Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Harcban a testvéremmel fórum

Harcban a testvéremmel (beszélgetős fórum)


7. cbc194424a (válaszként erre: 1. - Erzsike26)
2011. jan. 26. 02:14
ultimátum...mond meg neki szereted...de ha nem változtat akkor egyedül kell boldogulnia..a kiscsaj hamarosan elhagyja-pénz hiányában-ő meg visszamegy hozzád:)és újra együtt a család
2010. okt. 5. 18:07
Köszönöm a hozzászólásokat. A ház a szüleinké vagyis majd a mienk lesz. Apáék azt mondják el lesz majd zavarva ha nem segit be, meg folyton a bnőjéhez jár. De mikor megyünk hozzájuk örülnek hogy látják a kicsifiukat!!! Jó persze mondják neki de semmi hatást nem érnek el vele. Családi házba lakunk. Most már készülünk a télre, van egy csomo fa otthon amit én elkezdtem felvágni körfűrésszel mert öcsémnek eszébe se volt felvágni ő mindig azt mondja majd felvágom. Majd kérdés mikor? özben az ismerősök hülyének néznek hogy én csinálom mikor van egy férfi a háznál(öcsém) miért nem ő csinálja, meg hallgatom őket milyen link ember lett mióta ezzel a csajjal van. Sajnos van 2 kocsihitelünk ami nagyban megnöveli a rezsi kiadásunkat. Multhónapba adott 70 ezer forintot a 140ezres fizetéséből abból én befizettem a csekkeket illetve bevásároltam élelmiszert meg mindent ami kell mosóport, tusfürdő, stb. Vagyis neki maradt 70ezer amivel azt csinál amit akar, ja egy számitógépcsekket neki kell abból kifizetni ami a kiscsjnál van 14ezer forint. Basszus és kevesli a pénzt. És most megint rákezdte hogy nekem csak a pénze kell!!! Sőt ami a legszomorúbb már a szüleink is mondják. Én meg mondtam neki rendben akkor én odaadok x öszeget a fizetésemből és akkor ő befizeti a csekkeket, bevásárol , főz mos takarit. Na ez a megoldás nagyon nem tetszik neki, és sajnos tudja nagyon jól ha ő megint elköltözik akkor én már nem tudom kifizetni egyedül a számlákat mert sajnos nagyon megnőttek a törlesztőrészletek. gondolom ezzel visszaél. Illetve zsarol mert sajnos van mivel, mert volta olyan hülye hogy elmondtam kicsit összegabalyodtam egy családos ismerősünkel.De ezt még a csajjal való megismerkedése előtt mondtam neki.
2010. okt. 5. 17:29
Mindenképpen választania kell,vagy beszáll a rezsibe és segít a házimunkában,vagy elköltözik.Bármennyire szereted,nem várhatja el,hogy eltartsd.
2010. okt. 5. 17:20
elég nehéz kérdés.... addig amíg nem szembesül öcséd a tényekkel magától soha nem fog rájönni ezekre ... de adhatsz neki ultimátumot is ami nem épp egy humánus megoldás testvérek között de vagy beszáll a rezsibe vagy költözzön vissza a bnőjéhez...
2010. okt. 5. 17:18
Most milyen lakásban laktok?Kié?Albérlet?Ha a tied,mondd neki,hogy el lehet költözni.Vagy csak egyszerűen ne fizess egy darabig csekket(tudom,ez nem megoldás)de hátha eszébe jut,hogy esetleg Ő is fizessen...
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Erzsike26)
2010. okt. 5. 17:16

Mivel a szerelem vak, nem igazán tehetsz semmit,gondolom észérvekkel próbáltad már neki megmagyarázni. Amit tehetsz, az itteni véleményeket elolvastatod vele.

Nálam már sikerült így megmenteni öcsémet, egy rossz hiteltől.

2010. okt. 5. 17:08

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. A problémám a következő. Én az öcsémmel élek vidéken, a szüleink tőlünk 200 kilométerre laknak. Az öcsém tavaly novemberben elköltözött a barátnőjéhez. Az öcsém 25 éves a barátnője 20. Tavaly az öcsém elég jól keresett 170-190e között havonta. A barátnő nem jár iskolába ill. nem dolgozik.Talán a 8 általános megvan neki.Mikor odaköltözött hozzájuk azt vágta a fejemhez hogy nekem csak a pénz miatt kellett(!!) mármint öcsém, és most majd megnézi mihez kezdek egyedül. Na én meg megmutattam hogy kell fennt tartani egy háztartást egyedül.Nagyon nehéz volt de sikerült. Öcsémnek áprilisig volt ilyen jó munkahelye utánna elment kamionozni de 1 hónap után otthagyta mert , a barátnője állitólag nem tud nélküle elaludni(!?). Mondtam öcsémnek ha elmenne dolgozni akkor tudná mi az hogy elfáradni és ugy aludna mint a bunda. De persze a kiscsajnak eszébe sincs dolgozni. A legszomorúbb hogy az öcsém pénzéből nagyon sok százezret a játékgépbe dobált bele a testvérével együtt!!!Vagy játékgépeznek vagy számítógépeznek egész nap. Juliusba hazaköltözött tesóm, 1 hónap után talált munkát. Addig az én fizetésemből éltünk , most hogy van pénze és mondtam szálljon be a rezsibe sokallja azt a pénzt és mindenaposak a vitáink emiatt. Illetve azon hogy semmit nem hajlandó itthon csinálni.Bezzeg mikor nem dolgozott és az én fizetésemből éltünk akkor milyen jó testvér voltam!!! Bezzeg most én vagyok a szemét, köcsög. A csaj nem jöhet ide, de mikor dolgozok itt vannak nálunk! Szerintetek hogy lehetne öcsém szemét felnyitni hogy ez a kiscsaj csak kihasználja!!!!! Véleményeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook