Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? fórum

Miért elfogadott tény, hogy az óvodában a gyerekek folyton betegek?Nem lehetne ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
112. f64f0d9a69 (válaszként erre: 109. - Jennifer lopez)
2012. jan. 28. 11:20

Én allergiás voltam, már sok éve nem iszom tejet.

Joghurt, túró néha. Az allergia nagy része elmúlt.

Sok betegség okozója a tej :(

Az emberek nagy része nem tudja megemészteni.

111. Ksissy (válaszként erre: 107. - Jennifer lopez)
2012. jan. 26. 19:00

Én azt olvastam, hogy az LGG probiotikum nagyon jó az immunrendszernek, ezért adom a Multitabsot is, mert eddig másban még nem találtam.

A nagyfiam 11 éves. Volt olyan év az iskolában, hogy egyáltan nem volt beteg. Neki a Multitabs vált be akkor, és néhány éve semmi vitamint külön nem eszik, mégsincs semmi baja. Úgyhogy megállapíthatom, a gyerekek különbözőek. A kicsi fázós, a nagynak folyton melege van....

A kicsi tejallergiás volt 3 éves koráig. Atópiás is, hogy ne legyen egyszerű...

Én azelőtt rizstejet készítettem, az elég olcsó, és finom. Sima rizsből meg lehet csinálni, és akár tejbegríz helyettesítésére is akalmas, ha a leszűrés után a rizst összeturmixolod.

Én is ekezdtem a c-vitamint, de aztán - mivel a grapefruite cseppbe van - így nem akartam túladagolni.

A sóbarlang még eszembe sem jutott, ezután nem is fog. Hallottál már arról a sólámpáról, amit otthon lehet használni? Bár nem tudom, használna -e, de lehet, hogy ki lehetne próbálni.

Igen, iskolába kellene mennünk, de így én sem tudom, hogyan... Abban reménykedem, hogy ott nem bújnak annyira össze, talán nem is kapja el őket annyira.... gondolom én...

110. Lisy50
2012. jan. 26. 06:25

Sziasztok!

Az unokáim(5 év) ugyan így folyamatosan betegek voltak az oviban, kipróbáltunk mindent, nyáron tanácsolta egy ismerősünk hogy próbáljuk meg a zöldség-gyümölcs alapú étrend kiegészítőt vassal, nem akarom elszólni magam, de ősz óta 1x voltak náthásak.Azt hiszem német vagy svéd, fél literes üveg kb.3500ft.de sokáig elég mert 1 kanállal kell kicsiknek belőle.

Nálunk az is a probléma hogy nagyon rosszul esznek:((

109. jennifer lopez (válaszként erre: 108. - F64f0d9a69)
2012. jan. 25. 20:19
Igen tudom, hogy nyálkaképző. Sőt már a gyerek is tudja, hogy ha beteg, akkor nem ihat tejet. Már magától mondja.
2012. jan. 25. 13:59

A tej nyálkaképző. Amikor köhög valaki, akkor el kell kerülni!

Jó vírusölő a teába tett szegfűszeg, fahéj is.

Sok ilyen fűszer van.

107. jennifer lopez (válaszként erre: 104. - Ksissy)
2012. jan. 25. 09:11

Basszus, mint ha az én gyerekemről írtál volna. Kor, allergia (mindenre) betegség, minden stimmel.

Volt, hogy annyira köhögött a kisfiam, hogy már pulmonológián kötöttünk ki. Féltünk, hogy asztmás. Ott mondta a doki, amikor felvázoltam a vitaminokat, amit szedünk, hogy mikor kezdődik az ovi, elég 1 hónapig, ha szedi, mondjuk szeptemberben, nem kell tovább. Én is a Multitabs immunot adtam mind a 2 gyerekemnek, bírták is 1 hónapig a strapát, utána ugyanúgy betegek lettek.

Azt mondta, hogy max. csak C-vitamin kell, semmi más. A multivitaminokban van egy bizonyos vitamin, ami TÁPLÁLJA A VÍRUSOKAT! Ezt a pulmonológus mondta. Én hittem neki, azóta csak C-vitamin van.

Bosszantó, hogy minden orvos az allergiára fogja a folyamatos megbetegedésünket. Nincs megoldás? Nem hiszem el.

Voltunk sóbarlangba is. Ne tudd meg milyen beteg lett a kisfiam és a férjem is. Utólag már mondta a házi orvos, hogy ezt nem kellett volna, mert ki tudja hány ember tüsszenti tele a helységet.

Állítólag fog erősödni az immunrendszerük, de mikor?

A tejet én is olvastam számtalan helyen, hogy nem egészséges, kifejezetten betegít. Hogy lehet egyáltalán elkerülni a tejtermékeket? Már ha tejbegrízt főzök, akkor is szójaitalba szoktam főzni, de nem lehet bírni anyagilag. Meg mindenbe nem is jó.

Megértem az aggodalmadat, nektek is jön a suli az éven, ott nem hiányozhat ennyit. Tanácstalan vagyok én is. Pedig ott állítólag más vírusok vannak.:) Hurrá!

106. f64f0d9a69 (válaszként erre: 105. - Lizabella)
2012. jan. 24. 22:00

1. nem esznek mű vitaminokat. . . semilyet. (ha elkezdenék adni na akkor lenne beteg ez tapasztalat)


Én anno a gyerekeimnek sok mű vitamint adtam és még a suliban is megjegyezték, lényegesen ritkábban betegek.


A tej sok embernek árt. Sajnos ez nálunk is így van.


Az emberek nem egyformák és mindenkinek más a jó.

A mozgás mindenkinek!


Van némi tapasztalatom nekem is, mint már nagymama is...

2012. jan. 24. 20:29

Sziasztok.


Nekem van egy 7 éve lányom és egy 5 éves fiam.Bölcsibe is jártunk.Nálunk a gyerekek 2 éve nem voltak betegek...leírom,hogy szerintem miért..


1.nem esznek mű vitaminokat...semilyet. (ha elkezdenék adni na akkor lenne beteg ez tapasztalat)


2.Próbálok kevesebb,de jó minőségű kajákat venni....Pl.Házi tej...Házi vaj...Mielőtt még valaki azt mondaná,hogy valószínű én megtehetem...nem nem tehetem meg! De amit havi szinten vitaminra költesz azt lehetne másra fordítani.


3.Mozgás....Nem a tv előtt punnyadnak hanem inkább lemegyünk sétálni,biciklizni...

104. Ksissy
2012. jan. 24. 19:32

Sziasztok!

Kisfiam 6 éves, és folyton beteg. Itthon vagyok vele, mert nem tudok így dolgozni menni. Már az is csoda, ha egy hónapot jár folyamatosan óvodába, de pl. decemberben alig egy hetet, januárban pedig ezidáig 3 napot volt csupán óvodában. Én nem hagyom ott betegen, ha már csúnyán köhög, ha nagyon taknyos, lázas stb. nem is viszem. De mit tehetek akkor, ha az óvoda kötelező, és nincs választás, időnként csak kell vinnem, viszont még most sem egszséges, mert taknyos. Ha itthon tartom, az a baj, mert már kötelező neki az ovi, ha aviszem az, mert pár nap múlva megintcsak jobban beteg lesz, elkap valami kórságot, és mehetünk ismét orvoshoz. Erre nincs megoldás. Kipróbáltam rengeteg immunerősítőt, de ezidáig egyik sem mutatott javulást. Illetve ideig-óráig hat egy-egy, aztán megszokja a szervezete, vagy nem tudom, és már semmit sem ér. Most kombinálva kapja a grapefruite cseppeket és a Multitabs immuno kidet, mert abban az LGG probiotikum állítólag nagyon jó hatással van az immunrendszerre. Ezen kívül az allergiája miatt két hónapos kúrán is van, hátha így együtt elérünk valami hatást.

Sajnos nagyon sokszor van, hogy köhögő, nyakig taknyos gyerekeket visznek a szülők óvodába, vagy maguk az óvónők betegek, de mivel nem tudja helyettesíteni őket senki, dolgozniuk kell. Én az egészben inkább azt tartom rossznak, hogy az óvoda kötelező még ilyen beteges gyermekek esetében is. Ha az ember egy-két hónapot egy betegség után rendesen ki tudná kúrálni, talán az immunrendszerének is lenne ideje felerősödnie.

103. Dézsa
2010. okt. 15. 19:28
Ahová a lányom járt bölcsibe, ott illóolajjal fertőtlenítették a levegőt.
2010. okt. 15. 16:23

Tényleg nagyon jók Fonyó által javasolt vitaminok!

Keressetek rá egyenként a neten! Fantasztikus mindegyik!! Én magam is ezekkel védekezem az őszi, téli megbetegedések ellen!


Józsi, sokszor érzem azt, hogy félreértések miatt vannak konfliktusok óvoda és szülők között. Ezért is írtam -- hátha segítek vele!!


Sziasztok, Dafi

2010. okt. 15. 10:28

Mindenkinek tudom ajánlania lentebb leírt vitaminokat,még SOHA nem tartott ilyen rövid ideig a takonykór nálunk mint amióta adom nekik ezeket(cink!!!grapefruit mag csepp echinacheaval,c-vitamin,HOMOKTÖVIS rágótabi)

a kicsi asztmás és nem kapta el most először a nagytól a köhögős hörghurutos nyavalyát pedig az itthon volt 10napig vele,De!antibiotikum nélkül megúsztuk.próbáltam már sokmindent de ezek a viszonylag normális árú szerek mintha beváltak volna(A CINK hatásáról több cikk is olvasható,különböző bioboltok oldalain)de a dr.nénink is nagyon ajaánlotta amikor mondtam neki hogy kapják a gyerekek!!!

2010. okt. 15. 06:07
szia dafi! örülök hogy egy óvónő is hozzászól a témához :)
2010. okt. 15. 00:28

Sziasztok! Óvónő vagyok 1-2 évtizede.


Köztudott, hogy az óvoda folyosójának levegőjénél nincs fertőzőbb!!


Tréfát félre téve: mit lehet tenni olyan pici gyerekekkel, aki ha tüsszent, akkor bizony teszi ezt úgy, hogy bele a másik arcába, tányérjába? Semmit. Még nem tanulta meg, hogy hogyan kell ilyenkor viselkedni.


Beszoktatós kiscsoportnál, bizony nevetgélünk mindig a kolléganőmmel -- csupa takony, nyál a kezünk, arcunk, ruhánk. Ez van 25-30 kisgyerek mellett. Ezt tudomásul kell venni.


Én a magam részéről lelketlenségnek tartom, hogy beteg kisgyereket behoznak az oviba. Mi bizony felhívjuk a szülőt, és hazaküldjük a beeg kisgyereket. Csak orvosi igazolással vesszük be őt. (az orvosi igazolás hamisítása bizony gyakorlat - ez ellen nem tudunk semmit tenni.)


Nehezen tudom elhinni, hogy a gyerekekre rányitják az ablakot. Az viszont igaz, hogy a felső bukó ablakot óvodai csoportban kötelező mindig nyitva tartani a légcsere miatt.


az is igaz, hogy szabályzat írja elő, hogy semmilyen gyógyszert, cseppet nem adhatunk be a kisgyereknek. csakis kizárólag, ha krónikus betegségről van szó, és erről orvosi papírt kapunk.


Takarítás -- biztos nem egyforma az óvodákban.


De az igazi megoldás azért az lenne, ha a szülők lelkiismeretesen kezelnék ezt a témát, és a beteg gyermekeiket otthon ápolnák.


Ez van. és itt a nyakunkon az ősz, a tél! Vitaminok, gyümölcsök, zöldségek, edzett gyerekek - és akkor kevesebb lesz a betegség. ( hidegben, esőben, hóban is ki kell menni!!!!!)

2010. okt. 14. 15:31

A legelső probléma,hogy "szemléletünk" az, miszerint betegség esetén irány az orvos. EZ ÍGY IGAZ!!!! Csupán azt nem vesszük tudomásul, hogy a betegséget MEG LEHET ELŐZNI nagy százalékban.

Ehhez viszont nem árt megismerni testünk 50 milliárd sejtjének "ÖSSZEHANGOLT MŰKÖDÉSÉT"

Táplálékaink 30%ban tartalmazzák csak napjainkban a sejtjeink szükséges építőköveit, a NYOMELEMEKET.

Tisztelt szülők óvodás gyermekeik betegsége esetén ne sajnálják a FELVILÁGOSODÁS-ra időt szánni. Gyermekeik nyomelem hiány miatt betegek az esetek többségében.

2010. okt. 14. 14:25
Olvastam 1-2 hozzászólást,amiben csak az ovit hibáztatják!De miért olyan biztosak benne,hogy csak az lehet a hibás??Azért,mert akkor jött a betegség amikor elkezdett járni?Néha-néha nekem is náthás a fiam,és nem ovis/bölcsis,akkor én kit hibáztassak....a természetet,a szélfújást,vagy a havazást????!!!!!Ez van,új a környezet,és nincsenek hozzá szokva,ezen is túl kell esni....szerintem
2010. okt. 14. 14:13

Szerencsére szerencsés helyzetben vagyok,anyum nővére ovi igazgató,és 2 év múlva nyugodtan fogom hozzájuk beíratni a kisfiam,mert tudom,hogy rendesen van takarítás,és vigyáznak a gyerekekre!

De szerintem így is úgy is beteg lesz majd,hisz ott minden új amihez nincs hozzá szokva a szervezete,ez ellen nem sok mindent tudnak tenni a szülők!

95. bettike2007 (válaszként erre: 62. - Juditkecskemet)
2010. okt. 14. 13:25
Ez igaz nagyon kedves munka nekem,de sajnos nem sok a megbecsülésünk és a fizetésünk,sokan azt hiszik dadusok vagyunk pedig nem!Sokat tanultam ezért ami persze nem baj de jobb lenne ha kicsit megbecsülnének..
94. bettike2007 (válaszként erre: 49. - Juditkecskemet)
2010. okt. 14. 13:21
Nem aki dolgozik úgy viheti bölcsibe a gyerekét,kevés a hely és ne foglalják azok elől a helyet akiknek vissza kell mennie dolgozni anyagi problémák miatt!
93. bettike2007 (válaszként erre: 43. - Ritamoto)
2010. okt. 14. 13:18
Bölcsiben dolgozom,vannak gyerekek akik rendszeresen betegek,vannak akik alig,immunredszer függő,de télen többnyire megy a takonykór én már megerősödtem közöttük,most mondjuk nem dolgozom..
92. bettike2007 (válaszként erre: 20. - 8786ffbbdb)
2010. okt. 14. 12:56
ilyet én még nem tapasztaltam és szégyen lenne..
91. bettike2007 (válaszként erre: 17. - Juditkecskemet)
2010. okt. 14. 12:55
igen ez sajnos így van,kap otthon lázcsillapítót és kész
90. bettike2007 (válaszként erre: 7. - F94c04200e)
2010. okt. 14. 12:52
nem hinném ha nálunk valakiben tetű van a bölcsiben ami nem sűrű azonnal hazaküldjük a szülőhöz hogy kezelje le,mi küldjük a gyerekeket ha betegek de a szülők hozzák betegen újra és újra..
2010. okt. 14. 12:50
Mit lehetne tenni?Az ovónénik küldik haza a gyerekeket(tapasztalatból beszélek)de mivel a szülő nem lehet vele otthon sokáig 1-2nap után viszik is őket újra és betegednek le a többiek is.Mit lehetne tenni?Törvényrendeletbe tetetni?
88. golfáramlat (válaszként erre: 77. - A0c1361e44)
2010. okt. 14. 12:28

Teljesen egyetértek a véleményeddel!

Azt még hozzátenném, hogy sajnos nem mindenkinek van segítsége ha megbetegszik a gyerek! A munkaadók nem ugrálnak örömükben, ha reggel betelefonál az anyuka, hogy sajnos beteg a gyerek és nem tud menni dolgozni.

Nyilván különbséget kell tenni az otthon lévő és a dolgozó szülők között!

Az én kislányom bölcsibe jár, de bizony előfordul, hogy taknyosan viszem, mert nem tudom hová tenni. Épp ma mondta a dadus néni, hogy kb. 1 év amire megszokják a közösséget.

Nem akarok megbántani senkit, de könnyen háborog az aki meg tudja oldani a gyeremeke elhelyezését betegség esetén!

87. jozsi.38 (válaszként erre: 86. - Sajert)
2010. okt. 14. 12:07
tudod ez úgy van hogyvégigszedi a gyógyszerkúrát, jól van, aztán mire a következő hét vége eljön megint alig lát a náthától. pedig amikor oviba megy hétfőn csak egy nagyon picit folyik az orra, pénteken már köhög, be van dugulva az orra. elkeserítő!
86. sajert (válaszként erre: 85. - Jozsi.38)
2010. okt. 14. 11:59

Errefelé fel se vették volna oviba.

A doki semmit se tud csinálni a takonykórral.

2010. okt. 14. 11:55
puff neki. az nem semmi. a fiam lassan 4hete nem mászott ki ebből a rohadt takonykórból, kéthetente járunk vele a dokihoz, gyakorlatilag eredmény nélkül, mert 4-5 napon belül visszaesik bele. egyik héten oviban van, másik héten itthon. nekem meg tele a hócipőm. még jó hogy gyesen vagyok a kicsivel, mert rég kirúgtak volna
2010. okt. 14. 11:19

A gyerekem 5 napja lázas (40 és afelett) már antibiotikumot kap injekcióban, vérvétel, rtg stb.

Az ovi miatt!

2010. okt. 13. 08:58

Nálunk két hete történt, mikor a gyerkőc nővére pénteken beadta a gyermeket az oviba egy hétről hozott igazolást, holott az óvónő azon akadt ki, hogy a lányka mindössze egyetlen napot hiányzott. Következésképp, voltak orvosnál, ki is írta a csemetét, de betegen is bevitték ...

Nem csoda, hogy oda - vissza fertőzik egymást a gyerekek, hiába figyelek én vagy a többi szülő, hogy ne vigyem betegen a gyermekemet közösségbe!

Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen, nemtörődöm? Nem vagyok rasszista, de mondanom sem kell, hogy kisebbség volt, aki ezt a sztorit eljátszotta, Ő még a munkahelyét sem féltheti, mivel itt alig 1-2 dolgozik becsületesen, a többi a napnál fűtő.!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook