthagytak egy bazinagy pizzásdobozt, a tiramisu meg a másik szobában illatozik)... :(((

38. 138bf7d641 (válaszként erre: 37. - Katthy)
2009. ápr. 30. 14:33

Az első két hétben kerülni kell a répát nem? Akkor a levesből azt ki kell hagyni, gondolom a cukor tartalma miatt. Na de leves répa nélkül...

Úszni sajna nem tudok :((( Pedig mindig is szerettem volna, csak víziszonyom van, gyerekkorom óta félek a víztől. Ha a fejem elmerül a vízben, már azt hiszem a halálomon vagyok. Tök selejt anyagból készültem. Szóval. Most első lépésként, amíg meg nem kapom a fizut, addig előre eltervezem miket fogok majd enni. Aztán amikor már neki tudok állni, akkor elmegyek bevásárolni, és hajrá. Erről jut eszembe, nem lenne érdemes valami tisztító kúrát is csinálni előtte? Vagy majd diéta közben "kitakarítódok"?

Különben nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, jó, hogy nem vagyok egyedül, akkor biztos nem menne. :)

37. Katthy
2009. ápr. 30. 13:52

Szia!

Minden diéta nehéz az elején, amíg el nem hagyod a régi rossz szokásaidat, és hozzá nem szoksz az újakhoz :)) Visszaolvastam a naplómat, és hát a diéta elejét egy csúnya gyomorláz jelentette, ami után napokig alig tudtam enni. Utána kezdtem el az SBD-t, és csinálom azóta is.

Én úgy tudom, hogy dietetikusok is ajánlják az SBD-t, de rákerestem neked egy cikkre:

"A South Beach értékelése dietetikus szemmel:

A diéta előnyei

A fokozatos vércukorszint emelkedés hatására később jelentkezhet az éhségérzet, így nem következik be a magas glikémiás indexű ételek fogyasztását követő gyors vércukor- és inzulinszint emelkedés - ezért a diéták során sokszor tapasztalható farkaséhségre sem kell számítanod.

A diéta követése rendszert visz az életedbe, áttekinthetőbbé teszi a táplálkozásodat. Megismerheted az ételek pontos összetételét, így a fogyás szempontjából hatékonyabb lehet az ételkészítés és a nyersanyag válogatása.

A vitaminok és ásványi anyagok pótlása biztonságosabbá és kímélőbbé teszi az étrendet, a változtatások a szív-, ér-, csont- és emésztőrendszer épségét is segíthetnek megóvni.

Ha problémáid vannak a vérzsírszinteddel, akkor dietetikussal konzultálva előnyösebb lehet számodra az étrend!

A diéta hátrányai

A szénhidrátokban szegény étrendre építő módszerek tudományos háttere jelenleg kérdéses. Léteznek mind pozitív, mind negatív eredményekkel járó vizsgálatok is.

Kutatások szerint a fogyás sikerességéhez nem feltétlenül kell kizárni az egyszerű szénhidrátokat az étrendedből (p: cukrokat, cukor tartalmú édességeket) - mérsékelt fogyasztásuk ugyanis betarthatóbbá teheti a fogyókúrát.

Ha nem ügyelsz az étrend gondos összeállítására, akkor a vitaminok, ásványi anyagok, rostok, zsírsavak hiánya hiányállapotok kialakulásához és az egészség károsodáshoz vezethet."

az egyik hátrány, miszerint nehezen betartható, azt embere válogatja. Szerintem sokkal kevésbé nehezen betartható, mint a legtöbb divatos csodakúra (ami csak szétbuzerálja az egészségedet), vagy éppenséggel a 90 napos (tészta feltét nélkül, zöldség zöldséggel, 1 napig csak gyümölcs? Ugyan már...).

Diéta alatt meg úgyis mindig vitamint szedek (leginkább multivitaminos pezsitablettát, azzal meg le van tudva minden egész napra).

Egy átlagétkezés egyébként így néz ki nálam:

fehérje (főtt tojás, virsli, sült pulyka vagy csirke, sonka, mozarella etc.) sok zöldséggel - általában salátát csinálok paprikából, paradicsomból meg uborkából (nem vagyok nagy zöldségrajongó, még ezeket szeretem a legjobban), és ízesítem vegetával meg grillfűszerrel. Húslevest is gyakran eszem, persze tészta nélkül, de jó sok répával. reggeli meg néha vacsi az általában joghurt vagy tej, tejeskávé, vagy az előző napi maradék. Én nem tudok főzni, de itt a hoxán egy rakat marha jó recept van, amik egészségesek és még a kalóriatartalmuk is alacsony.

Ja, és persze torna, torna, torna! Pilates nekem túl "lassú", hamar megunom (plusz nehéz is :D), de szerintem neked jó lenne. Azt hiszem, még a callanetics-et is ajánlják gerincproblémásoknak, de ebben nem vagyok biztos. Úszással nem akarsz próbálkozni? Talán még az terheli meg a csontokat a legkevésbé.

36. 138bf7d641 (válaszként erre: 35. - Katthy)
2009. ápr. 30. 10:33

Szia Katthy!


Sajna tegnap valaki azt írta erről a diétáról nekem, hogy "éheztetés", nem egészséges és ne csináljam. Nem szeretek éhezni. :( Kicsit megijedtem tőle, de attól függetlenül ki akarom próbálni. Maximum ha nem bírom, kipróbálok mást. A régóta várt elhatározás végre megért.

Te hogyan kezdtél bele? Mit szoktál reggelizni, ebédelni, és vacsorázni? Én a pilatest szeretném kipróbálni mozgásnak, mert azt olvastam, hogy nem terheli az ízületeket, jó a gerincnek, és nagyon hatásos. (térd, és gerincproblémáim vannak)

35. Katthy
2009. ápr. 30. 00:13

Hajrá!

Én kereken egy hónapja csinálom az első fázist (tudom, jóval az idő több, mint az ajánlott, de remekül bírom, és rengeteget kell még leadnom), és eddig kábé 7 kilót fogytam vele! Persze mellette minden másnap tornázom napi 40 percet, illetve most próbálok ráállni a napi mozgásra. Anélkül nem megy, mert csak izmot vesztesz a zsír helyett!!

Kitartást és egy kalappal!

2009. ápr. 29. 21:08

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni közétek.

Május 10. körül szeretnék belevágni a sbd-be, nagyon kíváncsi vagyok, hogy használ -e, bár az írásaitok elég pozitívak. Csak öt kg pluszom van már, de az makacsul hozzám tapad, ezért döntöttem a diéta mellett, mert sajnos enélkül nem fogok megszabadulni tőle. Ha beválik a dolog, utána szeretném életformaként tovább folytatni. Egy kicsit félek tőle, mert zabálási rohamaim szoktak lenni, és nem birok olyankor leállni, aztán meg szidom magam... szóval sok kitartást mindenkinek! Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, így nem vagyok egyedül, és tudjuk egymást bátorítani.

33. Katthy (válaszként erre: 32. - 333b793c85)
2009. ápr. 26. 23:00

Üdv!

Sportolással hogy állsz? Ha jó az étrend, akkor ezen kéne dolgozni.

2009. ápr. 25. 22:02

Sziasztok!


Én azt szeretném kérdezni, hogy ha általában is nagyrészt egészségesen étkezünk, úgy főzünk, stb. akkor mi a különbség? Mitől fogok fogyni, ha szinte semmi változást nem iktatok be?


köszi a válaszotokat

2009. márc. 29. 10:58

Kedves south beach diétások!

Ki szeretném próbálni a diétát, de nem tudom elképzelni a reggelimet pirítós nélkül, ami sajnos szénhidrát forrás és a cikkben az áll, hogy az első szakasz ezt szigorúan tiltja.

Ti hogyan bírtátok ki? Mivel helyettesítettétek?

Köszi:)

2009. márc. 25. 19:48

Szia Zummike! Kitartas, nincs egy hete. hogy kezdtem a SBD-t, es ugy erzem, hogy tok szuper, az elso 4 nap utan le is ment 2kg...igaz hogy en sajnos hipoglikemiara eleg hajlamos vagyok, igy a reggeli 1 szelet kenyeremet nem tudom kihagyni :(...de egyebkent elfelejtettem mindent ami liszt, cukor, csoki, stb.Az evesi rohamokat, ami kb. 1-2 napig tartott vizzel helyettesitettem, na jo, hogy oszinte legyek nasikent megengedtem magamnak dietetikus, kaloriaszegeny eteleket...

Az edesseg is olyan, mint a cigi...a nagy mennyiseg meg nagyobbat "kovetel"! Kitartas, es menni fog!Sok sikert!

2009. márc. 19. 15:53

Én most fogtam neki az SBD-nek s az a baj h "evési rohamaim" vannak...:-S néha rám jön az édesség utáni vágy v csak h telezabáljam magam s olyankor nem is igazán számit h mit eszek, csak minden finomságot felfalok a hütőből és közben nem gondolkodom csak eszem.....utána meg jön a nagy lelkiismeret-furdalás és olyan pocsékul érzem magam:-S:-S:S

Ti tudnátok valami tanácsot adni h h küzdhetem le ezeket az evési rohamokat? v mi az amitől megszünnének ezek? :-S

légyszi segitsetek....előre is köszi :)

2009. febr. 16. 13:11

az e-mail címem: illatfelho@citromail.hu

Köszi mégegyszer!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook