Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell kezelni a hólyagos égést? fórum

Hogyan kell kezelni a hólyagos égést? (tudásbázis kérdés)


10. KKZsuzska (válaszként erre: 7. - 5ddb2356b0)
2008. febr. 20. 11:12

bocsi, most olvasom, orvosnál is voltál! Ő biztosan tudja, vízálló ragacs? És vízbe is engedte hogy menj?

Gyógyul?

Szia

Zsuzsa

9. KKZsuzska (válaszként erre: 2. - 5ddb2356b0)
2008. febr. 20. 11:11

Szia!


Olvastam itt többféle választ.

Ami kifakad, az nem vízhólyag, hanem az égés miatt levált felhám. Ami benne van, nem "csak" folyadék, hanem sejtplazma.

Semmiképpen ne ragaszd le vízálló tapaszokkal, alatta tuti a fertőzés esélye!

Mi a kórházban ezt elsődlegesen neomagnolos (1 lavórnyi meleg vízbe 5 tabletta) lemosással kezeljük, utána fontos, hogy a maradék hámló bőrt is eltávolítsd, ez menni fog csupán a lemosással, elég kellemetlen. Ha nem mosod le a foszló bőrt, az visszatapad. Lehet, hogy begyógyul, de lehet hogy elfertőződik.

Alkoholt semmiképp, az fáj és nem is jó, csak szárít.

Panthenol jó ötlet, szerintem.

Én is ezt csinálnám, sima, steril fedőkötés, légáteresztő, semmiképp sem vízálló, és ragtapasszal rögzíts.

Naponta csináld ezt meg, szerintem.

A patikában esetleg rákérdezhetsz, ajánlják-e neked a mercurochrom- ot, ez egy piros szer, csak az égett felületre, de ha orvoshoz kell menned később, nem fog érte megdícsérni. Ugyanis nem látni alatta, milyen mély az égés.

Ha pirosodik, fájdalmas, duzzadt, vagy ne adj' Isten, az égett felület fekete, érzéketlen lenne, azonnal menj orvoshoz. Mivel nyílt seb, könnyen elfertőződhet.

Mielőbbi gyógyulást, szia

Zsuzsa

8. Yudy
2008. jan. 29. 18:20
Nagyméretű vízálló ragtapasz, alatta géz. Az elfertőződésre vigyázz. Vízbe menetelhez átmenetileg nejlonzacsi a kötésre biztosítékként.
2007. aug. 17. 16:20

Köszi mindent !


A végén orvos lett belőle ...

Fürödni is tudtam mert kaptam valami erősen vizzáló

ragacsot és valami szárító hatású krémet...

2007. aug. 11. 18:46
És vékony fedőkötés javasolt, de csak ha nem ragad bele, azaz egy akkora steril gézlappal fedd le, ami bőven takarja és két oldalt ragaszd le valami bőrbarát ragszalaggal...
2007. aug. 11. 18:43
Ha nem javul 3 napon belül, orvos! A környékét mindenképpen tartsd tisztán betadinnal, vagy alkohollal, de bele ne kend, hacsak doki nem mondja... Szerintem ha kifakadt, ne kenj rá semmit, mert elfertőződhet...vízbe meg végképp ne menj...
4. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - 5ddb2356b0)
2007. aug. 4. 19:51
tegyél rá pantenol habot az tuti jó
3. Füzike (válaszként erre: 2. - 5ddb2356b0)
2007. aug. 4. 19:47
Vizbe ne menj vele. H aég hideg vízzel vagy borogatással hűsíheted. Tegyél fel éjszakára is egyett. reggel jobb ha leragtapaszozod, mert azért mégis csak egy seb.
2007. aug. 4. 19:12

Télleg nagyon nagy baba tenyérnyi és fájjjj!

(:

2007. aug. 4. 19:09

NAgyon megégetem a lábam és csúnya nagy viz hólyag lett rajta és ki is pukkadt...

Holnap utazunk Hajdúszobószlora !

Be ragaszam ne ragaszam mivel kenjem??

Vizbe be mehetek vele ?

Ötletek:

Sürgös!!!

Elöre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook