Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évszaktípus (tavasz, nyár, ősz, tél) fórum

Évszaktípus (tavasz, nyár, ősz, tél) (beszélgetős fórum)


14. 0c49369de6 (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2010. okt. 4. 22:03
És, megérte elvégeztetni ezt a "vizsgálatot"? Könnyebbség ruhát választanod? A megfelelő színvilágok kiválasztása előnyösebbé tette a megjelenésed?
13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - 0c49369de6)
2010. okt. 4. 21:32

Igen, azért is tartott nagyon sokáig!!

Inkább a bőr az ami számít a hivatalos színvilág meghatározásnál.

12. 0c49369de6 (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2010. okt. 4. 21:25
Érdekes. Mert ugye ezek a leírások, nagyban a hajat is hozzáveszik. Elég macerás dolog, ennyi szín közül megállapítani, melyek passzolnak, s ezáltal melyik típus :)
11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - 0c49369de6)
2010. okt. 4. 20:50

Amikor nekem állapították meg a "hovatartozásom"☺, akkor smink nélkül és hajam letakarva illesztettek az arcomhoz legalább 80-100 db. különféle színárnyalatú kendőcskét!

Így állapították meg, hogy Tél típusú vagyok!

10. 0c49369de6 (válaszként erre: 8. - Sicike)
2010. okt. 4. 20:31
Én is így vagyok vele. Az eredeti hajszínem világosbarnás, picit szőkés, picit vörös. A szemem barna, a bőröm meg világos, de nincsenek szeplőim. Szeretem a föld színeket, szerintem jól állnak. Ezért gondolom, hogy ősz. A világos, rikító színek egyáltalán nem állnak jól...
9. 0c49369de6 (válaszként erre: 7. - 2104cc91e8)
2010. okt. 4. 20:27
Igen, elég komplex. Főleg, hogy sokan festetik a hajuk, nem eredeti szín. + Sok színt próbálgatnak, mire kiderül, hogy melyik típus is az a megfelelő.
2010. okt. 4. 20:27

Hát,én sem tudtam magamat sehová sem besorolni.

A bőröm Hófehérke-tél,de nyáron szeplős-ősz,a szemem kék..... stb. mindegyik kategóriából van rám 1 jellemző.

1-et tudok,a fehér még jobban sápaszt.

2010. okt. 4. 20:25
Ez egy komplex tudomány, iskolában tanítják és ennek megállapítása kb. 1,5-2 órát vesz igénybe!
6. 0c49369de6 (válaszként erre: 4. - C6766641b8)
2010. okt. 4. 20:23
Te is tél típusnak tűnsz:) Fekete haj, sötét szem :)
5. 0c49369de6 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2010. okt. 4. 20:22
A fekete hajas képeden, teljesen tél típusnak tűnsz nekem :)
2010. okt. 4. 20:22
Én sem...
2010. okt. 4. 20:21
Én sem.
2010. okt. 4. 20:18
Nem tartozom egyik csoportba sem.
2010. okt. 4. 20:16

Az emberek legtöbbje saját színei alapján négy típusba sorolható, melyeket az évszakokról neveztek el. Ez a besorolás sokat segíthet abban, hogy a megjelenés harmonikus legyen. Az egyes évszaktípusok meghatározzák, hogy milyen szín áll jól az adott embernek, mely árnyalatok passzolnak legjobban saját haj-, bőr- és szemszínéhez.


Te tudod hova tartozol? Én sajnos nem tudom eldönteni, a leírások alapján.


A tavasz típus


Ha világos-sárgás árnyalatú a bőröd, és a szemed is meleg, világos színű, ráadásul a hajad természetes színe is inkább aranyos beütésű, mint hamvas, akkor nagy valószínűséggel a tavasz típusba tartozol. Ha még egy kicsit tanácstalan vagy, akkor húzz elő a gardróbból egy fekete és egy barna ruhadarabot. Amennyiben a fekete sápaszt, és optikailag rád dob még néhány évet, akkor biztos lehetsz abban, hogy a tavasznők táborát erősíted.


Nyár típus


Bár sokan azt képzelik, hogy ez a típus a tavaszhoz áll a legközelebb, mégis inkább a téllel tennénk egy csapatba, ha meg kellene rendezni a típusok közötti rangadót. Ha a bőröd világos, sápadt, kékes-szürkés vagy halvány rózsaszínes árnyalatú, esetleg áttetsző, akkor nagy valószínűséggel ebbe a típusba tartozol. Ráadásul, ha mindehhez szürkészöld vagy szürkéskék szemszín párosul, akkor már egyre biztosabb, hogy a nyár típus szülötte vagy, főleg, ha mindezekhez a hajad színe is hamvas hajszín, ami a szőkétől egészen a középbarnáig változhat. Ha még mindig nem vagy biztos magadban, akkor jöjjön a ruhapróba! Ha a meleg narancssárga borzalmasan áll, viszont a púderrózsaszín vagy vaníliasárga nyerőnek bizonyul, akkor nagy valószínűséggel a nyár típusba tartozol.


Ősz típus


Ez a típus ismerhető fel a legkönnyebben. Ha szeplős vagy, és vörös a hajad, ráadásul a szemed színe is meleg, akkor szinte biztos, hogy ősz típus vagy. Az egyik legfeltűnőbb színtípus és képviselői azon kevesek közé tartoznak, akiknek egy barna szempillaspirál és egy kevés arcpír tökéletesen elég, ha sminkről van szó. Bár a legtöbb ősz típusú gyerek utálja a szeplőit és az égővörös haját, jobb, ha örül neki, ugyanis ez a típus első ránézésre az egyik legharmonikusabb, legalábbis ami a színeit illeti.


Tél típus


A világ leghíresebb tél típusú nője kétségkívül maga Hófehérke, valószínűleg a Grimm testvérek titkon színtanból éltek, ugyanis náluk pontosabban még senki sem fogalmazta meg azt, hogy milyen egy hamisítatlan tél típusú nő. Tejfehér bőr, koromfekete haj, sötét szem. Ez persze a mesén kívül viszonylag ritkán fordul elő, de azért létezik. Ha sötét, majdnem fekete a hajad, és nagyon világos vagy éppen ellenkezőleg, kreolos a bőröd, akkor nagy valószínűséggel Hófehérkével játszol egy csapatban. Főleg akkor, ha mindehhez vagy nagyon sötét, vagy nagyon világos hamvas árnyalatú szemszín társul.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook