Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » The(brit) X-factor kontra magyar x-faktor fórum

The(brit) X-factor kontra magyar x-faktor (beszélgetős fórum)


1 2
33. mamcili (válaszként erre: 32. - 5bfba16667)
2010. okt. 6. 23:26

fantasztikus ötleteket kaptál...

már csak össze kell gyúrni...

2010. okt. 6. 19:53

Sehol, senkinek, semmilyen ötlete?:(

Az kár, de nagyon:(

31. 5bfba16667 (válaszként erre: 30. - Arcansas)
2010. okt. 6. 13:40

Köszönöm!


Most órám lesz, de ha esetleg eszetekbe fog jutni bármi is, kérlek, hogy írjátok le!


Nagyon nagy segítség vagytok!

Nem fogok tudni írni, max olvasni, de azt se biztos.


Este mindenképp jövök, és mégegyszer köszönöm szépen!!!!

30. arcansas (válaszként erre: 27. - 5bfba16667)
2010. okt. 6. 13:35

Nem is kell annyira otthon lenned,csak általánosságban írni róla,mint hallgatónak,hogy ezek a pl légi helikopteres felvételek mire jók,mit lát a néző a tévében?(nyílván ezek messziről készült felvételek,így nem tűnik fel,hogy pl a nézők közül nincs mindenki megfelelően felöltözve,csak az első pár sorbaná lók és ülők!!)

hisz ez a fontos,mert a tévénézőknek csinálják ezeket a műsorokat,és nem az ottani tapsolós lefizetett nézőknek:)

Milyen bakikat lehet elrejteni a tv-n keresztül,pl ezek a feltűnő színek mégis miket takarnak el?

Szerintem ezeket is vedd figyelembe.

2010. okt. 6. 13:35

Lenne még kérdésem.

A reklámokat kinn hogy építik be?

Vagy van egyáltalán megszakító?

A szavazásnál tényleg maximum 10 szavazat mehet egy telefonszámról?


Valami ilyesmit olvastam. De lehet, hogy hülyeség.

2010. okt. 6. 13:30

[link]


Azért szép kis lakás:)

27. 5bfba16667 (válaszként erre: 26. - Arcansas)
2010. okt. 6. 13:26

na pont ez az. Ezekben a kameraállásos izékben nem vagyok otthon.


Tudok szerintetek valahonnan ezekről videót? Mert itthonról még csakcsak, és kintről?

2010. okt. 6. 13:22

látvány,vizualitás:

x faktor:


pl helikopterről vesznek fel jeleneteket a válogatáson,az első selejtezőn,a puszta reklámozás miatt

milyen kameraállások vannak?

több ezer férőhelyes helyszín?mekkora,miért pont az a helyszín?


milyen színek vannak a színpadon,milyenek a műsorvezetők ruhái,sminkjei-mind mind feltűnő,szemet vonzó,csillogás,hisz szórakoztató ipar...


ezeket összehasonlítod,aztán jöhet h melyik sztár kinek a házába meg országába minek utazott...

Ha tényleg a látványról van szó....

2010. okt. 6. 13:20
Akkor inkább az uccsóval hasonlítsam? Arról több anyagot fogok találni, mi?
2010. okt. 6. 13:19
hú hét éve még nem néztem:)
2010. okt. 6. 13:19

És az elsőre nem emlékszele esetleg?

mert minden évad picit más. Mivel mi most az elsőnél vagyunk, gondoltam az ottani elsővel hasonlítanám.

2010. okt. 6. 13:13
Mostmár második éve a Wemleybe lesz:)
2010. okt. 6. 13:12
Az élő adás minden évben máshol van, vagy mindig uott?
20. cranberry28 (válaszként erre: 16. - Kira88)
2010. okt. 6. 13:07
Louis Walsh egyenlő Simonal mivel még száz éve mikor Cheryl Cole lánybandája is alakult a Girls Aloud ő volt az egyik zsűri abban a tehetségkutatóban. A másik hogy azt hiszem a Boyzone producere is ő meg még egy pár zene karnak, szóval azért ne idiótázuk már le én tök csípem:)))
19. 5bfba16667 (válaszként erre: 16. - Kira88)
2010. okt. 6. 13:06

Az alap infokat tudtam, és én is erről az oldalról puskáztam, de sok minden nem jutott eszembe.

Nagyon köszönöm. A zsűris tippeket átnézem, ez tényleg jó dolog:) Majd valahogy átformálom a vizualitásra is:)


Esetleg valami ilyesmi levezetés a műsorvezetőkről nem jut eszedbe?:)


Nagyon jó ötlet:)

Mondtam, hogy én ehhez sügér vagyok:)

18. cranberry28 (válaszként erre: 15. - 5bfba16667)
2010. okt. 6. 13:05
Az Xfaktor válogatása ment nagy városról nagy városra. A 200 viszont már Londonba ment. Ott volt a boot camp és ott dőlt el ki az a 32 akit kategória szerint elosztottak a négy zsűri tag között.
17. cranberry28 (válaszként erre: 13. - 5bfba16667)
2010. okt. 6. 13:03
Hát minden zsűrihez elment 8 versenyző. És igen a műsorvezető ment velük. Az utolsó forduló ott volt a zsűritagok házában.Itt dőlt el a 8ból ki az a három aki bekerül a 12be. Pl Danni Minouge a fiúkat kapta, így ők Sydenybe repültek. Gyönyörű mind a négy zsűri tag háza egyébként:)
16. Kira88
2010. okt. 6. 13:02

szia!


nekem hirtelen a 2 zsűri összetétele jutott eszembe,ott érdekesek lehetnek a hasonlóságok-különbözőségek...

például maga a zsűri összeválogatása hasonló sémára épül,azaz kell egy-egy sztárénekesnő(Cheryl Cole-Keresztes Ildikó)kell egy producer,aki a sztárok hátterében dolgozik(Simon Cowell-Malek Miklós)meg kell nyilván egy-egy idióta(Louis Walsh-Nagy Feró):P

Pl ami a zsűriben különbség volt,hogy a briteknél fele-fele arányban voltak a nemek(2ffi 2 nő)míg nálunk valamiért ffi többségben vannak a mentorok.


azt is tudni kell,hogy az x-factort ugye sok ország megvette és nyilván mindegyiknek vannak sajátosságai,de alapvetően ez egy franchise rendszer,a fő szabályokat nem lehet megváltoztatni. Ugye főszabály pl. a műsor 5 állomása:

-produceri válogatás

-mentorok válogatása

-tábor

-mentorok háza(itt tart most a miénk)

-élő show

ugyanígy főszabály a 4 kategória is.


én arra is kitérnék,hogy az adott országok anyagi lehetőségei is korlátokat szabnak a megvalósításnak.pl a briteknél a tábori időszakot volt hogy tengerparton töltötték a versenyzők,míg a magyarok a Tália színházban...vagy pl a briteknél az élő show-t a Wembley-ben vették fel,a miénk sztem szerényebb helyen lesz :)


Ez az oldal segíthet,de talán már ismered:

[link]


amúgy ott most a 7dik széria megy.

2010. okt. 6. 13:02
Hol voltak a selejtezők, és hány ember indult a legelsőn? és mennyi a mostanin? kerestem adatokat, de nem nagyon találtam valósat.
14. cranberry28 (válaszként erre: 10. - 5bfba16667)
2010. okt. 6. 13:01
Itt imádják, már szinte hagyomány évről évre. Száz ezrek, milliók ülnek a tv előtt minden este. Ilyenkor ez a legfőbb beszéd téma a munkahelyen, utcán mindenhol. Ők igazi tehetségeket keresnek, és itt akár a második, harmadik helyezett is híres lehet:)Ott van pl Leona Lewis, ő hihetetlen tehetség, vagy pl a JLS fiúbanda ők két éve másodikok lettek mikor Alexandra Burke nyert...Mégis előbb befutottak mint Alexandra. Nem tudok én sem több hivatalos oldalt. Sajnos...Én is csak azt tudom elmondani amit látok.
13. 5bfba16667 (válaszként erre: 11. - Cranberry28)
2010. okt. 6. 12:59
Bemutatta a zsűritagok házait? vagy miért utazgatott az a szerencsétlen?
2010. okt. 6. 12:58
Ha nem a látványon lenne a hangsúly, ezer meg még ötezer dolgot össze lehetne hasonlítani. Így nehezebb..
2010. okt. 6. 12:57
Akkor nézzük mi a fix...a műsorvezetők...Balázs Dermot... Dermot utazott pl Sydneybe...Írországba, Usaba...és Spanyolba is a zsűritagok házába..Otthon ilyen messzire nem mennek... Zsűri tagok.Hány ezer férő helyes az élőműsor színhelye. A tényekre próbáld ráhelyezni a hangsúlyt...Nagyobb extra egyenlőre nincs.
10. 5bfba16667 (válaszként erre: 9. - Cranberry28)
2010. okt. 6. 12:56

De abban mi a vizualitás?


Tudnál esetleg olyan linkeket küldeni, ami kinn ezzel foglalkozik? Nyilván a hivatalos oldalakat, meg szponzori oldalakat megtaláltam, csak hátha vannak olyanok is, amiket nem..


Ott is olyan nagy hír, meg nagy dolog ez az egész, mint itthon? Vagy már a sokadik, és annyira nem érdekes? Mondanál pár szót arról, hogy kinn hogyan is viszonyulnak hozzá az emberek?

2010. okt. 6. 12:54
pl össze hasonlíthatod a nyereményt...Otthon mire elég meg itt..Itt egymillió font a nyeremény...
8. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - Cranberry28)
2010. okt. 6. 12:53

19-re kell kész lennem.

Ez van. Nehéz. De valahogy meg kell oldanom.


A fazon nem szeretne órát tartani, így marad mindenkinek egy egy komlpett óra megtartása. Isteni, mi?:D

2010. okt. 6. 12:52

Ez a vázlat már megvan, csak az a baj, hogy ebben semmi átütő nincs.


Én is így képzeltem el a dolgot, kb így is írtam le szerintem, csak nem jön magától. Mert hasonlítgatni nem valami húdehajde..


Ezért gondoltam valami extra ötletre, ami még nem jött meg..:)

2010. okt. 6. 12:51
Nem tudsz más téma kört választani? Mert ez így tényleg nem egyszerű. Az otthoniba elvileg most szombaton derül ki ki 12. Itt kint pedig már szombaton élő show lesz...
2010. okt. 6. 12:49
Ha megvan ez a vázlat,hogy mégis mi alapján építed fel és hány diát kell,akkor már jön magától:)
2010. okt. 6. 12:49

Köszi, de nekem 1 hét múlvára kell.


És vizualitás a szempont, semmi dalválasztás, v ilyenek:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook