Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bepanthen vagy Neogranormon kenőcs? fórum

Bepanthen vagy Neogranormon kenőcs? (beszélgetős fórum)


2015. dec. 14. 23:53
Sziasztok! Sajnos, nehéz találni olyan krémet, amiben nincsennek káros anyagok, konzerválószerek, tartósítók. Szerencsére, kaptunk ajándékba egy Lotti csomagot, és abban volt többek közt egy babapopsi krém is. Nagyon jó az állaga, nem túl sűrű, nem is túl híg, természetes illata van, és lehet érezni a hozzáadott illóolajok illatát is. Semmi tartósítószer, konzerválószer, illatanyag, kőolajszármazék nincs benne. Mi nem csak baba popsijára használjuk, hanem kézre és arcra is. Rendkívül jól hidratál, simán veri az eddigi krémeket, amiket próbáltunk!
2012. nov. 9. 14:33
Sziasztok! Én a neogranormonra szavazok: és már ebből is két fajta van: a klasszikus a piros popsira és a cinkoxidos védőkrém mindennapi használatra. Azért ez egy régi magyar termékcsalád.
2012. nov. 8. 12:06

Sziasztok!

Nekünk a Neogranormon vált be. Ha pirosabb volt a fiam popsija, akkor a Neogranormon kenőcsöt használtuk. Most a DM-ben vettem egy új Neogranormon tégelyes popsikrémet és azt használom minden pelenkázáskor. Kellemes az illata és nem pirosodik ki a popsija.

20. gatto4 (válaszként erre: 19. - Gardiedi)
2010. okt. 6. 08:19
Naja, sudo, csak baromi drága... Najó, a neogranormon se olcsó, de mi másfélét használunk.
2010. okt. 6. 08:16
sudocream
2010. okt. 6. 08:04
Részemről sudocrem, mert lassan féléves a fiam de neki még nem volt piros a feneke :) hiába drága viszont baromi gazdaságos.
2010. okt. 6. 07:42
azt írta egy anyuka a neten, hogy a Neogranormon mivel hámosít, nem ajánlja kislányoknak, mert az ő babáját is vinni kellett nőgyógyászhoz.Így nem is mertem kipróbálni, biztos ami biztos. Mi sima gyerekkenőcsöt használunk, és néha Alsolt,nálam is azt használt anyu mikor picike voltam.
16. 864c5534c9 (válaszként erre: 9. - Gabb)
2010. okt. 6. 07:39

A bepanthen csak az első időkben vált be nálunk, míg nem pirosodott a pici popsija. Na, meg a mellbimbómra is ezt kentem, mikor kisebesedett. Erre jó volt.


De mikor piros lett a popsi, a bepanthentől nem gyógyult, hanem egyre pirosabb, sőt sebesebb lett.

A dokinő mondta is, hogy a bepanthen csak addig jó, míg nincs gond a popsival.


Nekünk a sudocrem vált be. 100%-ban elégedett vagyok vele. Mindig azt használjuk.

2010. okt. 6. 07:36

Normál esetben gyógyszertári krém

Bóraxos, vagy bórsavas

Mindkettő nagyon jó, és olcsóbb, mint ezek a felkapott popsikenőcsök, ráadásul elég erős krémek, ha hozzászokik a baba bőre, nem tudsz mihez nyúlni, ha esetleg kipirosodik. Ha piros a popó, én sodukrémet használok :)

2010. okt. 6. 07:35
Bepanthen....nagyon jó.De az unguentum is jó.
2010. okt. 6. 07:22

Szia!


Mi a kórházban kaptunk gyógyszertári cink oxidos popsikrémet, nagyon jó.


Bepanthen C nagyon jó, van benne gyulladásgátló.

12. ann2
2010. okt. 6. 07:18
Sziasztok! Nekünk a Parma-tól: az unguentum antiphlogisticum pro infante vált be. Pesten ezt írják fel az újszülötteknek. Sok ismerősömnek ez segített, mikor már az általatok említett krémek se. A lányaimnak soha nem volt kicsattogva a popojuk. Én a bepanthen-t sebre szoktam használni. Szépen eltünteti, és gyorsan.
2010. okt. 6. 07:15
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. okt. 6. 07:11
Ha nagyon piros a popi, akkor neogranormon, egyébként elég a bepanthen/sudocream. A fiamnál leginkább a neogranormont használtam, aztán később olvastam, hogy -azt hiszem- hormont(?) tartalmaz, ezért a lányomnál csak vészesetben alkalmaztam.
9. gabb
2010. okt. 6. 07:08

a neogranormont valóban nem lehet a mindennapos ápolásra használni, de legyen otthon

ha jól használja az ember és épp gond van, az segít!


mindennapos ápolásra az egyik legjobb a bepanthen. A sudocream szintén problémás esetben jó, szárító és fertőtlenítő.


Egy gyógyszertári asszisztens és anyuka

2010. okt. 6. 07:02

Ha már itt mindenki indoklással ír...

Azért a bepanthen, mert én a szoptatás elején cicire is azt használtam, s a maradékot a kisfiamra kenegettem.

De mivel mi egyáltalán nem használunk popsikrémet, ha gáz van, akkor a még kórházban kapott, minta sudokrémből mindig van.

2010. okt. 6. 06:55
Én a neorganormonra szavazok. Mindenre lehet használni. Sőt, mi a többi termékét is használjuk!
2010. okt. 6. 06:53

Mi így használjuk:

- normál esetben hagyományos gyógyszertári popókrém

- éjjelre, vagy ha piros, akkor sudocrem


Próbáltam már a neogranormont, az is nagyon jó volt. Bepanthent nagyobb fiamnál próbáltam, nekünk nem vált be. Nem múlt el a piros és a kiütés.......

2010. okt. 6. 06:44
Azt gondolom, hogy bepanten, bár azt nem ismerem. A neogranormon gyógyszer, azt nem kellene minden nap kenni a gyerekre, csak akkor ha valami baja lett.
2010. okt. 6. 06:44
mindhárom jó szerintem :-)
2010. okt. 6. 06:40
Én egy harmadikat ajánlanék: sudocrem.
2010. okt. 6. 06:38
Bepanthen
2010. okt. 6. 06:37
Szerintetek melyik a jobb a Bepanthen vagy a Neogranormon kenőcs???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook