Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha lázas a gyerek, hagyhatom aludni éjjel? fórum

Ha lázas a gyerek, hagyhatom aludni éjjel? (tudásbázis kérdés)


25. LoLiNa
2008. jan. 17. 06:04
lázcsillapító és természetesen sok alvás hogy kialudja a betegséget!
24. Laryan
2008. jan. 16. 22:39
Hagyd,de sűrűn ellenőrízd,nehogy felszökjön neki!!!
23. emily (válaszként erre: 12. - 91d4989ab9)
2007. aug. 6. 21:25
Igen, lázast értettem, nem beteget...bocsi! :-D
2007. aug. 6. 21:23
Nem lázas!Végre!Voltunk tüdőröntgenen, mert hallott valamit a háziorvosunk, de nem találtak semmit.Valószínű, hogy jönnek a fogai, ez okozza a lázat.Már nyolc hónapos, és még egy foga sincs,úgyhogy ideje.....De ez a láz szörnyű volt......Remélem, ha eddig nem, már éjjel nem lázasodik be!Köszi mindenkinek a tanácsot!
21. edb6c38cef (válaszként erre: 15. - Gréger)
2007. aug. 6. 20:15

Barátnőm lányával is ugyanez volt, az ügyelet cseszett rá. Ő is végigjátszott minden lázcsillapítási módot. Végül bevitték a Tűzoltó utcába, ahol kiderült, hogy mirigylázat takar a semmi hatására nem szűnő lázas állapot.

Én a dokiktól sose voltam elájulva, de ezek után...

2007. aug. 6. 20:01
Szia!mennyi volt a láza? Adtál neki valamit? 38fokos a láza adjál neki kúpot, 1óra múlva mérd újra ha nem ment le vizes ruha! Ha ment lejjebb aludhat DE 4óra múlva mérd újra ha még lázas kúp! egyébként vírus van!Ezt csináltam múlt hétvégén! Ja és sokat kínáld innivalóval!
19. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Gréger)
2007. aug. 6. 16:33
Mit adtál neki? Milyen kúpot, vagy szirupot?
2007. aug. 6. 15:55
Igen jobban van, szépen lassan lejjebb ment a láz, de van olyan érzésem, hogy este újból kezdődik.....
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 15. - Gréger)
2007. aug. 6. 15:50
Ezt velem is eljátszották, azt mondta az ügyeletes, hogy 40 fokig ne hívjam. Mi van a babával? Jobban van?
16. mongi (válaszként erre: 15. - Gréger)
2007. aug. 6. 15:08

Nálunk is volt egyszer egy ilyen makacs láz,hogy semmivel nem akart lemenni,már nagyon aggódtam,nehogy lázgörcsöt kapjon a fiam,de szerencsére átvészeltük.

Ilyenkor kombinálva kell adagolni a kül. lázcsillapítókat.Úgy csinálod?

Én is hiába fürdettem,borogattam-semmi!


Nem értem miért nem ment ki az ügyelet.Nekik kötelességük,ha van hívás,ezt biztos forrásból tudom:)

2007. aug. 6. 14:49
Na hát ezt leírom,mert ordítani tudnék!Tegnap este a picifiamnak nem ment le a láza sem gyógyszerrel, sem kúppal, sem vizes törölközővel sem hűtőfürdővel.38.5 volt tartósan és már alig volt magánál, nagyon megviselte.Hát mit tesz ilyenkor az aggódó szülő????Hívja az ügyeletet!Én is ezt tettem.Ők meg megkédezték, hogy akkor ők most mit csináljanak????Hát én mondjam meg???Nem is jöttek ki, azt mondták nyugodjak meg.Ők meg kapják be, már elnézést.......
2007. aug. 5. 06:34
Én, ha észrevettem a beteg gyerekemen, hogy lázas éjszaka, nem keltettem fel. Volt úgy, hogy fel sem ébredt arra, hogy megkapta a kúpot... Ha meg felébredt, hát igyekeztem visszaaltatni.
2007. aug. 5. 06:02
Igen, de ajánlatos többször "ránézni".
12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 11. - Cdc6d6d4be)
2007. aug. 5. 02:46
emily előtt irták pont hogy egésznap 38 fok felett volt a láza, szerintem ő erre értette...láztalan gyereknek senki nem ad lázcsillapitót:)
11. cdc6d6d4be (válaszként erre: 7. - Emily)
2007. aug. 5. 02:30
Az hogyha beteg a gyerek ,még nem azt jelenti hogy lefekvés elött lázcsillapítót kell adni ha nem is lázas.Ez hülyeség.És akkor hogy dolgozik a szervezet?Semmi ellenállóképessége nem lesz.De ha lázas,melegnek érzitek a babátokat,igenis fel kell kelteni,és csak 38 foktól kell lázat csillapítani.(persze vannak kivételek,akinél már hőemelkedésre kialakulhat lázgörcs)Persze van úgy hogy nehéz visszaaltatni,de van hogy észre se veszik.És gondolom senki se bocsátaná meg saját magának ha baja lenne emiatt a babájának.Persze fárasztó mindenkinek,de ezért vagyunk Anyák,hogy gondoskodjunk a kicsinyeinkről.Na és a betegség nem örökké tart.
10. mongi
2007. aug. 4. 23:26

Én,felszoktam ébreszteni éjjel is,ha kell,s adok szirupot(kisebb-nagyobb sikerrel),mert a kúpot már 1 éves kora óta nem engedi felrakni.

Szóval,szerintem ébreszd fel!!!

9. daroki (válaszként erre: 5. - Gréger)
2007. aug. 4. 21:45
Ha nagyon lázasak voltak éjszaka,én adtam be kúpot a gyerköimnek.Így nyugodtabb voltam én is és a gyerek is jobban aludt.Volt egy kis sírás belőle,de inkább akkor sírjon pár percet,mint később ha nagyobb baja lenne.
2007. aug. 4. 21:43
Úgy aludt el, hogy kapott lázcsillapítót.Ez hatni fog, de utána megint felmegy és nem is tudom úgy pontosan megmérni,hogy alszik.Én nem alszom, az biztos.Egyébként 38 fölött volt napközben is.Most először beteg, 8 hónapos, úgyhogy még nem ismerem annyira, hogy tudjam, mennyire megy fel, stb....
7. emily (válaszként erre: 5. - Gréger)
2007. aug. 4. 21:41
Ha beteg, akkor mindenképpen adjál neki lázcsillapítót lefekvés előtt, és éjjel többször nézz rá! Esetleg vegyél vmi olyan készüléket (fülben mérőt pl.) amivel meg tudod mérni a lázát álmában is. Legalább megnyugtatod magad, lehet, hogy csak Te érzed, hogy forró. (Nálam ez folyamatosan így volt, a gyereknek meg még csak hőemelkedése sem volt... :-) )
2007. aug. 4. 21:38
Mennyire lázas? 38 fölött inkább gyógyszer, hűtőfürdő.
2007. aug. 4. 21:38
Állandó problémám, hogy ha éjjel felmegy a láza a gyermekemnek, felébresszem, vagy hagyjam aludni????Őt különösebben nem zavarja, jól alszik tőle, de félek, hogy esetleg nagyon felmegy.....Szerintetek????
2007. aug. 4. 21:37
Igen!De mindenképpen érdemes ilyenkor a gyerek mellett aludni és a lázcsillapítás nagyon fontos!Nehogy szegény lázgörcsöt kapjon:(
2007. aug. 4. 21:37
Igen, de nézd, nem-e megy feljebb a láza. Ha igen, akkor gondolom tudod, kúp, hűtőfürdő. Reggelre remélhetőleg jobban lesz.
2007. aug. 4. 21:37
Szerintem igen. Én legalábbis nem ébreszteném fel.
2007. aug. 4. 21:35
Ha lázas a gyerek, hagyhatom aludni éjjel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook