Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kirakhatnak a munkahelyről, mert a fórumban épp gyermekre váró témákról levelezel? fórum

Kirakhatnak a munkahelyről, mert a fórumban épp gyermekre váró témákról levelezel? (beszélgetős fórum)


29. Titánia83 (válaszként erre: 12. - Gera175)
2010. dec. 13. 23:23

Max. azt olvashattad, hogy bizonyos munkakört betöltők esetén, ha emberi reprodukciós eljárásban vesznek részt, akkor azoknak a vizsgálatoknak a tartamára mentesül a munkavégzési kötelezettség alól.


De ha tényleg találsz egy ilyen törvényt, akkor szólj, és perelünk! :D

28. 204b456479 (válaszként erre: 26. - B4c06bc553)
2010. nov. 24. 11:32
Ha valaki meddőségi központba jár és erről papírja is van amit a HR-en bemutatott és nyugtázták h valóban ez a helyzet, akkor tényleg védett, de sajnos ma már tényleg a terhes kismamákat is ki lehet rúgni rendkívüli felmondással, arra meg bármikor találhatnak okot.
27. b4c06bc553 (válaszként erre: 15. - Ágota 77)
2010. nov. 24. 11:29
...ez volt régen! Most felmondhatnak BÁRKINEK, bármikor!
26. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - Gera175)
2010. nov. 24. 11:27

? Talán benne van a munkaköri leírásában az is, hogy családalapítás címén hetente egy napot nem kell a munkahelyén tölteni?


Hol élsz te? ...és milyen baromságokat hordasz össze?

2010. nov. 24. 11:15

Sziasztok!


A munkáltató csak akkor nem rúghat ki, ha már van kiskönyve az anyukának, tehát szimplán egy orvosi igazolás nem elegendő.

Internetezni akkor lehet munkaidőben, ha a munkáltató nem írja elő, hogy nem használhatod az internetet, ha meg használhatod, akkor meg a Te dolgod hogy oszd be a munkaidődet, a lényeg a munkádat jól végezd. Nálunk pl.bizonyos oldalak nem is jönnek be, mert letiltották központilag.

A munkáltató pedig mindig találhat valami okot arra, hogy kirúgja az embert, és sajnos kevés az a munkahely, ahol tolerálják a gyereket akaró nőket, ergo ha megtudja h gyereket akartok és neki ez nem tetszik, azután keresni fogja az alkalmat, hogy kirúgjon, elég lesz egyszer elkésned, vagy kicsit figyelmetlenebbül végezned a munkádat.

24. 90b84d226e (válaszként erre: 14. - Papp Szilvia)
2010. okt. 5. 12:02

Pontosan! Ha már az orvos is igazolta a terhességet nem rúghatnak ki!


Máskor legyél óvatosabb: vagy ne melóidőben írj ilyenekről vagy most töröld magadat és új névvel gyere vissza. ;)

2010. okt. 5. 10:50
oké, értettem. Munkaidőben ezután nem hoxázok. :(
2010. okt. 5. 09:34
akkor is, ha éppen megengedett az internethasználat :)
2010. okt. 5. 09:33

a félreértések elkerülése végett nem azért raknák ki mert babát szeretne, vagy állapotos, hanem mert munkaidőben magánügyekkel foglalkozott

ezt akár logolhatják is

2010. okt. 5. 09:33
Ez így van, de ha mondjukvalamit írtóra elszúr direktbe akkor igen, így rendkívülivel elküldhető.De ilyen nemigen szokott előfordulni
19. Papp Szilvia (válaszként erre: 16. - 3b676c1175)
2010. okt. 5. 09:29

Nem tehetnek ki állapotos kismamát, ha elvégzi a munkáját amennyeire sak bírja!!! ha meg nem akkor el kell mennie táppénzre, de kirúgni tilos!!!

tudom..anno utánajártam, munkaügyi bíróság jogászánál....ő azért csak tudja...:)

18. Papp Szilvia (válaszként erre: 15. - Ágota 77)
2010. okt. 5. 09:27

a táppénzt én is tudom, meg a többit is:)

de akkor a kezelés is:) az jó amúgy:)

2010. okt. 5. 08:56

Nekem nem világos,bocsi:

-attól félsz,h kiraknak,mert hoxázol ,vagy

-attól,h kiraknak,mert rájönnek,h babát szeretnél?



Baba miatt elvileg nem rakhatnak ki,de a hoxa miatt szerintem igen.De ha ki akarnak,úgyis találnak indokot!

Én amúgy munkahelyen nem mernék hoxázni,mert a rendszergazda mindent lát,amit te leírsz!

16. 3b676c1175 (válaszként erre: 12. - Gera175)
2010. okt. 5. 08:52
Ez nem így van, sajnos még egy állapotos kismamának is kitehetik a szűrét, a törvény csak a rendes felmondásra vonatkozik, viszont rendkívülivel bármikor kirughatnak egy terhes nőt is!
15. Ágota 77 (válaszként erre: 14. - Papp Szilvia)
2010. okt. 5. 08:51

Erre valóban van törvény, felmondási védelem alatt áll, az aki ilyen "kezelésen" vesz részt.

Aki gyes-en van, vagy táppénzen, az is felmondási védelem alatt áll.

2010. okt. 5. 08:44

amúgy bármilyen indokot tudnak találni hogy elküldjenek sajna...míg nincs ott a pocilakó nem vagy védve!!!


bár valaki a másik fórumon egyszer írta hogy már inszemeznek és védve van....keresd vissza, nem rég volt....

13. Papp Szilvia (válaszként erre: 8. - Napzuhany)
2010. okt. 5. 08:43

én is munkahelyen regeltem ide a hoxára anno...

:)) oké hogy dolgozni kell melóban, de azért 1-2órán át bámuljam naponta a falat??? :D


elolvasta amit írtál a kolléga?

2010. okt. 5. 08:42

Sziasztok!

Én azt hallottam, hogy nem rúghatnak ki, ha éppen családalapítás folyamatában vagytok. Erre törvény van.

2010. okt. 5. 08:32
Ehhez csak annyit, hogy a munkahelyen dolgozni kell, nem fórumozni, hiszen a fizetésed a munkádért kapod...
2010. okt. 5. 08:30

Akkor valószínűleg gyorsan ki fognak rakni, nehogy állapotos legyél, és nekik kelljen fizetni a tb-t.

Nem tudsz semmit csinálni, ebben nincs semmi törvénybe ütköző.

2010. okt. 5. 08:29
Gondolom a munkaköri leírásodban nem szerepel a magán levelezés folytatása.Legtöbb helyen ezért is korlátozzák az internet használatot.Szerintem az ilyen jellegű levelezésedet intézd kaja időben,vagy otthon.Mert manapság igen kevés a toleráns munkaadó.
2010. okt. 5. 08:24
sziasztok! nem, nem vagyok állapotos, épp arról fórumozok, hogy nem jön össze és hogy miken megyünk keresztül. Csak beköszönt egy kollégám. Tudom, hogy támadási felület, de mindenki emberből van... Én túl naiv vagyok.
2010. okt. 5. 08:20

Kedves első hozzászóló!

A munkahelyen nem igazán szeretik a magánfórumozást, vagy a hoxán történő levelezést, de lehet, hogy vannak kivételek inkább jobb vigyázni, mert a munkáltató java részére nem igen elnéző. Inkább a hivatalos dolgokról kell írni.

A kiadásokat nézve a megszorítás miatt nem mindegy, hogy a cég mennyi számlát fizet ki. Üdv.Ágnes

2010. okt. 5. 08:18
Állapotos vagy már?
2010. okt. 5. 08:16

Ebből esetleg leszűrhetik,hogy babát akartok,vagy netán már vártok is!

A munkahelyeken pedig köztudottan "nem szeretik" a kismamákat!

Lehet szívesen megszabadulnának tőled,még mielőtt bejelented a nagy hírt!

Nagyan aljas dolog,de olvashattunk,hallhattunk már ilyenről nem egy helyen!

4. f303be5590 (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2010. okt. 5. 08:16

ha munkaidőben teszed és főleg munkahelyi erőforrások igénybevételével - úgy értem


ha munkaidőben vagy a munkahelyen szerintem nem érdemes támadási felületet adni

2010. okt. 5. 08:13
Munkaidőn kívül azzal beszélgetsz és olyan témában, amiben akarsz. Ehhez a munkahelynek szerintem nincs köze. A szabadidődet nem korlátozhatja be.
2010. okt. 5. 08:13
ha ez a munkád, akkor nem
2010. okt. 5. 08:12
Milyen elbírálás, ha azért, mert fórumozol egy témában, (gyermekáldás) kiraknak, vagy megszólnak a munkahelyen, mert valaki onnan elolvassa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook