Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Letört a fogból egy darab.Mennyi ideig lehet húzni az orvosi beavatkozást? fórum

Letört a fogból egy darab.Mennyi ideig lehet húzni az orvosi beavatkozást? (tudásbázis kérdés)


16. Sort (válaszként erre: 12. - Álommanó)
2011. júl. 8. 12:30

Nem az a lenyeg, hogy tomes vagy nem tomes, hanem hogy gyokerkezelt, vagy nem. Ha igen, soha nem fog fajni, de ez a veszelyesebb, mert attol meg gyulladt lehet, es okozhat csunya betegsegeket, ugy, hogy semmit nem erzel, mert ugye nincsenek benne idegszalak.

Ha van ra lehetoseg, erdemes minnel elobb elmenni, ha nincs penzed, akkor menj a korzetihez, az is betomi. Lehet nem a legjobban, de legalabb allagmegovasnak jo, kesobb ha lesz penzed, meg elmehetsz egy maganrendelobe, ahol adott esetben kicserelik a tomest, ha pl. nem olyan minosegi alapanyagbol van vagy nem olyan esztetikus.

Huzni lehet, csak nem erdmes, mert egyre dragabb lesz, ha tomni nem lehet, akkor mar korona kell, az macerasabb is meg hozosabb is. Ha meg tovabb hanyagolod, akkor ki kell huzni, tehat vagy hid, vagy implantatum, ami megint ido es penzigenyesebb.

Persze vannak helyzetek, amikor nem erdemes kapkodni. Nekem a gyokerkezelt BA6-osbol esett ki a tomes es tort le egy darab. Utana neztem, 400 font lenne itt egy tomes, ennyibol otthon implantaumot is beraknak, ha ki kell huzni. Tehat varok, amig haza nem megyek.

15. globus (válaszként erre: 14. - Álommanó)
2011. júl. 8. 11:40
Nekem még sosem tették be az új tömést kis fúrás nélkül... lehet, hogy ez a felület frissítése, érdesítése érdekében szükséges, hogy jobban tapadjon az anyag.
2011. júl. 8. 11:29
nagyot fog fúrni rajta??
13. globus (válaszként erre: 12. - Álommanó)
2011. júl. 8. 11:27
Max. 1-2 hét, különben nagyot fog fúrni rajta :)
2011. júl. 8. 11:26
És ha a tömés esik ki belőle? Akkor meddig lehet húzni? Fájni nem fáj, csak érezni lehet a lyukat...
2011. júl. 8. 08:13
egy életen át is lehet...
10. e5520fee56 (válaszként erre: 7. - Ekka)
2011. júl. 8. 05:59

Én is!!!!!!!!!

Évente szigorúan ellenőriztetem!!

2010. okt. 5. 21:56

Nos ez a fog jócskán tömött fog, azt mondta anno a doki, ha lesz pénzem, jelentkezzek, mert ezt már tömni nem érdemes, helyette valami anyaggal megtöltött koronáról beszélt. Azóta nemrég kiesett a maradék tömés belőle és most tört le a darab.

Na de akkor holnap megpróbálkozom a hívással. Minél hamarabb sikerül elérnem és eljutnom hozzá, annál jobb...


Köszi a hozzászólásokat.

2010. okt. 5. 21:55

A körzeti fogorvosnál nem kell fizetni, csak fogpótlásért. Utána kellene járni, hogy mennyire jó szakember, ha igen érdemes lenne hozzá elmenni, megúsznál egy csomó pénzt, főleg ha nincs is miből fizetned.

Szerintem nem érdemes halogatni, én is így jártam, és már csak akkor mentem el, mikor alig maradt a fogamból, mert pici darabokban töredezett le, de nem fájt. Későn mentem el, ki kellett húzni, hiába nem fájt, de iszonyatosan elszuvasodott, ami kívülről nem látszott. Szerencsére nálunk a körzeti orvos nagyon jó szakember. A többi fogamat is rendbe tette, és nem kellett fizetnem, pedig súlyos 10ezreket hagytam volna ott máshol.

7. Ekka
2010. okt. 5. 21:54
Én nagyon féltem a fogaimat, úgyhogy én ilyen esetben "azonnal" rohanok!!! :D
2010. okt. 5. 21:51
az attól fog mennyire sérült a fog, csak a zománcból tört le egy darab, vagy a fog pulpa állománya is sérült. mert akkor mihamarabb menj el, ugyanis akkor a fog egyből romlásnak indul és nem valószínű hogy meg lehet menteni, bár szerintem már nem véletlen tört le, lehet már beteg fog volt....semmiképp nem húznám tovább a rossz fog "góc" a szervezetben és számtalan sok bajt okozhat. állkapocsban csonthártya gyulladás, cysta keletkezhet a kezeletlen fog miatt.
2010. okt. 5. 21:23
Amíg nem fáj. Ha fájni fog, úgyis rögtön elmész. :-)
2010. okt. 5. 21:23
Az a szerencse, hogy nem fáj, vagyis még most. Csak parázok.
2010. okt. 5. 21:20
én két éve nem jutok el dokihoz vele
2010. okt. 5. 21:19

Ma este letört a fogamból egy darab (amit 1 éve húzok, hogy megcsináltassak anyagi dolgok miatt). A doki, akihez jártam egy másik foggal a klinikára most néztem, hogy klinikán is, meg egy fogászati centerben is dolgozik. Csak kérdés, mikor tudna vállalni? Szerintetek mennyi ideig lehet húzni? Ügyes doki, nem szeretnék másikhoz lutriban menni.

Illetve szerintetek kilnikán, vagy ilyen fogászati centerben -persze pénzért- érdemesebb elmenni a minőségibb ellátásért? Ha nem sikerülne ehhez a dokihoz kerülni.

2010. okt. 5. 21:19
Letört a fogból egy darab.Mennyi ideig lehet húzni az orvosi beavatkozást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook