Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan hozzam helyre a sárga hajam? fórum

Hogyan hozzam helyre a sárga hajam? (tudásbázis kérdés)


30. 75f7468ed2 (válaszként erre: 29. - Vviki2)
2010. okt. 8. 14:25

Hát hétfőn még 15 cm-el hosszabb volt.

Persze vigyázok, vettem hajpakolást meg Gliss kur pumpás balzsamot, sárgát, ami olajos.

Így már értem.Akkor a szőkített tincsekre nem is tett festéket, csak amennyi a barnából rákerült. Gondolom azt nem hagyta rajta, csak összefésülte é kész. Uhh, még jó, hogy nem lettek barnák azok is.

Hát, én a hajamat még mindig sárgásnak látom, sőt, vörösnek, még a barna is elég vörös szerintem, főleg mikor éri a nap. Fura nagyon, mikor tükörbe nézek.

Mindegy, még 3 hét, és remélem tényleg sokkal jobb lesz :))

29. vviki2 (válaszként erre: 25. - 75f7468ed2)
2010. okt. 8. 14:04

Jók a képek, de nekem nem tűnik sárgának az "előző" sem... Bár élőben biztos más volt.

Azért vigyázz erre a szép hosszú hajra, vétek lenne, ha letöredezne...:-))

28. vviki2 (válaszként erre: 25. - 75f7468ed2)
2010. okt. 8. 14:02
Igen, fóliába tette a csíkokat, s azt szőkítőporral kente. Ami kimaradt, azaz a többi hajam, azt barnával festette. Végül kiszedegette a fóliát és összemosta az egészet. Persze a hatóidő lejárta után..:-)
27. 75f7468ed2 (válaszként erre: 22. - 6a6e086e31)
2010. okt. 8. 12:04

nekem samponom van. De semmit nem használt.

Mi a neve a cseppeknek?Az jobb?

26. 75f7468ed2 (válaszként erre: 24. - Szabónéhajni)
2010. okt. 8. 12:03

Ja, akkor az egészet átfestette, csak a csíkok megmaradtak, mivel világosabbak?

Na, már csak nekem kell várnom 3-4 hetet, és nekem is jó lesz. Remélem.

Tettem fel képet.

25. 75f7468ed2 (válaszként erre: 23. - Vviki2)
2010. okt. 8. 12:01

Tettem fel képet.


Nem akarok értetlennek tűnni, a csíkokat fóliába tette (szívatta vagy csak festék?), és utána a barnát,hogyan tette rá? Úgy, hogy ami nem került fóliába, azokat egyúttal barnára festette?

Mert ugye ha melíroz fóliába, azt le kell mosni, és utána elég nehéz lenne kiválogatni a barnára szánt részt. Azért írom, mert nem tudom, hogyan szokták, még nem voltam melírozva ez előtt.

24. Szabónéhajni (válaszként erre: 19. - 75f7468ed2)
2010. okt. 7. 17:26

Nagyon jó lett végülis tegnap, hamvasszőke, és a régi melírjaim kicsit hamvasabbak, és világosabbak, szupi! Nagyon tetszik:) Mondjuk eredetileg ennél még világosabbat akartam, de ez így tökéletes!

Örülök hogy neked is jó lett! ( Sztem nálam is a fodrász volt béna:(((

23. vviki2 (válaszként erre: 20. - 75f7468ed2)
2010. okt. 7. 16:05

Először melírozta a csíkokat, majd rákente a barnát. Nem tudom mit használt, azt hiszem kétfélét kevert, de se márkát, se számot nem tudok...


Örülök, hogy jobb lett a hajad!

2010. okt. 7. 08:16
Elég intenzív beavatkozásokat végeztek a hajadon, ha a hamvasító nem segít akkor nincs ötletem.A cseppeket használtad vagy a sampont?Mert a cseppekkel többre mész:)
21. syria (válaszként erre: 18. - 75f7468ed2)
2010. okt. 7. 07:59
Őszülő hajra megoldás lehet a melírozás. Feldobja az eredeti hajszíned, és még sincs annyi festék a hajadon.
20. 75f7468ed2 (válaszként erre: 17. - Vviki2)
2010. okt. 6. 18:31

Tök jó! És akkor befestette az egészet arra a barnára, és a csíkokat leszívta, és arra tett szőke festéket, vagy hogyan csinálta? Milyen árnyalatokat tett rá? Tudod, hogy melyik festéket és milyen számút? És már nem is sárga/vörös?

Az előző hozzászólásomban olvashatod, hogy ma nekem i sokkal jobb lett, még nem az igazi, de majd 3-4 hét múlva újra megyek, de így már kibírom.

19. 75f7468ed2 (válaszként erre: 16. - Szabónéhajni)
2010. okt. 6. 18:25

Ja, így már értem. Én ma voltam egy másik fodrásznál, nem bírtam ki, tegnap sapkában mentem a fiamért az oviba. Alig vártam, hogy reggel legyen!

Mikor meglátott a fodrász, már vette is le a festéket, tudta mit kell csinálni. Az egészre rákent a fejmosónál egy 6-os színmélységű tök szürkés hamvas festéket, 9%-os oxyval. Folyamatosan nézte a hajam a hatóidő alatt. Mondta is közben, látszik, hogy tűnik el a sárga. Sokkal jobb lett a hajam. Hamvasabb lett, és a két szín is (barna, szőke) jobban összeért, de a szőke csíkok azért megmaradtak, csak hamvasabb lett,és a barnának is sokkal jobb színe lett, mert elég vöröses volt. Ja, és vitaminos olajat is tett a festékbe. Semmi baja nem lett a hajamnak. Azt mondta, most már bírjak ki 3-4 hetet. Akkor majd úgy melírozza, hogy 2 féle szőkét tesz bele, barnát kevesebbet, és szépen eltűnik majd ez a vörösség, mert kicsit azért vörös is szerintem,nem vészes, de nem sárga. Tuti ezentúl csak hozzá járok majd. Majd teszek fel képet, (talán pénteken lesz időm)hogy milyen volt és milyen lett.

Mondta, hogy elég majd 2-3 havonta melíroztatni, de még kell 2-3 festés, hogy jó legyen a színe, vagyis olyan, amilyet szerettem volna.

Majd írd meg, milyen lett a mátrixos szőke.

M

18. 75f7468ed2 (válaszként erre: 15. - Syria)
2010. okt. 6. 18:15

Hát nem olyan szép az eredeti, olyan sötétbarna-fekete közötti, tehát barna is meg nem is.

Végül is nem olyan rossz, de már kezd nőni ősz hajam is. Azokat csipesszel mindig kihúzogatom, de majd ha már sokkal több lesz, nem húzogathatom ki őket, mert akkor nem lesz hajam. :))

17. vviki2 (válaszként erre: 11. - 75f7468ed2)
2010. okt. 6. 14:33

Szőkét festett rá, de mindig átütött a rezes vörös...grrrr....:-S Szerintem béna volt a fodrász, mert elvileg 2. vagy 3. festésnél már nem lett volna szabad sárgának lennie....

Ma voltam másik fodrásznál. Végre normális színe van! Középbarna, s abban hamvasszőke csíkok. Szupi!


Hajrá...neked is:-)) És türelem...

16. Szabónéhajni (válaszként erre: 14. - 75f7468ed2)
2010. okt. 6. 10:24

Melírként jó volt, mert az szőkítőporral lett csinálva, de az egész hajamat nem akartam azzal!

Most egy mátrix-os hamvasszőkére lesz festve, nemtudom milyen lesz, majd írok! De ha nem lesz jó, befestetem barnára, és abban lesz melír,(majd egyszer) egyébként barna az eredeti hajszínem!

15. syria (válaszként erre: 12. - 75f7468ed2)
2010. okt. 6. 07:23
És mi történne, ha visszavennéd az eredeti, természetes hajszíned? Egy csomó gondtól megszabadulnál. :)
14. 75f7468ed2 (válaszként erre: 9. - Szabónéhajni)
2010. okt. 5. 21:27

Szia!

Hát ez fura, hogy melírként jó volt, de az egész hajban nem. Ez, hogy lehet?

Melírként nem volt réz színű? Vagy nem ugyan az a szín volt?

Amúgy milyen az eredeti hajszíned? Nekem sötétbarna.

Kíváncsi vagyok, mit mond neked holnap a fodrász.

13. 75f7468ed2 (válaszként erre: 8. - Arcansas)
2010. okt. 5. 21:25

Hogy érted, hogy nem tartanád meg a szőkét?

Fessem barnára? De az sem jobb annál, mintha nem nyúlnék hozzá, nem?

Az a baj, hogy a színező nem fed olyan jól.

Nekem most egy jól fedő, sárgát tompító, szürkés hamvas festék kellene.

12. 75f7468ed2 (válaszként erre: 5. - Syria)
2010. okt. 5. 21:22

Nem hobbi, szerintem. Hat éve fekete, előtte évekig csoki barna volt.

Most nagyon meguntam a feketét, mondták, öregít is, szép világos hajat szeretnék.

11. 75f7468ed2 (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2010. okt. 5. 21:21

Szia!

És azután milyen színnel lett festve? Csak sokára tűnt el róla a sárga?

10. 75f7468ed2 (válaszként erre: 2. - 6c1be1cfd5)
2010. okt. 5. 21:16

Szia!

És akkor mit csináltál vele?

9. Szabónéhajni (válaszként erre: 1. - 75f7468ed2)
2010. okt. 5. 18:07

Szia!


Együttérzek:( Nekem a saját hajszínemben volt hamvas melír, nagyon tetszett! Egy rossz gondolat volt, mikor az egészet hamvasszőkére akartam festetni, mert nekem is ilyen világosszőke(rézszőke) lett, amitől a falnak tudnék menni!:(( Holnap megyek egy másik fodrászhoz, vmit hátha tud javítani rajta! De várd ki az időt, én is vártam 3 hetet!

2010. okt. 5. 18:04
hú én nem tartanám meg a szőkét...:S szerintem eleve feketéből barnásat kellett volna csinálni és azt minimum fél év alatt melírozással világosítgatni majd szőkére....de mindenhogy roncsolja:S Várj vele,és ezentúl színezővel fesd,az talán kevésbé roncsolja...
7. vviki2 (válaszként erre: 4. - 6f7760b318)
2010. okt. 5. 17:46
Nem is értem hogy merte a fodrász ezt egyszerre...?!
2010. okt. 5. 17:45
Ja, egyébként az enyém még mindig sárgás (gyerekeim szerint répa színű:-S) elég nehéz helyrehozni. Az enyém rézbarnáról lett radírozva, ezért maradt meg nagyon a rezes, vöröses árnyalat. Soha többet sötét szín... Rosszabb, mint a szőke, azt legalább könnyebb átváltoztatni.
5. syria (válaszként erre: 1. - 75f7468ed2)
2010. okt. 5. 17:45
Hobbiból festetsz, vagy azért, mert őszülsz?
4. 6f7760b318 (válaszként erre: 1. - 75f7468ed2)
2010. okt. 5. 17:45
Hát babám nem akarlak elkeseríteni, de örülj, hogy ha most tűrhető a színe, ugyanis feketéből minimum négy lépésben lehet(ne) szőkét csinálni! Sztem bírj ki egy hetet, ha a fodrászod azt javasolta!
2010. okt. 5. 17:43

Na, én is így jártam, de nekem elég sokáig tartott mire normális színe lett végül.

Muszáj kivárni vele az egy hónapot (szerintem egy hét nagyon kevés!!!) mert tőből törik majd a hajad, vagy az egész nagyon vékony, száraz, szalma lesz!!!

Ez nagyon durva amit festegetett rajtad a fodrász, nálam csak radírozás és 1x festés volt, s ezután csak festés minden hónapban! De így is megsínylette a hajam,...

2010. okt. 5. 17:38

Szia!

Nekem is sokszor volt ilyen, de csak ajánlani tudom, hogy várj vele, mert tönkreteszi a hajad a sok hidrogén peroxyd!

2010. okt. 5. 17:35

Fodrász oxy reload-al leszedte a több éve feketére festett hajamról a festéket.

Olyan barnás vöröses lett, de egy színű. Azt leszívatta 6%-os, ammóniamentes szőkítővel (gondolom por és hidrogén).

Ez után az egészet befestette egy 6-os natúr festékkel, Framesi 6 np. Ez is kicsit vöröse lett, de azért nem rossz.

Ez után kiválogatta a melírt, fóliába, és ezeket ismét szőkítette asszem ezt már 3%-os, ammóniamentes szőkítővel. Jól kiszívta, világos sárgás lett. Majd az egészet lemosta, és rátett az egészre egy 9.21-es szinezőt.


Az a bajom, hogy a szőke az tök sárgás-vöröses, én még zöldesnek is látom. Ezzel sürgősen akarok csinálni valamit.

Azt mondta, a következő már jobb lesz, de ha nem birok várni, egy hét múlva lehet azt, hogy kiválogatják a szőkét, és 3%-os szőkítővel még kicsit szívják.

De nem az a baj, hogy nem szívta le, hanem az, hogy a szinező nem fedte le a sárgát. Pedig még korrektor mixtont is tett bele.

Arra gondoltam, elég lenne a szőkékre valami jó festéket rátenni, pl. a palette jég vagy skandináv szőkéről azt írják a fórumokon, hogy nem lesz sárga tőle.

Vagy az egészre rákenni valami jól fedő nagyon hamvas színt, a barnát úgysem fogná be, bár ha nem 3%-os, hanem 6 vagy 9%-os oxyval lenne, akkor még világosítana is az egészen valamit, plussz fedné.


Kérlek segítsetek!

Megmostam alaposan a hamvasító samponnal is, semmi változás.


Egyébkén nem lett foltos, és a hajamnak sincs baja.


De miért lett ilyen r..hadt sárga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook