Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudna valaki segíteni inhalátor használatával kapcsolatban? fórum

Tudna valaki segíteni inhalátor használatával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 25. 15:27

Sziasztok


Hàtha van aki olvassa ès tudna nekem segíteni. Kaptam a baràtnőmtől kölcsönbe egy Ultrahangos inhalatort, UP-02 a típusa. Ők màr nagyon règen hasznàltàk ès nem emlèkszik hogyan kell. Vettem salvus vizet beletöltöttem, bekapcsoltam ès semmi. Kèrdèsem, hogy akinek esetleg ilyen van, leirnà hogy kell hasznàlni. A többinèl làttam, hogy füstszerű pàra jön ki, ennèl semmi. Nem hasznàltjnk mèg semmi ilyent.

Segitsègeteket előre is köszöntöm

2010. okt. 7. 13:12

sziasztok..

igen az elsö utam a salvus vizért volt elöbb azzal inhaláltunk, ma pedig irt a doktornönk sóoldatot.. napi 3szor csináljuk. szivesen csinálja. 3éves lesz a kisfiam, zinat antibiotikumot irt még a doktornönk, meg nasivin orrcseppet, de ha nem huzodik vissza az orrmandulája gyogyulás után ki kell neki vetetni. szeretném elkerülni a műtétet, havkinek van vmi ötlete hogy tudjam gyogyitani még szivesen fogadom...köszi

2010. okt. 7. 09:39

Mi nekünk is van inhalátorunk az orvos felirhat nektek sóoldatot azt belerakod de salvus viz is nagyon jó .Mi is használtuk ambrobenes oldattal de nem mindig vált be volt úgy ,hogy jobban megköhögtette a sima sósoldat jobb meg a salvus viz.

Nem tudom mennyi idős a kisfiad meg beteg e még de arcüregre még az is jó ami nekünk bevált ,hogy 5 percig infralámpázod legalább 3x a szeme elé köss egy sálat .Vagy kamillateát főz fel és hajoljatok együtt ha kisebb a gyerek fölé de úgy hogy takarjátok le magatokat törülközövel a szemét tuti becsukja meg ne legyen nagyon forró azért .Vagy szobai párologtatóba fenyő,vagy kamilla,vagy eukaliptusz illóolajat tegyél vagy 3-4 cseppet fürdéskor is tehetel a fürdővizébe nekünk mind beváltak ezek a borsmenta lehet erős lesz de valakinek az jön be gyereknek lehet erős nekünk erős volt azért maradtam a fenyő,kamilla illetve az eukaliptus nál.

2010. okt. 6. 21:52

Szia.Lehet,hogy már későn írok,és bevásároltál.

Nekünk is van gépünk.

Salvus vizet szoktam tenni bele+ambrobene cseppet.

Másfél másfél milliliter arányban.

Mind a kettő recept nélkül kapható a patikában.

Az abrobene segít felszakítani a váladékot,viszont ez által köhög a kicsid,ezért este öt után már csak síma salvus vízzel inhalláljatok.

Remélem rendbe jöttök.

2010. okt. 6. 16:42

- az inhalálóba nem szabad sem kamillát, sem borsmentát tenni (azt csak a szobai párologtatóba ajánlott, vagy a fürdővízbe a kifejezetten erre készültet)

- mi "soluzione fisiologico"-t használunk, nem tudom magyarul mi a pontos megfelelője minden orvosság mellé (a folyadék felét ez teszi ki)

- ehhez jön az orvosság, van ami a lepedék felszakítására használ, vagy antibiotikum ... az esettől függ

- érdemes az orvostól pontosan erre a célra készült orvosságot kérni, mert nem mindegy mire mit és milyen dózisban használunk, legyen az felnőtt, gyerek vagy csecsemő

- viszont csak mellette tudok szólni, szerintem egy nagyon jó eszköz és hatékony a lepedék megszüntetésében :)

2010. okt. 6. 16:04

köszi aranyosak vagytok... már 3.hete küszködünk folyamatos orrszivás meg minden.. erre ma mondták hogy meg van nagyobbodva az orr mandulája. holnap kezdjük az antibiotikumos kezelést.. de remélem segit az inhalátor is..


köszi mégegyzser

21. zsuzska76 (válaszként erre: 20. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 16:02
Jobbulást kisfiadnak!
2010. okt. 6. 16:02
na köszönöm indulok a patikába..
19. zsuzska76 (válaszként erre: 10. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:59
Tengeri só lehet, hogy jó lesz, mivel a tengeri sós orrsprayt is szoktuk használni.
18. Kolibri (válaszként erre: 15. - Zsuzska76)
2010. okt. 6. 15:59
Igen, ott tenyleg jo, meg a teafa olaj is.
2010. okt. 6. 15:58
Remelem talalsz valami megoldast...sooldast...:)
16. zsuzska76 (válaszként erre: 13. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:58
ott is, vagy drogériákban. Csak a jó minőségűt vegyed meg, olyan 8-900 ft.
15. zsuzska76 (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2010. okt. 6. 15:58
Igen, félreérthető voltam, a borsmentát én is a szobában szoktam csak sima párologtatóban.
14. Kolibri (válaszként erre: 10. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:57
Nem tudom, annak milyen lesz a koncentracioja...de attol lehet jo.
2010. okt. 6. 15:57
borsmentát hol kapok? patikába?
12. zsuzska76 (válaszként erre: 10. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:57

elhiszem hogy segíteni akarsz, és nem akarod kivetetni, én sem az enyémnek:-( Pedig nekem is mondták, lehet, hogy ki kell majd:-(

Kérdezd meg a gyógyszertárban vagy a doktorotoktól a sima sóoldatot, az nem tudom. Nekünk mindig felirják az orvosi sóoldatot.

2010. okt. 6. 15:56
De az inhalatorba nem szabad mindent beletenni, mert kozvetlen belelegzi. A szobaba jo a borsmenta.
2010. okt. 6. 15:55

köszi mindenkinek a segitséget..


akkor házilag ugy hogy sót föloldok forró vizben azt ugy nem szabad? bocsánat a buta kérdésekért de nem volt még dolgom inhalátor készülékkel..de nagyon akaroksegiteni a kisfiamon..nem akarom hogy kivegyék az orrmanduláját.

9. Kolibri (válaszként erre: 6. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:54
Az a so csak receptre veheto meg, de gond nelkul felirjak szerintem, ha megmondod, mihez kell. En nem tudom, de szerintem a kamillateat prlasztva belelegezni nem jo...de tenyleg nem tudom. Nalunk a so szokott hasznalni, ha arcureggyull van. Ez az az injekcios oldat, illetve ampulla, 1000ft alatt van 10x10ml-es ampulla. Egyszerre mi olyan kb. 2ml-t szoktunk belelegezni, az 10-12percig tart a mi gepunkkel. A maszkot viselve jol be szokta szivni a kisfiam.
8. zsuzska76 (válaszként erre: 2. - F8d59b9152)
2010. okt. 6. 15:52

Lehet iratni fel sóoldatot tényleg. Ha köhög is, berodual cseppet szoktak még bele felírni.

Nagyon jó az infra lámpa is ilyenekre, vagy a biopolár lámpa. Párologtathatsz borsmenta olajat is, az is légzéstisztító, vagy beletehetsz pár cseppet a fürdővizébe. nagyon jó orrcsepp a gyógyszertárban összeállított nasogatta orcsepp, ez antibiotikumos, hamar javít az eldugult orron.

Két sajnos asztmás kisgyerek anyukája vagyok.

2010. okt. 6. 15:50
igen inhalátor gép (voyage márkájú)
2010. okt. 6. 15:49

arcüreg gyulladása is van a kisfiamnak.. nem orvos irta csak a szomszédtol kértem kölcsön csak nem tudom mit lehet beletölteni inhalálás céljábol.. kamillatea ilyesmit?

a gyogyszertári sóoldat mennyibe kerül?

2010. okt. 6. 15:48
Inhalator gepetek van?
2010. okt. 6. 15:47
Nalunk arcureges dolgokra a sima gyogyszertari sooldat szokott segiteni, hörgős bajokra meg szinten a es a ventolin cseppek.
2010. okt. 6. 15:45
Nem adott hozza semmit az orvos?
2010. okt. 6. 15:20
sziazstok.. kisfiam 3.hete taknyos.. de ma jártunk a fül-orr-gégén, és lehet ki kell venni az orrmanduláját.. meg szeretném elözni a műtétet, holnap irnak egy 10napos antibiotikumos kezelést, és azalatt szeretném használni az inhalátort.. tudna vki segiteni mivel kell használni?
2010. okt. 6. 15:18
Inhalátor.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook